Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

Scathia
23.01.2020 4 z 5

Oproti ostatním se mi líbilo pozvolné tempo příběhu i to množství vědeckých a historických faktů. Těším se na pokračování.

daza.dt
22.01.2020 5 z 5

Jako u Cizinky (od Diany Gabaldon) jsem i v tomto případě viděla nejdřív seriál. Líbil se mi, ale chybělo mi tam více vysvětlení a upřesnění souvislostí. V knížce je vše víc vysvětleno a rozvedeno a upřesněno. Příjemné odpočinkové čtení, děj rychle ubíhal, psané velmi čtivě. Těším se na další 2 díly knihy.

RMarkéta
07.01.2020 5 z 5

Nejdříve viděn seriál. Nechápala jsem, co na něm moje maminka má. Jeden večer jsem si k televizi sedla taky a pak jsem se nemohla dočkat dalšího dílu a co dalšího dílu, další série. Je to sice takový dospělejší Harry Potter a Stmívání v jednom balení. Bez romantické a milostné linky to samozřejmě nejde. To si klidně přiznejme. Zakázaná láska, je zakázaná láska. Ta tomu dodává tu pravou šťávu. Prostředí Oxfordu, Benátek a Francie uchvacující, fascinující, prostě kouzelné. Chtěla jsem tam být taky. Pomalejší tempo vyprávění mi dokonale vyhovovalo, díky tomu jsem se do tohoto příběhu mohla naplno ponořit a nechat se jím unášet. Trošku mi vadila Teresa Palmer. Musela jsem si na ni zvyknout. Matthew Goode je natolik charismatický, že se mi z něho podlamovala kolena a tajil dech. Chemie mezi postavami funguje parádně. Atmosféra je fajn. Už se těším na další seriálovou řadu. Kniha je malinko jiná než seriál. Tady je vše vidět z pohledu Diany. Chování ostatních postav zase osvětluje seriál. Takže se kniha se seriálem výborně doplňuje. Diana má mé oblíbení povolání historičky. Užívala jsem si to listování ve starých knihách a tu knihovnu v Oxfordu. V knize se z nich cituje a to skvěle doplňuje příběh (např. William Blake - Tygr). Úplně jsem vrněla blahem. Moc hezky vymyšlený fantasy svět.

Runkyna
23.12.2019 4 z 5

Prvně jsem hodnotila 5☆, ale pak mi došlo, že hodnotím na základě shlédnuté první série seriálu, který je povedený a oproti knize víc odsýpá a má bezva hudbu. Každopádně moc hezká kniha a 4☆ si dle mého zaslouží.

Maruspulpanu
11.12.2019 5 z 5

Moderní upíří nezklamali. Rozhodně plný počet hvězd.

Carol1122
13.11.2019 5 z 5

Kdo nejdříve viděl seriál a pak jde číst knížku, bude možná překvapen, kolik informací a scén tvůrci vynechali. To samé platilo i u mě, ale já jsem naštěstí zvyklá z jiných příkladů, takže pro mě to takové překvapení nebylo. Knížka je poměrně dlouhá, ale čtivá. Téma zapadá do klasického fantasy žánru, ale odlišuje se svým příběhem a postavami, které vám ukradnou srdce. Určitě doporučuji i seriál, je zajímavé to porovnat :)

katerina2660
12.11.2019 2 z 5

uff uff...asi půjdu tady proti většině, ale... knihu jsem si chtěla přečíst na základě seriálu, který se mi moc líbil a tento žánr mám velmi ráda. Zvládla jsem prvních 100 stránek... další už nedám... kniha je psaná strašně rozvláčně, dlouhé popisy čehokoliv, a to prostě nedávám... kdyby to osekali a udělali z toho knihu o 300 stránkách, tak by to bylo super. Celkově příběh je hezký, ale toto zdlouhavé opisování a popisování není pro mne...

Jane417
22.10.2019 4 z 5

"Čas čarodějnic" je knížka, která mě velmi zaujala. Svět lidí, upírů, démonů a čarodějnic určitě nenalákal jenom mě. Nečekejte ale žádné YA čtení, ani holčičí románek. Jakmile se řekne "upír" evokuje mi to Stmívání, ale ne ne, nic takového. Možná by se to dalo nazvat Twighlight ságou pro dospělé, ale pro ty, kteří mají rádi historii, podrobné popisy a atmosféru v knížce spíš, než děj prošpikovaný akcí. Ano, i tady máme hlavní hrdinku Dianu, která je krásná, chytrá, milá a je to čarodějnice, která ale čarodějnicí být nechce. Bohužel pro ni, je jednou z nejmocnějších čarodějnic a to je její největší problém, protože své schopnosti nechce a neumí používat... No a pak je tady upír Mathew, který je prototypem upíra, kterého světu dala S. Mayer. Dokonalý princ - jenže predátor! Láska, tajemství, magie, nenávist, porušování pravidel, vztahy všech druhů... Toto není literatura jen tak pro někoho. Čtení v některých částech není jednoduché, hodně popisné a někdy až lehce odborné - v textu se objevuje historie, věda, biologie, spoustu faktů... Přesto a zároveň právě proto se mi čtení moc líbilo. Znovu musím napsat - je to dobrá fantasy literatura pro dospělé.

