Hadohlavec

Hadohlavec https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352271/mid_hadohlavec-LPn-352271.png 4 502 114

Čínské thrillery série

Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací domů, kde ji však čeká kamion plný mrtvých Číňanů a konfrontace s vlastní minulostí. Pekingský detektiv Li Jen je poslán na čínské velvyslanectví do Washingtonu, aby zjistil, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze v jižním Texasu. Navíc se opět setká se ženou, která utekla z Číny i z jeho života. Dostanou za úkol znovu spolupracovat a přijít na to, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. Zjistí, že imigranti byli nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu. Li a Margaret, zápasící s démony společné minulosti, se ocitnou v závodu s časem, aby zneškodnili biologickou časovanou bombu, která hrozí, že zničí nejen jejich budoucnost, ale budoucnost celého lidstva.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Snakehead , 2002

tinka1974
07.07.2021 4 z 5

Další super poslech. A nechyběla ani facička. To už je tradice v každém dílu. Ani jsem netušila, že v Číně domácí násilí na ruby normální jev. Je to napínavé a zajímavé. Ale protože se jedná o zmutovaný vir chřipky, není to úplně vhodné pro tuto dobu

š.m.i.k
11.06.2021 3 z 5

Čínské "thrillery" očividně nepatří k Mayovým vrcholným dílům. Hadohlavec ve srovnání s předchozími na úrovni o dost klesl, ale je pravda, že pořád ještě to nedosahuje jeho nejhoršího "Ochráním tě" :D ...standardní detektivka, takže 3* musí stačit.

jaroiva
07.06.2021 1 z 5

WTF? Co to mělo být? Parodie na detektivku?
Margaret už absolutně nesnesitelná, jinak šablona z minulých dílů obtažená jen pastelkou v jiné barvě (už jen samotné to, že fackování Margaret zřejmě považuje za sexuální předehru, mi připadá trapné). Akční konec mi připadal jako z nějaké komedie typu Čtyři vraždy stačí, drahoušku, jako by to ani autor nemyslel vážně a dělal si ze čtenáře srandu.

Od začátku knihy přemýšlím, co se mi vlastně líbilo na těch předešlých dílech.
SPOILER: chodit s hlavním hrdinou nebo hrdinkou je v podstatě sebevražda. Jako jednou, dvakrát to beru, ale opravdu je nutné to opakovat i počtvrté? A aby geniální doktorka nepoznala chřipku od těhotenství?

Moje hodnocení je možná způsobeno tím, že čtu sérii postupně a teď mi už došla trpělivost. Ale asi fakt stačilo. Třikrát znovu uvařenej čaj už mi nechutná.

Vlaďkaa4
07.05.2021 5 z 5

Poslední díl ze série, bohužel docela aktuální téma..

dalia1769
26.04.2021 3 z 5

Tento cyklus mi vždy připadal od Petera Maye (který je mým oblíbeným spisovatelem) nejslabší. Tento díl je podle mého názoru průměrný - dobře napsaný, nicméně postavy jsou trochu schematické, nedostanem se příliš do hloubky. Ani stále zdůrazňovaná láska mezi Margaret a Lim mi nepřipadá moc věrohodná (to mi nepřipadala ani v předchozích dílech, ale tady v americkém prostředí to ještě jakoby více vyniklo). Nejsympatičtější mi byl Steve a zajímavá a osvěžující byla postava agenta Hryczyka. Naopak čínská komunita zde působí velice nesympaticky. Závěr byl poměrně překvapivý a téma španělské chřipky v dnešní době působí dost znepokojivě.

akdar72
26.04.2021 2 z 5

Bez ohledu na to, že je to až příliš nadčasové, vzhledem k aktuální pandemii, May to jistě neočekával, co nastane o pár let později... Bez ohledu na to, že nemám ráda k současné situaci konspirační teorie.... Čtvrtá čínská detektivka je oproti předchozím velmi slabá.

Vevericka.eva
31.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Citace z knihy: „Španělská chřipka byla extrémně nakažlivá. Američané v roce 1918 přestali vycházet z domu. Když už museli ven, nosili roušky. Všechny obchody byly zavřené, veřejná setkání byla zrušena a pohřby zakázány. Odloučenější komunity uzavřely příjezdové cesty do svých měst a vesnic, umístili k nim ozbrojené hlídky, které zastřelily kohokoli, kdo se přiblížil. Vzhledem k dnešní moderní dopravě a množství interakcí by počet mrtvých vystoupal do katastrofických výšin. Bavíme se tu o stovkách milionů lidí. Nemocnice a veřejné zdravotní služby by nestihly situaci řešit. Selhaly by velice rychle. Imunitu by neměl nikdo. Vojáci, policisté ani zdravotníci. Všichni by byli stejně zranitelní. Téměř jistě by následovalo úplné zhroucení zákona a pořádku. Věřte mi, vím to. Následky plošného biologického útoku jsme studovali důkladně.“

Číst tohle během pandemie Covidu je fakt silný kafe. Jinak May jako obvykle brilantní. Oceňuji zejména to, že mě tentokrát doběhl s hlavním padouchem č. 2, poprvé jsem ho neodhalila. Až mi přišlo, že po vrcholu s mandarinkou, pak konec přišel nečekaně rychle.

