Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4696 1005

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Hkk935
18.06.2023 5 z 5

Trochu mi to připomíná seriál Vražedné pobřeží (nebo tak nějak se to jmenovalo), ale líbilo se mi to, musím uznat, že děj probíhal plynule, nebyla tam slepá místa, jdu si dát další díl. Cormoran i Robin jsou velmi sympatičtí a snad i další díl bude stát za to.

knihomolka27
14.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Velmi zasloužených a solidních 3,5 hvězdiček. Už tak trochu předem jsem věděla do čeho jdu, tak předně tu byla mnohá varování, že to není zrovna rychločetba, a že se budete dopředu muset trochu obrnit... ale zase vás ta kniha naučí trpělivosti. No a ano, překvapivě tato 480 stránková kniha je jednoduše řečeno dlouhá, a nedivila bych se kdyby mnozí skončili někde v polovině. Ale za sebe musím říct, že jsem se do čtení nutila tak nanejvýš dvakrát, a pak mě až překvapilo jak rychle mi ta bichle docela utíkala, v podstatě jako nějaké 300 stránkové knihy možná dokonce víc, tudíž je to hlavně o tom začtení se a potom vás už charismatický Cormoran prostě ze svých spárů nepustí. A když už jsme u Cormorana, tak ten si mě získal... a asi nemusím dodávat, že jeden z těch největších důvodů, proč chci číst dál....je možná romance mezi ním a Robin. Oba jsou extrémně sympatičtí, zajímavý svým vlastním způsobem a já je naprosto žeru. Nakonec i ten detektivní příběh mi sedl, i když většina kniha byla převážně o dialozích a vyslýchání, ale přišlo mi to hodně autentické, taková mravenčí práce, které se žádný dobrý komisař nevyhne. Takže ano.... je to trochu jiný druh detektivky než na jaký jsme zvyklý. Je hodně živá, ale přesto jakoby taková klidná a hodně popisná, zároven tam vždy pod povrchem vřou silné emoce. Do dalšího dílu se určitě pustím, uvidím jak dlouho mi to vydrží, a kdy mě případně série ztratí, ale zatím to nevidím moc pravděpodobné.

Jo a nebyla bych to filmový maniak, abych se nepokusila si pustit seriál na motivy této knihy....A musím říct: ... že ten mě teda moc neba. Ona ta látka není moc vhodná na filmování a díky těm popisům jí víc svědčí napsaná slova, takže to co mě na knize okouzlovalo tam z mého pohledu prostě chybělo, ale je pravda, že v tom nejdůležitěkším... a to jsou postavy, jsem se nezklamala. Oba herce mám moc ráda a do rolí mi sedli, byt třeba nebyli vybráni fyzicky úplně tak, aby na 100 procent odpovídali předloze, ale nakonec mě to tam tolik nerušilo, jelikož to hráli velmi přesvědčivě a ty postavy jsem v nich poznávala, i když zase skrz jiné scény než v knize... no a z toho jiskření mezi nimi by mohla lehnout střecha popelem...takže mé romantické srdíčko plesalo a krvácelo zároven... nejdřív určitě přečtu knihy a k seriálu se výhledově asi vrátím, ale hlavně kvůli té romantické lince.

Bauše
12.06.2023 5 z 5

Opravdu dobře napsaná detektivka, konec mě velmi překvapil a těším se na další knihy ze série.

smazenaryba
12.06.2023 4 z 5

Na to, že niesom detektívkový, som si to užil. Môže za to fakt, že kniha netlačí na pílu ako mnohé ďalšie moderné knihy tohto žánru, ale naopak inklinuje skôr ku klasike. A teda, menej dôrazu na akciu a naopak, viac na samotné vyšetrovanie, postavy a ich vzťahy. Samozrejme, stojí to na charizme a chémii ústredného dua, a popravde, viac než ďalší pribeh ma zaujíma, ako sa bude vyvíjať ich vzťah. Za mňa príjemné prekvapenie.

may_s_knihovnou
04.06.2023

(SPOILER) Skvělá detektivka. Robin je mi sympatická, nechápu proč si chce vzít Matthewa. Cormoran je taky fajn. Většinou, když čtu detektivky, tak mám vždycky nějaký tip na vraha. Ale v této knize mi všichni přišli nevinní.

militu
01.06.2023 4 z 5

Pěkná detektivka, Comoran i Robin jsou sympatičtí. Děj malinko zdlouhavý, ale i přesto se kniha čte dobře a nenudí. Vraha jsem neuhodla. Určitě si přečtu i další knihy ze série.

Lusa
29.05.2023 4 z 5

Dlouho jsem četbu odkládala, ale nyní už přišel čas se do toho pustit. Musím souhlasit že to byl moc dlouhý příběh, ale na druhou stranu se to velice dobře četlo, konečné rozuzleni me trochu zklamalo, ale nebylo to špatné, takže pokračuji dál.

Dédečko75
21.05.2023 4 z 5

Trochu detailní a dlouhý příběh

Beamy
26.04.2023 4 z 5

Viděl jsem jako seriál, kniha trošku zdlouhavá. Prostředí u tohoto prvního případu mi není moc blízké a proto pro mne asi "nejslabší" kniha série. Každopádně výborně napsaná detektivka a Cormoran Strike si mne získal.

Kytiii
27.03.2023 5 z 5

Protože jsem četla od autorky mimo celé potterovské série i Prázdné místo, už jsem přibližně věděla, co mě čeká. Proto jsem to i tak dlouho oddalovala. Rozvláčnější začátek ale naštěstí nebyl tak roztříštěný jako u Prázdného místa, a když se děj už rozjel, byla to parádní jízda. Detektivky nejsou můj oblíbený žánr, ale J.K.R.jim dává takový přesah, že vám to skoro detektivku nepřipomíná. Za mě plných 5 a vzpomínka na příjemně strávený čas.

naad
08.03.2023 5 z 5

Do téhle knihy se mi dlouho nechtělo. Nakonec jsem byl hodně mile překvapen. Připomíná mi to staré klasické detektivky

Airelle
06.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Už ani mě neminula série Detektiv Cormoran Strike a upřímně jsem byla mile překvapena. Mám tenhle styl detektivek ráda, obyčejný příběh se zápletkou, u které si člověk vlastně odpočine.

Na začátku knihy se seznamujeme s hlavním detektivním duem, a to s Cormoranem Strikem a jeho novou asistentkou Robin. Detektiv Strike má zrovna teď řadu finančních potíží, a tak mu nový klient přijde vhod. Tím klientem je bratr modelky Luly Landryové, která spáchala sebevraždu skokem z balkonu nebo snad ne?

Moc se mi líbily vyšetřovací metody Cormorana Strikea, jak jsme se postupně dostávali k jádru pudla. Díky Robin se zas dostal tam, kam by ho za jiných okolností nepustili.

To, kdo je vrah, jsem tušila asi tak od dvou třetin knihy, tam by bylo třeba ještě trochu zapracovat, na rozdíl od Agathy Christie, ke které je tahle série přirovnávána. U Agathy se málokdy trefím, což považuji za geniální.

Dietwithstyle
05.03.2023 5 z 5

Výborná kniha, lituju jen toho, že jsem ji nepřečetla dřív. Miluju kriminální příběhy a tenhle je napsaný opravdu dobře. Obdivuju, že to vůbec dokáže někdo vymyslet a tak výborně převyprávět. Určitě se chystám i na zbytek série

Pavla680
04.03.2023 1 z 5

Uf, tak dlouho jsem knížku ještě nečetla. Za mě velmi slabé, roztahané... jsem rada, že jsem se prokousat ke konci...

INCOGNITOREADER
03.03.2023 5 z 5

Podruhé jsem si dal audio zpracování. Naprosto si pamatuju jak me knížka na poprvé vtáhla a nedokázal jsem přestat číst. Opravdu můžu doporučit. Ale jen těm, kteří mají rádi klasické anglické detektivky. Pokud tenhle žánr pro vás není, tak ani Kukačka pro vás nebude.

katerina6763
26.02.2023 5 z 5

Nečekala jsem, že dám této knize pět hvězdiček. Děj krásně plynul, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zajímavý případ, ve kterém jsem až do samotného konce neměla tušení, kde je viníkem. Těším se na další díly.

galinek
21.02.2023 5 z 5

Za mě skvělá kniha, asi přišla v pravý čas, moc mě bavila.....těším se na další díly....

Latimer
18.02.2023 2 z 5

Dlouuuhé, nezáživné, tedy nudné. Až když jsem začala přeskakovat odstavce a scény, byla kniha snesitelnější. Škoda, že autorka nezůstala u čtivosti, kterou u ní znám z jiných knih. Druhý díl nejspíš číst ani nebudu.

TynaBehuncikova
14.02.2023 3 z 5

Od J. K. Rowling jsem očekávala víc. Postava Cormorana mi vůbec nesedla. Ne že by mi vyloženě vadil nějakým povahovým rysem, ale prostě tlustý, chlupatý, zanedbaný chlap bez peněz a bez nohy není úplně nejlepší hlavní postava. Jeho depresivní myšlenky a utápění se v lítosti mě tam otravovalo. Bohužel většina knihy byla slabý průměr, nebo mě nudila. Až posledních cca 150 stran to za něco stálo. A to píšu jako velký fanda tvorby JKR, ale prostě tohle mi přišlo jako krok vedle... Mám doma ještě druhý díl, časem určitě šanci dostane, tak doufám, že to pak bude o něco pozitivnější čtení.

Artur12
08.02.2023 5 z 5