Poslední důkaz

Poslední důkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478166/bmid_posledni-dukaz-ZGS-478166.jpg 4 129 35

Colter Shaw série

Colter Shaw přijíždí do San Franciska, aby tam sledoval tajemná vodítka a dokončil misi, na kterou se před lety vydal jeho otec. Musí najít ztracenou tašku s důkazy, které by mohly zničit nebezpečnou korporaci zodpovědnou za obrovské množství zmařených životů. Zatímco si Colter hraje s krutými zabijáky na kočku a myš, sám se ocitne v jejich pasti. Pomůže mu nečekaný spojenec z minulosti – Russell, starší bratr, s nímž Colter nebyl v kontaktu více než deset let. Společně pak zjistí, že v ohrožení jsou další životy. Za 48 hodin má totiž dojít k vyvraždění celé jedné rodiny. Bratry čeká závod s časem. Musejí zachránit rodinu odsouzenou k smrti a zajistit, aby tajemství ukryté ve ztracené tašce nepadlo do špatných rukou.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Final Twist , 2021

Jančislava
22.01.2022 5 z 5

Pěkně vymyšlené, pěkně napsané a zajímavě podané. Ja jsem spokojena, kniha mě bavila a ráda se ponořím občas do děje, kde mají hlavní postavy o vše přehled, vše zvládnou a nic zbytečně nekomplikuji.

derminator
09.01.2022 5 z 5

Skvělé završení série se Shawem třetí kniha je ze série nejzajímavější a musím říct že dle konce kde se zda ze již série pokračovat nebude mě bude Colter chybět. Lovec odměn mě bavil více než Lincoln Rhyme. Kniha má spád, napětí, doporučuji a dávám 95%.

Mišutamyš
09.01.2022 3 z 5

Začátek na mě byl takový rozvláčný a docela dlouho jsem se nemohla začíst. I během celé knihy byly chvíle, kdy mě knížka moc nebavila, což jsem u předchozích dílů s Colterem neměla. Nicméně nakonec dočteno, za mě tak 75%

Kami33
08.01.2022 5 z 5

Kniha typická pro autora. Něco se stane, ale ono se to stane proto, že hlavní hrdina počítá s tím, že se to stane a stane se to kvůli němu. Ať je to Lincoln Rhyme nebo Colter Shaw nebo další z jeho hrdinů. Mohlo by se zdát, že je to překombinovaný a navíc stále se opakující scénář. Ale ono je to super a je to jedna z věcí, kvůli které mají knížky Jefferyho Deavera takový úspěch a čtivost. Takže ano, bylo to místy překombinované, čtivé a za mě super.

postrach
06.01.2022 4 z 5

Jako první jsem přečetla první knihu z této série,což je asi chyba.Kniha se četla dobře,bavila i když to není zrovna šálek máho čaje.Určitě si přečtu první dvě knihy.

dominika2585
05.01.2022 4 z 5

Nebylo to špatné čtení. Jsem ráda, že jsem mohla poznat Russella a že se Shawem navázali alespoň nějaký vztah. Každopádně mě více baví když Colter pátrá po pohřešovaných osobách jako lovec odměn. Toho jsem v tomto díle tedy také dočkala, ale bylo to jaksi posunuto do pozadí.

Didi15
04.01.2022 4 z 5

Colter jako dobrý , ale já už chci sakra Lincolna , to mám prostě od Deavera nejradši , nedá se nic dělat.

petrarka72
04.01.2022 2 z 5

Překombinované a formálně nedotažené. Prvních čtyřicet stran musíte přežít, rekapitulují vyčerpávajícím způsobem (doslova), co se dělo v minulém případu, čili před týdnem; u padesáté první kapitoly budete mít pocit, že minimálně dvě kapitoly chybí - ale ne, to jen dobíhá retro, aniž by na to bylo aspoň graficky odkázáno; řešení situace skrze postavu z jiného případu, která se navíc diametrálně proměnila, není šťastné; souhlasím s předřečníky, že všechny události se do daného časového rámce snad ani nevejdou - a přitom těch čtyři sta stran je, při vší akčnosti, příliš... Na druhou stranu, ke Colterovi a jeho survivalistické rodině se stále vracím, i když jsem si dvakrát přísahala, že už nikdy... Jo! A je tam pěkná chvilka s guatemalskou kávou - to pro lovce čtenářské výzvy... :-)

kuruteku
03.01.2022 4 z 5

Skoro až překombinované, ale to je celá tahle sága - nicméně Nařízení 06, likvidace společností, včetně použití toxického odpadu, zvláštní jednotky "dobra" a "zla" - no, nechtěl bych žít v Americe, je-li "na tomto šprochu pravdy trochu".
Na druhou stranu ta historická okénka včetně kalifornského zemětřesení a Indiánů jsou zajímavá.
Psáno ještě před závěrem, který to zašmodrchá ještě víc, než je obvyklé. Na jednu stranu je to náramně vymyšlené a vtipné, na druhou stranu to se do těch hodin, ve kterých román probíhá, ani nedá narvat. Ledaže by rodina Shawových nebyla jen survalisty, ale i supermany. A to už jsme u jiné americké pohádky.

