Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1422 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

xzuzana
23.08.2016

Není to špatné a dobře se to čte, ale srovnání s Kulhánkem je zavádějící. Viditelně jde jen o snahu naskočit na jedoucí vlak, kdyby autor nedal knížce správné PR spojené s tajemstvím svého původu a všemi těmi věcmi okolo, možná by zapadla bez povšimnutí.

farao14
07.07.2016 3 z 5

Dost velká magořina. Ze začátku jsem byl trochu konsternován ze stylu a hlavně z mluvy hrdinů, ale nějak jsem to překonal. Ale i když je to taková sci-fi békovina, tak jsem se nedokázal od toho odtrhnout. Docela jsem se u toho uvolnil a odpočinul si.

SimaX
17.06.2016 3 z 5

Kniha byla vcelku povedená, spousta akce a hodně málo prázdných míst a tak to má být. Mělo to hlavu i patu a dokonce se nám časem i rozvíjel hlavní hrdina. Líbilo se mi prostředí Evropy a hlavně ČR, čeká jména a hodně různých přirovnání i když jsem nějakým moc nerozuměl. A proč dávám jen 3 hvězdy?! Začátek se mi zdál hodně zmatený a hodně se opakující slova tomu ubírala na rychlosti což byla vcelku škoda. Bál jsem se, že budu muset dát 2 * pokud to tak bude pokračovat. Nakonec jsem se ale do knihy začetl a podlehla i vcelku rychle.

jiri6951
09.05.2016 4 z 5

Skvělá kniha!!! nevím co říct, prostě hustej nářez...

Tazz1
09.05.2016 5 z 5

Noooo, dobrý. Tak a teď vydechnout. Knihu jsem dal skoro na jeden zátah a musím říci, že se mi fakt líbila. Upíři proti mimozemšťanům, dokonce i originalita tu je :-) . Že tam jsou sprostá slova a další nechutnosti ? Asi ta kniha nebude pro každého a kdo je útlocitný, ať ji nečte. Jinak mám ebook, kde je i alternativní konec a zajímavé. Jsou tam i rozhovory s autorem a to jsem se náramně pobavil. Jeho názory na Kulhánka nebo Moudrého, to nemá chybu. Kotleta je buď buran nebo má všechno na háku...jako správný řezník :-) . No už teď se těším na další dva díly

adam5955
02.05.2016 5 z 5

Co dodat...Hustej nařez! Neuvazujte nad tim, co ctete, proste to ctete a uzivejte si to

Teron
20.04.2016 3 z 5

Nejdřív mě znechutil hrozně debilní a velice rádoby drsný začátek v prasečáku. Pak se to ale rozjelo do sice dosti nevyvážené, ale celkem dobře napsané oddechové upíří akčňárny. Střídají se velmi dobré pasáže (podzemní kryt, průzkum hrobky, soud apod.) s dosti nezajímavými (většina útěků, skrývání se, zbrojení). Praktickou výhodou je, že dost textu lze projet svižněji. Celkově průměr, který neurazí, nenadchne, hodí se k drapnutí někam na dovču, ale není důvod se k němu vracet.

Ebon
13.03.2016 4 z 5

Kulhánkovská akční spotřebka. Hodně hlášek, upíří, hodně akce. Bohužel přilíš často jsem si říkal, že hlavní hrdina je idiot, to mi trochu kazilo prožitek. Psáno lehce a čtivě.

feflo
25.02.2016 3 z 5

... neumím zde editovat příspěvky (jde to vůbec?).. jen jsem chtěl dodat, že přesto je vynikajícím úvodem k dalším dvěma dílům, které jsou již spádem, čtivostí apod. úplně jinde...

feflo
25.02.2016 3 z 5

... nevím, podle jiných komentářů jsem asi mimoň, ale tato kniha se mi zdá býti nejslabším dílem pana Kotlety (a to včetně Lovců) ...

Zeno
17.02.2016 4 z 5

Zezačátku mi tato hniha přišla poněkud hláškově přeplácaná (jakoby v každé větě musela být hláška a nebo aspoň vtipné přirovnání). V průběhu první třetiny jsem si na tento styl zvykl a už se jen bavil. V rámci svého žánru povedený kousek.

