Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/bmid_konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4 1007 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Budou mi chybět! Tohle je jedna nejlepší detektivních sérií co jsem četla!

Erutan
01.09.2020 5 z 5

Co se týká textu jako celku není v žádné Kingovce co vyčíst. Spíš záleží, jestli vás daný příběh zaujme a mě zaujal, jako celá trilogie.

Na jednu stranu krásné zakončení trilogie, na druhou stranu smutné (musel jsem zadržovat slzu, aby si přítelkyně nemyslela, že brečím u Kinga) Nebudu říkat která z trilogie byla nejlepší, každá měla něco do sebe. Hlavně se mi líbilo jak Král přešel z "Detektivy" bez nadprirozena do svých klasických kolejí a hlavně s tou svou Elegancí. Jsem rád že Holly potkáme ještě v "Outsider" a snad se někde objeví znovu, zajímavá postava.

Milovníkům detektivek doporučuji, není to klasické "kdo to asi udělal". Hned víme kdo je padouch a kdo ho chytá, příběh nám vykresluje myšlenkové pochody zločince, což je ve většině detektivek až na konci (většinou pro mě v laciné formě)

Usire
05.08.2020 4 z 5

Solidní zakončení trilogie. Ještě, že tam je autorův doslov, protože postavy si člověk zamiluje a prostě musíte vědět co bylo dál.

elis-93
23.07.2020 4 z 5

Zase mě Stephen dostal!

LPG
19.07.2020 4 z 5

Nevěřil bych, že po dočtení KONCE HLÍDKY budu mít při tomto slovním spojení husí kůži.

kob
10.07.2020 5 z 5

Ač jsem začala číst sérii od konce, moc se mi to líbilo.

Lenka.Vílka
16.06.2020 5 z 5

Romantické čtení na dovolenou 4/5
(Pokud jste jako já, nevezmete si na dovolenou pár knih, vezmete si jich trochu víc než pár, protože víte, že to celý proprší. No, soudě podle počtu knih je vidět, jak to s tím deštěm bylo...)

„Should Anything Go Wrong - Face to Face“

První, co mě napadlo po dočtení druhého dílu: „Sakra, Vílko, ještě že máš trojku, to bys byla pořádně hloupá Lenka!“ (Ale stejně jsem si na rozředění dala komiks mezi díly. Jo, měla jsem asi na dovolené málo literatury, tak jsem si něco musela koupit.)

A zase (nečekaně,co?) začínáme v roce 2009. Zase jiný úhel, zase skvělý úhel. Tentokrát z pohledu záchranářů. A doplnění všech vodítek z místa činu. Včetně jedné zraněné ženy.

Klap, klap.

Jsme v přítomnosti a u té samé ženy. Skončila na vozíku a její matka ji zabila a poté spáchala sebevraždu.

Klap, klap.

Vážně? Protože pozorný čtenář si vzpomene, na konec knihy Právo nálezce. A ostatně Bill časem taky. Což je jediná část příběhu, kdy jsem byla alespoň na chvilku před Billem. Druhá linka se totiž odehrává v nemocnici, kde začnete pomalu na kloub přicházet vážně šílené teorii. Pokud jste četli třeba Synové člověka, tak vám tohle přijde skoro měkké, na to že jsme v detektivce.

A šílené akvarijní rybičky pomalu a nenápadně útočí. Klap, klap.

A jak začne přibývat podivných sebevražd, všechno je stále divnější a divnější. Aby se příběh dostal ke svému konci. Protože to, jak se to všechno stalo, a jak vznikl celý ten důmyslný (až na jednu věc v závěru, kterou jsem nepochopila MOŽNÝ SPOILER nevím, zda jsem jenom špatně nečetla. Ale nejdřív chtěl postupně oddělat všechny z fronty a to se mi zdálo jako dobrý nápad...víte, jak to myslím...ale když se potom jde ve vzpomínkách vzniku všeho, v druhé polovině knihy, plán je jasný a jednoznačný, oddělat všechny ze stadionu a kvůli tomu připlavou šílené akvarijní rybičky pomalu a nenápadně útočí...KONEC SPOILERU).

„Existuje pouze jediný skutečný vážný filozofický problém, a tím je sebevražda.“

Jasně, žadný strachy. To se nikdy stát nemůže. Ale kdo ví..vy?

PS: dík za autorův doslov

Aymira
23.05.2020 3 z 5

Zakončení celé série. Jestli to bylo úspěšné zakončení, to musí posoudit každý sám. Já jsem úplně spokojená nebyla. Ten problém, který se v knize řeší, není můj šálek kávy, navíc závěr byl poměrně dost odflaknuty a nedostalo se mi té správné atmosféry. Jako by sám autor nevěděl, co si s touto mercedesovou sérií počít. Možná by stačilo zůstat jen u první knihy a konec.

gemi
16.05.2020 4 z 5

Důstojné završení trilogie o detektivovi Hodgesovi, jeho partě a magoru Hartsfieldovi. Není tak strhující jako druhý díl, ale do popředí vstupují sci-fi prvky a hlavní roli opět hraje Brady Hartsfield.

Český překlad je bohužel poznamenaný úchylkou překladatelky Lindy Bartoškové, která má obsedantní potřebu referovat o pánských botách jako o "střevících", kteréžto označení se už dobrých dvě stě let nepoužívá. To ale Bartoškové (ani nakladatelství Dobrovský - BETA) nevadí. Čtenář může být vlastně rád, že Bartošková nepoužívá výraz "škorně". Je velká škoda, že Bartošková takto kazí Kingovo dílo a nutí čtenáře místo nad příbehem dumat nad myšlenkovými pochody překladatelky.

