Vyděděnci

Vyděděnci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125031/mid_vydedenci-LuD-125031.jpg 5 730 93

Bratrstvo série

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden. Když se Hal Mikkelson stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit. John Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Outcasts , 2011

Dobreknihyvcz
18.06.2021

Sice mě knížka podle obalu nezaujala a říkala jsem si že to není můj žánr, ale když jsem začala číst... Bylo to napsané skvěle a až na pár věcí, které mi přišli až moc, Uhm, současné?, bavili mě to. Dokázala jsme se vzít do děje a to hlavně na lodi. Měla jsem pocit, že cítím vůni vody a vodu na kůži. Autentičnosti ještě přidávalo to, že jsme seděla na zahradě a dost foukal vítr.
Prostě jednoduše skvělé a ráda si přečtu i další knížku.

Palindrom
11.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha od J. Flanagana. Příběh je jak pro děti tak i jako odpočinková malebná knížka pro dospělé. Autor má krásný čistý humor, který mi vždy vyvolá úsměv na tváři. Jeho postavy jsou krásně popsané a člověk má pocit jakoby je osobně znal. Vyděděnci jsou naprosto unikátní. Pohled na Skandijskou tradici a na vytvářející se pouta je neskutečně zajímavý, usměvavý a hned od začátku se chcete stát členem takové skupiny (minimálně já :D). Vřele doporučuji!

Petass
22.03.2021 4 z 5

Krása! Vodní tříšť mi padala za krk a vítr vlál ve vlasech,když jsem se konečně ve dvě v noci donutila zhasnout a jít spát :) Autor se sice opakuje v šabloně příběhu, ale postavy jsou nové, vtipné a prostě jim nelze nefandit. Prostředí Skandie je také celkem neokoukané. Hraničář je jedinečný, ale Bratrstvo mu krásně sekunduje. Objevila jsem autora až ve třiceti a kdo by si byl pomyslel, že budu chtít mít jeho knihy doma :) Doporučuji!

vojta888
28.02.2021 5 z 5

Nemám slov, stejně dobrý začátek jako u hraničářova učně.

rencovav
19.12.2020 3 z 5

Tak jako se knihy ze série Hraničářův učeň čtou jako po másle, stejně tak dobře se poslouchá i Bratrstvo. Na Youtube to přidal nějaký neprofesionál, ale je to docela fajn. A ačkoliv mi to přijde trochu šablonovité a už ne tak dobré jako HU, pořád to má něco do sebe a je to relax. Tři hvězdičky, abych byla spravedlivá k jiným knihám. :)

Knihomolka223
01.11.2020 5 z 5

Super! Členové bratrstva Volavek se pěkně doplňují, líbí se mi, že u nich nezáleží hlavně tak na síle (no jo, Skandijci), ale spíš na důvtipu. Sáhnu i po dalším dílu.

Sariega
29.10.2020 4 z 5

první a nejlepší díl

Luigi1
02.10.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem se pustil do této série.Vlastně to jsou začátky velkého hraničáře Hala Mikkelsona.Je to poutavé čtení.Tento druh literatury mám rád.

Scathia
30.08.2020 4 z 5

V Hraničářově učni jsem milovala Skandijce. Asi jsem trochu od příběhu z prostředí těchto seveřanů očekávala víc, ale i přes to šlo o fajn příběh. Flanagan si umí udržet laťku, i když mám pocit, že mohl potenciál příběhu naplnit lépe.

Dorota09
11.08.2020 5 z 5

Bylo fajn číst knihu kde se dozvíme něco víc o Skandii. Dobrá kniha.

Pulp_catastroph
04.08.2020 5 z 5

Banda chlapců, co mají problém zapadnout, zároveň se nejedná o génie (Skandijci prostě), proto se dalo čekat, že to v určitém okamžiku podělají.

Ailee
20.05.2020 4 z 5

Autor nezklamal. :-) Možná by bylo příjemné více akce, ale to si pro nás schovává do dalšího dílu, jak má občas ve zvyku.

tlllk
30.03.2020 3 z 5

Oproti hraničiarskej sérii mi to prišlo viac naivne, určené skôr pre mladšie ročníky.

KaMal
25.03.2020 5 z 5

Velmi příjemná série z dob hraničářů, v níž najdeme sympatické hlavní hrdiny, zlotřilé záporáky i památné bitvy se spoustou mrtvých. Skandijci si prostě všechny, kdo si to zaslouží, namažou na chleba :-D

Alex.Barunka
23.03.2020 4 z 5

Jediný důvod, proč Bratrstvo nedostalo pět z pěti je ten, že Flanagan až moc recykluje Hraničářova učně. Ale naštěstí pro něj tu zůstává ta úžasná morální cesta a myšlenka. Jste outsider? Cítíte se tak? Ale to přece neznamená, že je to špatně. Děláte chyby? Uvědomujete si to? Dobře.

Miluju to.

wir
01.03.2020

Není potřeba sáhodlouhé popisy. “Flanaganovy pohádky pro dospělé”. Po sérii HU přišlo na řadu bratrstvo.-)

Didi15
10.02.2020 5 z 5

Co si budeme povídat, Hranicar je Hraničář, ale i toto není špatné. Baví mě to, i když to nese jasné prvky z Hraničáře, prostě u některých knih jsem schopná ledacos odpustit:)

kalache
12.12.2019 4 z 5

...autor v mládí určitě četl Foglara,což?...

Hzjena
08.12.2019 3 z 5

Není to špatný počtení, jen autor nemusel recyklovat sám sebe...opravdu to smrdí na sto honů (Hal/Will-Thorn/Halt-Stig/Horác...atd.) už jen přidat testoteronovou holku (Lidya) a je to komplet. Prostě Flanagan a jeho průměr, který se tentokrát odehrává na moři. 24 knih o tom samém, co víc k tomu říct. Občas lepší, občas horší..... Maminy z toho budou paf, páč mají další hermeticky-naivně-kýčovitou pohádku, kterou můžou cpát dětem, ale normálního člověka to spíš zklame :/

Gibis
12.11.2019 4 z 5

Skvělý dobrodružný příběh pro kluky, ale i holky se jistě pobaví. Já se tedy bavila a Bratrstvu Volavek držela palce. V rámci žánru moc dobrá kniha, která vyzdvihuje smysl pro čest a pro správné chování, což u fantasy knih pro mládež, není vždy pravidlem. Těším se na další dobrodružství téhle správné party!