Vikomt, který mě miloval

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4 1345 227

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Viscount Who Loved Me , 2000

Horselen
07.09.2021 5 z 5

Druhý díl mě bavil víc než první, možná z části proto, že jsem nevěděla, co se bude dít. Každopádně děj se vezl na stejné vlně jako předchozí díl, proto doporučuji číst tuto sérii s pauzami mezi knihami.

Sarka25
07.09.2021 5 z 5

Ja jsem nadšená, o kousek lepší než první díl. Je krásně jak nenávist přeroste v opravdovou lasku. Ta láska je tak skutečná a je z nich citit. Moc se me libilo jak spolu překonávají svoje strachy. Opravdu super napsané tesim se na další.

janacheca
02.09.2021 odpad!

Děj knížky je jasný po pár stránkách a kdo četl první díl série (Vévoda a já), tak ať raději sáhne po jiné knize, tady se opravdu nic převratného nedozví. Stejný typ příběhu, stejný sled událostí, stejný šťastný konec. Na druhou stranu, pokud potřebujete čtení na dlouhou cestu vlakem, je to odpovídající náročnost.

avalonek
02.09.2021 5 z 5

Na Antonyho jsem se strašně těšila a úplně jak jsem předpokládala,tak mě to prostě nezklamalo.Krásné čtení,které jsem si užívala od začátku do konce..

Sabča92
31.08.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval vypráví příběh nejstaršího dítěte rodiny Bridgertonových. Anthony je bratrem Daphne, která svůj příběh vyprávěla v knize Vévoda a já. Jednička i dvojka mají naprosto stejnou šablonu, nevím přesně zda to byl záměr autorky, nebo to z příběhu tak vyplynulo. Série Bridgertonovi je zcela jasnou červenou knihovnou, po které sáhnete když hledáte odpočinek. Je to literatura která není hodnotná, co si budeme povídat, ale zase si na to ani nehraje. Bridgertonovi jsou vyprávěné v odlehčené atmosféře s dávkou humoru. Od Anthonyho jsem čekala více erotiky než tomu bylo v jedničce, ale opak byl pravdou. Sama mám stále radši asi první díl. Možná to bylo tím, že mě bavila víc hlavní dvojice, nebo tím, že sice to byl hate-to-love, ale byl to příběh druhý. Nevím. Nicméně mezi Anthonym a Kate vznikne nejprve velká nesympatie a hrdinové se škádlí na každém kroku. A znáte to, co se škádlívá...
Stejně jako byl Simon poznamenaný svým otcem, i Anthony si nese jisté věci po svém otci. Autorka používá i realistické a hlavně dramatické prvky, u kterých se člověk opravdu zamyslí. Už se těším na třetí díl! Pokud se vám líbila jednička, dvojku si musíte rozhodně přečíst!

JessieEx
27.08.2021 4 z 5

Přes počáteční rozpaky, kvůli pár blbostem, které se autorce podařilo vyplodit, jsem se poměrně rychle začetla. Opět se konal skvělý zážitek. Četlo se to samo, nechyběl výborný humor, no a chemie mezi Anthonym a Kate byla dokonalá! Tady se hate-to-love fakt povedla!

Jenže úplně stejně jako v prvním díle bylo všechno hrozně brzy "u konce" - tím nemyslím příběh celkově, ale takové to namlouvání, jiskření, škádlení... Protože se dostavila zápletka jako přes kopírák opsaná z "Vévoda a já" :/ Tentokrát naštěstí krapet pozdeji, než v předchozím díle, ale i tak, poslední třetina knihy už mě nebavila, což mě moc mrzí.

Dá se říci, že jsem docela zklamaná (i přes 4* hodnocení) - čekala jsem totiž něco mnohem lepšího, než Vévoda a já. Recenze to slibovaly a vychvalovaly hrozně postavu Anthonyho. Mě vikomt tak nedostal, povahově byl dost podobný vévodovi Simonovi, byl stejně zásadový a svůj život podřídil pitomé myšlence. Naštěstí to autorka trochu zachránila doslovem.

Pokud se pustím do dalších dílů, určitě to nebude hned a určitě už nebudu mít tak velká očekávání...

nina3905
25.08.2021 4 z 5

Bridgertoncov, si jednoducho či chcete, alebo nie zamilujete. Druhý diel série bol o trošku slabší ako prvý, ale pokračovanie si nenechám ujsť.

terezarath
17.08.2021 5 z 5

Já jsem opět nadšená. Dvojka snad ještě lepší než první díl. Velmi čtivé, styl psaní mě velmi bavil. Příběh mi byl sympatický hlavně díky vztahu hlavních postav. Líbilo se mi jejich vzájemné pošťuchování. Navíc do druhého dílu přibylo mnohem více humoru, což bylo velmi příjemné.

Sansli
13.08.2021 4 z 5

První díl jsem zatím nečetla, takže nemůžu srovnávat. Ani seriál mě nijak nenalákal, ale kniha mě zaujala. A nakonec to byla dobrá volba. Ale musím přiznat, že první polovina se mi líbila trochu víc:) Prostě bylo zábavné sledovat pošťuchování hlavních hrdinů. To jak do sebe Kate a Anthony neustále ryli mě neuvěřitelně bavilo. Při hře pall mall mě pak kniha naprosto dostala... to byla prostě nejlepší kapitola.
Konec nezklamal, ale jsem zvědavá, kdo je nakonec tou LADY Whistledownovou. Takže budu číst dál:)

Canney
12.08.2021 3 z 5

3,5*
Líbilo se mi to více než první díl. První půlka knížky byla super a ta druhá trochu pokulhávala. Rychle se to ale četlo a vztah Kate a Anthonyho byl k popukání. Z počátku se nemohli vystát a tím, že Edwin (Katina sestra) o kterou Anthony usiloval, se chtěla vdát pouze se souhlasem Kate, tak bylo o zábavu postaráno. O vtipné scénky tedy nebylo nouze (pall mall a včela jsou mé oblíbené). Nicméně mi příjde, že tahle kniha byla velmi podobná prvnímu dílu v tom, jak byly události poskládané a také v reakci postav.
Další díl této serie si velice ráda přečtu a doufám, že tam nastane alespoň nějaká změna. Nejvíc se ale stejně těším na Colinův díl.

Kalliope
12.08.2021 5 z 5

Celá série stojí za přečtení!

Upřímně jsem nevěřila, že se někdo může bát smrti tak moc (založené na nelogické úvaze), ale co jsem to zažila u svého blízkého človíčka, tak jsem o to víc Anthonyho chápala a rozuměla mu.

Nádherný příběh, nádherné postavy a nádherný konec. Tato kniha si získala své místo v mé knihovně.

Anička.pa
06.08.2021 3 z 5

Po prvním dílu jsem se okamžitě vrhla na druhý a to byla nejspíš chyba. Přišlo mi to téměř stejné jako předchozí díl. Sice jsem zvědavá, jak dopadnou ostatní členové rodiny, ale musím si dát nějakou dobu pauzu. Špatné čtení to, ale rozhodně není, místy se pobavíte a nové postavy jsou sympatické.

romca4180
27.07.2021 4 z 5

Řekla bych, že tento díl byl lepší jak první... Celkem jsem se u něj bavila...

Calwen89
20.07.2021 5 z 5

Druhý díl si stále udržuje vysokou laťku. Bavil mě možná i o trochu více než předešlý protože ačkoliv byl děj dost předvídatelný, tak jsem přeci jen nevěděla co mě čeká. Ideální oddechovka. A ta scéna s včelou :D ??? Už dlouho jsem se u knihy tak upřímně nezasmála..

Andynka
19.07.2021 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal.
Všichni Bridgetonovi mají mojí naklonost.
A moc mě baví číst o jejich životech.
Líbí se mi i jaký krásný vztah mezi sebou, jako rodina maji.
A i když je to velmi předvídatelné... mě to hrozně baví.
U knihy vypnu a nechám mozek odpočívat. Užívám si jen příjemné čtení, se špetkou humoru.

anet.myblog
19.07.2021 3 z 5

Na druhý díl Bridgertonových jsem se těšila, protože první díl by zábavný, vtipný a rychle se četl. Druhý díl na tom byl dost stejně! Tentokrát sledujeme nejstaršího Bridgertona Anthonyho, který mi ze začátku lezl hrozně na nervy svým chováním, ale postupně se stával snesitelnějším. Naopak hlavní ženská postava Kate mi sedla hned, byla ironická a vtipná a hlavně, nebála se být upřímná.
Knížka je asi povinnost pro všechny fanoušky Bridgertonu, ale doporučila bych i těm, kteří hledají nějakou romantickou oddechovku z historického prostředí.