Rhodopis
30.03.2021 4 z 5

V dnešní době, kdy zápolíme s čínským virem mi při čtení téhle knihy občas běhal mráz po zádech...

mol378
30.03.2021 1 z 5

Neoblíbená série - ale občas v té knihovně fakt není co si půjčit a číst se chce a na objednané knihy musím čekat, tak když už jsem tady, dám tomu zase šanci.... Toto je pustý konzum, obsah ihned zapomínám.

martina2540
22.03.2021 5 z 5

Za mě nejvíc čtivá knížka z čínských thrillerů.

zouharov
28.01.2021 5 z 5

Pro mě úplně nejlepší díl série.

daniela8398
28.01.2021 4 z 5

Napínavé, super čtení.

Katania
20.01.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce! Těším se na další!

Malarkey
31.12.2020 4 z 5

Pokračování Čínských thrillerů se u čtvrtého dílu nese v duchu změny. Vyšetřování totiž neprobíhá kdekoliv v Číně, ale v USA. Navíc jsem námět docela trefil do doby, protože po přečtení mám pocit, že aktuální covid aféra je sranda oproti tomu, co Peter May otevřel v této knize. O to více jsem ale tuto knihu žral. A to i přesto, že námět je v tomto díle poměrně jednoduchý a přímočarý. Více se tu řeší vztah Liho s Margaret, což je určitě fajn, ale už by to chtělo nějaký posun. Na další díl se samozřejmě těším.

Verrrunka
22.11.2020 3 z 5

Tím, že se tento díl odehrává v Americe, ztratilo to pro mě trochu tu přidanou hodnotu, kdy poznávám jinou kulturu. Samozřejmě to do série asi patří, zápletka bych opět zajímavá, ale prokoukla jsem to poměrně brzy. Nicméně jsem hned sáhla po dalším dílu :)

kob
02.09.2020 4 z 5

Kniha je napínavá, hodně drsná, nemá hluchá místa, jen způsob, jakým se hrdinové dostávají ze smrtelných nebezpečí je často dost pohádkový.

Klára90
24.08.2020 3 z 5

Ze zatím přečtených knih ze série čínských thrillerů se mi tato líbila nejméně, to ovšem neznamená, že nebyla dobrá. Námět naprosto děsivý, ze začátku mi z toho až běhal mráz po zádech a přemýšlela jsem, že knihu odložím, protože v aktuální době a situaci jsem na podobné strašáky už neměla náladu. No neodložila jsem, četla, ale kdybych měla podrobněji převyprávět děj, tak tentokrat to asi nezvládnu. Nějak rychle to uteklo, byla jsem na začátku, pak trochu té politiky a odborných řečí a najednou závěrečné drama. Asi mi úplně tak nesedlo americké prostředí a zastesklo se mi po exotičtějším čínském. A hlavně mi chyběly zase nějaké poznatky o čínské kultuře, to mě v předchozích dílech velmi bavilo.
Pasáže popisují migraci Číňanů a jejich následný život ve “zlaté hoře” byly smutné.
Tentokrát se mi padoucha povedlo odhalit už v půlce knihy, tak si od dalšího dílu dám asi knihu dvě pauzu, ať si trochu odvyknu od Mayového stylu :)
Nicméně na Běžkyni se těším a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi Margaret a Lim

ujira
06.07.2020 5 z 5

Tak trochu vizionářský román, mrazilo mne při poslechu, jak se námět knihy letos podobně vyplnil. Sice nešlo o virus Španělské chřipky, ale přišel z Číny, není tak smrtelně nebezpečný, ale také si s ním neumíme zatím poradit a souvisí s migrací a cestováním.
Kromě zápletky se znovu v románu rozehrává vztah mezi americkou patoložkou a čínským vyšetřovatelem, tentokrát na americké půdě a přestože mi konec románu přišel až trochu zbytečně vystupňovaný a násilně a zběsile vykonstruovaný, konečně pro hlavní dvojici svitla naděje a důvod překonat všechny rozdíly a být spolu.

Didi15
18.05.2020 5 z 5

Opět super jízda. Těším se na pětku :) A úplně aktuální téma. Jakoby to May věděl :)

tlllk
03.05.2020 3 z 5

V kontexte súčasnej pandémie prvá polovica knihy mala dobrý potenciál, ale nakoniec z toho bola len vedľajšia dejová linka a knihu zabil klišé "akože problémov" vzťahu "belošky" s aziatom.