Cesty rytířů

Cesty rytířů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456587/bmid_cesty-rytiru-BaA-456587.jpg 5 320 74

Rytíři z Vřesova série

< 8. díl

Zjevný boj v Království českém roku 1318 zdánlivě ustal. Zčásti v důsledku všeobecné únavy a zčásti v důsledku dohod uzavřených mezi králem a odbojnou šlechtou. O to víc se však rozhořel boj v zákulisí. Král Jan Lucemburský je po osmi letech vládnutí unaven. Připadá si osamělý a vlků v jeho království neubývá. Neúnavnému a neobyčejně schopnému Jindřichovi z Lipé se daří postupně přiklánět krále na svoji stranu a dokáže ho utvrdit v tom, že královna Eliška proti němu chystá, spolu se svými stoupenci vedenými Vilémem Zajícem z Valdeka, spiknutí, jehož cílem je svrhnout krále z trůnu a dosadit tříletého syna Václava. A tak Jan vnikne s ozbrojenci na hrad Loket, kam se Eliška s dětmi uchýlila...... celý text

Filatov
09.04.2021 4 z 5

První polovina nese opět méně akce, avšak s druhou polovinou a Wolframovou odvetou zase děj nabral ty klasické obrátky. Wolfram je na své úrovni sympatií, které si ve mě vybudoval no a konec? Říkám si bude tahle sága ještě pokračovat...???

Barbara182
22.03.2021 3 z 5

Klasicky čtivý historický román, jak už bývá u pana Niedla zvykem, s pár napínavými momenty, pro mě už sázka na jistotu :-)
SPOILER - jen mě mrzelo, že opět svého hrdinu připravil o manželku, a že nechal Wolframa vrátit se zpátky na Rhodos, když tu měl dvě děti, ale chápu, že nějak tu sérii ukončit musel :-)

Aleen
20.03.2021 5 z 5

Bála jsem se klesající kvality s narůstajícím množstvím dílů, ale zbytečně. Pan Niedl odvádí bravurní práci s dobovými reáliemi. Své hrdiny staví velmi často do obtížných situací, inu jako ve středověku. V tomto díle jsem byla mile překvapená množstvím vtipných hlášek. Alespoň v první části knihy. Z našeho pohledu jde o strašnou dobu! Stačí porovnat míru našeho běžného každodenního pohodlí s jejich... A hrozná doba přináší těžké osudy, takže co bych čekala... Šťastný konec!?!?!?

orinka3
20.03.2021 4 z 5

Sérii o rytíři Wolframovi a králi Janu Lucemburském jsem dočetla včera. Pokládám za zbytečné hodnotit každý díl zvlášť. Je to velice příjemná četba, dobře napsaný román z našich dějin. Oprášila jsem si nedostatečné znalosti z dějepisu a potěšila se setkáním s rytířem bez bázně a hany, navíc nadaného smyslem pro humor. Podle poslední stránky posledního dílu soudím, že není všem dnům konec a je docela možné, že si ještě přečtu o působení rytíře Wolframa mezi bratry na Rhodosu. Takového ochránce bych si přála! A věřím, že to s ním jeho nepřátelé rozhodně neměli snadné. Zatím mu štěstí v lásce nepřeje, ale pořád ještě není konec, ne?

astroweb
15.03.2021 4 z 5

Minulý díl nebyl nic moc, jen tak tak, že jsem ho dočetl, za to tento je byl mnohem lepší a čtivější. Skvělý historický román a srozumitelné zobrazení doby a postav.

Standa24
04.03.2021 4 z 5

První polovina knihy plynula až nezvykle klidně, zato druhá polovina už je plná akce, šarvátek a středověké syrovosti, tak jak jsme zvyklí z předchozích dílů. Závěr je velmi otevřený a proto jsem zvědavý, jak budou příběhy rytířů z Vřesova pokračovat.
V knize je bohužel několik překlepů a podobných chyb :(

orson
01.03.2021 4 z 5

Dobrá oddechovka, Niedl drží svůj standard, těším se na další pokračování.

