Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Dymond
24.09.2015 5 z 5

Velice pěkný příběh. Jednoduchý nápad, ale mělo to své kouzlo...

Petrulelll
07.09.2015 3 z 5

Nevím, mě bohužel Sparks nezaujal. Filmová zpracování knížek se mi líbí moc, ten námět taky není vůbec špatný, ale styl psaní mi prostě vůbec nesedí. Bohužel.

pavla9879
17.08.2015 4 z 5

Moc krásná kniha, jen poměrně dost krátká. Nejprve jsem viděla film, pak až knihu, obojí se mi líbilo asi stejně.

adrianna0305
13.08.2015 2 z 5

Ajajaj, kdybych u čtení nepila hořkou kávu, tak se z té přemíry sladkosti poblinkám :-D Polovina kniha o mládí a setkání po 14 letech - jasné NE a možná ještě jedno NE k tomu :-( Část z "domova důchodců" už měla nějakou váhu a tak byla kniha zachráněna z Odpadu.

janyska13
01.08.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Ale klidně mohla být delší, na Sparkse je dost krátká.. :D

Pet007
25.07.2015 5 z 5

Viděla jsem film, líbil se mi. Jsem proto ráda, že kniha na mne zapůsobila stejně. Taková láska asi patří jen do knih a filmů, v opravdovém životě je to zázrak.

Trzka
26.06.2015 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem prvně viděla film a poté jsem četla knihu a nedokážu říct, co se mi víc líbilo příběh, je opravdu krásný a já jsem nechtěla věřit, že tento román napsal muž, knihu jsem přečetla jedním dechem a hltala jsem každé slovíčko. Chvílema to bylo velice smutné při čtení jsem se vžila do role a tajil se mi dech s jejich vášnivé lásky. I když se několik let naviděli, tak stejně na sebe mysleli a milovali se, láská dokáže opravdu divy. Doporučuji všem, stojí za přečtení. Určitě jsem ji nečetla naposled. :)

rajen
25.06.2015 2 z 5

První knihu od Sparkse jsem četla Vzkaz v láhvi. A byla jsem unešená. Pak jsem si půjčila tuto, ale nějak jsem se nemohla začíst. Možná v tom hrálo roli i to, že jsem nejdřív viděla film. Nemůžu si pomoct, ale ten film mi přišel lepší, u něho jsem i slzela a byl i více nabitý emocemi než kniha. A taky mě moc nebavilo číst, když už znám konec. A ten se od filmového neliší, což tak nebývá vždy. Tak zkusím do třetice ještě jednu knížku od tohoto opěvovaného autora, abych zjistila, jestli mi jen nesedla tahle knížka nebo prostě nejsem na "sparksovky".

TaLu
23.06.2015 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem celé roky oddalovala zhlédnutí filmu, abych nebyla zklamaná z toho, jak se kniha nikdy do filmu "nevejde" ... přesto se i filmové zpracování dle mého názoru podařilo. Díky za to.
Kniha zůstává jednou z mála knih, po jejichž přečtení ještě dlouho "dýchám spolu s hlavními postavami"
Nikolas Sparks je čtivý a oblíbený autor, jeho knihy jsou často zfilmovány.
Přesto pro mne jeho Zápisník jedné lásky zůstane takovou knihou, která těm ostatním napsaným bude vždy kralovat.
Musí to být zvláštní pro spisovatele tušit, že zřejmě již nikdy nic nenapíšu tak, aby to překonalo již napsané. Ale v tom není určitě sám.
Takových umělců je víc, v mnoha oblastech.
A přesto tvoří dál.
Což je dobře.
Nikdy se totiž tak úplně neví......

Rodaw
21.06.2015 4 z 5

Krásná kniha, kterou by si měli přečíst všichni milovníci romantiky..
Nicholas Sparks se řadí k mým nejmilejším autorům, nesmírně ho obdivuji za to, s jakým citem své knihy píše. Je pravda, že zrovna Zápisník jedné lásky je opravdu sladký, ale i tak se mi četl hezky. Ještě před knihou jsem viděla film a v tomto případě musím říct, že film se mi líbil asi víc než knížka, protože v něm bylo více scén - hlavně z období mládí hrdinů, kdy se do sebe zamilovali (což v knížce tak moc nebylo).

elfinkaa97
30.03.2015 3 z 5

Je to pěkný a dojemný příběh, který se krásně čte, ale nemůžu si pomoct: Více se mi líbí filmové zpracování v podání Rayena Goslinga a Rachel McAdamsové :)

Simí96
20.03.2015 5 z 5

Viděla jsem jak film, tak četla i knihu. Musím říci, že film se mi zdál o něco lepší, což jsem si nechtěla moc připustit. V knize mi stále něco chybělo, neboť ve filmu jsem cítila více emocí. Možná to udělalo to, že kniha je tenoučká. Děj mě naprosto dostal, nedá se na něj zapomenout, dokonce i ukápla slzička stejně jako u "To nejlepší z nás/Co s láskou" . Sparks je prostě třída, jak už píšu poněkolikáté. Jeho díla rozhodně patří k mým nejoblíbenějším a v mé knihovničce mají vyhrazené místo. Určitě si přečtu i další pokračování této knihy.

