Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/bmid_billy-summers-WpS-486984.jpg 4 729 191

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

Corso
10.01.2024 3 z 5

Preco tri? Za pomaly rozjazd, pomale tempo, pomale vsetko. Menej stran by vobec neuskodilo. Ak maju veci ako To pravo na neodskriepitelnych 5, co maju, toto proste nemoze byt na 5, ani na 4. Keby som nebol chory a nemohol cele noci spavat, a ze som v podstate vzdy pocuval knihy do takej tretej stvrtej nad ranom... doteraz to nedopocuvam. Ale dal som to. :)
Co potesilo. Pomrknutie Overlooku ktory mal proste len potesit nas starych citatelov kingoviek ale pre dej to nemalo vyznam. Predojemny zaver ale ktory zase bol nadmerne napinany a sraubovany. Celkovo to bolo z bodu a do bodu b bez akejkolvek hlbsej myslienky, standardne odvypravany pribeh ale stale som mal pocit, ze King len zobral nejake dve vedlajsie postavy z inych romanov a rozvinul ich pribehy. Na dlzku zazmluvneneho poctu stran. Vravim, menej mohlo posobit udernejsie. Pri mnozstve kingoviek, som presvedceny ze k Billymu sa uz nikdy nevratim.

abssint
08.01.2024 5 z 5

Já Kinga prostě miluju. Je to pan Spisovatel a Billy Summers se opět velmi povedl. Kniha mě bavila úplně celá, jakoby se přeléval jeden příběh do druhého a od žádného se prostě nemůžete odtrhnout... a pak geniální konec. Za mě 5* jen to hvízdne...:o)

kramlinka88
04.01.2024 5 z 5

Já většinou nečtu anotace, jen opravdu výjimečně. Miluju knihy od Stephena Kinga, takže i kdyby psal o tom, jak na dvorku poskakuje červený balónek, tak si to prostě přečtu :D

Musím přiznat, že první polovina knihy Billy Summers mě nevtáhla až tak, jak jsem si myslela, ale vím, že pan King má ty rozjezdy občas pomalejší, stačilo vytrvat a druhá polovina byla nadupaná jízda :) Bodem zlomu bylo, když se na scéně objevila Alice :)

Nikdy bych nevěřila, že by zrovna mě mohl vtáhnout do děje příběh profesionálního ostřelovače/ zabijáka na zakázku, ale stalo se :)
Druhá polovina knihy byla opravdu skvělá, plná emocí, zvratů a nečekaných událostí. A já si zamilovala nejen Billyho, ale také Alici, křehkou dívku - křehkou asi jako louskáček na ořechy :D Statečnou, obětavou a úžasnou ve všech směrech, která se po šílených zážitcích, které prožila, zůstává u Billyho. Určitě si knížku přečtěte a dejte vědět jak se vám líbila :)

Miluju když jsou v knihách zmínky o jiných knihách a tady jich bylo vícero, autor miluje své knihy očividně :D....jen škoda toho překladu názvů :/ Kdo četl, bude vědět....

„Život je večírek a večírky mají krátké trvání."
„Bůh pro vás nemá žádný plán, hraje s vámi mikádo."

Belanna
29.12.2023 5 z 5

Billy Summers, obyčejný příběh o obyčejném odstřelovači.
V podání pana Kinga se zakousne jak klíště a nepustí a nepustí.
Líbilo se mi střídání současnosti a vzpomínek psaných jako nově vznikající kniha.
Všechno to plánování pomsty, myšlenky, pocity. Obalilo mě to takovou zvláštní atmosférou. Zkrátka celé mi to dokonale sedlo.

Madla81
28.12.2023 4 z 5

Tohle je v podstatě úplně civilní příběh vyprávěný sice dobře, ale tak nějak mu chybí ten drive a čtivost, kterou jsem u Kinga vždy milovala. U jeho starších kusů jsem byla schopna zůstat vzhůru až do hluboké noci a hltat příběh, který mě chytil a nepustil. Tady mi ten pocit chyběl. Nebylo to vůbec špatně napsané, i když mě osobně vadila občasná opakování některých výrazů v průběhu jen pár odstavců, nějaké nelogičnosti. Je to moc fajn příběh, ale chybí mi tam ten wau efekt, který Kingovy knihy vždy měly. Ale na to, kolik je mu let, mu to píše pořád skvěle.

Susan94
23.12.2023 3 z 5

Ve své podstatě je to velmi dobře zpracovaný příběh. Chyběla mu ale čtivost, která se po onom "aktu" pro mě zcela ztratila. Celé vyústění bylo rozhodně zajímavé.
S autem a jeho knihami svádím boj už roky. Někdy je to skvělé čtení, tentokrát jsem šlápla vedle.

Šáfa_vole
11.12.2023 5 z 5

Ach Billy!
King opět jasně ukazuje, že i ne hororovým románům je jeho geniální mysl nakloněna.
Billy Summers - nájemný vrah, válečný veterán, neuvěřitelný sympaťák a klasika včech klasik - poslední prácička, která se nepovede.