kachnat
16.10.2019 5 z 5

Odpočinkové čtení, hezky napsané, příjemný FANTASY příběh. Občas malinko zdlouhavá, ale i tak se mi líbila. Rovnou jsme si koupila 2 a 3 díl :-)

Sobotikova
09.10.2019 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala na základě seriálu, který je super. Knížka je pro mne trochu zklamáním, jelikož mi připadá až moc zdlouhavá. Do dalšího dílu se ale určitě pustím, jelikož další díly seriálu budou až v roce 2020 a od druhého knižního dílu se už pouštím do neprobádáného děje. Jen doufám, že to bude více akčnější.

Nika431
03.10.2019 5 z 5

Naprosto úžasné čtení. Nemám moc ráda knihy o upírech a čarodějnicích, ale tato kniha mě velmi překvapila.

zdendula31
21.09.2019 5 z 5

Fantasy moc nečtu a k této knize mě ,,navedl" seriál.Jako téměř vždy,kniha se mi líbí mnohem víc.Určitě přečtu další dva díly.

Talys
19.09.2019 5 z 5

Čte se jedním dechem, děj má spád, není šablonovitý a já si oblíbila všechny členy "stínové kongregace". Těším se na další díl.

cori
17.09.2019 3 z 5

Novodobá pohádka o lásce krásné a chytré čarodějnice a charismatického upíra s ochranitelským komplexem. Nenáročná oddechovka proložená alchymistickými texty. Kouzelný dům s vlastní hlavou je úžasný.

Gabetina
10.09.2019 5 z 5

Příběh mě k sobě připoutal a nepustil. Řekla jsem si, že jestli mě to bude bavit, sáhnu i po dalších dvou dílech. Že potřebuju pokračování, jsem věděla už asi na 50té stránce- tak mě to vtáhlo! Seriál už jsem také viděla a doporučuji.

DianaTicha
05.09.2019 5 z 5

Přirovnala bych to ke k sérii Stmívání, ale pro dospělé. Přečetla jsem to jedním dechem i když popisné pasáže jsou někdy velmi zdlouhavé. Příběh ovšem je velmi romantický a dech beroucí, díky tomu celkově kniha nepřijde o dějový spád. Doceňuji také, že se děj odehrává na Oxfordu a i z toho důvodu mi popisné pasáže nevadili. :)

Vřele doporučuji jako odpočinkovou literaturu pro ženy. Nedávno HBO vyprodukovalo na námět knihy i seriál, který považuji za velmi povedený.

NicaCola
02.09.2019 5 z 5

Prvních sto stran jsem tapala a přemýšlela, zda knihu neodlozim... Ale naštěstí jsem to neudělala! Strašně moc jsem si oblíbila všechny postavy, dej naprosto dechberouci.. Okamžitě jdu dokoukat seriál a hurá na další díl :-):-)

Jennkie
01.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době změna v podobě této série. Jinde mi podrobný děj vadil, ale tady mi to téměř vždy krásně doplnilo zážitek tak, že jsem se do knihy skutečně vžila a přemýšlela o ní i po dočtení. Samotné akademické prostředí mě láká u všech knih, protože, když se to umí, tak detaily z historie, staré literatury a jiných věd krásně doplní děj, takže je celé prostředí uvěřitelnější. A tady se to daří. Ubrala bych za nedostatečnou korekturu překladu, protože jsem narážela poměrně často na překlepy, ale za to původní příběh nemůže.

Zlajda95
25.08.2019 4 z 5

Knihu jsem četla až po shlednutí první sezóny seriálu. Seriálem jsem byla okouzlená, ale po přečtení knihy mé dojmy z něj docela vybledly. Spoustu podstatných detailů vynechali (no, uvidíme, jestli budou zpracovány v dalších sezónách).

Kniha je velmi dlouhá a obsahuje spoustu detailů, které pro někoho můžou být nezáživné. Diana spí, Diana jí, Diana pije čaj, Diana cvičí jógu, Diana je nadšená z historie. Některým čtenářům to vadilo (viz některé zdejší komentáře), já jsem si to ale naopak užila. Děj se rozvíjí pozvolna a pořád se máme co dovídat o postavách. Pro mě velmi příjemné čtení :-)

caldap
04.08.2019 5 z 5

Pěkný příběh, kniha se skvěle četla, určitě doporučuji.

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness