Caraval

Caraval https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342657/bmid_caraval-klC-342657.jpg 4 501 129

Caraval série

Než vstúpite do sveta Caravalu, majte na pamäti, že je to len hra. Či už ste o Caravalu počuli čokoľvek, určite sa to nevyrovná realite. Je to viac než hra! Je to mágia. Scarlett vždy túžila Caraval zažiť a tento rok dostala pozvánku. Lenže vzápätí unesie jej sestru Tello tajomný režisér celého predstavenia. Niet sa čoho báť, Caraval je predsa len zdanie. Ale čo ak nie? Nech už je to akokoľvek, Caravalem musí Scarlett prejsť aj so zlomeným srdcom a sestru rýchlo nájsť, než sa spustí nebezpečný dominový efekt následkov a navždy ju stratí.... celý text

Nikoll2
16.09.2019 5 z 5

Caraval jsem si v knihovně vybrala kvůli zajímavému obalu a do čtení jsem se pustila bez jakéhokoliv očekávání. Už od prvních stran mě příběh zaujal a můj zájem a nadšení se jen zvětšovalo. Hlavní postavy jsem si zamilovala a stejně tak svět Caravalu s všemožnými kouzly. Bylo skvělé prostřednictvím Scarlett poznávat krásy i zákeřnosti tohoto světa a jsem opravdu zvědavá, co nabídne druhý díl.
Určitě doporučuji!

Ayen
03.09.2019 5 z 5

Nečekané zvraty na každém rohu stránky. Nevím zda Stephanie (ne)použila magii k napsání tak úžasné knihy, ale po dlouhé době jsem narazila na příběh, který mě bavil ve všech kapitolách. Takže slavnostně prohlašuji, že se vrhám na pokračování.

Jasomknihomolka
21.08.2019 3 z 5

Dej ma do polky knihy nudil. Našťastie sa to potom rozbehlo. Boli tam situácie, ktoré som nečakala. Koniec sa mi páčil.

Damonka12
10.08.2019 4 z 5

Kniha mě oslovila hlavně svým námětem a postavami. A také miluji tajemství a těch je v této knize opravdu hodně.

polaris
29.07.2019 5 z 5

Tohle jsem od toho opravdu neočekávala, knihu jsem si vzala s pocitem na průměrnou fantasy, ale Stephanie Garber do toho vložila opravdu všechno.
Děj mi zamotal hlavu v dobrém slova smyslu, opravdu jsem nevěděla, co je jen hra a co skutečnost. Kvůli tomu jsem knihu nemohla odložit a četla jsem až do ranních hodin a nelituji toho.
Lehce mi stylem kniha připomínala Alenku v říši divů, byla dost šílená, ale zároveň magická.
Scarlet jako hlavní hrdinka byla příjemným překvapením. Byla sympatická, lehce tvrdohlavá a ochotná udělat cokoli pro to, co si zamanula, zamilovala jsem si ji během prvních stránek. To se ale bohužel nedá říct o její sestře Donatelle, která mi připadala hrozně dětinská a rozmazlená.
Autorka skvělým způsobem přimíchala do knihy i romantiku, která nebyla přeslazená, ale působila jako dobrý prvek do doplnění knihy.
Celkově je kniha opravdu dobrá fantasy. Plná zajímavých zvratů, momentů a převratů. Nechybí ani romantika a magické dohody.
Kdo nečetl ihned napravte, protože milovníkům fantasy a spletitych zápletek tato kniha rozhodně nesmí uniknout.

SknihouVrukách
19.07.2019 4 z 5

Knihu Caraval som si chcela strašne dlho kúpiť a konečne som si ju prečítala. Na začiatku som sa nevedela úplne začítať, postavy mi neboli sympatické,nesadol mi štyl písania a kniha sa mi pomaly čítala. A potom sa to zmenila. Druhá polovica bola úžasná. Bolo v nej veľa napínavých scén, zvraty a ilúzie, ktoré vyzerali tak skutočne. Niektoré zvraty ma šokovali. Páčila sa mi postava Legendy a som zvedavá, ktoto je. Romantická linka mi do knihy veľmi nesedala,ale bola OK. 4*/5*
Moje vekové odporúčanie : 13+

