Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

hanča34
23.07.2014 5 z 5

Všechny Sparksovy knihy čtu téměř na jeden dech. Tato mě vzala obzvlášť silně, protože už mám nějaká ta léta a jsem s mým mužem 42 let. Samozřejmě to soužití není tak idylické jako v tomto příběhu, ale stejně mě děsí, že jeden z nás odejde dříve a ten druhý zůstane sám. Obdivuji sílu a vynalézavost Noaha při zacházení s nemocnou ženou, lépe řečeno pana Sparkse jak to krásně napsal.

renataab
10.07.2014 4 z 5

Krásná romantika přečtená za jeden den. Nejvíce stojí za přečtení posledních asi 30 stran.

LiLinka
20.06.2014 4 z 5

Velice silný příběh, který donutí člověka přemýšlet... a pokud není bezcitný, tak ho dokáže i rozplakat. Není to obyčejný román z červené knihovny, má zvláštní sílu.

dubakm
19.06.2014 4 z 5

Dojemný příběh o naplněné lásce, která je tak silná a pevná, že se dokáže postavit i takovým nepřítelům jako jsou ztráta identity a paměti. Určitě stojí za přečtení.

Lily96
13.06.2014 5 z 5

Tohle je příběh, u jehož čtení se musíte pořád buď usmívat nebo zadržovat slzy. Chápu, že to někomu připadá až příliš "přeslazené", ale pro všechny nevyléčitelné romantiky (tedy pro mě) je to jako dělané.
Kniha se čte sama, ani chvíli se nenudíte a než se nadějete, jste na konci. Autor dokázal v tomhle příběhu lásku tak dobře zachytit, že jsem ji při čtení úplně cítila.. Snad každý by chtěl něco takového zažít.
A ta neochvějná víra v dobrý konec, ta věrnost, jistota, první láska na celý život, která neuhasne ani po mnoha letech.......nevěřím, že by někdo, kdo ten příběh opravdu pochopil, mohl hodnotit méně než 3 hvězdičkami. Já dávám bezkonkurenční plný počet.

Ankavi
05.06.2014 5 z 5

(SPOILER) Dojemný příběh jedné velké lásky. Kniha se četla "sama" a člověk si u ní jen přeje, aby něco takového směl také prožít. Není co dodat - mě tenhle příběh dostal do kolen. Líbilo se mi i to, jak se lékařské kapacity sjížděly a nechápaly (víc prozrazovat nebudu, kdo již přečetl - ten ví...) - ano, jsou věci mezi nebem a zemí a netřeba jim rozumět, jen je prožít. Ráda doporučuji a hodnotím nejvyšším možným počtem hvězdiček.

amysa
03.06.2014 4 z 5

Viděla jsem nejdříve film a teď, až s odstupem času, jsem si přečetla knížku a přiznávám se, líbilo se mi obojí:-)
Moc hezký milostný příběh, první láska, která vydržela na celý život, romantika, která se čte jedním dechem.
Kdo by se rád nevrátil do vzpomínek? Blíží se léto, to je ideální čas pro rozjímání a odpočinek, tak si tuto knížku nezapomeňte přibalit jako příjemné zpestření vaší dovolené...

Lenka.Vílka
02.06.2014 5 z 5

Moje první od Sparkse, protože film byl skvělý (v té době jsem trpěla alergií na slaďárny, ale tohle mě dostalo...) a byla jsem odnesená do jiného světa...krásné...

Kate338
30.05.2014 5 z 5

Kniha vynikající stejně jako film. Krásný příběh,sympatické postavy..Nicholas Sparks opět zabodoval a nezklamal..jen tak dál :-)

shey
08.05.2014 3 z 5

moje první přečtená kniha od Sparkse....a myslím,že poslední. Ne, že by se mi knížka nelíbila - brečela jsem u ní jako želva, ale bohužel tento autor nebo spíš styl mi moc nesedl :o)

Vendulik
29.04.2014 5 z 5

Docela jsem se tady této knihy bála. První jsem totiž viděla film a ten je úplně o ničem. Knížka je skvělá tak jako všechny Sparksovy knihy.

Kate.S
21.04.2014 3 z 5

Tímto románem jsem byla celkem zklamaná. Děj mě nijak nezaujal a po většinu čtení jsem se nudila. Zajímavé mi spíš přišlo až jen pár posledních stran, kde bylo vidět, jak se manželé potýkají s Alzheimerovou chorobou. Jinak nic moc. Pro mě se Zápisník jedné lásky stal takovou knihou, na kterou hned zapomenu. Už druhý den po jejím přečtení jsem si nepamatovala jména postav, což se mi obvykle nestává. Z knih, co jsem od Sparkse četla u mě pořád vede Milý Johne a myslím, že tak zůstane.
Toto je takový horší průměr 40%

kleria
06.04.2014 5 z 5

Krásná knížka, nemám slov :).

lucy.sankova
01.04.2014 5 z 5

Nevím, jak je to možné, ale již po druhé mě pan N.Sparks rozbrečel.. Krásný příběh o dlouhé lásce, která zvládne všechno. Doporučuji.

Rose18
06.03.2014 3 z 5

Krásná, oddechová a místy dojemná kniha napsaná velmi uklidňujícím stylem psaní.

Posli
08.02.2014 2 z 5

Před touhle knihou jsem od Sparkse ještě četla To nejlepší z nás. To se mi líbilo mnohem více než toto dílo. To nejlepší z nás pro mě bylo romantické tak akorát. Tohle bylo už trochu moc. Vážně jsem se snažila do knihy začíst, ale prostě mi to nešlo. Přišlo mi to obyčejné a nezajímavé. Přemýšlím nad tím, jestli si ještě někdy něco přečtu od Sparkse. Bohužel mě autor moc nenalákal k přečtení jeho dalších knih po přečtení téhle.

Balenka
05.02.2014 5 z 5

Jeden z najkrajších romantických príbehov, aké som kedy čítala. Veľmi smutný, ale krásny :)

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Jak knížka tak film jsou úžasný. Je to první knížka, kterou jsem od Nicholase Sparkse četla, a rozhodně ne poslední :)

stopni
03.02.2014 5 z 5

Příběh nezničitelné celoživotní lásky, kterou nezastaví ani nemoc.....Příběh o smrtelnosti života, ale nesmrtelnosti lásky, příběh o naplněném životě a naposled příběh o odloučenosti a bolesti z osamění....:-) Vřele doporučuji...

andream
28.01.2014 5 z 5

Za mě úžasná kniha, sice jdnohubka přečtená běhěm jednoho dne, ovšem velice silný příběh. I přes to že to tda v komentářích často čtenáři hodnotí jako přeslazené, moc romantické a pod., pro mě hluboké a nutící ke konfrontaci a přemýšlení.... Líbila se mi a doporučuji přečíst -)

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x