Cesty rytířů

Cesty rytířů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456587/bmid_cesty-rytiru-BaA-456587.jpg 5 320 74

Rytíři z Vřesova série

< 8. díl

Zjevný boj v Království českém roku 1318 zdánlivě ustal. Zčásti v důsledku všeobecné únavy a zčásti v důsledku dohod uzavřených mezi králem a odbojnou šlechtou. O to víc se však rozhořel boj v zákulisí. Král Jan Lucemburský je po osmi letech vládnutí unaven. Připadá si osamělý a vlků v jeho království neubývá. Neúnavnému a neobyčejně schopnému Jindřichovi z Lipé se daří postupně přiklánět krále na svoji stranu a dokáže ho utvrdit v tom, že královna Eliška proti němu chystá, spolu se svými stoupenci vedenými Vilémem Zajícem z Valdeka, spiknutí, jehož cílem je svrhnout krále z trůnu a dosadit tříletého syna Václava. A tak Jan vnikne s ozbrojenci na hrad Loket, kam se Eliška s dětmi uchýlila...... celý text

Ramiel
30.12.2020 3 z 5

Jako vždy u pana Niedla se knížka čte dobře. Bohužel děj této osmé knihy je už značně ohraný. Všechno už tu v podobném a v některých případech dokonce stejném duchu bylo.

Pavelpi
21.12.2020 5 z 5

Začátek mě moc nebavil, ale pak se to rozjelo zase na plné obrátky. Celkem se mi ta celá série moc líbí. Tak doufám, že bude mít pokračování a dozvím se, jak to vůbec s hlavními hrdiny dopadne dál.

ZuKo
20.12.2020 4 z 5

Pokaždé si myslím, že ta kniha je v poslední v serii a ona se vynoří nová. Doufám, že tahle je poslední v serii. Já mám knihy od pana Niedla ráda ale nějak si říkám, že už stačí. Čtení mi zkazilo přečtení kometářu tady protože někteřé příspěvky nebyly označené jako spoiler a vyzradily co se stane.

Boby17
12.12.2020 5 z 5

Příběh Wolframa a jeho rodiny, přátel i nepřátel se asi završil, byť jsou zde otevřena malá vrátka pro pokračování (kéž by!). Každopádně osmé pokračování bylo opět poutavé a napínavé a po hnusném a zákeřném útoku taky plné akce. Pane Niedle, jste můj nejoblíbenější spisovatel a těším se na Vaši další knížku!

Kerberos
12.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Díl plný zvratů,pro Wolframa tragických.Přijde o manželku,přítele, ,řádového bratra.Nastoupí cestu pomsty.Pro mě překvapivá role Elišky Rejčky,která byla vždy líčena velmi pozítivně.Nevypadá to na závěr ,takže se těším na pokračování.

Turlogh
11.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Osmý díl výborný, též jsem si jej bleskově pořídil a přečetl. Snad jediné mě trošku štve a to jak pan spisovatel nechává opakovaně umírat ve svých knihách manželky hlavních hrdinů. V Hynkovi Tasovi to zvládl více krát a už i chudák Wolfram! Navíc se mi zdá, že některá ty úmrtí jsou trošku násilně překombinována. Třeba krásná a chytrá měšťka od Tase se náhle stane pakem a vběhne do hořícího domu nikoli pro děti, které jsou již zachráněny, ale pro pár listin... ? Stejně tak mi přišlo trošku divné, když má Wolfram mezi nepřáteli pověst obávaného křižáka a smrtelně nebezpečného bojovníka, že mu pořád někdo leze do cesty a navíc mnohdy zcela bezdůvodně a riskuje tím svůj krk a nepříjemnou smrt, kterou má jistou. Autor myslím někdy vůbec nevysvětluje pohnutky, které k těmto zločinům na W. a jeho rodině vedou. (Např. Tobiáš V. a mnozí jiní.) Já se tedy považuji za docela tvrdého chlapíka, ale pokud bych měl bez zatraceně pádného důvodu křížit cestu takovému W. zřejmě bych do toho nešel. Takže buď jsou ti nepřátelští páni totální tupci bez pudu sebezáchovy, což zase z jiného děje románů takto nevyplývá anebo tady něco skřípe... Já se omlouvám, že do toho tak biju, ale nesnáším nelogičnost děje a nepravděpodobné konání postav v románu. Jinak je to velice čtivé a většina série se mi moc líbí až na pár těchto podivných dějových zvratů. Howgh.

