Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1162 188

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

PriyaTv
09.07.2016 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější kniha z celé série. Penelope jsem držela palce už v dřívějších knihách.

kenyska
15.04.2016 4 z 5

Trochu som precenila očakávania, ale vcelku doporučujem, číta sa veľmi dobre.

Karolína18
22.02.2016 5 z 5

Ačkoli jsem ještě nepřečetla celou sérii, myslím, že se oprávněně domnívám, že tato kniha bude mojí nejoblíbenější. Strašně jsem si oblíbila hlavní hrdiny a moje sympatie ani jedinkrát nezakolísali a to ani kvůli jejich různým neřestem. Autorka zde předvedla svůj talent v nejdokonalejší podobě, se kterou jsem se u ní - alespoň prozatím - setkala. Rozhodně budu pokračovat ve čtení, protože mi přeci jen zbývá přečíst příběh o Eloise, Francisce, Gregorym a Hyacinth.

LimedkaMikki
31.01.2016 5 z 5

Tohle je top v mých románech. Vždycky, když zatoužím sáhnout po nějakém romantickém příběhu, tohle spolu ještě s jednou je jasná volba. Je mi to sympatické i proto, že to není jen fádní a nudné, jaké obvykle ženské romány bývají.

Tynyton
13.01.2016 5 z 5

Musím uznat, že trošku ujíždím na Julii Quinnové. Hrozně mi sedl její styl a série Bridgertonů mě prostě baví. Dokáže mě to ponořit do děje. Tato knížka mi přijde o trošku slabší než Vikomt, který mě miloval a Vévoda a já, nicméně i tak jí musím dát pět hvězdiček, protože si je rozhodně zaslouží.

Katka313
07.11.2015 5 z 5

Na Penelopu a Colina jsem se obzvlášť těšila. Jsem ráda, že mě moje intuice ohledně Penelope nezklamala. Od Collina jsem čekala trošku více, v předchozích dílech mi byl hodně sympatický a výřečný, ale v tomhle díle z toho trošku ztratil. Ale opět příjemný a čtivý příběh.

Kamiliana
24.10.2015 4 z 5

Aneb když se z myšky vyklube sebejistá dáma s nadhledem a sebeironií a osud ji za její odvahu odmění. Vtipné, dojímavé, pravdivé... viz.: "Když to odpustíš sama sobě, odpustím ti to taky".

TaLu
26.08.2015 5 z 5

Pro mne nejpovedenější kniha celé velmi povedené série.
A to mluví za vše.

Hřibče
17.08.2015 5 z 5

První polovina knihy je nesmírně vtipná, hodně jsem se u ní nasmála. Druhá už je krapet vážnější, ale pořad se to četlo dobře. Pro mě to bylo první setkání s autorkou a určitě nebude poslední. S chutí si od ní zase někdy něco přečtu. :)

zp87
15.12.2014 5 z 5

Série Bridgertonů je skvělá celá. A celou si ji budu chtít zas někdy přečíst. Těžko říct, který díl je nejlepší - každý má něco.

Za mě ale pořád vede 1. díl. - a ty další, ač pořád skvělé, jsou chloupeček za ním.
Příběh jako takový byl v Čekance možná pro mě nejzajímavější, nejlepší... ale postavy jsou pro mě stále top Daphne a Simon.
Colin je super - jako všichni bratrové Bridgertonové, ale Penelope mi moc nesedí. Vůbec mě nepřekvapilo, že je to Whistledownová, to se dalo čekat (takže mě překvapilo, když to tak lehce popřela... a taky mě překvapilo, jak psala sama o sobě...). Ale moc mi nesedělo, že poté, co se s Colinem znali více než 12 let, on se do ní zamiloval až po takové době. Neříkám, že láska na první pohled je reálnější, ale tento druh lásky mi připadá takový trochu "přechozený".

V každém případě - i čtvrtý díl je dokonalý, hledat chyby (nebo spíš drobnosti, co mi nesedí) je hnidopišství...
Knížku bych k přečtení rozhodně doporučila!

Osobně bych dala 5 a čtvrt HVĚZDIČKY.

Pořadí oblíbenosti je pro mě zatím: 1 díl, 3. díl, 4. díl, 2. díl ...

mac.martina
09.12.2014 5 z 5

moc pěkný příběh... nejvíc se mi líbilo a zaujalo odhalení Lady Whistledownové, na tu jsem byla zvědavá z předchozích autorčiných románů :-)

Mh200877
09.10.2014 4 z 5

Najprv ma to nejak nechytilo, ale potom pribeh nabral spad a vela som sa nasmiala. No a zaver tomu dodal tu spravnu ceresnicku na torte :) Urcite stoji za precitanie.

BlueIvy
30.08.2014 3 z 5

Tri. Aj to len preto, že je to Julia a Bridgertonovci. A pritom to malo taký potenciál!

NikinkaFantasy
22.08.2014 5 z 5

Tahle knížka je moje neoblíbenější z celé série Bridgerton. Proč? Jak Colin, tak Penelope jsou moje nejoblíbenější postavy. Colin mě vždy (i když zuří) rozesměje a Penelope je chytrá, vtipná, skvělá spisovatelka a překonává očekávání. Navíc ten jejich konec . . . wow! Totálně mě to dojalo, Colin se zachoval absolutně skvěle. Nepřekvapilo mě, že Penelope je Whistledownová, chytrá je na to dost. Krásně to nandala Cressidě. Jsem na ní pyšná. Colin a Penelope je takový bezvadný páreček spisovatelů. Nemohli se zpárovat líp! Knížku doporučuju.

hrubik
01.08.2014 5 z 5

Moc pěkná romantická knížka, která mě bavila od začátku do konce. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od prvních dílů této série a tak jsem se na jejich příběh těšila. Navíc zápletka mi nepřišla ani trošku trapná, jak u některých předchozích dílů, takže jsem nemusela protáčet oči v sloup a říkat si, že holt když čtu tento typ literatury nemůžu se divit... prostě se mi to líbilo, pro mě to byl nejlepší díl z celé série.

hortenzie
19.07.2014 5 z 5

Pěkné romantické čtení. Jedno z nejlepších z této série - Penelope jsem fandila už od počátku.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

nejlepsi knizka z cele serie

věra
01.01.2014 3 z 5

Tak tahle kniha ze série Bridgerton mě vůbec nenadchla,musela jsem se hodně přemáhat,
abych ji dočetla.

malazluta
29.07.2013 4 z 5

U této autorky se mi moc líbí to, že v každé knize ze série "Bridgerton" je nějaký nápad, který činí ten či onen díl nezapomenutelným. V tomto díle je to jednoznačně Lady Whistledownová a tajemství kolem ní. Colin a Penelope jsou moc sympatický pár.

Mikeila
28.07.2013 5 z 5

Zábavná, překvapivá, vtipná, moc hezká. Knížky od této autorky mě moc baví.