Čas odejít

Čas odejít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1217 359

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time , 2014

ZuzanaZ83
30.09.2022 4 z 5

Tak takovouhle zápletku jsem od autorky nečekala. Příběh, děj i vyprávění o slonech, všechno plynulo jakoby samo, kniha se četla výborně. Posledních padesát stran mě strašně zmátlo, ale pak zas vrátilo zpátky. Nečekané, ale velmi dobré.

zandu
07.08.2022

Jdu proti proudu. Nebavilo, odložila jsem...

Arev122
24.07.2022 5 z 5

Napínavý příběh plný emocí, lásky ke slonům a s trochou tajemna při rozuzlení 10 let staré vraždy.

Martina23
30.05.2022

Tak tohle bylo úžasné. Překvapivý konec to završil. Jdu číst další autorčinu knihu.

rajen
24.05.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Od této autorky "žeru" všechny knihy. Jak začnu číst, nelze přestat. Skvělá spisovatelka, skvělá témata, i když těžká.

zuzu8480
21.05.2022 5 z 5

Jedna z knih,u kterých člověk do poslední chvíle netuší konec! Čteno v rámci čtenářské výzvy.

Evaho73
05.05.2022 3 z 5

V knihe autorka konfrontuje sloniu materskú lásku s tou ľudskou a u mňa jednoznačne vyhrávajú slonice :-).
Objavila som tu sloní svet, o ktorom som doteraz ani netušila. Autorka nepodáva iba suché fakty, ale našla som tu zaujímavé informácie, ako sú slony medzi sebou a prírodou vzájomne prepojené a kopec ďalších zaujímavostí.
Naopak opísané medziľudské vzťahy ma v knihe až tak neohúrili. Ani jedna postava si nezískala moje sympatie. Nedokázala som napríklad pochopiť postavu Alice, ktorá mi vyznela dosť kontroverzne. Záver bol neočakávaný a úplne zmenil moje pôvodne ponímanie o tejto knihe... osobne som není až tak uchvátená, ako väčšina čitateľov.

KikinaK
05.05.2022 5 z 5

Silný příběh. Líbí se mi členění knihy do kapitol podle osob, kteří příběh vyprávějí. Hezky a poutavě napsáno.

brixie
22.04.2022 5 z 5

Naprosto famózní, čte se jedním dechem. Autorčina nejlepší kniha.

kalinka99
11.04.2022 5 z 5

Příběh mě opět od této autorky dostal. Každodenní péče o úžasné stvoření jako jsou právě sloni a moc sympatické postavy v knize . Konec jsem vůbec nečekala.

Martina157
13.02.2022 5 z 5

Knížka mě bavila stejně jako ostatní knihy od této spisovatelky, překvapivý konec

hawaiprincess
15.01.2022 5 z 5

Jodi Picoult je neuveritelna. Az na samem konci jsem pochopila. Vynikajici spisovatelka.

keiko33
30.12.2021 5 z 5

Autorka je majsterka slova. Keď sa "zažerie" do nejakej témy, kniha vás nepustí, kým nieste na konci. Krásne opísala život a hlavne smútok slonov. Opisy boli tak precítené, že máte chuť zbaliť sa a navštíviť safari. Všetky postavy boli do detailov premyslené. Príbeh vám dá oveľa viac, než očakávate. Ako už tu bolo spomínané, ten koniec nebol taký, aký očakávate. Čakáte, že Jenna nájde svoj šťastný koniec. Ona ho síce nájde, ale nie taký ako očakávate. Ale to je autorkou štýl, nakoniec obrátiť všetko hore nohami. Krásny príbeh.

Knihomolka506
14.12.2021 5 z 5

Jenna se už od dětství vyzná ve slonech, je něco jako encyklopedická příručka. To vše ji naučila matka , která jednoho dne za nejasných okolností zmizela. Její tehdy malá dcera se jí od té doby snaží najít. Povede se jí to teď v dospělosti? Může mít souvislost s matčiným zmizením smrt její kamarádky a kolegyně z přírodní rezervace, kde obě pracovaly?

Iwy
10.12.2021 4 z 5

Autorka má pro mě strašně sympatický styl psaní, moc se mi líbí střídání jednotlivých postav, výborné čtivé dialogy - navíc sloni, to mě fakt nalákalo (pak jsem si dokonce na internetu zjišťovala více o útulku, který byl pro příběh inspirací :-) Příběh prima, zajímavý, originální, poutavý, ale musím říct, že mě prostě zklamalo, jak to všechno dopadlo, nebudu prozrazovat těm, kdo nečetli, ale mně konec úplně zkazil celý dojem z převážně výborného čtení. Jinak bych dala klidně 5 hvězdiček

ZUZANA-123
07.12.2021 2 z 5

Kniha mi připomnĕla dospívání kdy jsem četla buď knihy o zvířatech,nebo knihy o stejnĕ starých dospívajících a jejich starostech.Dočetla jsem jen proto,že jsem jí mĕla zapůjčenou od ženy které si moc vážím a která chtĕla znát můj názor na knihu.

kiki11
28.11.2021 4 z 5

Jodi Picoult je mistryní nečekaných a šokujících rozuzlení, která mě vždy překvapí v každé její knížce - a jinak tomu nebylo ani tady. Opět jsem koukala jak puk, co si to pro nás čtenáře autorka vymyslela. Tohle jsem teda nečekala.

Vyprávění o slonech bylo velmi zajímavé a poučné. Začátek byl pro mě trochu zdlouhavější, ale když se příběh rozjel, jeden zvrat střídal druhý a já se nedokázala odtrhnout. Jodi Picoult je prostě sázka na jistotu. Jsem zvědavá na její další dílo.

LuccyS
20.11.2021 5 z 5

Další ze série strhujících příběhů Jodi Picoultové. Jako vždy i nyní má příběh nečekaný zvrat, pro mně jedna z jejích nejlepších knih.

hannina
02.11.2021 4 z 5

Ze střídavého vyprávění několika zúčastěných osob vylézá příběh odehrávající se na sloní farmě. Vztahy mezi lidmi, kteří tam pracují, se zašmodrchají a vyústí v tragický konec. Jennina matka Alice přitom zmizí a její dcera se po letech pustí do pátrání.... Celý příběh je paralerně provázen příběhy a poznatky ze života slonů.

tamdr
02.10.2021 4 z 5

kniha se mi moc líbila,ale mám problém-jsem realista a tak vyprávění o setkání s duchem a komunikace s ním je pro mně jen pohádka,zato vyprávění o slonech je velký zážitek,ale celkově hodnotím příznivě,autorku miluju