georginaa
22.12.2021 3 z 5

Měla jsem z toho rozporuplný pocity. Ztrácela jsem se v ději, stále to překračovalo do minulosti, různých případů, k bratrovi, zase minulost, unesená dívka...atd. Než mi to dalo pořádný smysl, byla půlka knihy přečtená. Přiznám se, že jsem to nedokázala přečíst na jeden zátah, jako je to u jiných knih. Od Deavera jsem četla hodně knih, ale tahle mi svým způsobem dala zabrat.

Katulinka69
05.12.2021 1 z 5

Přečetla jsem do půlky, ale dál už mi to bohužel nešlo. Vůbec mě to nebavilo.

Jazzie
23.11.2021 5 z 5

Pro mě překvapivě nejlepší díl série s Colterem Shawem. Oproti ostatním komentářům se mi líbil paralelní příběh o zmizelé dívce a souhlasím, že bych taky rád další knížku s Lincolnem Rhymem.
Tohle byla klasická deaverovka s víceméně překvapivými zvraty, postava bratra tomu dodala ještě větší šmrnc, pobavil mě odkaz na jinou Deaverou postavu - Parkera Kincaida, skvěle popsaný kus americké historie a samotný nápad její změny jedním dokumentem.
Jeffery, zase jsi mi udělal radost. :-)

Martiiiik
19.11.2021 5 z 5

Opět výborná kniha :-) Také souhlasím s předchozím komentářem, že příběh zmizelé dívky tam vůbec nemusel být.. Ale jinak výborné, konečně se člověk dozvěděl příběh Colterovy rodiny :-) Vždy se něco děje a člověk si říká "a teď přijde to, jak to bylo doopravdy" :-D, jak je pro autora typické :-) A také jsem docela zvědavá, jestli přijde další díl s Colterem Shawem.. Umím si docela dobře představit, že tato kniha by byla důstojným zakončením :-) I když by mi to bylo asi trochu líto :) Tak se nechme překvapit :-)

biki
13.11.2021 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo. Souhlasím s předchozím komentářem - přestože se mi moc líbily i oba předchozí díly, tak tento byl bezesporu nejlepší. Ale stejně je dobré si ony minulé díly přečíst, je tam totiž návaznost nejen na rodinné Colterovy záležitosti, ale i na některé události a postavy z těchto knih. Příběh je asi nejakčnější ze všech tří, navíc se Colterovi dostane vydatné pomoci ze zcela nečekané strany, což mě opravdu bavilo. Dokonce se mi podařilo odhadnou i některé Shawovy finty a opatření vůči protivníkům, kteří vzhledem ke svému postavení představovali opravdu tvrdý oříšek. Musím přiznat, že závěrečné řešení mě opravdu uspokojilo.
Já osobně bych se strašně nerada loučila s postavami tohoto příběhu, které znamenaly velmi příjemné osvěžení Devaerovy tvorby, tak doufám, že se k nim ještě vrátí.
Pozn. - popravdě, poslední příběhy s Lincolnem jsem už nečetla, už mi to totiž připadalo poněkud vyčpělé. Ale je to samozřejmě jen můj osobní názor.

cathyblack
09.11.2021 5 z 5

Docela by mne zajimalo, jestli touhle treti knihou Jeffery zakoncil serii s Colter Shawem. Musim rici, ze ze vsech tri dilu byl tenhle za mne tim nejlepsim. Zodpovedel na vsechny dotazy, ktere se nastinili v jednicce a klasicky v Deaverovskem stylu mi byly hazeny klacky pod nohy, protoze tech zvratu bylo i na jednu knihu dost. Ackoli Colter resil “svou rodinnou zalezitost”, nasel si cas i na pripad zmizele divky. Ten mi tam trosku prisel umele nastrceny, ale to je jediny a uplne malinkaty problem, ktery jsem s knihou mela. Bylo to ctive - byt jsme trosku zase zabrousili do politiky a historie Ameriky. Za mne suprova a klasicka Deaverovka… ale stejne se nemuzu dockat dalsiho pripadu Lincolna Rhyma!

Jeffery Deaver
americká, 1950