Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2652 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

barborelka
27.09.2014 5 z 5

noooooo, takt o bylo něco tohle :-D....nečekala jsem tak dobrý příběh

Ze začátku jsem si říkala, to bude sladký románek, ale ono to mělo fakt hloubku, ufff......když jsem se blížila k datu na první stránce byla jsem napnutá jak kšandy.
Celý příběh byl famózní...
MALINKATÝ SPOILER jen na konci jak Sky přemýšlela zda někoho potrestat za to co udělal, tak to mi přišlo mimo za to bych toho dotyčného netrestala, ale naopak mu poděkovala!!!

anibeni
25.09.2014 5 z 5

Ideální kniha pro tyto dny...... mě se to prostě a jednoduše líbilo - sice o fous míň, než Easy, ale líbilo...

Kočičáci
24.09.2014 5 z 5

Krásně a poutavě napsaná kniha...nedokázala jsem se od ní odtrhnout, přečteno jedním dechem. Už podruhé :-) u mě to na slzy nebylo, ale emoce se mnou cloumaly...prožívala jsem to s nimi :-)
Vřele doporučuji k přečtení, nebute litovat.
Nerozumím, jak někdo může napsat, že je to slaďák pro puberťačky. Asi proto, že už mám skoro dvacet let po pubertě, tak jsem knihu viděla úplně v jiném světle...cituplnou, hlubokou, nádhernou!

KachnaN
23.09.2014 2 z 5

Nic moc. Někomu se líbit může, ale mě se prostě nelíbila. Knížka mi přišla prakticky bez děje. Jen zdlouhavé scény v posteli... Sice jsem tuhle knížku ani nedočetla, ale zas takový propadák to nebyl. Jsou i mnohem, mnohem horší knížky. Dám 2 hvězdičky a budu doufat, že někdy najdu náladu zkusit tu knížku přečíst znovu.

NikinkaFantasy
23.09.2014 5 z 5

Pěkná knížka. Podle komentářů jsem očekávala jen nějakou tu pohromu, tedy že je Sky adoptovaná. Ale překvapila mě ta obrovská souvislost s její "matkou." To jsem opravdu nečekala. Sky byla fajn a líbila se mi její povaha. Byla prostě jiná, než ostatní puberťáci. Nemohla jsem z té scény s dolarovkama, a jak začala přepisovat ty pomlouvající vzkazy na její skřínce. Holder byl složitej, ale líbil se mi. A teď... strašně se mi líbily ty části z minulosti. Bylo to nádherný, že se znali už z minulosti. A je mi strašně líto Les. Já upřímně nechápu, jak to někdo mohl udělat! Její otec byl prostě neskutečný prase. Holdera mi je taky líto... nechtěla bych být na jeho místě, na místě Les a ani na místě Sky. No jo no, na tom normálním životu zjevně něco bude. Celkem se mi líbila ta dvojka... Hopeless. Luxus. Krásně se to četlo a já jsem konečně nepočítala stránky do konce, což je můj zvyk. :-)

eniete
13.09.2014 3 z 5

Upřímně. Vůbec nechápu, co je na téhle knize tak skvělého. Netvrdím, že je špatná, je dobrá. Ale čekala jsem, že mě nadchne mnohem víc, vzhledem k tomu, kolik je kolem ní povyku. Námět je dobrý. Někdy jsem se bavila, dokonce i smála, ale pro mě je to prostě průměr. Čekala jsem víc.

kapllu
11.09.2014 1 z 5

Zkuste číst každý pátý odstavec. Vidíte? O nic jste nepřišli. Připomíná mi to takové ty nekonečné seriály, člověk se stačí podívat na upoutávky na konci každého dílu a ví prakticky celý děj. Taky mi občas připadalo, že se autorka snažila trochu "šokovat" (nebo tak nějak zdrsnit chování) - užití sprostých slov - ale na mě to působilo spíše komicky. Téma knížky je fajn, jen to zpracování mi nesedlo, myslím, že to je spíše pro náctileté.

Pakuna
31.08.2014 1 z 5

Dle recenzí jsem čekala, že to bude něco výjimečného. Opak byl pravdou.. Nudila jsem se od začátku a na konci jsem jen nevěřícně kroutila hlavou.