Luccinda
11.07.2021 5 z 5

První díl ze série Bridgertonovi jsem si užila, i když jsem k němu měla spoustu připomínek. Nakonec jsem ho hodnotila jako lepší průměr, je to zkrátka knížka, u které můžete úplně vypnout, zároveň tam ale bylo plno věcí, které mě jednoduše vytáčely, chováním postav počínaje a historickou nepřesností konče. Jednou z postav, které mě v prvním díle svým chováním opravdu štvaly, byl Anthony Bridgerton, hlavní hrdina knihy Vikomt, který mě miloval. Asi chápete, kam směřovaly mé obavy ohledně druhého dílu…

Vážení, já jsem se zamilovala! Vikomt ve všech ohledech naprosto předčil má očekávání, všechny ty věci, které mi na prvním díle tolik vadily, se v tom druhém jednoduše vytratily a já jsem najednou neřešila nic jiného než rodící se lásku mezi Anthonym a Kate. Ano, když tu knížku vidíte jako celek, tak zjistíte, že to je vlastně postavené na úplně stejném principu jako první díl, akorát jsou do příběhu zasazeny jiné postavy. Ale mně se zdá, že v tomto případě to fungovalo tak nějak lépe.

Já opravdu nemůžu jinak, než dát Vikomtovi plný počet hvězd! Jasně, příběh je dost prostoduchý a totálně předvídatelný, pak je tady ještě ta věc s okopírováním předchozí knihy, ale víte co? Mně to bylo v tu chvíli úplně fuk. Celou dobu jsem se soustředila pouze na naše hlavní hrdiny a na úžasnou romantickou linku “od nenávisti k lásce”, kterou naprosto zbožňuju. A řeknu vám, už dlouho jsem neměla takovou knižní kocovinu jako po dočtení Vikomta. Takže jo, čtěte Bridgertonovy, i když to není žádná kvalitní literatura, protože čtivější a oddechovější knížku byste hledali jen těžko.

AloneJane
07.07.2021 2 z 5

Další příběh sourozence jsem četla spíše z potřeby si odpočinout od ostatních knih. Děj je jako u většiny těchto knih docela předvídatelný, ale alespoň trochu pobavil. Upřímně ale musím říct, že postavy mi nebyli moc sympatické. Podobnost s předchozím dílem možná nelze popřít, ale na druhou stranu, co taky čekat od příběhů z téhož období. Nevím zda si přečtu i další, tomu nechám otevřená vrátka, ale přímo vyhledávat to nebudu.

Libris_Na_Ex
02.07.2021 4 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil fakt hodně! Kate a Anthony jsou skvělá dvojka a bavili mě problémy, které měli ve své hlavě a musely s nimi bojovat, nebo touha Kate a by někomu připadala krásná a aby jí někdo miloval a i to, že to nebyla nejkrásnější dívka v Londýně.

MíšaS.
29.06.2021 2 z 5

Jak píše AndulinaU pode mnou - autorka vzala jiná jména a obsadila je do předchozího dílu. Vysloveně špatné to není, ale vlastně hned po přečtení anotace je jasné jak to bude probíhat a jak to vše skončí. Přečíst se to dá, na dojíždění autobusem dokonalé, protože to nemá žádný extra děj, nad kterým musíte přemýšlet a když dojedete do stanice, klidně můžete knihu zaklapnout a pak se bez problému zase vrátit, aniž byste se ztráceli v ději... Ovšem ani tak si kniha nezaslouží více jak 2*.

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Julia Quinn
americká, 1970
2005  84%Nevhodný návrh
2005  86%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Přečtených1 969x