Caraval

Caraval https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342657/bmid_caraval-klC-342657.jpg 4 501 129

Caraval série

Než vstúpite do sveta Caravalu, majte na pamäti, že je to len hra. Či už ste o Caravalu počuli čokoľvek, určite sa to nevyrovná realite. Je to viac než hra! Je to mágia. Scarlett vždy túžila Caraval zažiť a tento rok dostala pozvánku. Lenže vzápätí unesie jej sestru Tello tajomný režisér celého predstavenia. Niet sa čoho báť, Caraval je predsa len zdanie. Ale čo ak nie? Nech už je to akokoľvek, Caravalem musí Scarlett prejsť aj so zlomeným srdcom a sestru rýchlo nájsť, než sa spustí nebezpečný dominový efekt následkov a navždy ju stratí.... celý text

Ivka14
20.09.2022 2 z 5

Knize jsem dala druhou šanci a stejně jsem se nedokázala začíst a kniha mě zas tak nebavila, což mě hrozně mrzí. Dočetla jsem ji jen proto, že mi ji bylo líto odložit.

Nemám v plánu číst další knihy téhle série.

GalaxyR
17.09.2022 2 z 5

Jsem smutná. Zklamaná, frustrovaná a smutná.
Knihu jsem odkládala dlouho, ale přesto se na ní těšila neskutečným způsobem, protože jí spoustu čtenářů chválilo. Nakonec ale mezi nimi nebudu.
Kniha se hezky četla, ale na můj vkus byla psaná příliš okrasně. Když pominu rušivé přirovnávání pocitů k barvám a barvy k různým denním dobám, které bylo snad všude a strašně mi vadilo, tak popisy Caravalu a okolí bylo skvělé a skutečně se mi snadno představovalo.
Hlavní hrdinka mi nevadila a soucítila jsem s ní natolik, že na konci jsem nadávala na všechny přihlížející. Neměla to jednoduché a průběh hry by kdekomu způsobil postraumatický stres na zbytek života. Vážně chudák.
V průběhu děje mi přišlo, že každý kolem je záporák a jediná kladná postava je sama hrdinka Scarlett. Nakonec se ukázalo, že nic není tak, jak jsem si myslela. A hrozně mi to štvalo.
Mohl z toho být skvělý příběh, kdyby dramatické události a trauma zůstaly na svém místě. To bych se těšila na druhý díl. Takhle po něm nejspíš nesáhnu, protože mi neláká. A to mě zajímá Legenda, majitel samotného Caravalu. Působilo to, že by mohl být velmi působivým a originálním charakterem, ale mám trochu obavu, že z něj nakonec bude štěně a ne psychopat.
Nuže... nápad dobrý, potenciál promrhaný. Nechci na to myslet. Jsem smutná.

petra1394
01.09.2022 5 z 5

Knihu jsem přihodila asi za 29 Kč k objednávce a nic moc neočekávala. Přečteno za 3 dny a nemám slov! Okamžitě objednávám další díl :-D

Xemerius
17.07.2022 5 z 5

Páni..páni. Tohle byla ale jízda s velkým J! Musím se však přiznat, že za stálého opakování "nic není skutečné" jsem postupem děje podezírala kohokoliv a cokoliv z čehokoliv :D.
Děj hezky plyne, snad ani jedno hluché místo jsem tu nezaznamenala. Ústřední dvojice mi přišla fajn a láska k sestře úžasná.
Jediné, co mi trošku vadilo (nebo jsem si o to sama říkala čtením Caravalu ;) )je, že se vše ke konci neskutečně zamotalo.

Za mě 5*, těším se na další díl.

Dym
01.06.2022 3 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho. Zápletka byla zejimavá, stejně jako prostředí Caravalu.

SoňaF
01.06.2022 5 z 5

Velmi povedené fantasy. Autorka má neskutečnou představivost a kniha mě vtáhla do děje. Postoj a chování jejich otce mi teda pořádně zvedalo tlak. Těším se na další díly.

Rézi
25.05.2022 5 z 5

Krásně volená slova, děj utíkal, jedna z nejlepších fantasy co jsem četla za poslední rok, trochu mi to připomínalo Alenku v říši divů

Petra-1
01.05.2022 5 z 5

Sympatické postavy, zajímavý nápad a spousta zvratů.
Je to jen hra. Nebo to není jen hra?
Těším se na další díl.

Katka_Malfoy
19.04.2022 5 z 5

Petice na třetí díl Caravalu zde:

Dani3
25.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Caraval je hra, velkolepé divadelní přestavení s kapkou magie, kterého se můžete zúčastnit, pokud máte vstupenku.

Bohužel kvůli neustálému připomínání toho, že vše je jen klam a iluze, mě to vůbec nenutilo obávat se o hlavní hrdiny. I přesto všechno, co se postavám stalo, to pro mě nebylo napínavé tak, jak asi bylo zamýšleno a ztratilo se tak kouzlo příběhu. V určitých bodech mi to připomínalo film Iluzionista, jen s tím rozdílem, že hlavní postava Scarlett vůbec nic o iluzích a magii neví.

Manipulace, lži, vražda nebo sebevražda, to vše lze v Caravalu zažít, ale jak již bylo mnohokrát řečeno, je to skutečné? Jsem zvědavá, co nabídne druhý díl.

