Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1420 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Jaruš7
15.07.2019

Už teď bych řekla Extramega Hustej nářez.
Přeladit se na tuto sortu s jistým sebezapřením lze, neboť spád, dramatičnost a nápady dovedou v mysli vytvořit své.
Jistá cenzura by dílu neuškodila.
Citace :"Aby upír přežil století, musí držet špičáky na krevní tepně doby."
Čtivý braking, jen ty erosekvence mi v přeskakování daly zabrat.

michal8079
10.07.2019 2 z 5

Kniha mi nesedla. Možná kdybych o pár knih dříve nečetl Kulhánka, ale takto mi to příšlo jako sbírka vulgarismů (což mi bylo nepříjemné i přes můj vytříbený slovník dlaždiče amatéra) a směsice více či méně vtipných hlášek.

l.e.d
02.07.2019 3 z 5

Chcete se bavit? Nechcete přemýšlet? Vysmát se starému a zažitému? Šáhnete správně. Je to rychlé, zábavné a stojí to za přečtení. Prostě upíři jak je neznáte.
Je to můj první Kotleta na doporučení a bavilo mě to. Určitě přečtu další.

Luciáš01
27.06.2019 5 z 5

Jelikož už mám s autorem nějaké zkušenosti, věděla jsem, že kniha bude super, ale trochu mě hlodat červíček v hlavě, jelikož přece jen jsou mi bližší knihy na téma série o Tomášovi Koskovi. Když jsem začala knihu číst celá mě pohltila a já věděla, že to je přesně to, co chci. Mile mě překvapili některé obraty v příběhu, které jsem nečekala, a to byl pocit z přečtení knihy ještě lepší :-)

Grepp
05.06.2019

Ak máte radi Kotletu, určite vás bude baviť T. Žlůva a jeho fenomenálny brak s názvom Trichamin.

lassse
04.05.2019 4 z 5

U prvního setkání s panem Kotletou mě dostal již první odstavec této knihy. Knížka fakt baví a dělá čest svému názvu i když ke konci jakoby docházel dech jak autorovi, tak i hrdinům.

kokosek
22.04.2019 4 z 5

Už jsem vám říkal, že nemám rád upíry? Ne? No to bude tím, že je fakt nemám rád a taky nemám rád, když si někdo vypomáhá při psaní takovým nesmyslem.
No jo jenže Kotleta, že jo. Tak copak vymyslel? A hele on to nevymyslel úplně zle. Dokonce se to dá číst. No prostě je to nářez. Ne sice tak dobrej jako Spad, ale fakt hustej.

Aneken
14.04.2019 5 z 5

Vždycky jsem v rámci žánru uznával Kulhánka, nicméně Kotleta jej touhle sérií sesadil. Jeho knihy mají větší spád a jsou i vtipnější, není z nich cítit únava jako z Kulhánkových posledních dvou počinů....

Patapuf
07.04.2019 5 z 5

Jako pravověrný Kulhánkovec se neubráním srovnání... Když má pan Mistr 100 procent, tak pan Kotleta si zaslouží 95 procent... Jinak kniha samotná absolutní zábava.. tu knihu prakticky nejde odložit... je tam všechno co člověk očekává od brakové literatury, která je prostě nejlepší...

Áža707
05.04.2019 4 z 5

Kotleta bomba, jako vždy. Nejen naprosto neobvyklý styl psaní, ale i se člověk pobaví. Už se těším na další díl :)

duben
31.03.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka od které se dá těžko odtrhnout. Není to úplně jako knihy od Kulhánka, ale hodně se jim blíží. Knížku jsem si užil, i když kromě přestřelek tam není ani moc neotřelých nápadů ani ty bojové akce nemají nějakou zajímavou strategii, kterou bych od pár staletí starého upíra navíc bojovníka čekal. Prostě hurá na ně a střílej po všem co se hýbe. Ale bavil jsem se.

Marketplace
27.03.2019 5 z 5

Knížka nezklamala, ba naopak. Kdysi to byla první "Kotletovka" kterou jsem přečetl a od té doby hltám každou jeho knížku. Jistě se brzy pustím do zbylých dvou dílů.

Michaeles
22.03.2019 5 z 5

Kniha prostě jedním slovem PECKA ! Od začátku do konce pořád akce, příběh čtenáře vcucne.

EmanuelBremi
17.03.2019 4 z 5

Možná trochu přehypované jako záčátek "kultovní" série. Naštěstí jsem od střetu upíři versus mimozemšťani nic moc nečekal, takže jsem mohl být příjemně překvapen. Knížka je čtivá a po příliš dlouhé swingers party už mě nepřekvapily někdy zbytečně nastrčené erotické pasáže.
Kdo nečeká literární veledílo, ale poctivou řezničinu, tak si knihu užije.
Alternativní konec je trochu zklamání, protože nepřináší opravdu nic nového, ale to už by čtenář byl příliš rozmlsaný.