Libušš
01.07.2019 5 z 5

Autorka je geniální! Kniha, která tě pohltí, očaruje. Když jí čtěš, tak se ti o ní zdá, když jí dočteš, tak se ti o ní zdá. Přemýšlíš o ní, ale nerve ti to hlavu, protože to je to krásný myšlení. Když jseš dospělej jedinec a čteš to, tak si příjdeš jako dítě, ta radost, představivost, chtít věřit na něco. Všechny postavy tě lákají věřit tomu, co ti nabízí, i když víš, že se nedá věřit ničemu a nikomu.

nikcavesela
07.06.2019 5 z 5

Knihu jsem si hned zamilovala, i když jsem její přečtení dlouho odkládala... Skvělý příběh a napínavý děj, že jsem až do poslední stránky nevěděla co je reálné a co jen součást Caravalu. Skvěle vyvážené napětí, romantiky a fantasy. 10/10 miluju tu knihu. Hned jdu číst Legendu a už teď se těším až u nás vyjde Finale ????

megi.puk
24.05.2019 5 z 5

úžasná a propracovaná kniha která vás okamžitě vtáhne do děje nedá se odložit

AloneJane
14.05.2019 5 z 5

Kouzelně popsaný svět protkaný magií a přesto skutečný. Sice je trochu otravné, jak se hlavní hrdinka pořád upíná na domluvený sňatek, ale i tak mě kniha bavila a přečetla jsem jí jedním dechem s nadějí, že se dozvím kdo je mistrem Caravalu. Tak uvidíme, jak si povede druhý díl.

jmn7053
03.05.2019 5 z 5

Je to sladké jako pusinky z cukrárny, spousta romantiky co se lepí na zuby..., zároveň však příběh nabízí něco víc. Krásně vykreslený magický svět, kde věci mají svůj vlastní smysl, i když v očích ostatních jsou nesmyslné; poměrně silné hrdinky a zajímavé další postavy; vyprávění je doslova barvité, což se mi moc líbilo; příběh postupuje velmi rychle a nechává samotné čtenáře v nejistotě co je skutečné a co jen dílo iluzí.
Bohužel posledních pár stránek ztratilo své kouzlo, které jinak obtáčí celou knihu jako nenasytný had.

Purple7
19.03.2019 3 z 5

Poměrně dost čtivé a návykové! Magický svět plný iluzí jsem si opravdu užila, divadlo, cirkus... jojo, to já ráda. Mělo to sílu!
Bohužel mi ale neseděla hloupá hlavní hrdinka, které ostatní lacině museli všechno podstrčit pod nos, aby se děj někam posunul. I bez té "romantické" linky by se to obešlo, ale dejme tomu, existují i horší kousky.
Teď abych si před druhou hrou šla tréninkově pustit nějaké díly Věřte nevěřte...

any37
13.03.2019 4 z 5

Magický a kouzelný příběh, který je originální a do poslední chvíle nevíte, co je pravda a co iluze. Nejvíce se mi líbily ty barvy - vše je díky nim ještě lépe a nádherně popsáno. 4,5*

Natynka23
12.02.2019 5 z 5

Zaprvé, má nádhernou obálku. A co se týče příběhu knihy, ten se mi moc líbil a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Moc se mi líbilo prostředí Caravalu a také postavy byly skvělé. Už se moc těším na druhý díl Legenda.

Tesset
27.12.2018 3 z 5

Skvělý nápad, ale ne moc dobře propracované. Ale další díl si ještě přečtu.

Gi-Gi
25.12.2018 5 z 5

Nějak mě to vtáhlo.... do hry

kristynkal
30.11.2018 3 z 5

Námět knihy je poutavý a zajímavý. Zpracování celkově knihy je dobré, ale chvílemi mě bohužel kniha moc nebavila.

danyinsidebooks
02.10.2018 4 z 5

Od Caravalu jsem zas tak moc neočekávala a možná proto mě tak překvapil. Moc jsem o něm ani neslyšela, ale trochu jsem věděla, o čem je. Znělo to zajímavě - něco jako obrovský cirkus, jehož týdenní hra je divadlo a nic v něm není skutečné. A ono to zajímavé bylo! Vážně jsem byla napnutá, chtěla jsem číst dál a dál, chtěla jsem vědět, jak to dopadne, co všechno Scarlett zjistí.

anishta
29.09.2018 5 z 5

Tak tohle bylo kouzelné překvapení. od začátku do konce jsem hltala každé slovo a zamilovala si každou jednotlivou postavu, teda krom otce. Kouzelná kniha, rozhodně se těším i na Donatellin příběh.

Veruu95
23.09.2018 5 z 5

Perfektní, hltala jsem každou stránku od začátku až do konce :)