Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1420 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Dandulka
08.11.2013 5 z 5

Z počátku jsem si říkala, co to asi bude za blbost, ale pak mě to chytlo a proletěla jsem celou knihu za necelé dva dny.

X3ON
02.11.2013 5 z 5

on nekecal fakt to byl hustej narez od prvni stranky do posledni :D

Tomislav
22.10.2013 4 z 5

Od řezníka jsem čekal, že to bude maso a přesně to mi naservíroval. Zhltnul jsem to během chvíle a hned skočil po dalším dílu. Začátek byl drsnější než zbytek knihy, ale byl to dobrý tah - upoutat čtenáře a pak ho nenechat knihu odložit. Vážně jsem se pobavil a některé hlášky jsou vážně nezapomenutelné :-)
Škoda jen těch chyb, ten kdo dělal korektury, toho dost přehlédl - nicméně, kvalitě to nic neubírá!

Lenny33
18.10.2013 5 z 5

Co k této knize říci - její název jí dokonale vystihuje. Žluťásky jsem v duchu zabíjela po desítkách spolu s Janem. :)

Brozik
28.09.2013 5 z 5

Novodobý nástupce Jiřího Kulhánka a Miroslava Žambocha, i když do pánů mistrů české sci-fi a fantasy má ještě daleko. Autor skvěle vyniká v psychologii postav a vykreslení danné scény, ale občas mi přijde zápletka moc jednoduchá ať už u prvního či druhého díla.

Ocas
07.09.2013 4 z 5

Hmm, nikdy sem nebyl fanda upírů. Kulhánek mě je naučil brát. Proč chce ale skoro každý český spisovatel psát o upírech? protože je to in? TL sága frčí? No nic překousnu to. Knihu sem přečetl a dokoupil další díly. Bavilo mě to. Dokonce se necítím znechucen jako MartinH a klidně bych knihu doporučil. Že je plná vulgarismů, no a co. Je to běžné v denním životě, proč by to měl člověk omezovat v knihách. Kdoví kdy co Kulhánek zase vydá, takže toto je příjemná výplň času. Radegast vede!!!

MartinH
04.09.2013 odpad!

Tohle jsem si nechal doporučit v knihkupectví a takovou hovadinu už nikdy neudělám, dočíst tenhle nesmysl bylo stále těžšía těžší. Každou přibívající stránkou se z toho stávala větší a větší parodie na Kulhánka, kde se autor snaží být strašně cool a in používáním neuvěřitelného množstí sprosťáren, prasáren a vulgarit. Humor tu naprosto nefunguje a příběh je naprosto idiotskej. Jestli si někdo tuhle hovadinu chce přečíst, stačí napsat a milerád přenechám

Honey0105
20.07.2013 5 z 5

Zajímavý, poutavý, zvláštní... Prostě nářez!
Normálně jsem příznivcem spíš jiné literatury - k této knize jsem se také dostala náhodou. Když jsem začla číst, tak jsem dost zírala. Nikdy jsem nečetla nic podobného, a proto jsem byla v šoku. Po chvíli se ale šok proměnil v zaujetí. Knihu jsem přečetla raz, dva a musim říct, že to je pecka.
Myslím si, že klučičí pojetí upírů je o dost zajímavější, než nějakej Edward ze Stmívání, kterej na slunci září (haha).

Budulman
28.05.2013 4 z 5

Zase až tak "hustej nářez" to nebyl. Začátek zbytečně sprostej a to pro některá slova nejdu daleko.
Docela mám tenhle druh čtiva rád, takže si pravděpodobně přečtu i další dva díly, ale spíš jen ze zvědavosti, jak to dopadne.

paloma
22.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, sprostá slova mi tam nevadí, ale nemusim to mít, tím že bude kniha sprostší lepší nebude, ani potoky krve knihu nevylepší, ale mě to prostě pobavilo.

Fuksinka
11.05.2013 4 z 5

Velice dobrá pocta Kulhánkovi. Najdete zde mnoho odkazů na jeho knihy. Na mistra to nemá, ale o to vůbec nejde. Hustej nářez se prostě povedl. Upíři jsou dílem mimozemské návštěvnice a neplatí na ně ani stříbro, ale stačí pár dobře mířených zásahů ze zbraní s trošku většími destruktivními účinky. Příběh je klasická cesta za pomstou s pár překvapeními, okořeněný dobrými a docela originálními hláškami, k tomu sem tam trochu sexu a lásky. Akční scény jsou dlouhé tak akorát, aby jste si je užili, ale aby nezačaly nudit. A celé se to nebere nijak vážně. Takže chválím a jsem zvědavá, jak se nyní poučený Jan pustí do nakopávání plechovejch kartanskejch a kolaborantskejch zadků.

malagelo
31.01.2013 5 z 5

Přečetla jsem jedním hltem a doporučuji přátelům se slovy - takové fantasy mixlé se scifi a ještě od českého autora jste ještě nečetli. Hlavní hrdina je upír proměněný za Jana Lucemburského, což mě, jako čtenářku Vaňkové nesmírně pobavilo.

