Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Terry11
04.04.2016 2 z 5

Tak nevím, ale celý ten příběh mi svou nějakou stručností připadá, jak kdyby byl napsán až podle scénáře. Jako to kdysi udělala Jaromíra Kolářová se svou knihou Léto s kovbojem.

baru_vosh
30.03.2016 4 z 5

Shlédla jsem film a přečetla knihu. Ani jedno mě nezklamalo. Obojí má co do sebe. Pokud bych měla zhodnotit knihu - musím říct, že byla poutavá, pěkná a plná lásky. Zamilujete si oba hrdiny příběhu a tak trochu zatoužíte po něčem podobném :) (tak jak to u takových příběhů bývá). Jen je škoda, že je příběh napsán na pouhých 159 stran. I tak jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla a opět se k ní někdy vrátím :)

1casper
14.03.2016 5 z 5

Krásná kniha, plná lásky....láska i po více jak 40letech. Pohladí po duši.

kalinkacz
13.03.2016 4 z 5

Ano, tahle kniha je opravdu legendární... Je to nezapomenutelný příběh, který bude připomínán mnohými generacemi.... Taktéž je to dílo, které tohoto spisovatele nejvíce proslavilo... Dále by jistě stálo za zmínku skvělé filmové zpracování... Ale nyní co se týče knihy... Kniha je vyprávěna tradičním "Sparksovským" způsobem a každá žena se od ní nedokáže odtrhnout... Možná je to tím, že jsem shlédla nejprve film a poté jsme si knihu přečetla... I tak mi ovšem přijde, že kniha s tak skvělým dějem by si zasloužila vyšší počet stran, aby měl čtenář možnost se do děje naprosto vžít... I přesto si jistě každý z nás zamiloval jak Noaha, tak Allie...

Týnka94
08.03.2016 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, jediné co bych asi vytkla je to, že oproti filmu byla kniha až moc stručná, některé pasáže byli úplně vynechány. Ale jako kniha samotná byla hezká a četla se jedním dechem.

alexis818
06.03.2016 4 z 5

Dočteno,úžasný příběh i slzička ukápla,krásně napsané těším se na knihy od tohoto autora,které na mě ještě čekají.

Peťulka3
02.03.2016 5 z 5

Tak....akorát jsem dočetla a slzy nepřestávájí téct. Je to nádherný příběh o lásce, který troufám si říct, by chtěl prožít každý. :-) Vřele doporučuju a pak jako třešničkou na dortu si určitě pusťte film :-)

Terrez93
22.02.2016 5 z 5

suprově se čte, krásný příběh..určitě přečtu znovu

Anna 13
06.02.2016 5 z 5

Naprosto neuvěřitelný a zázračný příběh jedné lásky, která se konečně ve Sparksově románu naplnila. Čekala jsem na tento jeho bestseller a bezpochyby jeho nejznámější a nejlepší román celou věčnost a dnes jsem ho přečetla za pár hodin...

Nikdy nezapomenu na slova, které Sparks používá k vystižení této fascinující lásky. Kolik myšlenek a citátů jsem si z knihy vytáhla...
Také si chci přečíst Stébla trávy. Verše z ní jsou v této knize použité a já jsem v nich našla sebe.

Všem knihu doporučuji a pro mne to snad bude ta nejkrásnější kniha o lásce, která kdy byla napsána... Ach...

Lucy2211
23.01.2016 5 z 5

Do tohoto díla jsem se zamilovala již ve chvíli, kdy jsem si přečtla první stránku. Noah a Allie byli a navždy budou párem, který mi zůstane v srdci! Moc jsem si je oba oblíbila. Byli mi sympatičtí a do Noaha se zkrátka nejde nezamilovat :)

Kniha není dlouhá. Četla jsem jí v létě (to se tak akorát hodí - jelikož se hlavní hrdinové v létě i potkali :) ) a měla jí přečtenou za necelé dvě hodinky :) Jedná se o velmi oddechovou knihu, která vám určitě zlepší náladu a odpočinete si u ní pokud jste třeba měli dlouhý den ve škole/ v práci.

Pokud máte rádi zamilované příběhy a tvorbu Nicholase Sparkse, rozhodně běžte do ní!

Bude se vám moc líbit :)

Po přečtení jsem shlédla i stejnojmenný film a musím říct, že i do něj jsem se zamilovala. I přesto, že jsou zde některé rozdíly, tak mě to nevadilo a zde je případ, kde se mi film líbil stejně jako knížka. Líbily se mi dějové linie (minulost a přítomnost) Noah mi připadal jako strašně velký romantik, co je zkrátka moc zamilovaný do své milované Allie. :)
Více v mé recenzi na blogu: http://knizninebe22.blogspot.cz/

Allie16
02.01.2016 3 z 5

I já jsem četla od NS jako první knihu Milý Johne, a taktéž jsem z ní byla nadšená. Díky ní jsem vlastně začala knihy milovat. Film Zápisník jedné lásky patří mezi mé nejoblíbenější a v romantice je u mě na prvním místě.
Příběh je stejný. Sladká Allie, dokonalý Noah. Ti dva spolu proti společnosti, času a nemoci.
Mrzelo mě však, kolik času věnoval autor pobytu v domově a seniorům, místo toho, aby se třeba více soustředil na to osudné léto, kdy láska mezi nimi vůbec začala. A přiznám se, že mám raději knihy, které nejsou psány vyloženě z pohledu muže.
Nicméně... dopisy mne rozplakaly :-) a celkově je to kniha pěkná, která mi vyplnila volné vánoční chvilky :-)