Krásně se to čte, člověk hltá jednu kapitolu za druhou a přeje si pro Billyho jen to nejlepší.

Odkaz na hotel Overlook je už jen příjemým zpestřením.

kilometr
06.12.2023 4 z 5

Tak tohle si moc líbilo a 64 přečtenou knihu od mého oblíbeného spisovatele,hodnotím za velmi zdařilou a těším se na další.85%.

Schary
30.11.2023 4 z 5

První půlka se táhla, jak do děje vstoupila Alice, tak se to rozjelo a dostalo to smysl. Klasicky Kingovsky vykreslené postavy, jejich myšlenky, obavy a pohnutky. V knize se mihne i napojení na Osvícení, takové perličky mám ráda. Stála za přečtení, PAN KING prostě NEZKLAME!

Timkim
27.11.2023 5 z 5

Naprosto geniální kniha. Bavila mě od první kapitoly a Billy byl prostě sympoš, ať už dělal cokoliv. Nájemný vrah se zásadami a ctí, to zní dostatečně ujetě.
Není to duchařina, žádné mystično, ale krásný příběh o životě na hraně. Super bylo též zmínění o Overlooku. Konec jsem si představoval jinak, ale asi to tak mělo být. Škoda, že to nedopadlo happyendem, nebo že by přeci jen? Vřele doporučuji. 100%

Kalima206
22.11.2023 5 z 5

Příběh bych víceméně rozdělila na tři části:

1) poslední job

2) psaní knihy - autobiografie

3) život s Alicí

Já mám Kingův styl moc ráda, jen někdy mě přijde, že má sálodlouhé začátky, a pak kniha jede jak z kopce. Tady to byla ale pecka od první stránky.

Jakmile mi kniha začala připadat zdlouhavá, vstoupila do příběhu Alice a ta to rozjela naplno!

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Nečekejte nic nechutného, strašidelného ani moc psycho, tím to hodně překvapilo... a i přesto všechno, má kniha opravdu grády :D

DaymondeuX
22.11.2023 3 z 5

Cim dal casteji u poslednich Kingovych romanu jsem musel premyslet, ze tohle neni klasicky King. Ale kdyz uz je (nebo neni) neceho vetsina, vyvstava otazka, co je skutecne ta klasika a co byly spis svetle vyjimky. U Billyho Summerse jsem si poprve uvedomil, ze King psal horory mozna pred triceti, ctyriceti a vice lety, ale za posledni dekady se z nej stal moderni autor pisici uplne normalni vicemene civilni beletrii.

Billy Summers je navic jedina kniha, kterou si ted vybavuji (coz neznamena, ze nejsou i jine, ktere si ted nevybavuji), ktera nejen ze nema nic spolecneho s hororem, ale neni v ni ani zadne mysticno, nadprirozeno, ci neco podobneho. Je to naprosto svetsky civilni roman bez jakekoliv gradace, uzasnych zvratu, necekanych odhaleni nebo cehokoliv dechberouciho ci silne nezapomenutelneho. Je to vlastne jedna z nejvic obycejnych knizek, ktere jsem od Kinga cetl. Ale to neni spatne. Obycejne veci a zivot, jak vedel uz Capek, jsou casto mnohem zajimavejsi, nez mnohe fikce a pise-li o nich nekdo tak dobre, jako to umi King, zabava je zarucena. A to je pripad i teto knihy. I pres uvodni cca ctvrtinu, ktera mne svoji prekombinovatosti a absolutni nelogicnosti temer donutila knihu nadobro odlozit, jsem se do ni nakonec zacetl a vlastne se od ni pozdeji temer nedokazal odtrhnout. Kdyz clovek prestal nad nekterymi vecmi premyslet, dostal velmi zabavnou story plnou mnoha sympatickych a archetypalne hodnych postav, odsypajici dej, romantickou linku a konec, ktery rozhodne patri k tem lepsim.

Mabie
21.11.2023 5 z 5

Téma by se zdálo jako klišé, ale je to King, který dokáže pracovat zřejmě s čímkoliv a tak opět nabízí standardně geniální popisy prostředí i lidí, spoustu napětí v akcích, výbornou psychologii postav a opravdu perfektní závěr. Stručně se dá říci, že je to příběh o muži, který ač nájemný vrah, přesto žije podle určitého kodexu cti.
Nebyla to klasická kingovka, ale byla to výborná kniha, kterou jsem si moc užila. A konec byl luxusní! Raději si to ale přečtěte sami.

