Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

helena19
20.01.2014 5 z 5

Úžasná kniha s typickými prvky Nicholase Sparkse.. Zase se mi chtělo brečet.. :D

H.Anetka000
11.01.2014 5 z 5

Kniha moc líbila, ale čekala jsem od ní o trošičku více....V tomto případě musím říci,
že film byl lepší, než kniha a to se moc často nestává.
Přesto však stojí za přečtení..:)

Lauralex
01.01.2014 3 z 5

Na mě a zvlášť na Sparkse docela úzká knížka, ale stejně krásná, on to jinak ani neumí. Přesto, upřímně, možná jsem čekala trochu víc, ani nevím proč. Neohromilo mě to tak, jak je to všude prezentováno. Ale i přesto je to prostě typický Sparks a já jeho knížky miluju.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih. Síla lásky tohoto příběhu mi vždy vhání zvláštní pocit do duše a slzy do očí. Díky této knize jsem se do autora "zamilovala". Tedy do jeho stylu psaní.

vaili
11.10.2013 5 z 5

Sparks prostě nezklame pěkné, dojemné, zajímavé a originální :)

Kituna
28.09.2013 3 z 5

knihu jsem si přečetla až po shlednutí filmu
většinou se mi teda líbí více kniha, ale v tomto případě byl lepší jednoznacne film!

Michaela91
29.08.2013 3 z 5

Velice smutný a citový příběh. Posledních deset stránek jsem se skoro nenadechla. Vůbec to nebylo špatné.

Marky.F
10.08.2013 3 z 5

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film, který mě nadchnul. Myslela jsem si, že když je film tak pěkný, tak kniha bude ještě lepší, ale bohužel mě zklamala. Příběh byl pěkný, ale způsob zpracování mě moc nechytnul.

Venezia
23.06.2013 4 z 5

Jeden z mála prípadov, keď sa mi film páčil viac ako kniha. Príbeh je pekný, ale štýl písania pripomína školskú slohovú prácu. A čo sa týka slovenského prekladu, tak meno Duke nemal prekladateľ prekladať. /duke = vojvoda/

Alisce
08.06.2013 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a asi po půl roce jsem přečetla knihu. Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale asi v půlce mě chytla a dočetla jsem jí. Nechci říkat, jestli je film lepší nebo kniha, protože se mi líbilo obojí. Líbil se mi celkově ten příběh. Kdyby ta část, kdy jsou staří v knize nebyla bylo by to úplně něco jiného a pro mě by to ztratilo kouzlo. Nebylo by to nic nového prostě průměr. Většina romantických knih/filmů končí tím, že si dvojice padne do náručí, ale tady je to jinak a to se mi líbí.

hrubik
28.05.2013 5 z 5

Krásné, dojemné, cituplné... Příběh, který vás chytne za srdce, který přečtete jedním dechem, prostě nádherně napsané.

DariDerek
20.04.2013 4 z 5

dvě slova - rozporuplné pocity... :) dám tři hvězdičky za tu knížku proto, že je to romantický "žvást", chvilkama zdlouhavé tlachání o přírodě a kráse, což mě moc nebavilo, ale pět * za to, že mě ta kniha stejně chytila za srdce a já brečela! :) už dlouho se mi to nestalo, abych odložila knížku z důvodu vysmrkání se a utření slz :) takže průměr - čtyři * ale přikláněla bys se blíž k těm pěti.. nevím čím, dostal mě ten příběh, když bych to zbavila kudrlinek, tak by to byla pecka :) teď je to pecička :)

Klarineta
03.03.2013 2 z 5

Knížka se mi líbila příběhem, ale nelíbila se mi svým zpracováním. Protože se děj odehrává ve více časových liniích, bylo těžké rozpoznat, kdy se autor vrací ke čtení deníku a kdy je zpět s Ally v domově pro nemocné. Podle knížky byl natočen i stejnojmenný film, který mě oslovil daleko více než kniha. Film se více zabýval mládím tohoto páru. Což příběhu dodává více emocí. Ve filmu bylo vše mnohem srozumitelnější.

kacimilek
20.12.2012 4 z 5

Krásný příběh. I přesto, že jsem viděla nejprve filmové zpracování, mě knížka bavila, byla přečtená hned. Ovšem nebyla pro mě tak dobrá jako Nezapomenutelná cesta.

Michelle93
04.10.2012 5 z 5

Nádherná knížka, opravdu skvělý příběh :)

mayinka
16.08.2012

pracuji se seniory a tenhle pribeh je o stari a realite,... parada

Claire
13.08.2012 4 z 5

Krásný příběh :) Opravdu stojí za to přečíst si o nekonečné lásce dvou lidí, kterou v jiné knížce nenajdete :)

Lucik.823
04.08.2012 4 z 5

V některých částech to bylo opravdu až moc přeslazené i na mě a to jsem beznadějný romantik. Ale i tak je to krásný a poutavý příběh, který stojí za přečtení. Snad každý chce najít takovou lásku, jakou našli Allie a Noah. Sparks opět nezklamal. :)

TessDragon
10.07.2012 1 z 5

První jsem viděla film, který byl naprosto úchvatný, tak jsem se vrhla na knihu. Ale ouvej. Jsem strašná romantička, ale i tohle bylo moc. Bylo to dost přeslazené, samé líbání, a příběh trochu pokulhával. Bylo to smutné, hezké, ale mohlo to být trochu více rozvinuté.

Pájice
09.04.2012 4 z 5

Nemám ráda románky, ale film jsem si oblíbila, tak jsem sáhla po knize. Je to krásný, smutný příběh. Někdy bylo vyprávění trochu rozvláčné, ale svým způsobem to tam nějak patřilo. Trochu mne mrzelo, že zde nebylo popisováno víc jejich první společné léto, ale jinak to bylo příjemné čtení. :)

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x