Cesta kolem světa za osmdesát dní

Cesta kolem světa za osmdesát dní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124301/mid_cesta-kolem-sveta-za-osmdesat-dni-Cre-124301.jpg 4 1090 146

V roce 1872 se vsadí distingovaný Angličan Phileas Fogg o 20 000 liber s členy svého klubu o to, že během 80 dní vykoná cestu kolem světa. V doprovodu svého sluhy Passepartouta se vydá na cestu, jist si svým vítězstvím. V Indii zachrání život indické princezně, která se k němu připojuje. Stále je však sledován inspektorem Fixem, který jej podezřívá z přepadení banky...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Omega

Tour du monde en quatre-vingt jours , 1873

OrthoSan
13.09.2016 5 z 5

Asi nejlepší počin od Žila. Při čtení společně spěcháte s panem Fileasem, že to máte přečtené doslova ajnc cvaj, ale hutně se pobavíte. Opravdu skvělé dobrodrůžo. Není divu, že to tolikrát zfilmovali, a jednou dokonce nakreslili se zvířátky.

radusak9806
13.07.2016 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená :)

wiix
22.06.2016 4 z 5

Verne nie je môj obľúbený spisovateľ,, ale ak by som bola malý chlapec, ktorý od života chce najmä dobrodružstvo a niečo nové či nevídané, bolo by to úplne top.

Biohazard
07.03.2016 3 z 5

Přídávám se k lidem, pro které byla tato kniha naprosto první Verneovkou. Rozhodně mě zaujala, ale nějak šíleně unešená jsem z toho nebyla. Za mě takový průměr. Rozhodně to bylo ale velmi příjemné poslouchat před spaním ve formě audioknihy. Sáhnu po něčem dalším z autorovy sbírky a uvidím.

mira.l
27.01.2016 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní by mohla být - když si to čtenář řádně rozvrhne a mohutně se nadechne - takřka ideálním aspirantem na zařazení do Čtenářské výzvy 2016 v kategorii "Kniha přečtená za jediný den".
Verne tady vytvořil takřka prototyp (možná že až karikaturu) pravého anglického gentlemana, s poněkud tajemnou minulostí a nabitou prkenicí, jehož nevyvede z míry naprosto nic, vždy naprosto přesného, neznajícího rozčilení ani nedávajícího najevo své city, ať jsou jakékoliv. Je to jeden z jeho nezapomenutelných příběhů, který je ovšem prost jeho obvyklých poněkud zdlouhavých (i když já proti nim zpravidla nic nemám) popisování nejrůznějších zeměpisných, dějepisných nebo technických detailů, aby se vrhl po krátkém úvodu rovnýma nohama do cesty kolem světa v docela šíleném tempu.
Tohle je přesně ta knížka, kterou je téměř nemožné odložit, která ve stejně zběsilém tempu, v jakém se odehrává (a v jakém naskakuje účet za hořící plynovou lampu), nutí čtenáře obracet další a další stránky:). Za jeden den jsem to sice nestihl, ale i tak to byla jízda:)

P.S.: Přiznám se, že jsem asi nikdy neviděl žádné filmové zpracování, ale nejsem asi sám, kdo si pamatuje krásný kreslený seriál:).

zylla
19.12.2015 4 z 5

Napínavá četba, měla jsem štěstí, že jsem nevěděla jak to dopadne, neboť šel tento příběh vždycky nějak mimo mne a tak konec opravdu potěšil.

konicekbily
30.11.2015 5 z 5

Po několikáté a po mnoha letech jsem se ke knize vrátil, a dobře jsem udělal. Pan Spisovatel se ve své době opravdu vyznal v životě tehdejšího světa. A dobrodružné romány psát dovedl dokonale.