WaN635
06.12.2020 5 z 5

Osmý díl přečten na jeden zátah. Kvalita knihy po pro mě nečtivé pětce a šestce opět vystoupala nahoru. Držela jsem Wolframovi pěsti, aby svou pomstu vykonal a přežil.
To se povedlo, otázka teď zní, zda-li příběh Rytířů z Vřesova bude pokračovat či nikoliv.

jehanys
02.12.2020 5 z 5

Přečetl jsem celou sérii. Moc děkuji za krásné chvíle s rytíři z Vřesova.

Pavel.Kozina
29.11.2020 5 z 5

Klobouček. Udržet kvalitu ve všech 8 knihách, to se jen tak nevidí. Opravdu smekám. To že je kniha čtivá, má spád, nenudí a je skvělé napsána, bez patosu a pasáži které slouží jen pro vyplnění počtu stran, netřeba popisovat. Děkuji autorovi a přeju si, aby vznikla další podobně kvalitní série historických románů míjející velké postavy našich dějin a popisující neznámé hrdiny, kteří mohli po tomto světě chodit. Děkuji

klokan.1905
27.11.2020 5 z 5

Cesty rytířů...
Jedná se v pořadí již o osmý díl ze série Rytíři z Vřesova... Celá, doposud vydaná, série je prostě úžasná... Máte rádi historické romány? Neváhejte a sáhněte po této sérii a začněte již od prvního dílu... Čtěte tedy v pořadí Rytíři z Vřesova, Růže a lev, Ve službách mocných, Království meče, Rozervané království, Pach krve; Já, rytíř a skončíte právě tímto dílem... Doufám, že není poslední a pan Niedl již pracuje na pokračování... Mimochodem všechny knihy tohoto autora jsou skvělé... Jestliže jste od něho doposud nic nečetli, tak to co nejdříve napravte... ;-)
K samotné knize... Prvních zhruba sto stránek knihy je věnováno politice té doby, ale doba prostě byla taková... V druhé polovině knihy se můžete těšit na třeskutý boj, ve kterém samozřejmě nechybí naši hlavní hrdinové - Beneš z Vřesova a Wolfram Katzinger z Olšové... Nebudu nijak více prozrazovat k ději knihy, prostě si ji přečtěte... ;-)
U mě to má autor opět za pět... ;-)

tittanie
25.11.2020

Na knížku jsem se velice těšila a prvních sto stran jsem byla zklamaná, protože to byla samá politika a vzpomínky a žádná akce. Pak se to zlomilo a 150 stran jsem přečetla za tři hodiny a četla jsem do půlnoci. Jsem ráda, že jsem se mohla potkat znova s Wolframem, Benešem a dalšíma.

kuruteku
17.11.2020 5 z 5

Já to vidím na úspěšné zakončení série v dnešní době - nikdo se žádné spravedlnosti nedovolá, tak si ji Wolfram zjedná sám. Nejvyšší hodnotou není stát, ale vlastní rodina a nejbližší přátelé. Spojenci se mění s každou novou konstelací. To mne všechno napadlo z odstupu několika dní. Jinak se to četlo náramně, malé (Čeněk) a velké (Václav, budoucí Karel) dějiny se protínají, historická fakta neselhávají a v jejich rámci se může dít mnohé.

nero 13
11.11.2020 5 z 5

Tak v tomto díle se osoby chodící s mečem zaraženým v útrobách vyskytují celkem nadprůměrem celé této série, a Wolfram se má co činit, protože osud se s ním moc nemaže. Čtenáři kteří si v jiných románech, například od paní Ludmily Vaňkové oblíbily královnu Elišku Rejčku budou poněkud překvapeni. Pokud jde o případné pokračování série, nedokážu odhadnout jestli bude pokračovat nebo ne, nechám se překvapit.

hanzmb
02.11.2020 5 z 5

S trojkou asi nejlepší díly série. Má to příběh, spoustu napětí a soubojů, zajímavosti ze života tehdejší společnosti i napojení na politické události v Čechách. Co si může milovník historické literatury přát víc. Navíc tvrdý zásah do Wolframova života a jeho radikální rozhodnutí dávají naději na 1-2 další zajímavé díly. S touhle sérií si připadám jak na houpačce. Po solidním začátku vynikající 3.díl, pak pád v 5.a 6.díle na úroveň historického westernu. Po solidní sedmičce tenhle vynikající. Snad to autor udrží chvíli nahoře.