Christie
28.08.2014 4 z 5

Asi první čtvrtinu knížky jsem obracela oči v sloup a říkala si, jak prvoplánové všechno je a jak hned od první kak to skončí. Byla to hezky popsaná romance, ale na mě až moc sladké a tak jsem si vduchu říkala, jak tomu dám tři, nebo dvě a půl hvězdičky a bude. Jenže! Ona mě ta knížka úplně převezla. Možná právě proto, jak moc jsem si myslela, že to bude jen romance, tak mě zaskočila konečná hloubka příběhu se všemi těmi překvapivými zvraty! NIKDY by mě takováhle zápletka na začátku nenapadla! NIKDY! Byla jsem úplně šokovaná. A narozdíl od debe v komentáři níže, mi jejich chování přišlo super. Mě samotné je osmnáct a štve mě, že v každé knížce jednají všichni tak impulzivně a nezodpovědně, nemoudře a pubertácky. Ne všichni jsou takoví a bylo hezké vidět, že i Sky a Holder můžou být rozumní.
Hvězdičku nebo hvězdičku a půl strhávám za sáhodlouhé postelové scény, které jen ubíraly na romantice a přidávaly na kýčovitosti. Jo já vím, proti gustu žádný dišputát, jen tohle není můj vkus. :)

debe
23.08.2014 3 z 5

Dávám tak málo, protože bych opět tuto knihu zařadila do kategorie pro mládež. Navíc mi ti téměř osmnáctiletí hrdinové přišli vcelku vyspělí, co se životních rozhodnutí týká. Žádného takového "týnejdžra" neznám, v tomto věku člověk jedná většinou impulzivně... A opět se potkaly dvě zlomené duše, zázračně napravené, které řeší vše tak, jak by se mělo. Tak bych řekla, že to je další opakující se námět v bleděmodrém.

Terka18
19.08.2014 5 z 5

Naprosto užasná knížka, když sem si ji brala do rukou nečekala jsem, že mě tak pohltí, že se od ní nebudu moct odtrhnout. Neuvěřitelně silnej příběh se štastným koncem. Pokud přemýšlíte, že si ji koupíte, tak neváhejte a kupte si ji, stojí za to.

jennaniston
17.08.2014

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?
Kniha romantická, smutná, plná překvapivých zvratů, tvrdá a krutá, vtipná a taky hnusná, že jsem ji musela na chvíli zavřít. Ale přes všechno je to luxusní kniha, skvěle napsaná, aby se čtenář nenudil. Klobouk dolů před Colleen Hoover!

sisi koblizc!
15.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla koupit už dlouhou dobu. Knížka je naprosto úžasná a moc mě potěšila. Místy byla trochu smutná, ale to nevadí. Příběh byl napínavý a naprosto mě dostal.

Gabetka
15.08.2014 4 z 5

Podle zdejších komentářů a vysokého hodnocení jsem od knihy měla až příliš velká očekávání, proto mě až tak neoslovila, přestože byla bezesporu čtivá. Některé zvraty nebyly tak moc nečekané, tušení jsem měla od počátku. Nejvíc mi nesedlo příliš dospělé vyjdadřování sedmnácitletých hrdinů, kterému jsem prostě nemohla věřit.

mikaella
15.08.2014 5 z 5

Tato kniha mě úplně dostala...

marsel
14.08.2014 5 z 5

Knížka je moc pěkně napsaná.Čte se jedním dechem.Zjištění co se Sky stalo-to bych nečekala.Tato kniha má vše co má mít.

hrubik
11.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si dlouho chtěla přečíst. A když se mi konečně dostala do rukou a začetla jsem se do ní, říkala jsem si, že to zas bude šílená romantika. A vůbec jsem netušila, co se z toho vyklube. Musím říct, že mě knížka moc překvapila, jak silné téma vlastně popisuje. A přitom byla napsaná hrozně optimisticky, dobře se četla, velmi se mi líbil styl autorky, protože spousta jejích vět mi vyvolala úsměv na tváři, a tak nemůžu než dát plných 100%. Perfektní knížka, určitě ji doporučuji.

PriMula
07.08.2014 3 z 5

Ale no tak. To vás vážně baví číst o absolutně dokonalých lidech? Moc přeslazený příběh a kdyby se pak nezačal rozuzlovat, už bych tu dávku nesmyslu nezvládla. Nápad ušel a styl psaný byl docela dobrý, ale jinak hrůza.

Megs
05.08.2014 4 z 5

I když je kniha psána pohledem sedmnáctileté dívky a do první poloviny mi připomínala typickou teenagerskou oddychovku, v druhé polovině jsem nestačila valit oči. Perfekní, strhující obrat v ději, který mě ohromil natolik, že už mám doma druhý díl. Četla jsem jedním dechem.

knihomolka12
31.07.2014 5 z 5

Od knihy jsem měla docela velké očekávání, podle jedné recenze, která knihu vychvalovala až do nebe a mě rozhodně ani trochu nezklamala. Ze všech NA co jsem zatím četla, je tahle dle mého názoru propracovaná úplně nejlépe. Napínavý děj, ze začátky jsem se neustále smála, později jen zírala s otevřenou pusou a ani za jediný řádek knihy jsem nelitovala, že jí čtu.
PS: Odměnu tomu kdo najde jedinou podobnost s 50ti odstínama