Komunita truchlících

Komunita truchlících https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450581/bmid_komunita-truchlicich-Zx4-450581.jpg 4 218 62

Colter Shaw série

Lovec odměn Colter Shaw se vydává do státu Washington, aby vypátral dva mladíky, kteří údajně poničili kostel a postřelili dva muže. Shawovi se podaří oba podezřelé dopadnout poměrně snadno, ale během pátrání narazí na něco velmi znepokojivého. Dozví se o existenci záhadné komunity žijící ve washingtonské divočině. Vypadá to, že jejím posláním je pomáhat lidem, které potkala nějaká tragédie nebo ztráta. Ale je to opravdu tak? Co když se jedná o nebezpečný kult ovládaný sebestředným vůdcem? Shaw už se chtěl vrátit domů, ale teď se rozhodne změnit plány. Pokud chce zachránit život mladé ženy a možná i životy dalších, musí se o záhadné komunitě dozvědět víc. Jak se probírá mnoha vrstvami pravdy, zjišťuje, že někteří lidé se nezastaví před ničím, aby jejich tajemství zůstala navždy skryta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Goodbye Man , 2020

kikies
15.10.2021 4 z 5

(SPOILER) První díl byl lepší. Tady to bylo trochu překombinované a příliš nahuštěné. Hlavního hrdinu mám ráda, přirostl mi k srdci, takže mu odpustím jeho super schopnosti a nereálně dokonalou připravenost na vše. Ale už se hůř smiřuji s tím, že se mu podaří potkat podobně dokonalou a nesmrtelnou superženu. Trochu se bojím, aby nám tady v dalších dílech nevznikla nějaká superhrdinská crew :-/ Věrná zůstávám, ale doufám, že další pokračování půjde spíše v duchu prvního dílu než toho druhého.

stanislav0373
22.07.2021 5 z 5

Naprosto fenomenální záležitost! Skvělá eskalace, mnoho napětí a skvělý závěr, který mě velice příjemně překvapil.

Líbí se mi, že ani čtenář neví o všem, co CS dělá a dozví se až po, jako by ho mohl prozradit či podrazit (čtenář). Opravdu mistrné, tento způsob mi sedne! Málo kdy vás autor dokáže takto školit a vodit za nos...

zdendula31
14.07.2021 3 z 5

Tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla.Hlavní hrdina je supermuž...chvílemi mi připadalo,že čtu komiks.Autor umí psát mnohem lépe.

alzbeta4340
08.06.2021 2 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, vůbec nic nepůsobilo originálně a překvapivě. Pak přišla čtivá část z tábora sekty, bohužel konec opět dělal dojem jen zvláštního přílepku. Dvě dějové linky - Colterova otce a jeho vyšetřování vůbec nepasují dohromady.
Deaver určitě umí psát, ale tuto sérii nemá alespoň zatím dobře promyšlenou.

Katania
06.06.2021 4 z 5

Tento díl se mi líbil méně než první. Trochu překombinované a občas méně uvěřitelné. Nicméně se pustím i do dalšího.

čef
04.06.2021 5 z 5

Sympatický hrdina je v mnoha románech Jeffery Deavera. Colter Shaw je však o poznání akčnější, jeho akce nepostrádají vynalézavost a připravenost na vše. Zde se utkává s vychytralými zločinci, kteří v odloučené sektě oblbují lidi zlomené po nějaké tragédii. Série tímto dílem nekončí a tak se snad brzy dočkáme dalšího dílu.

ve.rena
03.06.2021 3 z 5

Napínavé, Deaver umí perfektně vystihnout prostředí a zasadit do něj velice čtivý příběh.

Katulinka69
31.05.2021 2 z 5

Souhlasím, že tento díl byl lepší než první, ale ani tak mě moc neoslovilo

alice528
28.05.2021 5 z 5

Deaver je vždycky skvělý a nová postava se mi líbí

cathyblack
11.05.2021 4 z 5

Deaver je pro mne záruka dobrého čtiva. Nepotřebuji vyhypovaný příběh do šílených zvratů, naopak vítám pozvolné čtení a logické závěry.
Calter Shaw má dobrou půdu pod nohama.
Na Lincolna Rhyma je ale zatím malý.

petrarka72
07.05.2021 2 z 5

Třetí "sektářská" kniha v poslední době - a ta nejméně povedená. Jako thriller ucházející, i když nepřiměřeně natahovaná a v množství dějových linek překomplikovaná.

