Lovci

Lovci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163564/mid_lovci-dpU-163564.jpg 5 572 43

Bratrstvo série

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Hunters , 2012

otula
29.05.2019 5 z 5

Hezké to bylo. A jsem rád, že autor uzavřel honbu za Zavakem a nedělá z toho téma na deset knih, takže nás čeká zase nějaké jiné další dobrodružství. Tak nějak čtu poslední dobou hlavně knihy pro děti a mám z nich větší radost, než z knih pro dospělé. Když jsem byl dítě, tak jsme četli mayovky, verneovky, či Marka Twaina, dnes je ten výběr mnohem větší a rozhodně to není na úkor kvality.

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Hezké pokračování, i když je Flanaganův skvělý humor po tolika knihách už trochu ohraný. Přesto je příběh čtivý a zahřeje na duši, když se člověk dívá na tolik špatných příběhů všude kolem.

žanda545
01.09.2018 5 z 5

Lovci byli zatím asi nejlepší ze série, ale to neznamená že další díly nebudou lepší
(nejspíš budou protože 2. díl byl lepší než 1. a 3. zase lepší než 2.). Je ale škoda že Flanagan přeskočil cestu zpátky. : ( Pravda je že ze začátku jsem se bála o Ingvara a strašně jsem si potom oddychla. Někde byla i hodně vtipná nejlepší byla asi óda na konci. Super knížka. : )

hurikan123
17.03.2018 5 z 5

supr kniha, nej byl závěrečný souboj. taky se mi hodně líbil Drtič a samozřejmě závěrečná oslava. přečteno za pár dní. chystám se číst další díly

kach_ni
23.01.2018 4 z 5

Naproti předešlým dílům mi u tohoto chybělo napětí. Zavak uniká, Volksvka ho stíhá. Objeví se překážka, nějak jí vyřeší a jede se dál.. trochu vlažné, ale čte se to rychle a snadno. Těším se na další díly. :-)

Gurus
07.11.2017 5 z 5

Tento díl byl o dvě třídy lepší než druhý a proto druhému dílu musím snížit hodnocení na 3/5. Lovci byli tak dobří jako Výkupné za Eraka nebo Císař Nihon-džinu. Příběh byl dobře vystavěný, kdy se často měnila prostředí a události. Navíc to nepůsobilo tak zmateně a nuceně jako druhý díl.
Epilog byl pak super až slza ukápla.
Výtky bych měl k překladu, kdy se z Rikarda stal Pikard a Pragha, kde zase zlobilo skloňování.
Dokonce jsem ani neměl tak silný pocit opakujících se přirovnání i když je pořád co zlepšovat :-)

marek1278
31.10.2017 5 z 5

Další skvělý díl a dobrodružství Hala a jeho posádky za nalezením andomalu. Skvěle jsem se bavil a těším se na další díly, jen škoda moc rychlého konce :)

Aniday
30.10.2017 5 z 5

super! i když malinko škoda, že autor úplně přeskočil zpáteční cestu... mohlo to být ještě zajímavější...

Rita55
16.10.2017 4 z 5

Třetí kniha mi přišla maličko slabší než předchozí dvě a sjíždění divoké vody na plachetnici už poměrně přitažené za vlasy, ale rozhodně mne neodradila od toho, abych si chtěla přečíst zbytek :-)
Jo ale kdyby mi někdo mohl vysvětlit, jak je možné vplout do ústí řeky, plout proti proudu, odbočit do druhého ramena řeky a najednou sjíždět peřeje po proudu, tak to bych mu byla vděčná... možná mi v knize něco ošklivě uteklo, ale tohle jsem vážně nepobrala :-)

Jůšo
02.07.2017 4 z 5

Začátek se hodně táhl, ale konec byl naštěstí svižný. U hrdinské ódy jsem se hodně nasmála.

Alex.Barunka
12.04.2017 3 z 5

Mám pořád neustálou potřebu srovnávat Bratrstvo a Hraničářova učně. HU je mojí srdeční záležitostí, ale Bratrstvo se na takovou příčku zatím nevyšvihlo, a kdo ví, jestli kdy vyšvihne.
Po uzavřeném ději jsem ale opravdu zvědavá, jaká bude další kniha. Doufám, že se autor konečně trochu více zaměří zase na vztahy a vezme nás jinam.

Svatojánek
29.08.2016 4 z 5

Skvělá kniha hodně jsem si zamilovala všechny knihy od Johna Flanagana. Podle mě byl příběh trochu protáhlý

Viky007
21.08.2016 5 z 5

Tak tohle byl naprosto skvělý čtenářský zážitek! Flanagan je prostě mistrem svého oboru. Stále mě překvapuje, jak dokáže perfektně vyvážit humor a napětí. Chvílemi jsem umírala smíchy, pak jsem se zase strachovala o hlavní hrdiny. Zkrátka dokonalost!

Jane007
29.05.2016 5 z 5

Opět jsem knížku přečetla jedním dechem. Zjišťuji, že Volavky nejde nezbožňovat.

technolog
18.12.2015 5 z 5

Opet jsme byl zcela spokojeny s vypravenim pribehu. Uz vim ze v jeho knihach nejde nic na prvni pokus.

AndreaD
08.09.2014 5 z 5

Čo k tomu dodať? Až mi je smutno, že to skončilo, normálne mám problém sa vrátiť "na zem", odpútať sa od neustáleho boja o holý život, až človeka bolel žalúdok ako to všetko dopadne. Oba predošlé diely som zhltla rovnako ako tento posledný, Flanagan nepoľavuje, stále udržuje čitateľa v strehu a rovnako nemám pocit, že by niektoré pasáže umelo naťahoval. Veľmi ma ale potešilo, že sa v nich objavil Erak, moja obľúbená postavička z HU, dej sa odohráva v Hallasholme, mestečku toť za humnami Araluenu a čiastočne sa spomol aj hraničiarsky zbor, no uvidíme, koniec naznačoval všeličo.....

Sauron025
02.02.2014 5 z 5

Super jako všechny

kloin
18.01.2014 5 z 5

Přečetl jsem na jeden zátah.

Darkry
03.01.2014 5 z 5

Pěkné zakončení jednoho příběhu Bratrstva. Jsem zvědavý, jak Flanagan naváže (prý píše 4. díl) a doufám, že to nebude umělé prodlužování série.

Vůbec nerozumím tomu, jak to Flanagan dokáže, ale nikdy se od jeho knížek nedokážu odtrhnout. Jeho styl psaní je velice jednoduchý, nijak nepropracovaný, strohý, ale nepřekonatelný. Píše knížky pro děti, ale dokáže je napsat tak, že budou bavit i dospělé čtenáře.
5/5

ala.mihalikova
24.12.2013 4 z 5

Knizka se cetla sama a celkam svizne. Pribeh hezky utika a sem tam se clovek i zasmeje. Jen me prekvapil konec, ktery se mi zdal tak nejak rychle vyresen. Na to, ze se za tim hnali cele tri dily, to bylo najednou tak lehky. Ale urcite doporucuju.