Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/bmid_konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4 1009 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

Nikolas0311
13.01.2017 4 z 5

Vynikající čtení. Rozhoduji se jestli je lepší PRÁVO NÁLEZCE nebo KONEC HLÍDKY.

Romanka89
13.01.2017 5 z 5

Podle mě skvělé zakončení série, nechybělo kingovské nadpřirozeno. Zajímé zamyšlení nad souvislostí sebevražd a velkou mocí internetu. Jen to Hollyino "zatrpaceně" mě osobě teda dost štvalo. :D

Čtenářská výzva 2017: Kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů.

iveta3689
11.01.2017 4 z 5

Opět jsem s Kingem spokojená. Super nápad, dobře rozvinutý, napínavé od začátku do konce.

Liberius
10.01.2017 3 z 5

Nejhorší díl ze série, i tak to byla zábavná a zajímavá kniha.

Darknessfriend
09.01.2017 5 z 5

Precteno jednim dechem vyborne uzavreni trilogie davam plny pocet pro me nejlepsi z cele trilogie každopádně od zacatku do konce je kniha velmi napinava a drzi az do konce super.

Anna 13
07.01.2017 4 z 5

Hodně se mi to líbilo, ale Právo nálezce bylo holt lepší.
To však neznamená, že bych si tuto knihu nevychutnala každým mým smyslem.

Trvalo mi dlouho než jsem ji přečetla, jelikož Kinga už z principu a ze zkušeností, které mám z jeho předchozích románů, zásadně nečtu před spaním.
Užijte si poslední misi s Billem Hodgesem, který mi bude chybět.

Má recenze zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1701/konec-hlidky-stephen-king

patejlíček
05.01.2017 5 z 5

Král bez zbytečných královin... podobně na mě působily povídky Čtyři po půlnoci, bezva.

exitus
04.01.2017 3 z 5

Opravdu hrozně moc jsem se na tuhle knížku těšila a to možná trochu uškodilo zážitku ze čtení, ach ta zatrpacená očekávání.

Výborně, čtivě napsané, bohužel jsem v tom ale nenašla to napětí z prvního a zejména druhého dílu. I v prvním dílu jsme sledovali zároveň i počínání Bradyho, ale tady mi přišlo, že vše bylo zbytečně odhaleno a prozrazeno a závěrečné setkání bylo moc krátké na to, aby opravdu poškádlilo nervy. Rovněž celá zápletka na mě byla lehce přetechnizovaná.

Co oceňuji je skvělá chemie mezi Billem a Holly, kteří se mi rozhodně líbili nejvíc v tomto díle a taktéž perfektní a velmi citlivě napsaný konec.

Terva
03.01.2017 4 z 5

Existuje pouze jediný skutečně vážný filozofický problém,
….....a tím je sebevražda.

U pana Kinga si čtenář nemůže být jistý skoro ničím, krom toho, že i když se zdá příběh ukončen, záhy zjistíte, že může být ještě hůř. Tak že je to vlastně taková jistota.
Opět tu potkáváme det. v. v. Kermita Williama Hodgese a jeho společnici Holly, kteří vedou společnost Právo nálezce. A je tu opět Mercedesový vrah, který sice sklidil od Holy, ránu Pleskačem (ocelové kuličky v ponožce) a skončil v kómatu v nemocnici, ale jak bylo již řečeno, příběh teprve začíná a bude hůř.
Pan spisovatel krásně popisuje osoby i události, vše pomalu spojuje a co nespojí, dá si dohromady čtenář a znovu je tu vyvrcholení, kterému předskakuje napětí a smutek.

Malá ochutnávka:
Přesně tohle musím udělat, pomyslel si. Cvičit a zesílit. Protože někde tam venku je Kermit William Hodges, a ten starý det. v. v. Si myslí, že vyhrál. To nemůžu připustit. To nepřipustím............

Úspěšné dovršení celé trilogie pak uzavírá zvláštní konec tohoto příběhu. Ale jak znám mistra Kinga, kdyby chtěl, klidně by napsal další knihu do této detektivně mysteriozní série.

Špetka telekineze není nic ve srovnání s mocí internetu
….....a každá lidská bytost se rodí s genem sebevraždy.

ZAJÍMAVOST:
Číslo na horkou národní linku pro prevenci sebevražd, uvedené v této knize je skutečné.
Je to 1-800-273-TALK.
Pouze pro USA :-)

Mrtví lidé nikde nevypadají víc mrtví než na policejních fotkách.

MartinSt
01.01.2017 5 z 5

Sice za mě malilinko slabší (méně napínavé) než Právo nálezce, které považuji za nejlepší díl trilogie, ale i tak skvělá kniha. Brady je pro mě nejoblíbenější Kingova postava a v tomto díle opravdu zářil. V knize toho bylo i dost k zamyšlení, což se mi u Kinga stává málokdy :) rozhodně je to super povedený závěr a knize bych nic (až na Holly která my za celé tři díly doopravdy nesedla) nevytkl :)

minirock
31.12.2016 5 z 5

Vynikající zakončení celé série s Billem Hodgesem a jeho přáteli. Brady leží na nemocničním lůžku zdánlivě paralyzován ale jeho mozek díky lékařům stále pracuje na plné obrátky. A přemýšlí o pomstě ...

petra8912
30.12.2016

Děkuji :)

katy238
30.12.2016 5 z 5

To petra8912 - Pan Mercedes a Právo nálezce. Jedná se o sérii s Billem Hodgesem.

petra8912
30.12.2016

Jak se prosím jmenují první dvě knihy? Dostala jsem knížku jako dárek, děkuji.

MichelleKing
28.12.2016 5 z 5

JEDNÍM DECHEM ...

katy238
27.12.2016 5 z 5

Výborné zakončení excelentní trilogie. Stephen King opět nezklamal, příběh je vybroušen s mistrovskou pečlivostí a jedná se o důstojné zakončení příběhu jednoho magora, který každého štve, ale pořád nechce chcípnout.

Nelly
22.12.2016 5 z 5

Kniha se mi dostala do rukou náhodou, takže jsem nečetla předchozí dva díly - ale vůbec to nevadí, vše podstatné je v průběhu této knihy vysvětleno. Děj má spád, napětí i uvěřitelnou fikci (?), prostě "kingovka" jaksepatří.

Greene
11.12.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšil hodně dlouho. Vlastně od té doby, co vyšel předchozí díl. A i když se mi Právo nálezce líbilo z celé trilogie nejvíce, tahle kniha... je to přesně to, na co jsem čekal. Není to tak dobré jako Temná Věž, ale i tentokrát King napsal uspokojující závěr.