Nečekaná láska

Nečekaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50413/bmid_necekana-laska-QRu-50413.jpg 4 759 113

Rok 1820 a 1824 Série Bridgertonovi - 6. díl: V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem. Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná. MIchael se neodvažuje přiznat, že ji miluje - až do jedné nebezpečné noci, kdy se mu ve vší nevinonosti vrhne do náruče...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

27.02.2023 4 z 5

Příjemná oddychovka.

avalonek
25.02.2023 5 z 5

Bidgertonovi jsem si fakt zamilovala,a u Nečekáné lásky jsem se úplně rozplívala.To bylo tak krásný,že je mi strašně líto,ze už jsem to přečetla.Těším se na další díl..

Lovana
21.02.2023 4 z 5

Již šestý díl ze série Bridgertonovi, tentokrát o Francesce, která neměla úplně jednoduchý život a velmi brzo se stala vdovou. U tohoto dílu jsem na rozdíl od těch předchozích neměla problém se odprostit od seriálové postavy, jelikož Francesca s v obou zatím zveřejněných sériích příliš nevyskytovala.
Líbilo se mi, že jsme na začátku knihy poznali Francescu a její život pře ztrátou manžela a seznámili jsme se tak s hlavními hrdiny – Francesca i Michael mi byli od začátku sympatičtí a bavilo mě jejich vzájemné špičkování. Následně jsme se v příběhu posunuli o pár let dále a najednou jsme se dostali k trochu vážnější lince. Ve druhé polovině jsem měla okamžiky, kdy jsem absolutně nechápala myšlenkové pochody nejprve Michaela a poté pro změnu Francescy… Francesca mi přišla více samostatná, a ne tolik připoutána k rodině, jako ostatní její sourozenci, tentokrát jsme se v knize s ostatními sourozenci moc nesetkali, nejvíce tam byla asi matka sourozenců Violet a pak také Eloise a Hyacinth, z bratrů jsme se setkali pouze s Collinem, ale zrovna setkání s ním jsem si užívala a většinou se u nich i zasmála. Škoda, že více prostoru nedostala má oblíbená Lady Dunbary a také Francesciny švagrové Kate a Sophie mohly dostat více prostoru. Prostřední část mi přišla hodně zkrácená, spíše se o tom, že by se Francesca chtěla vdát jen mluvilo, ale jinak se tato část smrskla do pár stran. Ve zbytku knihu už byly víceméně jen naši dva hlavní hrdinové a děj sestával z užívání si na jedné straně a výčitek z druhé, až mě to přestávalo bavit…
Knize opět nechybí čtivost, stejně jako předchozím dílům, je to oddechovka tak na dva, tři večery (záleží, jak rychle čtete, někdo i za den), u které nemusíte přemýšlet (i když já párkrát přemýšlela, zejména skrz časovou linii a souběh s ostatními díly, zejména teda s příběhem Collina s Penelope a Eloise) a krásně vypnete. Za mě osobně asi o něco slabší díl než díly předešlé. Jsem zvědavá na příběhy dvou nejmladších Bridgertonových sourozenců-

Hodnocení 3,75*/5*

Petass
17.02.2023 3 z 5

Autorka už opakuje motiv i konkrétní situace, ale i tak jsem se bavila. Zvlášť rozhovory s Colinem jsem si užila. Byla to sranda. Po čínském trilleru jsem potřebovala něco na odlehčení. Splnilo očekávání.

Janča086
28.01.2023 5 z 5

Od tohohle dílu jsem moc nečekala, ale hrozně se mi líbil. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Opravdu doporučuju, krásná oddechovka.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Další díl Bridgertonů, tentokrát o Francesce. Rozhodně to byl podle mého názoru nejerotičtější díl. :D Jinak celkem zajímavá zápletka, byť na mě tam bylo ve srovnání s dalšími díly celkem málo romantiky, zvlášť ze strany Francesky. :(

animovanej medv
17.10.2022 3 z 5

Zatím nejslabší díl série.