Komls
29.01.2013 4 z 5

No tak ja si dal nejdriv Kulhanka. Zacatek vybornej (Nocniho klubu se mel drzet celou knihu!!!), ale od pulky na piratsky lodi to prestalo mit jaksi spad. Nebo jako akce dobry, ale furt dokola. Dostanu do ruky tohle a modlim se, aby to nedopadlo stejne. A po precteni furt nevim. Pribeh mi prijde celistvejsi, nekam to smeruje, ale i tak mi prijde, ze se uprostred resi moc detailu a konec se odbude na par strankach suchym konstatovanim, ze zli umreli a dobri vyhrali. Proste jako oddychovka do metra na par dni super, fandove neoupiru si posusnaj, ale pro normalniho cloveka to nebude...I tak diky za vtip a odvazny nahled do nedaleke budoucnosti!

Senza Jenka
21.01.2013 4 z 5

Inspirace jistým nejmenovaným českým autorem je přímo do očí bijící :o) Ze začátku mě trochu znechutil slovník, ale pak už to nebylo tak hrozné, nebo jsem si zvykla. Má to pár logických nedostatků - když na původu upírů není nic magického a jedná se o technologii, nechápu, proč má největší grády krev dospělé panny (rozdíl mezi zvířecí a lidskou krví je, mezi krví dítěte a dospělého jistě taky, ale dospělá panna a dospělá už ne panna?). Autor sám nemá moc jasno v tom, v jakém věku dosahují upíři vrcholu a na to, jak náročné a potenciálně nebezpečné je proměnit se v netopýry, to dělají jak na běžícím pásu, včetně úplně nově přeměněných. Pořád o sobě tvrdili, že jsou ochránci lidstva, ale nepřišlo mi, že by se podle toho chovali.
Jinak to má ale odpich a spád, je to zábavné (tedy pokud vás baví spousta akce, střílení, litry krve, výbuchy, honičky a atomové bomby :o)) a čte se to velmi dobře. Sexu snad mohlo být méně, ale protože je to hlavní důvod, proč přeměnil tu čůzu, asi to jinak nešlo. Bezva počtení.

WolfIssen
16.01.2011 4 z 5

Moc jsem se pobavil a četlo se to moc dobře.

Sirius
02.01.2011 5 z 5

Dal jsem to za jeden den, prakticky za pár hodin. Chápete to? Rozumíte tomu? Ne - tak aby bylo jasno, za tak krátkou dobu jsem nepřečetl knihu už... hezky dlouho. Pokud si to dobře pamatuju, tak jsem takhle rychle nikdy nepřečetl ani nic od Kulhánka. Áááá, už jsme u něj. U koho? No u Jiřího Kulhánka přece. Kotleta svou prvotinou přispěl do širokého záběru české akční školy a zvládá to na výbornou. Tempo je úžasné, akce dobrá. Příběh... no, tradiční cesta za pomstou, ale za to toho kluka přece kamenovat nebudeme, že ne. Kdo miluje akční nářezovky plné vystřílených nábojnic a krve, bude nadšen. Milovníci originálních příběhů si můžou přestoupit na druhou tramvaj, která je zaveze do stanice New Weird a další žánry překypující originalitou. Pravda - Hustej nářez je taky v něčem originální, ale nejsem spoilerista, takže si na to každý bude muset přijít sám, každopádně kdo miluje upíry bude pomlaskávat - samozřejmě že ne ti, kteří jsou urputnými zastánci ságy Stmívání s kterou si Kotleta nejednou vytře pr... no vy víte, kterou část těla mám na mysli. Hrdinové - sympatičtí, obzvlášť pan Jan Bezzemek, který by si mohl podat ruku s Casanovou. Jo a dostáváme se k tý věci od s... sluníčku? ne, k sexu. Toho tu bylo na můj vkus trochu moc. Jasně, nic proti němu, ale všeho moc škodí, jak praví jedno staré přísloví. V tomhle směru by to chtělo příště trochu ubrat. Jinak jsem ale spokojen. Kotleta sice nestrčí do kapsy Kulhánka ani Kopřivu, ale má nakročeno k tomu, aby hrál první spisovatelskou ligu. Mimochodem, ten co dělal teda spíš nedělal korektury by zasloužil na pamětnou.