Exit-50
28.11.2015 4 z 5

Tak k této knize není co dodat. Prostě je skvělá.

terrih.dreamer
17.08.2015 5 z 5

Zatím moje první Verneovka a rozhodně toho nelituji. Knihu jsem přímo hltala a rozhodně mě "nabudila" do dalších Verneových děl. Je to prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý.

woodward
15.08.2015 5 z 5

Verneovky jsou odjakživa můj šálek čaje, ale jsem poněkud choulostivý na kvalitu překladu. Například mě dokáže vytočit, když někdo místo "Paspartout" napíše "Proklouz". Jen si to představte, tak pitomý jméno!

kuba95
26.01.2015 3 z 5

Krásná a oddechová četba z pera jednoho z nejlepších spisovatelů dobrodružné literatury.

Aniga
18.11.2014 4 z 5

Snad ještě známější příběh než Cesta do středu země.
Líbilo se mi, že nebyl děj zahlcen cestopisnými údaji i městech, světadílech, státech... ono to vlastně ani p. Fogga nezajímalo, měl jediný cíl, stihnout časový limit.
Neubránila jsem se nemyslet na kreslený seriál pro děti, kde hrdiny jsou zvířátka, který byl můj neoblíbenější z dětství.
"Jdem ať půlnocí či dnem cíl máme pouze ten projít celou zem za 80 dnů.Ať vyplní se sen jenž zpátky domů chcem přes Singapůr."

vlkodlaq
06.11.2014 4 z 5

když jsem poporost ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Možná i přečtené Verneovky mají z části na svědomí, že jsem takový hračička a nadšenec do techniky..

Ladys
10.09.2014 4 z 5

Moc už si to nepamatuji, ale vím, že mě hrozně bavil "Paspartu", že policajt byl neskutečný "záškodník" (byť vlastně nechtěný) a že jsem Foggovi hrozně fandil. Knihu jsem kolikrát četl i pod dekou, aby rodiče nevěděli, že nespím. A to neskutečné zklamání, když jsem si myslel, že to nedokázal.
A ještě si vzpomínám, že se mi hrozně líbily obrázky. Ale to vlastně u všech verneovek

bondula
22.04.2014 5 z 5

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní bola už spracovaná v toľkých rôznych podobách, že pri prečítaní originálu ťažko veriť, že to je to, z ktorého všetky ostatné cesty čerpajú. Je to cestopis, no cestopis to vôbec nie je. Hlavný hrdina je naskrze nesympatický anglický suchár. Kostra deja, podobne ako celé Foggovo cestovanie je vlastne nuda. Skvelou knihu robí najmä samotná myšlienka cesty okolo sveta za určený (krátky) čas. A samozrejme Verneho invencia a rozprávačský talent.

Eigis
12.11.2013 5 z 5

Čekal jsem, že cesta okolo světa bude pro Verna vítanou záminkou, proto aby čtenáře zasypal hromadou zeměpisných údajů a on to kupodivu neudělal. Kniha se soustředí především na hlavní děj a utíká rychle vpřed, jako cesta hlavních hrdinů. Příběh je vhodně proložen několika napínavými momenty a charaktery hlavních postav zase příjemně pobavily.

Wiqqux
07.09.2013 3 z 5

Túto knihu by som osobne ohodnotila ako nudnú, ale to len preto, že to nie je môj štýl. No zároveň na ňu veľmi rada spomínam, pretože som sa z nej naučila veľa vecí, o ktorých som dovtedy nemala poňatia.

Ondrej _
13.06.2013 5 z 5

Jedna z mojich najobĺúbenejších od J. Vernea. Dobré čítanie, kde čitateľ ostáva v napätí či sa to tomu P. Foggovi podarí , alebo nie... Ako vieme podarí . :)

tyzik.cejka
07.06.2013 4 z 5

rozhodně promakané ale přesto jsou i lepší Verner

mapa5
22.03.2013 5 z 5

Tohle je jedno z jeho nejlepších děl zároveň třeba s Dva roky prázdnin nebo 20 000 mil pod mořem, Cesta do středu Země apod.