Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

Medasek
04.08.2019 5 z 5

Nejprve jsem viděla seriál. Byl hezky zpracovaný, ale jako obvykle kniha byla mnohem lepší. Příběh Diany a Matthewa mě chytil za srdce. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

terka3193
29.07.2019 5 z 5

Knihu jsme byla schopná přečíst za 3 dny a neměla jsem dost, úplně mě ta kniha vtáhnula do sebe. Všechno bylo hezky rozepsané a neskutečně mě to bavilo. Dianu a Matthewa jsem si rychle oblíbila. Byla jsem moc ráda že se nejednalo o YA a možná proto mě to tak moc bavilo.

adela3429
21.07.2019 3 z 5

Já teda nevím, proč má ta série tak vysoké hodnocení... Vyloženě špatné to rozhodně není, ale ani se nejedná o žádný zázrak. Do série jsem se pustila kvůli seriálu, který jsem viděla jako první a moc se mi líbil, ovšem po přečtení musím říct, že se jedná o jednu z těch vzácných výjimek, kdy seriál předčí svou knižní předlohu. Proč je ta kniha proboha tak dlouhá?! Kdyby to autorka zkrátila na polovinu (což se seriálu povedlo, protože má pouze osm epizod), hned by měl čtenář pocit, že se tam něco děje. Takhle se jednalo pouze o neskutečně pomalý děj, u kterého jsem měla celou dobu pocit, že stojí stále na tom samém místě. Vždyť nějakých dvě stě stran probíhalo úplně stejně, kdy hlavní hrdinka jenom vysedávala v knihovně...
Normálně mám jednu knihu tak na tři dny, i když se jedná o bichli, ale s touhle jsem se trápila dva týdny. A bohužel mě to čtení otrávilo natolik, že se do dalších dílů pouštět nebudu a v příběhu budu pokračovat pouze prostřednictvím seriálu.

Coli
12.07.2019 odpad!

Absolutně nechápu tak skvělé hodnocení, dočetla jsem do půlky a dál se to fakt nedalo. Ona se vlastně nedala ani ta první polovina. Neustále sedí v knihovně, zavile tam na ni neustále někdo hledí, všichni čekají až si půjčí knížku. Slintá tam u ní hladový upír, co by si rád cucnul...a to je vše. Žádný děj, žádná akce, nuda.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Zamilovala jsem se do této knížky již během pár prvních stránek. Velice čtivé, nutí to číst dále. Kdo by nemiloval Matthewa?

Kukicka
29.06.2019 2 z 5

Tuto trilogii jsem si vybrala kvuli tomu, ze druhym a tretim dilem muzu pokryt 2 temata ctenarske vyzvy. Az u teto knihy jsem pochopila opravdu vyznam slova "vyzva". Vubec nevim, jak ty dalsi dily dam, protoze tohle se tak neskutecne vleklo. Tema je dobre, pribeh taky, ale i presto jsem porad ve ctecce kontrolovala kolik procent jsem precetla, takze neco je spatne

iv.kohoutova
21.06.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál (1 sérii) a byla jsem úplně uchvácená. Miluju děj, kde je hlavní hrdinaka čarodějnice. Kniha byla věrnou kopií seriálu, až jsem litovala, že jsem si nejdříve nepřečetla knihu (bohužel jsem se o knize dozvěděla až po seriálu)... Ale i tak jsem se nemohla odtrhnout od čtení. :-)

Lavaender
06.06.2019 2 z 5

Nápad úžasný. Spojenie čarodejnice a upíra? To nikdy neomrzí. Pridať ešte kvapku skutočnej histórie? Skvelé. Pridať niekoľko naozaj zaujímavých zápletiek? Check.
ALE ONO SA TO TAK STRAŠNE VLEČIE! Ja som väčšinou veľmi trpezlivá čítatelka, naozaj si počkám na rýchlejší dej. Niekedy sa ani nemusí v knížke diať absolútne nič, a ja to čítam s bradou niekde na podlahe. Mne nevadí dlhé opisovanie, hlavne nech to nie je nudné. ALE TOTO BOLO TAK STRAŠNE NUDNÉ, že som to musela napísať s pomocou Caps Locku. Teda, aspoň podľa mňa to bolo veľmi nudné. Skúsim ešte seriál. Snáď v jeho prípade nebudem musieť použiť Caps Lock.

Mikky01
31.05.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděl první řadu této série a pak jsem se vrhl na knihu. Musím říct, že v knize bylo vše lépe vysvětleno a popsáno, v seriálu nebylo spoustu podstatných informací, které zde nebudu rozepisovat, abych nespoileroval, ale proboha proč v seriálu nebyl uveden slib, který Diana dala bohyni za vrácení života? Dost podstatná věc! :-D

roman9276
07.05.2019 5 z 5

Hurá, konečně fantasy, kde jsou dospělý lidi a není to young adultovka. Trochu otřepaný téma čarodějnice a upír, ale tady mi to na nervy nelezlo. Narazej na sebe, láska jako trám, na můj vkus to tady bylo až moc rychlý, ale oukej. Děj je sice trochu pomalejší, ale díky skvělýmu seriálu se mega těšíte na to, co přijde. Pomalu poznáváte postavy, který jsou sympatický a dost vzdělaný, a to dodává knize úplně jinej rozměr. Není tady nouze o něco akčnějšího, takže jsem to doooost hltal.