Opakující se a předvídatelný dej. První půlku knížky Michael pořád opakuje, proč si nemůže Francesku vzít.
Druhou půlku knížky je Franceska naštvaná na Michaela, ale pořád s ním spí.

I tak mě to ale bavilo.

maja8148
02.10.2022 5 z 5

První dva díly serie se mi celkem líbily - oba dva byly vtipné i když oba si byly hodně podobné. Třetí se mi líbil o něco více a to hlavně asi z toho důvodu, že sympatičtí mi byly oba dva protagonisté. Ovšem od čtvrtého dílu to šlo z kopce. Colinův a Penelopin příběh by zklamání. Ovšem to bylo ještě před dílem pátým, který byl prostě utrpení a který mě málem odradil od toho přečíst si další díl (to a anotace taky trochu). Ale asi sem trochu (víc) masochystka a tak jsem se pustila i do příběhu o sestře o které se všechny ostatní knihy zmiňují nejméně a skoro byste zapomněli, že je členem rodiny.

A sakra, že toho nelituji. Za mě osobně nejlepší díl série. Tento příběh mi přišel ze všech nejoriginálnější a nejpropracovanější. Obě dvě postavy se chovají uvěřitelně a velkou část i rozumně a i na první pohled občasné zkraty obou postav se dají v kontextu vlastně pochopit.

Navíc po předchozích dvou dílech se nám do příběhu občas promítne i nějaký humor, uštěpačná poznámka nebo trochu ironie a to knize neskutečně pomůže.

Jen nechápu proč zase hlavní hrdina potřeboval, aby mu Colin promluvil do duše... Vždyť to už tam bylo tolikrát, že by si i člověk řekl, že Colin je vlastně vtělení Kupida (a o to smutnější je celý jeho příběh a to jak se ve vlastní knize chová jako idiot).

janyska13
14.09.2022 4 z 5

Čtení jsem si opět užila, i když tato kniha patří k těm slabším že série. Na Francescu jsem se i celkem těšila, vzhledem k tomu, že v ostatních knihách byla zmiňovaná opravdu jen hodně okrajově. Něco mi v příběhu chybělo...

petrzel
04.09.2022 5 z 5

krásná oddechovka.

Libris_Na_Ex
15.08.2022 2 z 5

Nějak už se pro mě vytrácí to kouzlo. Už to není něco nového a zápletky se začínají opakovat. Hrozně jsem se nudila.

Libris_Na_Ex
15.08.2022 2 z 5

Sarka14
10.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Pro mě celkem zklamání. Děj byl předvídatelný, to bych i odpustila. Ale doufala jsem, že slovo "hejsek" už bylo použito dostatečně dříve. Jeho neustále opakování mi lezlo na nervy. Vztah Francesky a Michaela má určitě velký potenciál. Ale než poutavému dějí se to občas blížilo amatérský napsanému lacinému pornu. Francesca má neustále vztek, ale pokaždé a ním vleze do postele. Nějak mi to celé nesedělo. Snad ty zbylé dva díly budou o něco lepší.

Katka_Malfoy
06.08.2022 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z celé série! (Zatím, ještě jsem nečetla poslední dva)

Má to jediný důvod... Michael je nejlépe napsaný muž ze všech knih. Ani Anthony na něj nemá.

Angie.D
05.08.2022 5 z 5

Aach! Toto bol ten pravý príbeh pre mňa, ulahodilo to môjmu srdcu. Troška smutný, srdcervúci, ale zároveň romantický, veselý, vášnivý. Zo série Bridgerton sa táto časť vyšplahala na prvé miesto, o ktoré sa delí s Vikomtom (i keď každý príbeh je úplne iný).

