Dallas 63

Dallas 63
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140275/bmid_dallas-63-sNm-140275.jpg 5 1779 1779

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra... Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

11/22/63 , 2011

katy238
28.02.2017 5 z 5

Opravdu těžká kniha. Najdete zde všechno, co je úžasné. Záhadu, cesty časem, lásku i bolest. Neskutečný příběh s uvěřitelným hrdinou.

galadrielin
06.02.2017 5 z 5

"Ty mi půjčuješ knížku o Kennedym?" ptala jsem se pochybovačně svého taťky. Nechápala jsem, co ho k tomu vede, o vraždu Kennedyho jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala. Kinga mám ráda, ale zrovna jsem na něj neměla náladu.

To všechno se ale hezky rychle změnilo, Georgův příběh mě naprosto pohltil. A milión a jedna odbočka od hlavní linie příběhu tomu dává ten správný šmrnc (například odkazy na To mě vyloženě potěšily). Čtivé od první do poslední věty, od posledních kapitol se jednoduše nešlo odtrhnout. Nenechte se odradit počtem stránek, stojí to za to! :)

Astonius
02.02.2017 5 z 5

Velmi se mi líbilo, že kniha je tvořena několika postupnými příběhy, než začne vůbec to hlavní, na co čtenář čeká, neboť hlavní hrdina po objevu díry v čase vlastně nejdřív zkoumá, jak vše funguje. Tyto příběhy jsou ale i potom součástí celého námětu a jsou samy o sobě tak zajímavé, že se člověk stále těší, jak se vše povede nebo nepovede. Tyto samostatné děje byly výborným nápadem, jak plně využít celý motiv cestování časem - člověk nemusí číst tak dlouhý román jen v očekávání JFK na konci, kniha je díky tomu stále zajímavá a udržuje napětí. Jediná výhrada a zklamání u mne nastalo až těsně před koncem, kdy se mi zlomek děje zdál chvíli hodně přitažený za vlasy a dystopický, ale potom ten úplný závěr mne už nezklamal, s tím jsem byla spokojená. Během čtení, které mi trvalo dlouho hlavně z důvodu nedostatku času, jsem zhlédla též hodně dokumentů o atentátu na JFK, působí na mě teď jako magnet :-) A pozor - zjistila jsem, že existuje seriál - a podle prvního dílu, který jsem už viděla, se zdá, že se dost věrně drží knižní předlohy.... Takže chvilku ještě v Dallasu 63 zůstanu :-)

jindrich5708
17.01.2017 5 z 5

Úžasné čtení. S. Kinga znám už od dívky jménem Carrie a musím říct, že Dallas 63 je naprosto dokonalý román. O jedné chvilce se musím zmínit, a to, když jsem věřil tomu, že Jake a Sadie zůstanou spolu a vše dobře dopadne. Hned po pár vteřinách se mě zmocnil strach tento román dočíst, protože jsem hned věděl, že takhle to S. King skončit nenechá. Ale dočetl jsem a chtěl bych poděkovat Mistrovi za krásných pár večerů, kdy mi dělal tento román společnost. Děkuji a doporučuji román přečíst. Mě osobně doslova „ZAREZONOVAL“

petra4080
09.01.2017 4 z 5

Pecka. Super nápad. Nejedná se o horor. Dle mého názoru je to NEJ kniha od Kinga. Závěr mě překvapil a vyvolal řadu emocí.
Hvězdička dolů za všechen ten balast kolem, ale to je u autora již zvykem... prostě by to šlo o nějakou tu "stránku" zkrátit.

Alaglesia
14.12.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Téma cestování v čase je moje oblíbené a románek George a Sadie byl velice silný. Tajně jsem doufala, že vše dopadne dobře, Kennedy bude zachráněn, Sadie se aklimatizuje v současnosti a všichni budou šťastni až do smrti. Realita byla ale jiná, pravdivá a je dobré, že King nakonec ukončil příběh takto. Knihu hodnotím mezi ty zdařilejší Kingovy výtvory, ale stále u mě vede Temná věž.

tomdav
19.11.2016 5 z 5

Moje první Kingovka, ke které jsem se dostal přes svůj zájem o téma cestování v čase a velmi dobrému hodnocení na těchto stránkách. Kdo se obává sci-fi žánru, jímž je příběh do jisté míry také, uklidním ho snad tím, že autor se příliš nezabývá technologickou stránkou přenosu do minulosti, ale co by to bylo za příběh o cestování časem bez paradoxů s tím spojených. V první řadě jde o příběh, který mě dokázal vtáhnout do atmosféry přelomu 50. a 60. let v USA, kdy chování a způsob žití tehdejších lidí je reálně popsáno do detailů včetně tehdejší morálky. Na příběhu oceňuji špionážní nádech, který obratně vytváří hlavní hrdina, jehož nepřítelem je samotná minulost, která se nechce nechat měnit. Kdo nechce číst knihu, existuje seriál z roku 2013, na který se teprve chystám, ale pochybuji, že může být lepší. Byl bych vděčný, kdybyste mi doporučili knihu s obdobným tématem. Prosím piště do zpráv, děkuji.

dreamhex
18.11.2016 5 z 5

Po nudném dílu Temné Věže (fanoušci Kinga právě zalapali po dechu) se ke mně dostal Dallas 63. Za mě jedna z nejlepších knížek od Kinga, příběh hezky plyne, samozřejmě by šel napsat i na méně stran, ale takový už King je, Někomu může připadat začátek pomalejší, ale vyplatí se vydržet. Posledních cca 150 stran mě bavilo natolik, že jsem obětoval spánek a skončil až v pět ráno, jen abych se dozvěděl jak to celé dopadne.