Luna7
16.03.2022 5 z 5

Na Caraval jsem narazila náhodou někde na internetu a koupila ho, protože byl zrovna ve slevě. Od děje jsem čekala něco jiného, ale byla jsem příjemně překvapena. Čte se to rychle, i díky větším písmenům, a hlavní hrdinka Scarlett je sympatická. Líbil se mi podivný svět Caravalu i to jak byl popsaný. Ale to jak Scarlett často ke každému pocitu přiřazuje barvu mi občas už vadilo.
Děj je taky plný zvratů, které jsem nečekala a asi jsem měla brát více vážně větu z přebalu „Pamatujte, že je to jen hra...“.
Brzy se vrhnu na Legendu, kde se asi více zaměříme na Tellu, takže jsem zvědavá. Škoda jen, že není přeložený i poslední díl.

pavlusci
14.03.2022 4 z 5

Na knížku jsme se moc těšila a možná proto jsem od ní čekala víc a tím padem jsem byla malinko zklamaná. I když příběh se mi líbil a postavy byly také milé, něco mi tam chybělo. Ale druhý díl si přečtu.

lenka7679
06.03.2022 5 z 5

Kniha mě od začátku vtáhla do děje a od té chvíle nepustila. Příběh je skvěle vystavěný. Konečně jsem našla, co jsem hledala.
Scarlet se svou mladší sestrou Donatellou touží celý život po dvou věcech, uprchnout před despotickým otcem a dostat pozvánku do Caravalu. To první se zdá blíží, protože Scarlet se bude co nevidět vdávat za tajemného hraběte, kterého zná jen po dopisech. A přesně v tu chvíli se stane to, v co už sestry nedoufaly, možnost zúčastnit se legendárního Caravalu.
Caraval je veliké lákadlo, ovšem únik od otce ještě větší a tak rozmýšlení je třeba postrčit a Caraval si žádá své.
Nic není jak se zdá a vše je přeci takové, jaké se zdá. O překvapení není nouze a určitě stojí za to knihu přečíst. Je napsaná velice čtivě a příběh plynule ubíhá. Postavy jsou sympatické, pochopitelné a člověk si je brzy oblíbí.
Druhý díl se stává nutností. Vřele doporučuji.

vlkove
05.02.2022 4 z 5

Pěkné fantaskní snové čtení. Kniha má větší písmena a rychle se čte. Moc se mi líbí, jak kniha podnítila mou fantazii a já si živě představovala popisy z knihy, to je opravdu dobře odvedená práce.
Konec ihned naláká na další díl.

Laf
20.01.2022 4 z 5

Caraval, kniha, která mne opravdu překvapila. Velmi dobře se mi četla. Nechybělo ani napětí. Je to kniha, kde nic není, jak se na první pohled zdá. Skvěle napsané a zápletky také stojí za to. Doporučuji, za přečtení to stojí :)

Lučina7
14.01.2022 5 z 5

Kniha mi přišla zajímavá, a tak jsem ji pouze přihodila k velké objednávce knih a vůbec jsme od ní nic neočekávala a takhle překvapila.

Bavila mě od začátku, opravdu od začátku. Byly tam nečekané akce a tolik zápletek, že by to možná mohlo být pro někoho moc, nicméně na mě to bylo akorát. Autorka nám vymyslela neuvěřitelně propracovaný svět. Řekla bych, že to byla taková napůl detektivka ve fantasy světě s romantickou linkou, která byla povedená. Ale vlastně fantasy to tak úplně nebyla, ale nevím moc, jak to nazvat. Chvilku jsem si myslela, že to je realita, pak že to jsou kouzla a někdy jsem ani nevěděla, co si mám myslet. Takže si myslím, že tahle kniha není úplně pro každého, protože někomu by to nevědomí, které se v knize sem tam odehrává, mohlo vadit. U mě to ale právě bylo to, co se mi na knize líbilo. Žádnou podobnou knihu jsem snad ještě nečetla, a tak pro mě byla jedinečná, což mám opravdu ráda. Ale konec pro mě byl děs, několikrát jsem si myslela, že už je něco pravda (nechci moc spoilerovat), ale pak se ukázalo, že je pravda zase něco jiného, takže můžu říct, že to pro mě byl trochu zmatek. Nicméně, když se na konci ukázalo, jak se to všechno má, odfrkla jsem si. Ale bude to opravdu tak? To netuším, protože konec skončil vcelku otevřeně a připraven na další zápletku, takže si budu muset koupit druhý díl. Ještě tedy upozorňuju, že ne každému se tato kniha bude líbit, ale těm, co tenhle typ knih mají rádi, vřele doporučuju.

Anannas
29.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Od této knihy jsem neměla vůbec žádná očekávání. Právě proto to pro mě bylo takové milé překvapení. Magický svět se krásně hodil k současné vánoční atmosféře. Ale neříkám, že to byla nějaká bomba. Žádná z postav mě úplně nezaujala a myslím, že pro čtenáře je lepší, když ho alespoň jedna postava baví. Svět byl krásně vymyšlen se všemi těmi prvky a symboly, ale někdy mi tam dost scházel detailnější a barvitější popis okolí.
Konec mě trochu zklamal, ale nechci nic spoilerovat. Navíc už na obálce je přece oznámení "že je to jen hra".

haaabi
21.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný magický Caraval. Také mi několikrát proletěla hlavou Alenka v říši divů a ačkoliv ji mám ráda, Caraval mě nadchla o dost víc. Jsem nadšena i koncem a velice se těším na další díl.

kate9326
15.11.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil už od první kapitoly. Nebudu porovnávat, když se kniha tolik snaží o originalitu :-). Souhlasím s tím, že lovestory tam být nemusela, ale i bez ní by se mi námět líbil.-
Proti mým nefavoritům jako After to má aspon děj a originální nápady. Pokračování v angličtině si určitě seženu.
Dovedla bych si představit i film podle této knihy. Nebo netflix adaptaci...

sydneysage04
15.11.2021 5 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale moc mile mě překvapila. Je čtivá a napínavá, Caraval jsem si naprosto zamilovala a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!