TeaPeter
05.02.2016

Přiznávám, že jsem se k téhle knize dostal z čiré zvědavosti. A podle toho to i dopadlo. Je natolik sub-kulturní, že jsem jí dočíst nedokázal. Hvězdičkové hodnocení proto dávat nebudu. Měl jsem intenzivní pocit, že to psal někdo, kdo psát nejspíš umí, ale z nějakého důvodu se nutil do obhroublého jazyka, aby to prostě byl nářez... Nebo ze sebe potřeboval dostat frustraci z něčeho... Nedokážu si v tom prostě udělat jasno.

Misan1993
12.01.2016 4 z 5

Dvacet vulgarismů na jedné stránce? Proč ne, čtivé to je!

Hyacint
04.01.2016 1 z 5

Nakonec jsem podlehl a přečetl si to. Říkal jsem si, za páně Kotletovou mediální image se skrývá nějaký zručný spisovatel, tak to třeba nebude zlé. No, nebylo. Bylo to jen nudné, zdlouhavé, bez postav, ke kterým bych mohl něco cítit. Bez uvěřitelného nebo aspoň zajímavého světa. Jeden sympatický odkaz na Renčínovy knížky mi fakt nestačil. Poslední třetinu jsem už dotlačil trochu na sílu, v očekávání nějakého zvratu/zajímavého vyústění/čehokoliv. No, moje blbost. Jo, a není to vtipné.

Turante
29.12.2015 4 z 5

Super akční upířovina, sice nejsem moc nadšená ze sprostých slov, ale jinak se četla kniha moc dobře. Už se těším, až si seženu další díl :-)

koubin007
13.12.2015

Tak nerekl bych ze je to az tak husty narez jak pravi nazev. Kulhankovo Patejdl je urcite mnohem vetsi hustak a narezak nez Kotletuv holohlavy upir z 15. stoleti, ale mozna prave mensi brutalita a lehka upirska odusevnelost mi nejak vic sedla. Na tenhle zanr az nebyvala psychologie postav(i kdyz nelogicka), pekne dialogy, akce a napeti davaji dohromady velmi slusnou porci zabavy. Vhodna kniha na odreagovani, typicky unikovy zanr.

bukiet
12.12.2015 4 z 5

Na mne příliš slovesného machrování a příběh zatím někam utekl. Takže než zapomenu o čem to bylo, musím přečíst další díl.

Dandy87
10.12.2015 5 z 5

Příjemné překvapení. Knihu jsem si půjčila z čiré čtenářské zvědavosti a z touhy ochutnat něco odlišného. Nic jsem nečekala, ale nakonec jsem Hustej nářez zhltla do posledního písmenka a už teď se těším na nášup!

Covenant
21.10.2015 2 z 5

Zvláštní. Ač poměrně dobře napsané, nějak mě to neuchvátilo. Hrdina nesympatický, namyšlený kretén, se sice časem trochu srovnal, ale pořád na mě působil...no, vlastně spíš na mě už nějak nepůsobil. Všechny postavy mi byly ukradené. Možná Gerhard byl trochu zajímavý, ale nedostal moc prostoru. Myšlenka s invazí a upíry, byla docela vtipná, ale to bylo asi vše. Nemyslím si, že je to odpad, ale mě osobně je úplně jedno, jak bude příběh pokračovat a co se stane s přeživšími. Nepomůžou tomu ani sprostá slova, sex, nadávky a podsouvaná přirovnání, narvaná kam to jenom jde. Jsem asi kurva, doprdele zmrd, co si raději posere kozy, než by ztrácel čas dalším zbytečným dílem, kterej by u mě v knihovničce byl používanej asi jako automat na kondomy v kostele.

Steew
27.09.2015 5 z 5

Nečekal jsem, že kniha o upírech může být tak dobrá! Mě se jeho styl psaní líbí. Děj odsejpá, žádná nudná pasáž, fajnové přestřelky plné hlášek, kulek a krve! Prostě cool oddechovka.

A ještě bych reagoval na komentář tisha8409... Já chápu, že se to nemusí líbit všem. Ale když si rozkliknete její profil tak v přečtených knihách převažuje odpad. A že si tam nakliká nebo přečte čtyři knihy o vagíně. To něco o ní svědčí.