Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/bmid_konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4 1009 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

vorenus
11.04.2017 3 z 5

Jednoznačně nejslabší díl z celé série. Začátek byl neskutečnej, ale konec už se dal hodně brzo předpokládat a napětí se tím pádem z knihy úplně vytratilo. I mistr má prostě někdy tu svou slabší hodinku.

Lucek
07.04.2017 4 z 5

Tak nevím...

Pistak
25.03.2017

Mírně překvapí, snad neurazí:-)

happy-smile
22.03.2017 3 z 5

Transport vědomí do jiného člověka? Na jednu stranu se nám z detektivní série stává fantasmagorie, na druhou stranu se to ale přece jenom více přesouvá ke klasickému kingovskému stylu. Nakonec mi to v té knize ani nevadilo, ale stejně ve mně z toho zůstal takový rozpačitý dojem... Nevím, nevím, nakonec jsem ráda, že série je již ukončena. Mám pocit, že King už nevěděl, co s tím dál. Ale možná je jenom problém v tom, že sci-fi nějak moc nefandím.

moonell
20.03.2017 3 z 5

Umí to líp. Umí to mnohem líp a jsem trochu zklamaná.

3DD!3
20.03.2017 5 z 5

Důstojné zakončení série, na jejímž začátku stál Mercedes drtící nezaměstnané pod svými koly. King detektivkář se vrací k paranormálním kořenům a nechává trojici hrdinů ještě jednou bojovat proti Králi sebevražd, který sice nevstal z mrtvých, ale má k tomu sakra blízko. Pasáže s objevováním nových schopností patří k tomu nejlepšímu v sérii. Finále je pak bolestně realistické s poselstvím, které bodne u srdce. Strejda Steve sice na stará kolena měkne, ale vyprávět silné příběhy ještě umí.

Augi
18.03.2017 5 z 5

Podle mě skvělé zakončení detektivní trilogie s napínavým příběhem od začátku do konce s nejistým koncem a nejistým počtem úmrtí. I na tak tenkou knížku se King s příběhem vypořádal velmi dobře :-)

doktorking
06.03.2017 3 z 5

Čistý průměr pozdní Kingovské tvorby líp a stručněji bych to snad asi nepopsal.Je to asi jako když jdete na koncert svoji milované kapely která už náký ten pátek hraje máte na ní krásné vzpomínky ale jejich součastná tvorba vás nechá chladnými i když si stejně každé další album pořídíte i když to předchozí byl ,,pruser'' a říkáte si co kdyby...Stejně každý čeká až zazní ty nejvědší hity...King se dobře čte a dobře prodává to bude ostatně vždy pokud obal knížky ponese jeho jméno,pořád mu i věřím že psaní miluje i když kvalitu už spíš vystřídala kvantita.Co je ale smutné že jeho poslední díla bych radši viděl zfilmované než je četl protože po zavření knížky ve mě nezanechávají vůbec nic.A to se prostě u pana Kinga nestávalo.
Dokonce jsem ted znovu četl jeho román STRÁŽCI ZÁKONA který je mezi fanoušky hodnocen jako jeden z nejhorších a musím říct že kdybych to srovnal s tvorbou cca po roce 2012 tak pokud bych chtěl být fér a strážci zákona by měli ty tři hvězdičky které sem tehdy zde dával tak všechna tahle pozdní tvorba(2012) by pro mě zůstala na jedné hvězdě a to je u mého nejoblíbenějšího spisovatele sakra špatně.Zase se mu zvedla kvalita děl zfilmovaných tak uvidím třeba mě Stephen ještě nákou tou knížkou mile překvapí a když né napsáno je toho dost člověk si má vždy z čeho vybrat. :)

heavy66
05.03.2017 4 z 5

SPOILER - nečti dál, kdos dosud nečetl!
Král hororu představuje krále sebevražd, nového biskupa Jima Jonese, který místo pomerančové šťávy rozdává dětem gameboye! Je to vůbec možné? Od Z-Boye medaili nedostal, poslouchá Ozzy Osbourna a Judas Priest, kapely které byly soudně stíhány za údajné astrální projekce ve svých textech a podprahová sdělení nabádající k sebevraždě! o Don't Fear the Reaper ani nemluvě, to je odedávna Králův oblíbený sebevražedný song. Je to vůbec možné? Ano, je to možné, když naše děti hrají celý den na PC, jsou úplně mimo. Buďme bdělí, i když je Brady jenom hlava na klacku!
Dobrý příběh, typicky kingovský horor-scifi kousek do celoživotní sbírky!

