Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1422 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Lenka.Vílka
02.08.2018 5 z 5

Takže Hustej nářez. Vo co jako jde?
Na jedné straně máme upíry a emzáky a někde mezi tím je lidská špína. Proto mě trochu zmátlo, že upíři jsou tak dlouho v pohodě ohledně téhle invaze. A rozhodnou se to řešit tak pozdě. Dokud nevyjde najevo, co mají emzáci v plánu ohledně upírů, měla jsem chuť knihu několikrát odložit, protože mě nijak zvlášť nebavila. Vraždění, násilí, sex, ujetý vraždění, ujetý násilí, ujetej sex. Takže opět trojkombinace jenom v jiných kulisách? Čekala jsem na něco, co mě překvapí. Ne nějakou inovaci, kvůli tomu jsem knihu číst nezačala. Ale něco, co mi vezme dech. Což nakonec přišlo. Takže jo, čtení jsem si začala užívat až od sté stránky. Od té doby to byla nádherná prasárna, která mi vzala dech. Takže radost. Dostala jsem, co jsem čekala. A byla to fakt pecka.

specialista5
29.07.2018 5 z 5

Dostal jsem se ke Kotletovi až po přečtení většiny Kulhánků a musím říct že dobrý. První polovina trochu slabší než druhá, hlavně ty sexuální scénky, tam mi přišlo, že je autor neumí moc záživně popsat. A v druhé části se jim už víceméně vyhýbá tak nevim, je to trochu podivný, ale jinak je to super oddychovka, která zabaví.
Jdu hned na pokračování tak snad bude taky tak poutavý :)

PetrKral
28.07.2018 4 z 5

Za mě proč ne - chtěl jsem upíry a nářez ve styly Kulhánka a přesně tohle jsem také dostal.

Aniday
27.07.2018 4 z 5

nemohla jsem se rozhodnout, zda se mi kniha líbí či ne, ale každopádně se čte jedním dechem a k tomu se nakonec přikláním... byl to fakt nářez 8)

Dáduše
11.07.2018 4 z 5

Hustá oddechovka! Musela jsem si zvyknout na častá přirovnání, ale na druhou stranu se člověk hodně pobaví. Klobouk dolů, že těch přirovnání dokáže autor tolik vysypat z rukávu. Normálně mi nevadí sprostá slova, ale tohle bylo opravdu maličko moc, dlaždič hadr:-D proto ubírám jednu hvězdičku. Stejně budu ale asi muset tuto sérii dočíst:-)

sovic
24.06.2018 4 z 5

Nejdriv jsem si rikal co to sakra je??!! Ale nakonec proc ne...jen tech "vtipnych" hlasek a prirovnani mi na zacatku prislo strasne moc, ze to bylo az otravny...ale bud jsem si na to zvykl, nebo s pribyvajicima strankama jich bylo min. Takova oddychovka co rychle odsejpa.

roso.mak
15.06.2018 4 z 5

Fakt oddychovka.

józi.odkudkam
04.06.2018 3 z 5

Kulhánkem ani Kopřivou, byť začíná taky na k, Kotleta není..a ať už si v post-rozhovoru otvírá hubu sebevíc, tak ani nebude; ono totiž samoúčelné násilí hnojené hulvátstvím a pornem bez šmrncu řekněme papírem říznuté oční bulvy s kapkou citrónu stylu v ní, zkrátka bez jemnosti, k plnému gurmánské zážitku takňák nestačí. A Hustej nářez se tím sám torpéduje v hrubozrnný brak.
Brak mi nevadí, absence finesy jo.
Ale abych zas jen nedštil síru, když skousnete první ani ne půlku, jež je nonstop CzechTek style otupujícím stloukáním vzduchu olovem v máslo, tak zbadáte, že tu a tam mračny kulek prosvítá cosi jako črta děje s rodícími se sympatiemi vůči kroužku hlavních postav.

No, těma dvěma..dobře třema slabšíma kobližkama *** ještě o zem plácnu, víc ale ani náhodou. Lidi, chápu, že každej občas potřebujem vypnout, ale zas neblbněte.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Když si přivyknete na svérázný styl psaní a nevadí vám ty hektolitry krve, kopy vytékajících vnitřností či chybějících nejrůznějších částí těla, je to příjemně oddychové počtení. Plus za nápad i vcelku promyšlený děj :)

BobbyB
23.04.2018 5 z 5

dost neotrely pohled na upirskou historii i soucanost :-)

Sidonie
11.04.2018

No, zkusila jsem to. Můj šálek kávy to nebude. Nešlo mi ani tak o to, že by tam bylo moc násilí nebo sexu, ale nesedl mi ten jazyk, kterým to je psané. Dělám to nerada, ale tuhle knihu jsem po pár stránkách odložila.
Vím, že F. Kotletu má hodně lidí rádo, tak mě prosím neukamenujte. Prostě asi nejsem cílová skupina.

Mně to přišlo, jako by se autor snažil psát za každou cenu drsně a lidově, ale nepůsobilo to na mě přirozeně. Bylo to těžkopádné.
Ale je to jen můj dojem. Možná mi to tak přišlo proto, že sama takhle prostě nemluvím a ani se nesetkávám s lidmi, kteří by tak mluvili :-D

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala no nic moc , ale pak se kniha rozjela bylo to opět akční jako obvykle hodně sexu a samozřejmě ti dobří proti těm zlejm . Takže opět jsem si to užila a šupem na druhý díl .

Sváťa3
06.04.2018 5 z 5

Na pana Kotletu jsem narazil jako na pokračovatele pana Kulhánka, jehož knihy už skoro není možné sehnat. Sci-fi, Fantasy jsem objevil ve svých 38 letech a nesmírně mě to baví. Mám potíže, když chci o této knize někomu vyprávět. Je to o marťanech co bojujou s upírama a odehrává se to taky v Čechách. Kdybych to slyšel já, tak bych si řekl, co je to za slátaninu. Kdo to přečetl, tak ví, že je to SUPER !!!! Rozhodně doporučuju!!

Gothard
02.04.2018 odpad!

To není literární brak, to je jen brak. Nezajímavý, neoriginální, nevkusný, špatně napsaný. Prostě brak. Seřazením slov do vět ještě nevznikne literatura, a ani záplava vulgarit a trapností tomu nepomůže. Ale číst se to samozřejmě dá, stejně jako třeba reklamní letáky nebo tištěné jízdní řády.

witchersbitch
15.03.2018 5 z 5

Jako vážně? Upiri bojujici proti ufounum, rostrikujici se hlavy v zenskych klinech a v kazde prime reci minimalne jedno sproste slovo? Tohle fakt nekdo cte? Ano, dekuji, miluji kvalitni brak!

houston
06.03.2018 5 z 5

Jedním slovem nářez. A více slovy? Fakt hustej nářez - bez okolních nesmyslných slovíček. Kotleta mě vážně baví a těším se na jeho další díla.

Simpson504
03.03.2018 5 z 5

Skvělá, jinak se to popsat nedá.

buster21
13.02.2018 5 z 5

Od Kotletu som čítal všetko ... možno tomu nerozumiem, alebo som strašne málo náročný, alebo mám asi úbohý vkus, no podla mňa je kotleta geniálny.... štelovanie príbehov do českého prostredia je super , anglický humor je skvelý, číta sa to samo .. čo viac dodať .... 5*

Doubravka1975
12.02.2018 1 z 5

Tak jsem to zkusila, ale vůbec mě to nebavilo, bojovala jsem, ale tohle není můj šálek čtení.

bb69
22.01.2018 5 z 5

Mňa to teda nenudilo ani chvíľočku. Konečne po dlhšej dobe zasa skvelé oddychové čítanie, kde dej krásne odsýpa, je to akčné, vtipné, človek nemusí riešiť nejaké hlboké myšlienky, no proste dokonalý relax.