Hadohlavec

Hadohlavec https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352271/mid_hadohlavec-LPn-352271.png 4 502 114

Čínské thrillery série

Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací domů, kde ji však čeká kamion plný mrtvých Číňanů a konfrontace s vlastní minulostí. Pekingský detektiv Li Jen je poslán na čínské velvyslanectví do Washingtonu, aby zjistil, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze v jižním Texasu. Navíc se opět setká se ženou, která utekla z Číny i z jeho života. Dostanou za úkol znovu spolupracovat a přijít na to, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. Zjistí, že imigranti byli nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu. Li a Margaret, zápasící s démony společné minulosti, se ocitnou v závodu s časem, aby zneškodnili biologickou časovanou bombu, která hrozí, že zničí nejen jejich budoucnost, ale budoucnost celého lidstva.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Snakehead , 2002

Jordyz
05.10.2017 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Musím ale napsat, že první polovina mě bavila víc a oproti předchozím dílům mi v tomto docela překážel vztah Margaret a Li Jena. Nevím proč, ale tady to bylo jakoby navíc... Ale to nic nemění na mém názoru, že tato serie patří mezi moje oblíbené :-)

kuruteku
30.09.2017 4 z 5

Čte se to jedním dechem. Jako vše od Maye. Ale. Jsou-li všichni padouši přítomni už skoro na začátku, nepůsobí to důvěryhodně. Jeden by ještě šel, šokující, ale možné. Ten druhý, zásadnější, už je příliš.

JezinkaJ
29.09.2017 4 z 5

Tema skvele, aktualni a zajimave. Pribeh strhujici.
Jen ty fatalni vztahy... to je trosicku moc. Ale dalsi dily a vlastne jakekoliv dalsi knihy Petera Maye budu s radosti cist dal.

orson
27.09.2017 4 z 5

Vždycky si říkám, že další díl této série už číst nebudu a vždycky to poruším. A tentokráte ani moc nelituji :) Závěr neuvěřitelně strhující a celý příběh dobře vymyšlený (až na ty velké náhody). Škoda jen, že Pay nepíše více knih jako byla trilogie z ostrova Lewis, kde šlo o příběhy jednotlivců a ne o globální spiknutí :(

zuzi.podzim
21.09.2017 4 z 5

pribeh strhne, ale vice se mi libily predchozi dily ze serie, alespon, co se tyce vykresleni postav, doby, problemu,...

katka.oo
20.09.2017 4 z 5

Na další díl jsem se velice těšila, ale trochu mě zklamal tím, že se neodehrával opět v Číně. Jinak spokojenost, napínavé, konec nečekaný a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah dvou hlavních postav dál. :-)

Haen
19.09.2017 5 z 5

Celá série se mi líbí, tento díl obzvlášť. Hrozba biologických zbraní, pašování lidí jsou velmi aktuální témata, osobní linka protagonistů mě v těchto čínských thrillerech baví vždy, za mě spokojenost.

happy-smile
15.09.2017 5 z 5

Zajímavé, že Peter May v této sérii opět vstupuje na pole konspiračních teorií. Opět si taky zahrajeme šachovou partii s Margaret a Lim, kde má v jedné chvíli navrch vztah a v druhé zase prohrává. Už zde není to kouzlo, které plynulo z poznávání Číny, protože tento díl se odehrává v Americe a její reálie a zvyky autor moc nepopisuje. Na druhou stranu je kniha neskutečně čtivá, a tak vám ani ta partička mezi Lim a Margaret nebude vadit, i když máte pocit, že už by je měl někdo pořádně nakopat do zadku. Doporučuju.

iška
03.09.2017 4 z 5

Opět nezklamalo. Velmi zajímavé téma a dost mrazivé. Teď jsem zvědavá, zda se protagonisté vrátí do Číny či zda se další příběhy budou odehrávat v USA. Osobně bych byla pro Čínu.

aronoele
31.08.2017 5 z 5

Koupila jsem si celou sérii - dost dobře se vyjímá v knihovně :)
Knihy pro mě mají kromě krásných obálek zajímavý nádech exotiky. Ráda jsem se dozvěděla o životě v Pekingu a něco z čínské historie. Ve třetím dílu jsme se podívali do Šanghaje a nejnovější díl nás přenáší na americký kontinent. To pro mě bylo překvapení. Nečekala jsem po konci třetího dílu takový zvrat, každopádně: téma nelegálních přistěhovalců je prostě aktuální a žhavé. Peter May uhodil hřebík na hlavičku, i když doufám, že se takové děsivé a utopické hrozby nedožiju...
Věděcky založené čtenáře tento díl myslím obzvlášť zaujme. Dočkáme se happ-endu, velkého překvapení ve vztahu hlavních hrdinů a otevřeného konce... co víc si přát? Snad jen aby nakladatelství Host vydalo brzy další díl (v angličtině The Runner, vyšel již 2003). Za mě plný počet bodů.

hs777
30.08.2017 5 z 5

Mě prostě celá čínská série baví. Zajímavé téma, poutavě napsané a vztahová linka Margaret a Li Jena tak akorát, ne moc červená a přeslazená. A konec ? Neodolatelná návnada na další díl , který už nedočkavě vyhlížím.

rodak
29.08.2017 4 z 5

Přesně tak ,předešlé díly mne také více bavily.Ale pátý díl je už rozehrán dobře díky osobní linii.

astroweb
28.08.2017 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavé a přitažlivé, ale musím napsat, že předešlé díly z čínské série byly ještě lepší. Ovšem i tak mnohem čtivější než všechny díly série francouzské.

Luciecs
24.08.2017 5 z 5

Pro mne krásné počtení. Téma nadmíru aktuální a opět protkané vztahem patoložky a čínského komisaře. Pro mne jasná srdcovka :) Těším se na další pokračování...