mailo-s
03.03.2017 4 z 5

King píše čtivě a Konec hlídky je toho opět důkazem.Ale doufám že už se k této trilogii nebude vracet (někde jsem četl že by měl psát snad další spin-off z Holly G.)
Hlavní hrdinové mi vůbec nesedly a ani tři knihy nestačily na to abych si je trochu osvojil.
Proto na Konci hlídky neukápla ani slzička,na rozdíl od starší tvorby pana Kinga kdy jsem si přál aby kniha nekončila i když měla víc jak tisíc stránek a za hlavního hrdinu jsem ronil slzy i když kniha měla pouhých dvě stě stránek.
Konec hlídky měl asi nejlepší příběh.(trochu Kingovský)
Právo nálezce měl nejlepší postavu(Pete S. dětský hrdina)
Pan Mercedes měl nejlepšího záporáka(pohled do myšlení B.H.)
Jsem rád že trilogie je u konce ,konečně mohu doufat že mistr přijde z něčím pořádným(i když co jsem slyšel do budoucna ,to moc dobře nevypadá).Už několik let nepublikoval dílo hodno jeho reputace a proto už je na čase vytáhnout něco ze šuplíku.:-)
Budu doufat a těšit se.

Janniska
02.03.2017 5 z 5

Skvělé pokračovaní pana Mercedesa,napínavé od začátku do konce.Bomba!

konicekbily
02.03.2017 4 z 5

Na nesmyslných základech je velice těžké napsat prvotřídní knihu. Je to moc vyumělkované a nereálné, ale styl vyprávění je nádherný. Spíše než detektivka je to science fiction, která poradí, jak transplatovat mysl bez operace mozku.

Befaste
28.02.2017 3 z 5

Není to špatné, ale na můj vkus trochu moc umělé a překombinované.

kyssling
26.02.2017 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy asi hlavně díky pěkně napsanému závěru, jinak se jedná bohužel o trochu nesmyslně sepsaný námět. Připomíná mě to "Nezbytné věci", výborně sepsáno, ale přidávání fantasy/nereálných prvků do reálné kompozice příběhu a okolí mě jako čtenáři vadí.

Finn69
26.02.2017 3 z 5

Z celé trilogie podle mě asi nejslabší část, pokud bych měl díly navzájem porovnat, vyhrálo by Právo nálezce. Přesto pořád docela dobré a napínavé čtení, tentokrát s výrazně vyšší dávkou horroru. Ale když čtete Kinga, stavíte si holt laťku jaksi automaticky výš...

SimonaP
25.02.2017 3 z 5

z trilogie se mi nejvíc líbil Pan Mercedes, ale ani zbývající dvě knížky nebyly vůbec špatné. Třetí díl byl hodně sci-fi, ale co taky čekat od spisovatele hororů, kde se to nadpřirozenými jevy jenom hemží.

V28
23.02.2017 5 z 5

Už tu bylo v komentářích napsáno asi všechno včetně nesmyslů o tom, co je "nekingovské", tak jen krátce. Jestli někdo pochyboval o formě Mistra pera S. Kinga, tak závěr trilogie Bill Hodges jasně dokázal, že jeho kondice je přímo pekelná.
Pole & Potok.

n.ezn.amy
21.02.2017 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie, a konec dvojice Bill a Holly. King opět dokázal, že je Pan spisovatel a návrat k tématu s telekinezí, byl více než dobrý

Lidudu
19.02.2017 5 z 5

Klasicky, jako u většiny Kingovek, mám i po dočtení Konce hlídky opravdu hnusný pocit jako by mi umřel nejlepší kamarád. Však jsem si taky na konci pěkně poplakala.
Opět skvělé, ani nevadila dlouhá časová prodleva mezi díly. Vůbec jsem se neztrácela a všechny souvislosti vyskakovaly stejně jednoduše, jako bych Pana Mercedesa a Právo nálezce dočetla včera. Moc se mi to líbilo, takže s chutí do toho

MM_Master
17.02.2017 5 z 5

"Chci bouchačku. Zalezu si do pokoje. Seženu si někde bouchačku s jednou nebo dvěma hlavněma. Jsem na tom přece líp mrtvej, než když pěju tohle sebevražedný blue." (Cross Canadian Ragweed)