LukBook
06.05.2019 5 z 5

Nejedná se o klasickou upíří romanci. Kniha totiž nabízí daleko komplikovanější děj, ve kterém hraje důležitou roli i historie. Narazíte na celou řadu historických událostí, postav či období, které jsou velice nenásilně vloženy do děje. Samozřřejmě nějakou tu romantiku zde najdeme taky, ale celkově je příběh o hodně kvalitnější než třeba u Stmívání.

Karkri
03.05.2019 4 z 5

Seriál jsem neviděla. První půlka knížky se mi trochu vlekla, ale potom už jsem ji přečetla tahem, stejně jako další dva díly. Moc se mi to líbilo.

DeKo1996
29.04.2019 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, která z ní byla nadšená. Ze začátku jsem se v ději ztrácela a moc mě kniha nezaujala, ale nevzdala jsem to a četla dál až jsem se do knihy, tak začetla, že se mi ji mnohdy nechtělo odložit.
Hlavní postavy jsem si zamilovala. Děj byl zajímavý.
Jsem ráda, že jsem se zatím nepodívala na seriál a postavy jsem si mohla představit podle sebe.. Už se těším na další díl.

DragonflyT
25.04.2019 5 z 5

Na knihu jsem se vrhla až po shlédnutí seriálu, ale musím uznat, že to stálo za to. Kniha mě zaujala víc. Vše do sebe zapadalo, žádná informace nebyla zbytečná. Jsem zvědavá na další díly.

akinomV
23.04.2019 5 z 5

Tak tohle čtení jsem si užila. Hodně mi to připomínalo Twillight ságu jen v dospělejším provedení, Na to, že je to docela bichle jsem ji četla rychle a vůbec jsem se nenudila, takže pokud nečekáte nějakou intelektuální bombu, ale příjemnou oddechovku, tak do toho :-)

Eeli
09.04.2019 3 z 5

Po tomto žánru jsem sáhla zcela výjimečně a původní skepsi vystřídalo příjemné překvapení. Kniha je poměrně rozsáhlá, přesto má každá událost i každá informace své místo, ať je to posun v ději nebo "jen" zabalení příběhu do působivé omáčky. Zajímavě na mě působilo propojení fantasy a skutečné historie.

Dani3
03.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale prokousat se přes první stránky byl téměř nadlidský úkol. Knihu jsem několikrát odložila a nebýt blížícího se termínu vrácení knížky do knihovny, asi by mi ještě dlouho ležela na stole.

První třetina příběhu byla zbytečně zdlouhavá. Určitý posun v ději nastává až době, kdy Diana opouští Anglii a spolu s tímto se začínají postupně objevovat nové postavy. Paradoxně jsou mnohem zajímavější než hlavní hrdinka samotná.

Nejvíc se mi líbila poslední třetina, kdy se autorka začala věnovat i něčemu jinému než romantické lince. Hodně mě bavil kouzelný dům Dianiných tet a všichni jeho obyvatelé.

Jsem zvědavá na další díly.

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Nádherné:-)škoda že napsala jen 3 díly

dontbullshitme
20.02.2019 2 z 5

Nalákal mě hezký obal a pravděpodobně i nějaká americká booktuberka. Četla jsem to půl roku a to nejen proto, že jsem hrozně pomalá, bylo to jednoduše strašné. Vztah hlavních hrdinů nemá žádný vývoj, je to láska na první pohled, dobře, možná na druhý, ale i tak se mezi nimi vše událo hrozně rychle. Navíc máte pocit, že jsou světaznalí, což u upíra, který žije několik stovek let, ještě nějak okecáte, ale u člověka? Jasně, chápu, Diana má za sebou nějakou tu vysokou školu, ale ani tak se z vás nestane chodící encyklopedie, anebo ano? Nechci být však čistokrevný hater, musím uznat, že se mi líbí prostředí a najdou se tam i zajímavé detaily.

Shanib
17.02.2019 3 z 5

První polovinu jsem naprosto hltala a byla jsem z knížky nadšená. Jenže pak tam začalo být čím dál víc vaty a vývoj hlavních postav pro mě ztratil dynamiku. Diana a Matthew se dali strašně rychle dohromady. Hned po prvním "miluji tě" se z nich stali manželé a jeden bez druhého nemůže být...a já mám najednou pocit, že jsem si jejich vztahem strašně jistá, přestala jsem být nervózní z dalšího vývoje a ani se o ně nebojím. Jejich společné chvíle dostali určitý vzorec, který mě po chvíli dost ukolébal. Vím z doslechu, o čem bude další díl a doufám, že jejich příběh získá zpátky pořádnou energii.
Námět i jeho pojetí se mi jinak moc líbí. Okamžiky, kde se na scénu dostaví Kongregace, jsou napínavé a stejně tak Dianiny magické kousky.
Jako mnoho jiných čtenářů jsem ke knize přišla díky působivému seriálu, kde jediné, co mi vadí, je výběr herce pro roli Matthewa.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness