Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4 1345 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

AndulinaU
25.06.2021 3 z 5

Struktura děje je hodně podobná prvnímu dílu. Samozřejmě hodně předvídatelné... Přišlo mi že autorka vzala první díl, změnila jména a trošku změnila události, ale jinak jela podle stejného vzoru. Ale i tak jsem knížku přečetla během dvou dnů a i když nobelovku není, tak mě to bavilo

book_loverka_
19.06.2021 3 z 5

Další díl Bridgertonů už mě neokouzlil tolik, co ten předchozí. První díl byl pro mě něco nového, nezvyklého a osvěžujícího mezi ostatními knihami, kdežto druhý díl byl podobný tomu prvnímu, takže mi to přišlo už malinko okoukané.
V tomto dílu sledujeme Anthonyho - nejstaršího ze sourozenců, který mě svým chováním ze začátku štval, ale hlavní hrdinka Kate na tom byla fajn. Bavilo mě špičkování mezi nimi a mezi moje nejoblíbenější scény patří hraní pall mallu a sćena v knihovně.
Je to vtipná oddechová kniha, ideální chcete vypnout a přesunout se do historického prostředí bálů a nádherných šatů.
Jediné co mě děsí je, že série má 8 dílů a nemám zdání, co tam autorka chce pořád vymýšlet. Dalšími díly dle mého námět celé série ztrácí na jedinečnosti, takže ještě nemám jasno, zda se pustím do pokračování .

tyrkysoveknihy
17.06.2021 4 z 5

O knize Vikomt, který mě miloval, tedy o druhém díle Bridgertonových, se (alespoň v zahraničí) říká, že je nejlepší. V mých očích se to teprve ukáže, až přečtu i ty další, ale můžu říct, že mě rozhodně nezklamal . Nevím, jestli to bylo tím, že jsem první díl nejdříve viděla v seriálovém zpracování a pak až četla, tedy jsem měla to srovnání a mohlo mi něco v knize chybět, ale tady naopak budu doufat, že něco z knihy pro změnu nevyškrtnout. Nerada bych přišla o partičku hry pall mall v podání našich báječných sourozenců, nebo o tu šílenou scénu se včelou (Anthony, kamaráde, já tě chápu. Sama mám fobii). Jestli škrtnout pall mall tak půjdu Netflixu a Shondalandu vyhlásit stávku! Stejně jako v prvním díle jsem si tu užívala sourozenecké vztahy a tohle jejich odpoledne by mi vážně chybělo .

Kate Sheffield je chytrá, odhodlaná, chrání svou sestru, a Anthonymu dává pořádně zabrat . Mám ráda hrdinky, co si nenechají všechno líbit. Jejich interakce jsou prostě… skvělý. Ač jsem byla zpočátku smutná, že se bude další série Bridgertonových soustředit na Anthonyho (protože mě nějak extra nezajímal a na začátku i trochu štval ) tak teď se na druhou sérii moc těším. Může za to samozřejmě knižní Anthony a jeho vztah s Kate ️.

Opět jsem tu knihu zhltla a nemůžu se dočkat dalšího dílu s Benedictem . Bridgertonovi jsou prostě celkově strašně pohodová a čtivá série, u které na čas uniknete starostem všedních dní… v podstatě do pohádky pro dospělé ️. O vtip a drama tu není nouze. Zajímavé je, že muži v této sérii mají vždycky nějaký absurdní důvod pro svůj postoj k manželství… naštěstí z toho vždy nakonec „vyrostou“ . Myslím, že pokud jste byli po seriálu první knihou zklamaní, dejte šanci té druhé. Mohla by knižním Bridgetonovým napravit reputaci.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji Knižní Klub.

lena.o.knihach
03.06.2021 4 z 5

Anthonyho Bridgertona jsem si oblíbila v seriálu i v knize Vévoda a já. Na příběh, ve kterém bude vikomt hrát hlavní roli jsem se těšila a jsem ráda, že mě nezklamal.

U čtení jsem se zasmála, občas i zasnila a náramně jsem si výměnu názorů mezi Anthonym a Kate užívala.

Vikomt, který mě miloval se mi četl stejně skvěle jako první díl. Nebyl pro mě o nic horší ani lepší. A pokud i vy máte nejstaršího Bridgertona v lásce, určitě nebudete zklamaní.

AjťačkaTýnka
30.05.2021 5 z 5

Vsichni v okoli vedi, ze Anthony miluje Kate a Kate miluje Anthonyho. Proc to vsak nevedi oni sami? :-) opet perfektne sladene hlavni postavy, ktere pojilo spolecne trauma: stejne a prece tolik jine. Skvele tanecky smetanky, ktere tak miluji, krasne vykreslene prostredi a pocity postav, pekne dialogy, sexualni napeti, ktere se dalo krajet... ten pribeh mel proste vse, co jsem od nej ocekavala.

katallinka
27.05.2021 4 z 5

Pro mne rozhodně lepší než první díl. Kate byla mnohem zajímavější než Daphne. Nicméně vůbec nechápu, proč bylo v knize posledních cca 50 stran. Trošku mi to na sílu vážné téma zkazilo celkové nadšení. Takže 3,5*

Kikina182
23.05.2021 5 z 5

První díl Vévoda a já se mi hodně líbil a musím říct, že Vikomt, který mě miloval je na tom z hlediska kvality úplně stejně. Svým způsobem je to přesný opak příběhu, který autorka předložila v prvním díle, ale zároveň v knize vládně úplně stejná atmosféra. Je to odpočinkové a pohodové čtení, které má přesně podle očekávání předvídatelnou zápletku, ale v tomto případě to není ničemu na škodu. Je to příjemná kniha, která se opravdu moc dobře čte a člověk u ní úplně zapomene na to, že žije ve 21. století. Pokud tedy hledáte odpočinkový příběh s nenáročnou zápletkou a líbila se vám kniha Vévoda a já, tak Vikomta určitě doporučuji.

padajicidvere
18.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Vyrvěte mi někdo srdce a nacpěte ho do této knihy! O hodně, hoooodně lepší než první díl. Nevím jestli je to i tím, že jsem viděla nejprve seriál, a až pak jsem přečetla knihu (není to pravidlo)..tady na mě ale zapůsobila Kate. Žádná ufňukaná, naivní květinka. Duchaplná mladá dáma, která má všech pět pohromadě, navíc upřímně miluje svou rodinu a k tomu je i vtipná! Anthony byl tak krásný, panovačný, k smíchu , milující. Při scéně s Newtonem v jezeře jsem se nesmírně bavila. Dialogy dávaly smysl a moc jsem si přála alespoň na moment být v jejich světě. Tohle je ta krása, kterou jsem čekala po mé první přečetné knize, příběh o F.B., od Quinnové.

Kessy1990
17.05.2021 5 z 5

Tak tenhle druhý díl se mi líbil o dost víc než ten první. U tohodle jsem se opravdu nasmála. Oba mě strašně bavily. Těším se na třetí díl.

Petass
14.05.2021 2 z 5

Druhý díl bohužel zklamal. Vytratil se humor, dialogy nebyly tak svižné a vtipné, rodinná atmosféra klanu Bridgertonových včetně výchovných intrik Lady B. také nic moc... zbyla "jen" červená knihovna se stejnou šablonou. Pár z předchozího dílu se zde jen mihl a jejich chování mi přišlo divné, jakoby to byl někdo úplně jiný. Během chřipky, nebo dovolené se může kniha hodit, nic oslnivého ale nečekejte. Pokračovat se sérií asi nebudu.

Terez9119
13.05.2021 3 z 5

Chtěla bych říct, že to bylo lepší než první díl, ale nevím. Asi bylo, ale i tak mne Anthony trochu zklamal. V první půli se choval úplně bezdůvodně jako idiot, skoro jsem ho nemohla vystát. Vůbec jsem nechápala, že je to ten samý Anthony jako v prvním díle. Taky tam na mě bylo málo interakce s dalšími členy jeho rodiny. Kate byla fajn hrdinka, jen někdy se zbytečně chovala jako husa. Celkově mi ty jejich konflikty přišly takové moc vyhrocené. Edwina byla tak naivní miláček, že to bylo za hranicí uvěřitelnosti. Druhá půlka byla snesitelnější, jen nemusela kopírovat vzorec prvního dílu. Jako ano, bavilo mě to, ale i tak jsem trochu zklamaná.

Damonka12
10.04.2021 5 z 5

O něco lepší než první díl. Hodně jsem se nasmála a scéna na straně 199 mě dostala. Skvěle vymyšleno. Doporučuji.

michaella03
09.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám (díky Netflixu) dostala, protože jsou zábavné, čtivé a člověk u toho nemusí moc přemýšlet.
Druhý díl byl opět super, bavil mě o trochu víc než první - u pár slovních přestřelek jsem se až smála nahlas, což se mi u Vévody nestalo :D.
A už se těším na seriálové zpracování (i na to, co všechno oproti knize přidají).

"Někdy existují pro strach důvody, které neumíme rozumně vysvětlit. Cítíme to v kostech a víme, že je to pravda, ale všem ostatním to připadá bláhové."

maja8148
02.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že nebýt Netflixu, tak mě tyto knihy nejspíše minou. Neříkám, že se tomuto žánru vyhýbám, ale sáhnu po něm jen občas, když potřebuji vypnout. A i když první knihu jsem přečetla a bavila mě, tak seriál jsem prostě v půlce vzdala, protože mi přešel strašně přezdobený a některé přidané dějové linky byly naprosto scestné.

No a teď k druhému dílu.

Kniha má rozhodně velké plus v Hlavní hrdince Katy, které působí daleko rozuměj než Daphne a rozhodně je s ní větší zábava a není tak protivná. Ovšem tím asi veškeré rozdíly mezi knihami končí. Anthony je Simonova kopie- floutek, kterého poznamenal jeho vztah k otci, stejně jako v předchozím díle i zde oba hlavní protagonisté nemají otce a jeden z nich matku a společnou budoucnost ani v nejmenším neplánují. Hlavně tedy mužská postava si tu ženskou prostě nechce ani náhodou vzít (i když Anthony se na rozdíl Simona usadit chce). Jenže je to táhne k sobě a tak jsou v zahradě přistiženi členy své rodiny v kompromitující situaci, kdy se muž až nepatřičně zaobírá dívčím hrudníkem. Díky tomuto skandálu se musí přes oboustranné protesty vzít. A po svatbě zjišťují, že jim to strašně klape v posteli. Z Katy se stává nudná patrona, která se začíná zajímat jen o to, kolik kostek cukru chce manžel do kafe a anthony přemýšlí jen nad tím, jak ji ohnout. A pak dojde k očekáváné velké rozepři, kdy se Anthony po vášnivé noci, právě uprostřed noci naštve na svoji ženu, nepříčetně odejde z domu a nechce ji vidět. Nakonec si ale uvědomí svoji chybu a lásku a jde za Katy, která je zrovna na vyjížďce v parku, rozhodne se jít za ní a co čert nechtěl je svědkem děsivé nehody, kdy Katy skončí v troskách kočáru. Ne vážně si nedělám srandu, autorka nejen, že nepřišla s originálnějšími zvraty než v předchozím díle (i v rámci tohoto žánru se dá vymyslet několik různých zvratů, tak proč použít v dvou po sobě jdoucích dílech ty stejné?), ale dokonce ji ani nenapadlo jak jinak je vyřešit než v předchozím díle!

První půlka mě opravdu bavila, to musím přiznat, ovšem od cca půlky to byla jen kopie prvního dílu...

mehilainen
25.03.2021 4 z 5

Za mě nejlepší díl série, Anthony a Kate jsou rozhodně nejzáživnější dvojice. Dále v sérii už má člověk pocit, že všichni Bridgertonovic muži říkají (nejen) u sexu to samé. :))

Janík511
23.03.2021 3 z 5

Vévoda a já byla daleko lepší kniha. Příběh Anthonyho a Kate nestál celkem za nic. Pořád jsem čekala na dávku vtipného humoru a tou kniha neoplývala. Takže opravdu jen průměr. Nemá cenu si ji vůbec pořizovat.

TerkaJK
12.03.2021 5 z 5

Román se mi četl velice dobře...

Romantika, chvílemi vtipné hlášky a situace. Také se mi zase líbilo poukázání na sílu rodiny a pouto mezi sourozenci.

Série Bridgerton se mě zatím líbí, a těším se na další díl. :-)

Odík
06.03.2021

No je to nuda, první díl super, ten další je jeho kopie.

Maruš.D
04.03.2021 4 z 5

Byla jsem velmi zvědavá na Anthonyho a vcelku mě příběh příjemné překvapil. Téma vikomt vs sestra od slečny kterou si chtěl vzít jsem už četla a sice to není moje nej, ale i toto zpracování je milé. Kate byla zajímavá, obdivuhodná dračice, která se ničeho jen tak nebála. Líbilo se mi, že autorka do knihy vložila tolik situací, ve kterých se to hemží emocemi, že by to nenechalo klidným snad ani toho nejtvrdšího člověka. Anthony je správný, loajální bratr, jak má být. Jsem velmi zvědavá na ostatní příběhy!

Irenka8
24.02.2021

Krásné, ale třetí a pátý díl z téhle série je lepší.

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Julia Quinn
americká, 1970
2005  84%Nevhodný návrh
2005  86%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Přečtených1 969x