Pedruska01
04.12.2015 4 z 5

Již jsem od autora četla jednu jeho knihu - Milý Johne, která mě tedy dostala na kolena. A tak jsem se těšila. Ale tohle je o jeho jiném příběhu. Kniha se četla celkem dobře. Autor mě dlouho napínal, což nebylo na škodu, ale někdy jsem měla sklon se v tom nepatrně ztrácet. Byl to krásný příběh, plný lásky. Příběh, který ve skutečném světě nemá obdobu - ve skutečném světě neexistuje. Takové množství citu, lásky, procítěnosti, oddanosti a neutuchající touhy se jen tak nevidí/nepotká.
V dávné minulosti jsem viděla filmovou podobu, a to jsem z ní byla dost mimo. Byla jsem nadšená, přeplněná dojmů a emocí. Však film s knihou nemohu ztotožňovat, jelikož si ho zase tak dobře nepamatuji, spíš jen malé útržky.
Přesto, abych se vrátila k hodnocení knihy. Jak jsem ze začátku zmiňovala, že Milý John mě srazil na kolena, tak Zápisník jedné lásky mě udržel stát. To asi mluví za vše.
Líbilo se mi to, ale nebylo to stejně dobré ani lepší než moje první setkání s Nicholasem Sparksem. :)

juli2
23.11.2015 5 z 5

Krásný romantický příběh. Kdybych nemusela do práce, tak bych ho přečetla jedním dechem. Kniha mě zaujala okamžitě na první stránce.
Filmové zpracování této knihy je taky velmi povedené a líbí se mi, že se v mnoha ohledech snaží kopírovat knihu. Za mě velké doporučení pro fanynky naivní romantické literatury :-)

Marodaro05
06.11.2015 5 z 5

Nicholase Sparkse mám moc ráda a ani tato jeho knížka mě nezklamala. Určitě to není kniha pro každého, ale pro toho kdo má rád "slaďárny" je to trefa do černého.

vikaa
31.10.2015 3 z 5

Knížku jsem dlouho sháněla a představovala jsem si, jak musí být skvělá, když se o ní tolik mluví. Dřív než jsem se dostala ke knížce, viděla jsem film, který se mi líbil, ale nijak podle mě nevybočoval z lehkého nadprůměru většiny romantických filmů. Přesto byl film o dost lepší než kniha, což se běžně moc nestává. Kupodivu v knížce mě bavila spíš současnost, kdy Noah s Allie byli staří a nemocní, než jejich minulost - ta mi připadala trošku nudně popsaná. Na to jak je knížka útlá, postrádala podle mě spád, především v prvních dvou třetinách, v polovině knihy jsem zvažovala, zda ji nemám odložit. Konec byl úžasný, ale celkový dojem už nezachránil. Za mě slabší 3 hvězdy.

mariva
16.10.2015 4 z 5

Chtěla jsem se seznámit s dílem tolik vychvalovaného autora, ale můj dojem z knížky je trochu rozporuplný - pěkný příběh, dobře se čte, ale že by to bylo něco tak úžasného, že bych se měla chuť ke knížce vrátit, to říct nemůžu.

Elisa.Day
13.10.2015 2 z 5

Pro mě tedy jeden velký kýč a pořádné zklamání. Sparksovi dám ještě šanci, ale jenom proto, že tohle je jeho prvotina.
I přesto, že má knížka tak málo stránek, jsem se tím celkem dlouho prokousávala. Příběh mi přišel totálně tuctový, vůbec mě to nedojalo - a to se mnou prosím pěkně cloumaly předporodní a při dočtení už i poporodní hormony. Nic. Nějak jsem nechápala, co Allie řeší - s kým být - když to bylo úplně jasné a v podstatě jim nebránilo vůbec nic a nikdo (i ta její máma ji nakonec nechala svobodně se rozhodnout...). Taky osudy jejich dětí byly tak nějak upozaděné, Noah a Allie řešili pořád jen sebe, jak jsou ze sebe paf a děti? Jen pár zmínek a nakonec ani nevíme, proč jim to jedno zemřelo a proč se o ně zbylé dospělé děti ve staří nepostaraly.
Nevím, no, mě to teda fakt neoslovilo a nic to ve mě nezanechalo...

Alienn
05.10.2015 3 z 5

Hezký milostný příběh první lásky, která vydrží po celý život. Četl se dobře, jen já jsem asi málo romanticky vyladěná a místy to na mě bylo sladké až moc. Přesto vůbec nelituji, že jsem si knihu přečetla.

Beky
28.09.2015

Asi budu jediná, kdo není do Sparkse blázen, ale je mi to jedno. Tu knihu jsem rozečetla, ale nebyla schopna dočíst, protože mě vůbec nezaujala už na samotném začátku ... A když mě nezaujme, pak se už dál neprokopávám, protože se můžu věnovat knize, která mě oslovila podstatně více. Za mě palec dolů.

Terez.a
28.09.2015 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Sparkse četla. Čekala jsem od ní trochu víc, protože film patří k mým nejoblíbenějším a hodně jsem si u něj pobrečela, to se mi u knížky nestalo. Byla na mě až moc naivně romantická.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x