Čtyři dohody

Čtyři dohody https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174299/bmid_ctyri-dohody-174299.jpg 4 2865 478

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

hannah2000
21.03.2014 5 z 5

Čtyři moudra, která jsou zcela jasná, ale málokdo se jimi řídí.
Před časem jsem se dostala do velmi složité a pro mě náročné situace, a v té době jsem na tuto knihu náhodou natrefila. A právě ona mi pomohla dostat se dál. Hlavně moudra: "Nic si neber osobně a nic si nepředstavuj."
Nyní se ke knize občas vracím. Musím přiznat, že jsem ji četla letem světem a důkladně jsem přečetla jen samotná čtyři moudra. Ale právě ta moudra mě neskutečně zaujala. Měla by z nich být taková moderní modlitbička. Po probuzení odříkat, aby člověk nezapomněl a hned by mu bylo na světě líp :-).

lesumir
08.03.2014 4 z 5

Čtyři dohody četl kde kdo. Ale kdo se doopravdy řídí tím, co Ruiz popisuje? :-)
Za mě velmi jednoduchá sonda do niterní psychologie člověka, která sama o sobě pomoct dlouhodobě nedokáže. Nicméně by si ji měl opravdu přečíst každý a zamyslet se nad svým chováním.

dzafik
03.03.2014 3 z 5

Když se nad dohodami člověk zamyslí, uvědomí si, že to jsou vlastně úplně jednoduché věci, které se ale špatně dodržují :-) Na knížce mě místama točilo to, že se pořád omílá jedna věc dokola.

Ravabi
20.02.2014 5 z 5

Jedna z nejúžasnějších knih co jsem kdy četla. Při čtení jsem v duchu souhlasila snad s každou větou. Měla jsem pocit, že čtu něco v co jsem vždy věřila a chtěla podle toho žít, jen jsem to nikdy nepojmenovávala dohodami nebo se tím detailněji nezabývala. Kniha mě proto velmi překvapila a stala se tak trochu mým malým průvodcem životem. :)

derluc
12.02.2014 5 z 5

Dost poučná a dobrá kniha :-)

Marčullkas
10.02.2014 4 z 5

Mohu hodnotit jak knihu, tak divadelní představení a obě varianty byly neskutečně výborné! Kniha Vám dá víc času na uspořádání myšlenek a divadlo autentický požitek :)

sylvestra
18.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha... při níž se podíváme na sebe z druhé strany a uvědomíme si mnoho věcí.. Děkuji za tuto knihu a jsem přesvědčena o tom...že tuto knihu by si měl přečíst každý. .. DOPORUČUJI

yank3e
28.12.2013 4 z 5

Sice mi moc neseděl ten duchovní styl "moudrosti starých indiánů", kterým je knížka psaná, ale myšlenky, které obsahuje, jsou zajímavé. Jak myslet a jednat, abychom se cítili spokojeně. Na druhou stranu ani nic převratného.

dalia1769
27.12.2013 1 z 5

Tuto knihu řadím do kategorie "vymývárna mozků". Styl mi připomíná něco mezi americkými televizními kazateli a kravaťáky z předváděček. Je mi líto, ale obecné nadšení nemohu sdílet. Neříkám, že některé myšlenky nejsou pravdivé, ale když se nad touhle knihou člověk trochu zamyslí, zjistí, že se v podstatě jedná o stokrát opakovaná klišé, zabalená do agresivně kazatelského hávu. Toto opravdu není můj šálek kávy...

DavidManiak
12.12.2013 odpad!

Oblíbená kniha Pavla Béma. :)

Rawen616
26.11.2013 3 z 5

Pokud nějakou tu filozofii a učení o životě znáte tak vám kniha asi nepřinese nic nového ale pokud ne, tak bude dobrým shrnutím myšlenek které rozhodně stojí aspoň za zamyšlení či vyzkoušení. Když pominu spornou existenci a vyspělost toltécké civilizace, tak je to celkem neškodná filozofie a rozhodně nejde o vyloženě ezo-kravinu. Co mi s odstupem času vadí, že i tato "duchovní" záležitost to rozjela pěkně po kapitalisticku a tak už dnes máme i pátou dohodu a dalších 50 příruček a doplňků a pokračování a penízky se sypou a sypou a hlupáčci platí a platí...inu duchovno:-)

v-turek
24.11.2013 2 z 5

Jestli opravdu existuje člověk, který je na tom tak špatně, že mu takováto kniha dokáže pomoci, tak prosím. Ale kdokoli s IQ dosahujícím 3-místného čísla v této knize nenajde nic nového, stejně jako v ostatních amerických psychologicko-motivačních brožurách.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která mi toho dost dala - a dává, protože je to jedna z těch, které mlžete mít pořád při ruce a dle potřeby se k ní vracet. Pokud člověk touží po radě a pomoci, myslím, že tato kniha mu může pomoci. Pokud ovšem se sebou člověk nehodlá nic dělat, nic ho nespasí.

Dodynka
22.11.2013

Dobře se čte,jen zavést do života obsah bude složité..

enigma
12.11.2013 2 z 5

Zidealizovaná snůška klišé a naivity neaplikovatelná do reality.

Matiniela
07.11.2013 5 z 5

Tato kniha je skvělým pomocníkem po cestě jmenen život. Doporučuji všem.

Weweuka
05.11.2013 3 z 5

Ideální pro všechny, kteří si potřebují utřídit myšlenky a rozhodují se provést změny ve svém bytí. Osobně tuto knihu beru jako inspiraci a sílu, jak být v životě šťastnější. Psáno možná zdlouhavě, ale jasně pro všechny čtenáře. Osobně mi tzv. "omílání" nevadilo, aspoň si lépe dohody vybavuji v každodenních situacích.

Ivaksa
05.10.2013 2 z 5

Zase si chtěl někdo vydělat.Platí zde už co jsem napsala k Úspěšné sebemanipulaci.Vadí mi,ne ty myšlenky,ale to zpracování,omílání,natahování.Jasně,že je fajn uvědomit si,jak moc jsme ovládaní mylnými domněnkami,jak si škodíme slovem a podobně.No jo.Vůbec se nezlobím na nadšené začátečníky,je vidět,že lidi nad sebou chtějí přemýšlet a to je vždycky dobře.
Ale pro mě už to není.
Aco mě dostalo ještě? Když přišly na pult další nastavené kaše-Pátá dohoda...Pracovní kniha a co já vim co ještě.Autor knihy má věru důvod se usmívat.A chrlit další a další klony....

Skawin
12.09.2013 5 z 5

Kniha je jednoduchým návodem jak si užít život a ne ho jenom přežít.. Není zas tak těžké čtyři dohody dodržovat, když člověk opravdu chce - je to dokonce příjemné. Srozumitelným jazykem jsem se dozvěděla to, co jsem vlastně věděla a hledala.

Pitbullka
19.08.2013 5 z 5

Krásná kniha, hned by nám bylo lépe, kdybychom se dohodami řídili! Když ono je to občas tááák těžké :-)