Čtyři dohody

Čtyři dohody https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174299/bmid_ctyri-dohody-174299.jpg 4 2865 478

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

kamolka
26.02.2015 5 z 5

Nádherné čtení při kterém si začnete uvědomovat svět kolem vás. Krásy všedního dne a života na Zemi. A to že všichni zemřeme, tak si musíme život užívat naplno. :D Doporučuji

Ankavi
06.01.2015 4 z 5

Začala jsem divadelním představením s panem Duškem, teprve poté sáhla po knize. Věděla jsem tedy, do čeho jdu. Kniha ty grády nemá, osobnost pana Duška je prostě jedinečná a v jeho podání mně mrazilo. Přesto má kniha pro mě také přínos, resp. své kouzlo. Dopřála jsem si prostor k přemýšlení, nehrnulo se to na mě jako kulomet. Vadilo mně pouze opakování stejných myšlenek - které je samozřejmě záměrné. Je to kniha neobyčejná, na kterou musíte být vstřícně naladěni. Mně ke spokojenosti stačilo uvědomit si, že vlastně každý z nás někdy uzavřel nesprávnou dohodu. A je jen na každém, jestli v tom bude pokračovat nebo ne.

ivanaga
04.01.2015 3 z 5

Dlouhou dobu jsem byla vůči New Age celkem imunní. Nemám ráda, když mi je cokoli vnucováno. K této knize jsem ovšem přišla jaksi sama, dobrovolně a musím přiznat, že mě dostala. Odhlédnu-li od způsobu podání, estetické stránky a pod., ono základní sdělení je podle mne celkem zásadní. Naprosto jsem se s ním ztotožnila a dá se říci, že se těmito zásadami hodlám zcela vědomě řídit. Knížka se mi pěkně trefila do letošní vánoční pohody.

Melanka
03.01.2015 2 z 5

Bylo by skvělé, kdybychom se dokázali dohodami řídit. Knížku jsem ale číst nedokázala. Vše podstatné je na záložce.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

V podstatě má pan Ruiz pravdu.

Michule2
27.11.2014 5 z 5

Doposud nejlepší rozvojová kniha, kterou jsem četl. Kniha je o tom základním. Jak se chovat k sobě samému a jak k ostatním lidem. Není rozsáhlá, o to víc o ní ale člověk může přemýšlet a hledat v ní, a také v sobě něco nového. Nejsme čtenář tohoto druhu literatury, ale tato kniha mě potěšila.

SlamLenka
13.11.2014 1 z 5

Hodnotila bych knihu o hvězdičku či možná i o dvě lépe, kdyby to celé mělo aspoň nějaký příběh a myšlenky se netočily ve spirále jedna kolem druhé, neustále se neopakovaly a nekupily se na sebe, jako by stavěly velmi nestabilní pyramidu pro nikoho a pro nic. I když jsou myšlenky čtyř dohod celkem pěkné, šlo je vyjádřit v pouhých čtyřech větách - ano, každou v jedné, jak to ostatně bylo shrnuto na přebalu knihy! Celé to pro mě jako člověka žijícího ve 21. století bylo napsáno hodně krkolomně a nepřirozeně, možná i s přílišnou vazbu na náboženství. Navíc v českém překladu jsou příšerně rozmístěné čárky ve větách a v knize je hned několik překlepů - chce-li někdo předkládat celkem hluboké myšlenky, měl by dbát na to, jaké prostředky k tomu užívá! Tohle já bohužel se svou povahou nejsem schopna přehlížet. V podobných myšlenkách dám do budoucna raději přednost tomu, co píše Paulo Coelho, což je mi pořád výrazně bližší a hlavně čtivější, byť to také není nic převratného...

gersie
26.10.2014 4 z 5

Každý si v této knize určitě najde pro sebe něco zajímavého a poučného, což se mu může skvěle hodit. Kdo chce najít spokojenější život jistě něco z napsaných myšlenek použije.
Určitě se dala kniha napsat jinak , nemuselo se pořád totéž omílat dokola. Ale každý má svůj styl podání. Určitě je to užitečná kniha.

SuperFrankie
10.09.2014 odpad!

Já nevím, ale na mě to působí jako kdybych vzal velkou kupu hodně levných motivačních citátů a sešil je do knihy.
Autor omýlá pořád to stejné dokola a v jednu chvíli sem měl dokonce chuť vzít Kindle a hodit ho o zeď. Taková to byla nuda. Jak může tohle někomu něco dát?

Pokud si chcete přečíst o síle člověka jako jednotlivci doporučuju knížku Muž, který sázel stromy. Jedná se o daleko kvalitnější literaturu, než je tahle pseudonáboženská sračka.

Pawlisman
04.09.2014 3 z 5

Spíše průměr a úplné základy v sebe rozvoji. Myslím, že zbytečně velké jméno. Jsou určitě lepší obdobné knihy.

Al.lio
31.08.2014 5 z 5

Myšlenky jsou rozhodně kvalitní, na druhou stranu musím souhlasit s tím, že by se dala krásně udělat o pár stran tenčí a bohatě by to stačilo. Jinak je to samozřejmě typ knihy, která není pro všechny, musí se k ní dospět. Když však přijde ve správnou dobu, skvěle utvrdí. Já to štěstí měla.

delfin32
26.08.2014 2 z 5

Dovolím si vypůjčit větu z komentáře od uživatele hladko, protože bych to asi nevyjádřila jinak a lépe:
"... duchovní hodnota knihy a samotný princip čtyř dohod jsou mi velmi sympatické a věřím, že mohou v člověčím životě nastolit onu potřebnou rovnováhu..."

