Caraval

Caraval https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342657/bmid_caraval-klC-342657.jpg 4 505 505

Caraval série

Než vstúpite do sveta Caravalu, majte na pamäti, že je to len hra. Či už ste o Caravalu počuli čokoľvek, určite sa to nevyrovná realite. Je to viac než hra! Je to mágia. Scarlett vždy túžila Caraval zažiť a tento rok dostala pozvánku. Lenže vzápätí unesie jej sestru Tello tajomný režisér celého predstavenia. Niet sa čoho báť, Caraval je predsa len zdanie. Ale čo ak nie? Nech už je to akokoľvek, Caravalem musí Scarlett prejsť aj so zlomeným srdcom a sestru rýchlo nájsť, než sa spustí nebezpečný dominový efekt následkov a navždy ju stratí.... celý text

zuzana4291
19.10.2017 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Sice měla velmi pomalý a slabý začátek, ale jakmile se děj trochu rozjel, tak byl plný napětí a překvapení až do poslední stránky. Vzhledem k otevřenému konci, jsem zvědavá, zda bude časem další pokračování.

Sorrow
15.10.2017 odpad!

Jo... Tak přesně proto nečtu YA...:/

PokiCz
01.10.2017 3 z 5

Škoda nepřirozeného chování postav. Jinak dobré. :)

LilianaFalcon
11.09.2017 3 z 5

Zacatek super, rychle jsem se zacetla, zacalo me zajimat, co se s kym stane a v cem budou vsechny ty hacky...
Prostredek byl na me prekombinovany, az moc se tam odrazela snaha autorky kazdeho vyvojem prekvapit... konec byl ocekavany a fajn a po epilogu jsem zvedava, co bude dal...

Kate_Hall
29.08.2017 5 z 5

Kniha mě vyloženě nadchla, zatím nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Někdy jsem při čtení zapomněla, že je to jen kniha, byla to hra i pro mě.

andyval
28.08.2017 4 z 5

Na začátku jsem byla zklamaná, protože na tuhle knížku jsem se těšila od doby, kdy jsem ji poprvé viděla u jedné zahraniční Youtuberky a tím pádem jsem byla plná očekávání. Místo toho jsem našla ''nanervylezoucí'' hlavní hrdinku, která nám v každém druhém odstavci musela připomenout, že musí zachránit sestru a vdát se. Celkově mi ze začátku připadaly všechny postavy takové nemastné neslané, některé mohla autorka víc rozvinout. Také se musím přiklonit k názoru většiny, že ke většině nápověd přišla Scar jako slepý k houslím. Nevím jestli v druhé polovině knihy autorku osvítilo, ale já se prostě nemohla odtrhnout. Dokonce jsem sama jako čtenář nevěděla, co je opravdové a co ne.
Kdyby autorka napsala celou knihu stejně, jako její druhou polovinu, tak by si vysloužila 5*. Ale. Nemůžu jen tak autorce odpustit tu nepodařenou první polovinu, proto jsem se rozhodla pro 4* poctivé hvězdy.

Alex.Barunka
23.08.2017 2 z 5

2,5 ze 3
Upřímně to nebyla žádná sláva, hlavní hrdinka přišla k jednotlivým indíciím opravdu nelogicky a nezajímavě. Naštěstí se to dobře četlo a reputaci celé knize vylepšil alespoň ten konec.

Andy0892
20.08.2017 4 z 5

Ačkoliv mohla být kniha propracovanější (co se týká hledání indicií), v ostatních směrech jako jsou postavy, styl psaní a prostředí můžu jen vychvalovat (pravda je, že chování a jednání některých postav by se dalo vylepšit, ale to se stává v každé knize). Taková Alenka trochu spojená s Čarodějem ze země Oz :) Tuhle knihu bych přirovnala i ke knize Marissi Meyer – Bez srdce. Šíleně pestrobarevný svět měníce se člověku před očima. Kdo z nás vlastně ví, co byla skutečnost?

Líbí se mi různá přirovnání a popis emocí za pomocí barev, či vůní. Jako by to člověka vtáhlo více do děje. Také chválím obálku knihy. Rozhodně stojí za přečtení.

josef4551
14.08.2017 5 z 5

Opravdu povedená knížka, která jemně láká i na pokračování. Caraval je vlastně taková krásná a barevná reality show, ve které může jít i o život. Takže opatrně při hraní téhle hry. A kdyby se vám zdálo, že je Caraval jeden velký kouzelný cirkus, pak je vše v pořádku.