Vinnie77
07.11.2016 5 z 5

Wau. Pro mne,jedna z knížek od které se nemůžete odtrhnout, jste napnutí do poslední stránky,a po přečtení ve Vás zůstává takový ten pocit,že chcete zůstat.... Zůstat v době Rock and Rollu, nádherných aut,jejichž plnou nádrž jste pořídili za tři dolary. V době všudypřítomného kouře a lidí,kteří k Vám nejsou lhostejní. V době,kdy se nechávali zadní dveře do domu odemčené,kdy pivo chutnalo jako pivo a mléko jako mléko.Ano miluji retro a dokonce jsem našla i trošku podobnosti, s mým oblíbeným filmem Návrat do budoucnosti , https://www.youtube.com/watch?v=b-KGR9lV05I , avšak nebylo to,to jediné.Vztah hlavního hrdiny a Saddie Vás prostě dostane.Fandíte jim a tak moc si přeje aby to dopadlo Happyendem.Ale.....butterfly efect...... určitě si knížku ještě někdy přečtu !!!

martina.riz
25.10.2016 5 z 5

Zatím to nejlepší, co jsem od S.Kinga četla.

Darknessfriend
16.10.2016 5 z 5

spicka jeden z nej kingu co sem cetl vyborna kniha od zacatku do konce.

MichelleKing
11.10.2016 5 z 5

"Minulost je tvrdošíjná. Nechce se nechat změnit."

100% pravdu se asi nikdy nedozvíme, ale můžeme nechat minulost ožít, vrátit se na to místo a to díky Kingovi.

Citrínek
18.09.2016 5 z 5

Knihu jsem náhodně otevřela na chalupě u kamaráda a už jsem ji neodložila, musel mi ji půjčit domů.Skvělá!

parxel
05.08.2016 5 z 5

Tak tohle bylo počtení jak se patří. Kingovi se povedlo uchopit cestování v čase velmi jednoduchým a originálním způsobem a navíc ho propojil s vraždou J. F. Kennedyho. Obě zmíněná témata jsou velmi poutavá sama o sobě, ale zde je vše navíc ještě podtrženo tím, že hlavní hrdina musí prožít několik let v minulosti, aby se dostal do toho správného časového okamžiku. Nevyhne se tak ani tomu co patří k "běžnému" životu, jako navazování vztahů apod.

Ano kniha je poměrně tlustá a King tam zas nakydal pár "růžových trpaslíků", ale přestože King nešetřil stránkami, tak mi délka románu přišla přiměřená a musím rovněž pochválit závěr. Někdy mi totiž připadá, že King vymyslí skvělou zápletku, vytvoří úžasnou atmosféru a příběh a pak to vše zakončí na úrovni Sluníčka pro malé děti, což se zde naštěstí nestalo.

Doporučuji všema palcema co mám a hvězdama, které mohu dát.

Drea
03.08.2016 5 z 5

Tak já se přiznám. Nejsem velký fanda Kinga. Jakože respekt, ale do kolen z něj nejdu. Ale pak jsem narazila na seriál 11 22 63 s božským Jamesem Francem a příběh Jakeho a Sadie mě tak uchvátil, že jsem si knihu prostě MUSELA pořídit. Protože tohle není jen příběh o muži, který cestuje časem a snaží se změnit chod dějin. TOHLE...JE...MILOSTNÝ...PŘÍBĚH!!!
Kam se na to hrabou všechny ty romance z odstínů šedi, stmívání a já nevím čeho ještě. To Sadie a Jake pro sebe byli stvořeni, aby se milovali navzdory prostoru a času. A i když jsem věděla, jak to dopadne, konec mi stejně znovu zlomil srdce.

"Ale já věřím v lásku, láska je jedinečné příruční kouzlo. Nevím, jestli je zapsaná ve hvězdách, ale opravdu věřím na volání krve, souznění mysli a společný tlukot srdce."

MonikaHos
22.07.2016 5 z 5

Kdybych měla k dispozici 10 hvězdiček, Kingovi je rozhodně dám! Kniha mě, i přes svůj rozsáhlejší obsah, nesmírně bavila, prakticky jsem se od ní nemohla odtrhnout a příběh jsem měla v mysli ještě několik dní po jejím dočtení. Za mě rozhodně jedna z nejlepších mistrových knih.

tomkoutsky
18.07.2016 5 z 5

Opět výborně čtivá kniha od Kinga, akorát lehce zdlouhavější. King se zřejmě inspiroval jednou epizodou seriálu Červený Trpaslík a několika filmy/knihami o cestování v čase. Ale celkově velmi fajn.

AAndulka
07.07.2016 5 z 5

Pan King je pro mě prostě spisovatelská jednička a takový malý Bůh! Opět Vám velmi děkuji za toto dílo! :)

Petulaaaaa
07.07.2016 5 z 5

Výborná kniha... Kinga čtu pomerně hodně, ale tahle pro me paří mezi nejlepší.

Lina
06.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha.Kinga jinak nečtu ale zřejmě začnu.Je to takový poutník minulostí.