Naopak však musím také konstatovat, že ač má duše souzní s oněmi čtyřmi dohodami, kniha jako taková mě naprosto nezaujala (rozvleklé pasáže o ničem, stále dokola omílání téhož). Několikrát jsem u knihy usnula (a to i odpoledne!!!) a ač jsem se velmi snažila, měla jsem problém ji dočíst. Dle mého by se dala zhustit na cca 6-12 stran textu a bylo by to dostačující (a v této zhuštěné formě i kvalitní čtivo)! Jak říká jedno staré české přísloví: Méně je někdy více.

Jinak ale velice doporučuji představení Jaroslava Duška, který této nudně sepsané knize dodává naprosto jiný rozměr !!!

misaPob
21.08.2014 5 z 5

Knihu jsem si poridila jako audio v podani Jaroslava Duska, a muzu jen doporucit! Dava tomu spravne grady k pochopeni knihy samotne. Jsem rada ze jsem ji cetla, ikdyz tezko, clovek se aspon trosku snazi tento styl zivota zasadit do sveho "normalniho" knihu doporucuji precist ci poslechnout. Kez by se kazdy ridil tim co je v knize psano.

James
17.08.2014 5 z 5

Děkuju za možnost přečíst si tuto knihu a mít ji ve své knihovně, zvláště za modlitby za lásku a za svobodu vycházející z knihy, které v sobě mají velkou sílu.

klaritkaa
13.08.2014 5 z 5

Je to už delší doba, co jsem ji přečetla, ale stále na ni vzopomínám a snažím se podle ní řídit.

Vláďa31
22.07.2014

Myšlenky ušlechtilé a určitě spousta z nich je v kontextu toho, co známe o psychologii člověka, velice pomocná. BYL BYCH OVŠEM VELICE OPATRNÝ a to v otázce dosáhnutí stavu lidské mysli a duše do zmiňovaného stavu - samá láska a všechno zlé pryč. Tohle totiž člověk NEDOKÁŽE!!! A proč ne? Nenechte se zmást. Buďto vám to bude do jisté míry fungovat a povede to k pýše (opak lásky), nebo to prostě nedáte a budete frustrovaní. A kdo je k sobě alespoň trochu upřímný, přizná si to. V člověku totiž taková láska není. Bůh je láska, ano, souhlasím s autorem knihy. Ale poslechněte si, co o tomto říká, dle mého názoru povolanější osobnost, Ježíš Kristus: "Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne." (Jan 14,6, Bible - Nový Zákon) Pokud o sobě Ježíš Kristus prohlásil, že je jak PRAVDOU TAK ŽIVOTEM A CESTOU K BOHU, tedy k lásce, byl bych velmi opatrný na svůj vlastní úsudek o své schopnosti přiblížit se k Bohu svou silou a snahou. Potom bych z něho totiž dělal lháře a s tím bych nechtěl mít co dočinění. A Ježíši bych do očí tvrdil - "hele brácho díky že jsi za mě byl umučen, ale já to nepotřeboval. To jsi nevěděl? nemusel jsi to dělat. Já bych si pomohl přece sám." Přitom namísto tohoto bychom měli říct "Ježíši potřebuju tě. Nemám na to. Není ve mně tolik lásky abych skutečně miloval druhé, sebe a Boha. Jen ty jsi Boží Syn a zachránce který mi může odpustit mou nelásku a zbourat zeď mezi mnou a Bohem"

Ve zkratce:
knížka pro zlepšení osobnosti člověka a aby se cítil lépe - po odfiltrování duchovních myšlenek ANO
knížka pro nalezení Boha, pravé lásky a duchovní pravdy - NE!

Fairiella
19.06.2014 4 z 5

Hezké myšlenky, hezky vysvětleno (ale nemám ráda ten způsob, jak vám pořád všechno neustále opakují); smutné na tom je, že člověk asi ztuha může ty čtyři dohody plnit, aniž by neustále nenarážel na realitu.. teorie ovšem moc hezká.

niknikita
24.04.2014 5 z 5

Jedna z knih, kterou jsem dostala jako moc milý dárek a často se k ní vracím.
Je laskavá a moudrá.

Márinka
02.04.2014 2 z 5

Vše podstatné je řečeno na záložce knihy. Jen mám trochu problém s druhou dohodou. Ano, člověk by si neměl brát spoustu věcí osobně, z jednoho prostého důvodu - netýkají se ho. Ale že by vůbec nic, pusto, prázdno, bezcitno?

krabat
31.03.2014 3 z 5

První dojem teto knihy je vemi kladný měl jsem pocit že jde o něco převratného pak přijde konec kouzla kouřového zrcadla a zjistíte že jde jen o pouhou manipulaci ruzné sekty to dělají podobně a taky řikaji že to myslí dobře .Poslechněte si J.Duška a zjistite že tato kniha možná funguje jako pračka na mozek a to já mám humor ala dušek rád ale je to jen názor třeba to někomu pomáhá