Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes

Tento svazek je druhou částí knihy Čtyři po půlnoci, která u nás vyšla rozděleně. Obsahuje novely Policajt z knihovny a Sluneční pes. Policajt z knihovny je příběhem Sama Peeblese, realitního a pojišťovacího agenta, který si kvůli projevu v rotariánském klubu vypůjčí k knihovny v Junction City dvě knihy. Ale knihovnice je zlý přízrak a když Sam knihy včas nevrátí, pošle na něho knihovního policajta... Závěrečný souboj dobra se zlem je přesně ve stylu Stephena Kinga v té nejlepší formě. Kevin Delevan, hlavní hrdina novely Sluneční pes, dostane k patnáctým narozeninám vytoužený dárek - polaroid Sun 660. Jaké je ale jeho překvapení, když polaroid fotografuje stále stejný snímek - obrázek ošklivého psa. Překvapení se ale brzy začne měnit v děs, když s ukáže, že snímky nejsou až tak úplně stejné. Pes se totiž neustále přibližuje......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19387/ctyri-po-pulnoci-ii-policajt-z-knihovny-slunecni-pes-19387.jpg 3.9504

Čtyři po půlnoci (2.)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Four Past Midnight (1990)

Kniha Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes

verjan2

Policajt ***
Pes *

Motorhead

Dva neliterárne rodokapsy do vlaku, predstierajúce literatúru. Určite nemusím.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

JelloBiafra
08.12.2018

Druhá časť zbierky Four past Midnight je o poznanie slabšia aj keď prvý príbeh stojí za to. Prvý príbeh s názvom Sun Dog, pojednáva o chlapcovi, ktorý zistí že zbrusu nový polaroid značky Sun pri každej fotke vyhodí stále tú istú fotku - hrozivo vyzerajúceho psa, ktorý niekam smeruje. A každou ďalšou fotkou sa hrozivý hafan približuje bližšie a bližšie. Rozhodne sa teda celej záhade prísť na koreň, ale je tu aj jeden chamtivý zberateľ, ktorý by si rád polaroid nechal pre seba a predal ho ako senzáciu. Následne sa roztáča mrazivý príbeh s veľmi strašidelným záverom. Druhý príbeh s názvom "Policajt z knižnice" je suverénne najslabší príbeh aký som kedy od Kinga čítal. Autor tu až príliš používa deus ex machina momenty a záver príbehu pôsobí ako z nejakej rozprávky pre deti. Hlavne z tohto dôvodu si myslím že druhá časť zbierky je len ľahký nadpriemer.

ktulu
04.12.2018

Slabší oproti první části...na čemž se zde asi všichni shodneme. Na druhou stranu Policajt z knihovny odráží niterný strach, který v sobě někdo může nést, pokud má u sebe něco, co jemu nepatří. Co se týče Slunečního psa - řekl bych, že autor vykradl trochu sám sebe - pohyblivé obrázky jsou již v "To".

anezka.mrz
02.09.2018

Čekala jsem víc, ale přesto mě kniha bavila.

Posi
29.08.2018

Neurazí a ani nenudí. Super jednoduché čtivo.
Polda z knihovny pohádkovější.
Sluneční pes jak příběh ze záhrobí.
Dobrá kniha na noční službu.

Lily101
30.07.2018

Policajt z knihovny *
odůvodnění:
-proč se právě onen muž zjevoval jako policista (motiv ublížení vůči hlavnímu protagonistovi)-za mně nechutné a šlo vymyslet něco méně pobuřujícího
-z počátku opravdu pomalý rozjezd(jak již píší recenzenti pode mnou), ale místy i v průběhu (např. mě nezajímalo, proč něco dluží Davovi za míčky) a na konci také rozvleklé(posledních cca 5stran by šlo zkrátit, ale asi chápu záměr-vykreslení atmosféry)
-považuji se spíš za bojácného člověka, ale tato novela se mnou cca od poloviny moc nehla v tomto ohledu (možná na filmovém plátně by to bylo jiné)
=jedna * za snahu

Sluneční pes***
-při četbě jsem se bála skoro až do poslední stránky (ale jsem spíš bojácná)
-zajímavý námět a dobré zpracování
-závěr asi trochu zklamal
=moc fajn četba, leč na plný počet to není

Jedná se o mou první knihu od autora a nejspíš ne poslední :-). U této knihy (za mě) převažuje pocit spíše na dvě hvězdičky(kdyby to šlo, dám nekompromisně 2,5) a bohužel z toho důvodu víc dát ani nemohu, protože by to bylo nespravedlivé vůči všem dosavadním knihám, jež jsem ohodnotila třemi hvězdičkami.