Tofinka
07.08.2017 3 z 5

AAAAAAAAAAAAA...!!!
To si snad děláte legraci.
Až po tom, co jsem si knihu koupila, jsem si všimla, že je prvním dílem série. (Ano, to je moje inteligence... :D)
Ale po přečtení poslední kapitoly jsem si říkala, že tu žádný nervy drásající konec není... A pak jsem si všimla epilogu. (Takže znovu) To si snad děláte legraci! Upřímně, mám pokušení dělat, že ten epilog neexistuje.

Ale teď k ději. Námět byl rozhodně zajímavý a kouzelný, ale zezačátku jsem se do čtení musela nutit.

EvaSupovic
30.07.2017 5 z 5

Super knížka :-D

Aivinka
25.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem čekala něco uplně jiného ale i tak jsem moc příjemně překvapená. Doufám že se dočkáme i pokračovaní protože takhle napjatá už jsem dlouho nebyla.

JennieeW
24.07.2017 5 z 5

Legendární.
Ještě více než Legenda osobně...

Na obálku by měli spíše napsat: PAMATUJTE, ŽE JE TO JEN KNIHA... (protože já na to doopravdy někdy zapomněla)

Tak moc mě to vtrhlo do děje, až jsem ztratila pojem o čase a když jsem byla na konci, nechtěla jsem aby to skončilo.

ChristineDaee
21.07.2017 3 z 5

Prekrásna na pohľad. Symfónia farieb, pocitov a vôní. Ale vnútro nie je rovnocenné obalu. Dej sa neubráni mnohým klišé. A hlavná hrdinka sa nikdy nezachová tak, ako by som to od nej chcela. ( Príbeh ako taký mi výrazne pripomína Nočný cirkus. Farebnosť príbehu, krutá až vražedná hra, otváranie po zotmení/o polnoci, krutý otec, láska mimo pravidiel hry, šaty, ktoré menia farbu, predpovedanie budúcnosti, cylindre... Ale posúďte sami. Ak sa vám páčilo toto, Nočný cirkus je lepší. Naozaj.) Prečítala som ju kvôli Výzve a bola oveľa lepšia ako som čakala. :)

DariDerek
21.07.2017 4 z 5

Asi spíše 4,5*
Tu půlku strhávám za to, že mě tento díl nenavnadil na pokračování. Ale jinak, perfekto :-)

alzbet
16.07.2017 3 z 5

Po dlouhe dobe kniha, u ktere s hodnocenim hodne vaham. Na jedne strane je skvely namet, perfektni atmosfera pribehu, promysleny dej, a na druhe strane neuveritelne otravna hlavni postava. Coz je docela problem, pokud velkou cast knihy clovek cte o jejim rozpolozeni, pocitech, zkusenostech. A je to velka skoda. Kdyby autorka trochu ubrala v teatralnosti, byla bych nadsena. Doufam, ze se v dalsim dile dockam...

Jakahol
12.07.2017 4 z 5

Styl, jakým je Caraval napsán, mi připomínal ohňostroj. Šly z něj cítit barvy a kouzla. A tak působí celá kniha. Jistě, občas je dost předvídatelná a hlavní hrdinka je ze začátku knihy až nesnesitelná ale pro mě to na magii celému příběhu tak výrazně neubralo. Svět Caravalu mě pohltil a nemůžu se dočkat až se jím nechám vtáhnout znova.

Ditules
10.07.2017 3 z 5

Na jednu stranu dost lákaví díky příběhu a obálce, na druhou stranu tam byly momenty, kdy jsem si říkala, co to sakra čtu? Uvidíme, co přinese pokračování...

natalie2171
30.06.2017 4 z 5

Myslela jsem, že kniha bude po tom obrovském ohlasu úžasným zážitkem a něčím velmi novým a origináním. Tu oroginalitu nepopírám. Kniha si mě dostala příběhem a především popisem různých scén.
Ale na druhou stranu nemůžu říct, že by v knize byla postava, kterou bych měla ráda. Možná jediná postava, které jsem byla schopna věnovat pozornost, byl Legenda.
Také musím říct, že více mě bavila první polovina knihy a tu druhou už jsem dočetla sice rychle, ale to jen ze strachu, že kdybych knihu na chvíli odložila, už by se mi nechtělo vracet zpátky.
Ale především hlavní myšlenku to splnilo a ukázalo nám, jak jsou vztahy mezi blízkými důležité a jak lehké je ztratit se mezi snem a realitou.

lena_itf
29.06.2017 5 z 5

...už jen ta obálka..jedním slovem parádní.Úžasně čtivá kniha plná magie. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nedalo se jinak. I když pár nedostatků bych našla ... ale co je dokonalé?