Francesca ako postava v predošlých knihách nebola výrazná ani prítomná, takže som nevedela čo od nej očakávať. Sklamaná som vôbec nebola, naopak, jej charakter mi veľmi sadol, asi aj najviac zo všetkých hlavných ženských postáv doteraz. Je troška iná, vážnejšia oproti zvyšku jej bláznivých súrodencov, ale ponecháva si ich povestný humor, doberanie a sarkazmus. Zároveň je plná vášne a na danú dobu celkom nemravná :D
Z predošlých kníh som vedela, že je vdova, a som rada, že v tejto knihe sme dostali aj kúsok príbehu jej prvého manželstva.

Hlavná postava Michael, ach... "Veselý nemravník" ako ho volali, ktorý ale vnútri skrýva romantickú dušu a túži po láske. Veľa krát bol v knihe prirovaný ku Colinovi, ale teda Michael má ďalekooo lepší charakter. (i keď Colin bol v tejto časti fajn a bavil ma)
Chémia medzi hlavnými postavami z knihy priam sršala už od samého začiatku a čítať ich pikantné scény ma dosť bavilo.
Vytkla by som iba troška uponáhľaný koniec, resp. veľmi rýchlu zmenu v Michealových presvedčeniach. Rada by som mala viac rozpísané nahliadnutie do myšlienok Michaela aj Francescy po tom čo odišli z Londýna.

I keď od začiatku tušíte ako to skončí, keďže to je predvítateľný typ literatúry, ale to vôbec nevadí, lebo si užívate ten príbeh, ich cestu.
Záverečný list od Janet pre Michela mi dokonca aj vohnal slzu do oka.
Ak ste mali radi Kate a Sophie, poteší vás, že sa tu na chvíľočku mihnú.

Hlavné, čo by som tejto knihe vytkla je žiaľ značné množstvo preklepov a chýb (SK verzia).
Inak odporúčam :)

clarkens
03.08.2022 5 z 5

Opět skvělá oddychovka!

whiolet
31.07.2022 5 z 5

Super! Opět příjemná oddechova knížka, kde oba aktéři jsou k sežrání. Já jsem spokojená a těším se na další díl od této autorky.

PetkaS.
08.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Opět další oddechovka, četlo se to dobře stejně jako většina předchozích dílů. O Francesce jsem toho až tolik z předchozích dílů nevěděla, tak jsem byla zvědavá co se o ní dozvím. Je vidět že je oproti ostatním sourozencům jiná. Nicméně podle toho jak byla její postava vystavěná v první polovině knížky mě dost překvapilo její chování na konci - nemyslím tím to že podlehla Michaelovi (to bylo jasné ještě než člověk otevřel knihu), ale to jak pak sice s Michaelem spala, ale vdát se za něj odmítala. Nic proti tomu, jen mi to prostě k té postavě tak jak byla vystavěná absolutně nesedělo.

gryffindorgirl
21.06.2022 2 z 5

Franceska je prostě chudák postava. Nejenom že ji opomíjí v seriálu ale i v knihách je občas zmíněná a to je vše. Nedostane se nám žádného setkání s ní a s ostatními sourozenci Bridgertonovými, takže nám ani pořádně neukáže míru sarkasmu a humoru, se kterou by s ledovým klidem odpalovala připomínky a pošťuchování sourozenců. A že by v tom byla sakra dobrá.
Pokud jste četli předchozí díly (jakože byste určitě měli) nepřekvapí vás, že zápletka a její následné rozuzlení jsou vám jasné jako facka od první strany. Což například mně, jako nenáročné čtenářce nevadilo. Co mi ovšem vadilo byla hlavní postava - Francesca. Občas jsem ji chtěla proplesknout, protože některá její rozhodnutí a myšlenkové pochody... prostě nedávaly smysl. Michael je samozřejmě zatracený fešák, což si člověk dokáže bez problému představit a hned se mu kniha čte o něco lépe.
Mám-li být upřímná, čekala jsem od knihy (a Francescy) víc. Nicméně to bylo příjemné a nenáročné čtení.