soukroma
03.05.2021 4 z 5

Zaujala mne tématika sekt, která se v literatuře v poslední době moc nevyskytuje, vytlačená jinými, často horšími neduhy společnosti a světa. Tady je to sekta ale poněkud zvláštní, určena především specifické skupině truchlících. Neprokouknutelný je její vůdce, protože přes všechny zjevné charakteristiky, které by nezaujatý člověk u něho čekal, není do konce autorem úplně rozkrytý, zejména z hlediska skutečné motivace a samostatnosti v rozhodování (jeho patologie nebyla středem zájmu). Nepochopitelná je i postava Viktorie - jejíž chování mi až do konce nepřipadalo slučitelné s tím, kým se nakonec ukázalo, že byla. Ostatně Colter/Carter mi také místy nepřipadal uchopitelný, a to o něm už něco víme zdřívějška.
Takže jakkoli je tématika sekt zajímavá a hlavně děsivá, neměla jsem z knihy dojem, že byl autorův záměr se v tom do hloubky nějak babrat (a hlavně ani v tomto dílčím případě definitivně vybabrat). Celé to vyznělo poněkud do ztracena. Ale ještě víc mi vadí linka s hrdinovým mrtvým otcem, jakoby nestačily jeho průběžné připomínky z dětství (výchova a trénink pro survival), ale autor do toho zaplétá jakési supertajné odhalení, které otec někde před smrtí ukryl a které hledá ještě skupina zabíjáků. Jako nosné téma série je to hodně slabé a pořád méně uvěřitelné a příjemné, jako linka na pozadí každého dílu, či spíše přilepenec do počtu stran. Ostatně i do popření postrkovaná "ztráta" bratra byla taková neslaná nemastná, prostě nic se nevyjasnilo, nic se nijak zvlášť nikam neposunulo, jen si autor prostě uměle otevírá vrátka k dalšímu a dalšímu pokračování.
Suma sumarum: nemám dojem, že by se mi série zalíbila, a obávám se, že se to ani nemá šanci zlepšit, protože se mi nelíbí vykreslení postav (nevěřím jim), včetně Coltera (mj. zde zcela nevyjasněný vztah s Victorií - asi taky ponecháno do budoucích dílů). 70%

Kocourek
17.04.2021 5 z 5

Tak zase po delší době prima detektivka. Měla spád a klasické rozuzlení s otevřeným koncem...nejhorší na tom je, že ten příběh by mohl být v tomto světě zcela reálný. Takových sebestředných pošahanců jako Eli, kteří myslí, že mohou vládnout Sluncem i Měsícem tu máme.....Jen Colterů je asi málo..

emilieselden
16.04.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Bavila mě. Ani ne od poloviny jsem se do ní začetla a nemohla mě pustit. Coltera Shawa jsem si oblíbila. Byla to příjemná změna od Roberta Bryndzy, protože tu nenajdete žádné oplzlosti, nechutnosti a přehnanou korektnost jako homosexuály a černochy. Ne že bych proti nim něco měla, ale když je někdo cpe všude.... A to jsem ještě nezmínila alkoholismus a kouření cigaret. Tady nic takového nenajdete a vida. Funguje to i bez toho. A to velice dobře.

Misshell1
12.04.2021 5 z 5

Mám ráda na spisovateli, jak mě hned vtahne do děje a nepustí. Kolem poloviny knihy jsem.ji nemohla odložit, na 350 straně si říkám, vždyť už je konec a nakonec si spisovatel udělat půdu pro další pokračování, které doufám bude. Shaw je mi velmi sympatický.

TeaPeter
05.04.2021 3 z 5

Proti prvnímu dílu série je hlavní dějová linie stabilnější a opravdu k světu. S tou sektou to byl dobrý nápad. Co tam ale stále divně trčí, to jsou odbočky k tajemství po otci. Ty mi tam do toho nepasují. Bez nich by byla kniha o pořádný chlup lepší. Pevně doufám, že to tajemství bude nakonec stát alespoň za pět hvězdiček.

Kaja1
21.03.2021 5 z 5

Druhý případ Coltera Shawa byl lepší než první. Je zajímavé sledovat, jak lidi dokážou využít neštěstí druhých.

Ivushka_If
06.03.2021 5 z 5

Opravdu napínavé, nemohla jsem přestat číst... Jeffery Deaver je opravdový profesionál ve svém oboru. Vždy mě okouzlí svými vědomostmi, kterými se málokterý autor zabývá. Věřím, že knihu jen nepíše, ale poctivě se na ni "učí" a to je kouzlo jeho knih.

13werka
06.03.2021 4 z 5

Hrdina knížky Colter Shaw je sympaťák, takže mu člověk při jeho pátrání drží palce. Zajímavé je i téma sekt a jejich manipulace s lidmi, které je v knize popsané hodně věrohodně, jen ale možná trochu zdlouhavě (popisy táborových shromáždění a proslovů vůdce sekty už pak trochu nudily a brzdily děj). Celkově ale knížka není špatná, ale asi bych ji neoznačila jako thiller, spíš jako dobrodružný román s detektivními prvky. Každopádně určitě budu chtít vědět, co bude s Colterem dál... Tak snad zase za rok

Terez25
05.03.2021 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a bylo to zároveň moje první setkání s Jeffery Deaverem. Colter je sympatická postava a jeho infiltrace do prostředí sekty neohrané, ale nemůžu se zbavit pocitu, že konec už byl zbytečně natahovaný a jako celek je kniha taková plochá a hluboký dojem ve mě nezanechala.