PetikH2O
16.11.2023 4 z 5

Billy je sympaťák, až na to, čím se živí. Je to zajímavý, že i přesto mu člověk přirozeně fandí. Vždycky mě fascinuje ta Amerika, jak je tam možný všecko. Prostě zastavíš v nějakém motelu, dáš si Mac and chesse a bude to dobrý. :D

dominika8192
10.11.2023 4 z 5

Tohle je prostě starý dobrý King. Záměrně říkám "starý", poněvadž takhle "lidsky" on píše až v požehnaném věku. Ty obvious horory už všechny vytvořil a nemá kam se posouvat, ale ty reálné horory a.k.a posraný život jednoho random člověka, tam má pořád odkud brát a jde mu to sakra dobře. Pět hvězd, ne proto, že King, ale protože King Metuzalém.

opic 12
31.10.2023 4 z 5

Billy. Čistič Billy !
Co si dáme ? Po dlouhé době si dáme instantního Kinga.
Pozdější a vlastně z tvorby nedávné.
Neúnavný průvodce po temných vodách lidských skutků a nejenom to.
Neskutečný pracant psaného slova. To všechno mu nelze upřít.
Vyprávět to on dovede. Zapůsobit taktéž.
Do té doby než se krapítek začne zadrhávat. A čeho je mnoho toho ...
Kingovci ráčej vodpustit :)
U něj vždycky zamrzí jak mrhá. Na postavu vrší příběhy a děj samozřejmě košatí ale tolik materiálu a postav o kterých už do konce leckdy neuslyšíme. Vymýšlí příběhy a přitom samotný děj stojí v zácpě.Je totiž červená. Takřka přemrštěnost.Uvěřitelný svět který dýchá a jistě funguje ale ? Typická Kingoušova ukecanost a rozvláčnost.
Ano a právě tolik uznávaná i uctívaná.
Načež se rytmus vyprávění dostane někam a efekt neočekávanosti je tu.
Žádná pátračka sledovačka vyšetřování a útěk. Klišé se nekoná.
Je to něco podobného když jste poprvé koukali na Hitchcockovo Psycho.
Děj se přeladil a tvůrce si vás pěkně šoupnul na lopatu.
Pokračování se nese v jiném duchu a tempu. Zahlcenost a rozvláčnost je ta tam.
Kudy kam mistře ? A jak to celé skončí ? Nápad byl a nějak to splácat dohromady.
A o tom to je. Drží to jednoduše pohromadě a nepustí.
Napětí a chemie mezi charaktery umí. Co naplat zase ledacos odpuštěno.
Nadržuju co se dá dělat. Asi i proto jak se mu podařilo vykouzlit příjemný uspokojivý (slza ukápne) závěr. Sympatická storka. Billy šel po těch zlejch vo tom žádná.
Tak zase někdy.Nechám se zlákat

JankaV80
21.10.2023 4 z 5

King není můj šálek kávy, nebudu lhát. Většina lidí má knížky od něj ráda, já převážně trpím. Takže když byla pro letošní rok vypsaná Čtenářská výzva a objevil se tam King, hned jsem věděla, že ten je pro mě opravdovou výzvou.
S knihou jsem do cca poloviny bojovala, moc mě to nebavilo - vadilo mi hlavně rozvláčné popisování a vrácení se do minulosti, uvažovala jsem, že to vzdám. Jenže pak se v příběhu něco změnilo (čtenář knihy pochopí) a ejhle, najednou jsem se od knihy nemohla odtrhnout, potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne. A musím uznat, že až do samotného konce jsem se nenudila.

mekkejla
05.10.2023 4 z 5

Už je takovou mojí tradicí, že každý podzim na mě padne nálada přečíst si něco od Kinga. Jeho knihy jsou delší, člověk se během nich zavrtá do atmosféry příběhu, pár postav si zamiluje, pár jich nenávidí, nejdříve se to zdá zdlouhavé, ale nakonec se začte, stránky plynou a vám je pak líto, že už je konec - který byl tady teda skvělý, i když smutný. Celkově to bylo super, ty čtyři hvězdičky jsou velmi poctivé. Top od mistra u mě ale stále zůstává Dallas.

Hall3006
28.09.2023 5 z 5

Zabiják, který čte Zolu, skrývá se po poslední prácičce jako šváb a čte Iana McEwana. Jo, Kingovi se to opět povedlo, nedávám plný počet protože King, ale protože Billy Summers, který u kukuřičného pole v zapadajícím slunci zmíní Krvavý poledník. Nyní to vyzní ještě mocněji, jako pocta Cormacovi McCarthymu. Tolik pro doporučení na další četbu.
Nájemný zabiják, který vezme poslední job a pak chce jít do důchodu, ví jak to v jeho branži chodí, takže když začne cítit, že něco úplně neštymuje, začíná závod s časem. Jeho "cíle" byli vždy špatní lidé, jenže takové zakázky nedomlouvají dobří lidé. Nu a ti co je plní, už vůbec ne, že? Jenže pak přestane číst knihy a začne jednu knihu psát. Velmi silný moment, kde se dozvídáme něco z minulosti.
Nemám od Mistra přečteno mnoho knih, takže jsem jistě mnoho narážek nepostřehl (až na mávajícího Klauna). Ale co mohu říct, že zatím mě jeho knihy pohltily a těšil jsem se na další čtení. Doporučuji.

Elézka
17.09.2023 5 z 5

Moje první Kingova kniha byla shltaná během několika pár dní. Moc mě bavila dějem i barevným vyprávěním spisovatele. Určitě nezůstane jen u ní.