Nunee
06.04.2020 2 z 5

Určitě to není špatná kniha, ale musím hodnotit s ohledem na předchozí dva díly...a ty byly prostě mnohem lepší. Bohužel jsem měla v hlavě i mnohem zajímavější a temnější konec :-(

Greenfingers
08.03.2020 5 z 5

Závěr volné trilogie, ve které Stephen King prokázal, že se neomezuje pouze na horory a v žánru detektivky či thrilleru je také doma.
Hlavní hrdina Bill Hodges mi byl velmi sympatický, stejně tak jeho parťačka Holly.

stanislav0373
24.02.2020 5 z 5

Konec Kermita, konec Bradyho Hardsfielda a i konec perfektní série se sympatickým detektivem, urostlým černochem, vytikanou Holly a v neposlední řadě Veselým pleskačem, který si skutečně získal mé srdce poměrně přímočarým řešením... Za mě naprosto geniální trilogie!

kobejn
24.02.2020 5 z 5

Celá mercedesovská trilogie stojí za přečtení, jen nechápu, proč se pak nedrželi těch knih i při tom seriálu, kterým to totálně dokurvili, protože knihám není co vytknout.

Astonius
21.02.2020 4 z 5

Kingovi tímhle hodnocením nadržuju, tak to prostě je - a je to tak proto, protože je to King a mám pro něj slabost :-) Příběh mě táhl hlavně v první polovině - podrobné vysvětlování, zejména z oblasti počítačů, her a internetu v druhé polovině mi přišlo zbytečné a moc mě nebavilo, měla jsem dojem, že jsem obecně podstatu pochopila a místo toho jsem čekala rozvinutější děj. Nadpřirozeno v příběhu mi nevadilo, naopak - vnikání Bradyho mysli do jiného člověka popisované Kingem jsem četla s chutí a zájmem, bylo to popsáno tak sugestivně, že to čtenář doslova prožíval. ******SPOILER****Úplný závěr příběhu jsem tušila, jen jsem čekala, že k té jedné smrti možná dojde jinak, ještě v rámci hlavního příběhu v kontaktu s pachatelem. Já osobně do série Mercedesový vrah počítám první a třetí díl, za sebe moc nechápu tu dvojku, ta stojí úplně mimo. I když jsem čekala něco víc akčního a dějově bohatšího, zklamaná nejsem, protože i tak to bylo zajímavé čtení díky Kingovu stylu, který obdivuji.

hs777
08.02.2020 5 z 5

Třetí díl, vynikající zakončení série a poslední stránky Hlídky neuvěřitelně vygradovaná jízda. Jenom King má u mne to privilegium, že mu toleruji výlety do paranormálních sfér a ještě mne to strašně baví.

martinstefko
27.01.2020 2 z 5

Kniha „Konec hlídky“ je posledním dílem trilogie s Billem Hodgesem, a popravdě jsem rád, že je to díl poslední. Některé postavy zde dostávají osud, který je dramatický jen proto, aby to jakoby bylo emocionálně silné, i když ono to takové nakonec není. Je to smutné, ale na konci jsem necítil žádné emoce, a to tam je pasáž, kde by ji čtenář cítit měl. Ale přišlo mi to prostě prvoplánové, vše je od začátku jasné. Na Kinga je tohle prostě málo. A směr, kterým trilogii nakonec směroval, je vyloženě hloupý, nehodí se k vyznění první knihy. Tady autor šlápl hodně vedle.

Toomm
22.01.2020 4 z 5

Konec hlídky má jednu zajímavou vlastnost, a to, že mění význam Práva nálezce a dělá z předchozí knihy série perfektní spojnici mezi prvním a posledním dílem. Celkově rozhodně dobrý počin a oproti předchozím knihám je tohle ten klasický King s nadpřirozenými jevy. Musím říct, že ačkoliv podle mého názoru Konec hlídky Právo nálezce nepřekoná, jedná se rozhodně o důstojné zakončení celé trilogie a stojí za přečtení.

PetK
12.12.2019 5 z 5

Tahle trilogie mě opravdu moc bavila. Celou jsem ji poslouchala a především Jan Kanyza byl skvostný, detektivovi staré školky Hodgesovi dal přesnou patinu.
Příběh byl celkově temný, tak, jak ho King umí. Třetí část byla duchařina trochu víc, než mívám ráda, ale tady jsem mu to ráda odpustila. Protože zbytek je zemitý až až. Škoda, vypadá to, že série pokračovat nebude...

Aleen
03.12.2019 5 z 5

Třetí příběh detektiva, nyní již VV Billa Hodgese a jeho partnerky Holly, jsem opět vyslechla načtené. Samozřejmě největší zážitek jsem měla z části čtené Janem Kanyzou. Bylo to napínavé až k zbláznění a tentokrát již více Kingovské, díky schopnosti hlavního Padoucha, který se nám moc krásně proplétal všemi třemi případy. Fakt jsem si řádně užila a neztrácela jsem nit ani při častém přerušování poslechu. Takové knize říkám Řádně odvedená práce spisovatele. Chvála, chvála, chvála....

BlackBlade
15.11.2019 4 z 5

Ale jo, proč by ne :D
Tady se nám z té detektivky rozjela klasická Kingovka. A líbí se mi to vystavění příběhu, i vysvětlení, jak záporák našel nové schopnosti.
Souhrn:
1. pan Mercedes - dobrá detektivka, konec knihy slabší.
2. Právo nálezce - dost odbočka od hlavní linie. Trochu "vata" v této trilogii, ale detektivka docela v pohodě.
3. Konec hlídky - navazuje na mnohem více na první díl, než na druhý. Mně se to líbilo a smutný konec byl taky fajn, jako dobrá tečka za touto trilogii.

King určitě napsal lepší knihy, ale i horší. Za mě trilogie jako celek 75 %.