Petule5
11.03.2015 2 z 5

Tak do této knihy jsem se nezamilovala. Musela jsem se nutit číst a jakmile jsem ji dočetla byla jsem ráda, že je to za mnou. Příběh nebyl špatný, ale neohromilo mě to.

ChristineP
10.03.2015 5 z 5

Tak to, co se mnou udělala tato kniha už se mi dlouho nestalo.
Nejde snad ani o ten příběh, který je pravda kapku přeslazený, ale celkově o poselství. Po dočtení jsem si uvědomila, že opravdová láska je něco strašně vzácného a že je třeba si jí nadmíru vážit. Zjistila jsem, že na konci života je úplně každý sám a že bychom měli žít, tak jak chceme, protože život patří vám a ne někomu jinému.
Nicholas Sparks to napsal tak krásně dojemně, že jsem na konci knihy zatlačovala slzy. To jsem nečekala, protože mezi moje oblíbené žánry romantika určitě nepatří, a právě proto, se mi kniha tak moc vryla do duše.

evicccka
22.02.2015 2 z 5

Jedna z knih, které jsem četla už před nějakým tím pátkem a přiznám se, že už ani nevím, že jsem ji četla...natož o čem byla. Některé knížky prostě v hlavě uvíznou! A ty co tam nemám, nejspíš nestály za nic a nebo byly v lepím případě průměrné...

nikola8798
21.02.2015 3 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst s velkým očekáváním, rok dozadu jsem viděla film, který mě úplně dostal-skoro jsem si vybrečela oči.
Už na začátku příběhu mi ale začínalo docházet, že mě děj vůbec neuchvátil. Tolik mi chyběla ta jiskra, která byla ve filmu, ty hádky. Přišlo mi to jako láska přes růžové brýle, romantické příběhy mám ráda a rozplývám se nad nimi hrozně ráda, tohle však bylo nad můj rámec. Musím ale ocenit Sparksovu slovní zásobu, užila jsem si hlavně část, kde se Allie a Noah pohybovali na loďce, připadala jsem si, jako bych tam byla a dívala se kolem sebe.
Nicméně mě knížka chytla až na konci, kde jsou už oba staří.

simon12345
17.02.2015 4 z 5

Veľmi pekný príbeh, aj keď na môj vkus veľmi presladený. Sparks má bohatú slovnú zásobu a jeho vyjadrovanie v tomto diele je naozaj skvelé. Veľa krát som si musel jednotlivé vety prečítať aj viac krát, aby sa mi vryli do pamäti. No musím uznať, že filmové spracovanie je prekvapujúco lepšie ako samotná kniha.

Verunka289
17.02.2015 3 z 5

Příběh obrovské a vášnivé lásky! Za mě ale tentokrát film předčil knihu (což se často nestává).

Sofie45
09.02.2015 3 z 5

Co na to tak říct. Byla to taková typická oddechová slaďárnička. Chvílemi mi přišlo, jako bych právě ukusovala cukrovou vatu. Ale vážně (SPOILER!!!), co čekat od knihy, která končí tak, že si ženuška, která se v důsledku Alzheimerovy choroby nachází na sklonku života, zázračně vzpomene na svého úžasného manžela a na stará kolena u nich (zjevně) dojde k poslednímu (neuvěřitelnému) vzplanutí vášně...jako za mlada (KONEC SPOILERU). Na druhou stranu, já na zázraky věřím a na sílu lásky stejně tak, takže si v hloubi duše beztak myslím, že i toto je možné, a nejen v pitomých amerických romantických filmech (a knihách). A i kdyby ne (čemuž odmítám věřit, haha), proč se na chvíli nezasnít? Vždy přeci v tom spočívá kouzlo knih, v odpoutání se od šedivé reality dnešního světa :)
Celý ten příběh mi přišel celý takový docela klišoidní a chvílemi i nudný, avšak...díky milému a jednoduchému stylu psaní kniha rychle ubývala a má očekávání vlastně splnila. Sice nevím, zda se ke spisovatelově tvorbě někdy ještě vrátím, neboť takové "harlekýnové" (všem fanouškům Sparkse se moc omlouvám za toto označení) laskominky mým šálkem čaje zrovna nejsou...ale v konečném důsledku jsem vážně spokojená :)

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Není lepšího spisovatele. Miluji jeho a Zápisník jedné lásky není vyjímkou. Krásná kniha...

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x