hankapimi
27.02.2021 5 z 5

Pan Niedl mě spolehlivě přiková ke knížce a nepustí až do svítání... Celá série Rytířů z Vřesova byla pěkně svižná jízda, napínavá, obohacující, poučná a moc jsem si čtenářsky pošmákla... A zase netrpělivě vyhlížím, co si pro nás, věrné čtenáře a čtenářky, nachystá příště. Tak přeji hodně zdraví, pane Františku, plno sil a nepřeberné množství dobrých nápadů při Vaší další tvorbě! A kdyby někdo věděl, co pan Niedl chystá příště, byla bych vděčná za info, abych se měla na co těšit.

alnahu
15.02.2021 5 z 5

Další velmi čtivá kniha z doby vlády Jana Lucemburského .Čtivě napsané dějiny na královském dvoře divoké vztahy mezi jeho rytíři a rivaly. Největší část knihy je věnována Wolframovi Katzingerovi z Olšové ,tomu se narodí syn a on touží již po klidu, ale je jmenován do významné funkce a to nemůže odmítnout ,to přináší spoustu problémů a zášti .Po té co byla zákeřně zavražděna jeho manželka Eleonora se zcela oddá službě králi a pomstě.

leucantha
02.02.2021 5 z 5

...i slzu jsem uronila, jako vždy výborné čtení a parádní vhled do historie

Argony
25.01.2021 5 z 5

Super, lepší než předchozí díl. Žel opět spousta textových chyb.

malýčtenář
18.01.2021 5 z 5

Opět se ponoříme do historie a skoro bez dechu sledujeme další osudy hrdinů. Člověk se těší na tyto chvíle strávené s vynikající knížkou. Bohužel je konec. Zlo potrestán. Co bude dál. Doufám, že spisovatel určitě ještě má něco v plánu.

kate9326
16.01.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla /tedy asi nevýhoda/ale nevadí, četlo se to v pohodě...

Endy17
08.01.2021 4 z 5

Nabízí se otázka, jestli tímhle svazkem autor sérii končí nebo jestli vytváří prostor pro zcela novou dějovou linii.
Pane Niedle, B je správně!

Hotovson
06.01.2021 5 z 5

Wolframa Katzingera z Olšové fakt nechcete naštvat. Rozhodně ne tim způsobem, jako se to povedlo pár lidem. Pokud nechcete zemřít krutou smrtí.

Začátek byl sice trošku volnější, ale pak začíná cesta za pomstou a Wolfram je skoro jako Boží mlýny. Jenom skoro - je totiž daleko rychlejší!

Skvělý čtení a já doufam, že ještě neni konec.

TeaPeter
01.01.2021 5 z 5

Jako tečka za celým příběhem ( tedy pokud to opravdu tečka byla) je tato kniha velmi dobrá. Sice jsem se už v jednu chvíli začal obávat, aby se příběh neposunul až do roviny pohádek V tajných službách Otce vlasti, ale nedošlo k tomu a příběhu zůstala jeho úroveň.

Schamila
31.12.2020 5 z 5

Ach jo, přečteno.... a co teď ...? Jestli to byla skutečně poslední tečka za příběhem všech úžasných hrdinů této série, tak byla nádherná, skutečně hodna mistra pana Niedla. Já se nechám překvapit, protože vím, že to bude určitě stát za to, ať to bude cokoliv, co si zase budeme moci přečíst už od zítřka, tedy co nám přinese rok 2021. Kdo ještě nečetl, tak moc doporučuji...... je to moc krásné čtění ...

cérka
30.12.2020 5 z 5

(Spoiler)
Má poslední přečtená kniha roku 2020 a zřejmě i závěr celé série.
Sama jsem nevěřila, že ji nakonec tak rychle přečtu. První třetina hodně drhla, asi záporná role Elišky Rejčky, či smrt manželky a popis útrap kralevice Václava zavinili mou "nechuť" k pokračování. Zrady, nečestného boje a smrti je v tomto díle požehnaně. Naštěstí zaválo čerstvé povětří z Vřesova a spolu s ním i rodinné pouto, přátelství a radost ze života.
Sama nevím kdo víc mi bude chybět, Čeněk, Beneš, Wolfram, či Fratello? Asi všichni i s "pfateli, ktefí pfišli pfolít krev za svého kfale".

Macek58
30.12.2020

Tak a je tu asi konec série.Výborné čtení. A čím nás autor překvapí v novém roce?

Nina291
30.12.2020 5 z 5

Wolfram se vrátil. Doufám že se dozvím jak se mu vede na Rhodu. Skvělý počtení.