Miro.slav
14.03.2019 3 z 5

No, spočiatku mi to neprišlo ako "hustej nářez", skôr ako "nářez bez riadnej dávky korenia a soli". Až odkedy nastúpila na scénu P., tak to začalo mať grády. Kotleta nakoniec opäť nesklamal. Hlášky, akcia, vtip a riadna priehršť zbraní, krvi a utrhnutých končatín. Dej sa nesituuje iba do Čiech, ale spolu s J. Bezzemkom sa pozrieme, okrem Poľska a Ukrajiny, aj do Číny. Za mňa nakoniec fakt dobré. Idem rovno na "Fakt hustej nářez".

Plague
12.03.2019 5 z 5

Příjemné překvapení. Čekal jsem hustej nářez na úkor děje, příběhu a postav. A ono vůbec. Je to teda sekecmazec od začátku do konce, krev stříká na jednu stranu zatímco orgány a končetiny lítají na druhou. O brutalitu, takovou tu surovou, není nouze. Stejně jako výrazy, které by jste ve slovníku spisovné češtiny nenašli. Takže očekávání opravdu nebyla po prvních pár stránkách kdovíjaká. Ale opravdu jen po pár.
Příběh se mi líbil. Upíři trochu jinak .... a buďme upřímní, na dnešní dobu snaha vymyslet něco jiného než už bylo stokrát semleto a vykydnuto na čtenáře/diváka/hráče potěší. Takže proč ne. Tisíce let proti sobě bojující klany upírů spojí společný nepřítel .... mimozemšťani! Jestli se má někdo na lidstvu pást, budou to přeci upíři, ne nějací žlutí přizdisráči. Myšlenka na původ upírů jako takových - no, jak jsem řekl, tleskám originalitě.
ALE nejvíc mě pobavila představa, že celé tisícileté společenství upírů potopí jedna pražská šlapka (není urážka, fakt je to šlapka) bez kouska upírovské cti v těle. No jo, ČEŠI se umí ve světě prosadit vždycky.
Děj je svižný, s ničím se tam nikdo moc nepáře, takže se nestane, že by vás (aspoň mě se to nestalo) nějaká kapitola začala nudit. Zvraty, no .... jsou zvraty a zvrat(k)y. Tady to byly jen ty zvraty, ale žádné zásadní dech beroucí.
Mé cynické já zaplesalo pokaždé, když zemřela jedna z "hlavních" postav.

Stokerova Drákulu nečekejte. Četl jsem ho. Bylo to fajn. Tady jsem se ale pobavil mnohem víc!

Těším se na další díl a doporučuji.

rasputin
23.02.2019 4 z 5

Trochu zklamání. Vždycky jsem byl přesvědčenej o tom, že česnek opravdu upíry zahání. Tak prej ne. Co si mám teda na noc věšet do okna? A utrácet za stříbrný kulky už taky nebudu. :-(

Chladek
15.02.2019 2 z 5

Zajimava myslenka boje o Zem a lidstvo mezi dvema konkurencnimi piratskymi partickami Kartanu a upiru. Provedeni priznane a zamerne beckove, OK, beru. Ale zaver vypada tak, jako kdyz student pise bakalarskou praci, pozadovany pocet stran textu uz ma naplneny, ale aby to melo hlavu a patu, potreboval by dopsat jeste 10 stran. To ale nemuze, protoze termin na odevzdani prace je zitra a musi to jeste nekde vytisknout a svazat. Tak ten zaver napise misto deseti stran na jednu a rychle to odevzda. Na poslouchani v aute OK.

trudoš
03.02.2019 4 z 5

Apríl, který přerost v knihu, nebo kniha, která přerostla v apríl? Dlouho se špekulovalo, zda ukázka z románu Hustej nářez není šprýmem, dva roky čekání však dokázaly, že čtenářský zájem občas může být silnější než tvůrčí záměr. A jestli se vám inkriminovaná ukázka dostala do rukou dřív než román samotný, vězte, že to co v ní je, je vlastně celá kniha v kostce. Řežba, která se rozehrává od prvních stran, zvolna (pouze s krátkými přestávkami na soulož) pokračuje až do úplného konce. Střílení, mozky, honičky, lítačky, padání, stoupání, výbuchy, střeva, granáty, robokopové, vojáci, upíři, teroristi, holky, gejzíry krve a mnoho dalšího, to je koktejl, co pro vás František Kotleta připravil.
A že se mu to povedlo, pochopíte už v úvodu. Sarkasmus, nadsázka a vtip, to by autorovi rozhodně šlo. Horší už je to se zápletkou, která se tak nějak potácí odněkud někam a de facto o ni vlastně moc nejde, hlavně že se hodně utrácí. Ale co, brak je přece brak a Hustej nářez se za tohle označení nestydí.

Daisuke
01.02.2019 3 z 5

Přiznaný pulp, je hodně poznat, že se tady Kotleta teprve rozjížděl. Kulhánkovština ve stylu Nočního klubu, ovšem o něco promyšlenější. Žambochovo Visio in extremis je dospělejší a vyzrálejší, ale to nic nemění na tom, že Hustému nářezu vděčíme za jednu z největších stálic naší SF scény.