Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2654 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

Mon12
08.04.2016 3 z 5

Knížka je čtivá, ale mně nesedlo téma z minulosti. Nedokázala jsem se od toho odpoutat a vlastně většinu knihy probrečela. Ano, vím, že je to fikce, ale zasáhlo mě to naplno a jsem měkkota. Sice jsem ráda, jak vše nakonec dopadlo, ale prostě se mi po přečtení knížky ztrácí příběh Sky a Holdera, bohužel se vynořuje jen Skyina minulost, proto nízký počet hvězd.

Elisbooks
05.04.2016 4 z 5

Velice čtivá kniha. Fajn pro pohodové a odpočinkové čtení. Láska mezi Sky a Holderem na můj vkus místy trošku přehnaně sladká, ale závěr a celý děj mě překvapil a kniha se mi líbila :)

Ivuska.09
31.03.2016 3 z 5

Silný příběh, pěkně napsaný, nechybí momenty překvapení.

Xena011
27.03.2016 5 z 5

Pěkná a čtivá kniha, sice mi nepřišla příliš reálná, ale i přesto děj byl strhující. Do poloviny knihy nechci říkat nudný, ale prostě tomu něco chybělo, ale od druhé části knihy to bylo odhalování záhady za záhadou..a to dost krutých a smutných záhad a vracení se do minulosti. Takového kluka jako je Holder, by chtěla snad každá...jeho úžasné, něžné a starostlivé chování prostě nemá chybu. Jen je smutné odhalení pointy knihy. Ve mně to vyvolalo silné pocity, nad kterými se zamyslí každý, kdo tuto knihu přečte a rozhodně nikomu to nepřeje. Já jen doufám, že se takové ohavnosti moc nedějí, i když svět je plný jiných různých zločinů a zrůdností od začátku věků a všude kolem nás, a to je mi moc líto. Bohužel to tak je a vždycky bude. Opravdu silný námět (nelze pochopit, proč to dělal, ale nakonec nebyl schopný unést následky) a pěkné zpracovaný, ale nemůžu říct, že by mi kniha přirostla k srdci tak, jak moje oblíbené série a zasáhla mě hluboko do nitra, že bych ji nechtěla jen tak pustit. Tak to bohužel není, spíš mě zasáhl a otřásl se mnou námět příběhu. Rozhodně doporučuji si přečíst a zjistit smutný příběh minulosti, s nímž jde (snad i v reálu) žít šťastně v přítomnosti.

helnov1
21.03.2016

přečetla jsem ji za pár hodin jedním dechem...opravdu nádherná kniha...doporučuji si jí přečíst každému....opravdu to stojí za to a kdyby tu šlo udělat srdíčko, napíšu jich sem hned několik....vážně nádhera :)

dudunka
12.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha od které se člověk nedokáže odpoutat dokud není na konci a pak jen lituje že už je konec! Holder byl úžasný ;)

Káča Máča
10.03.2016 3 z 5

Na mě možná až trochu moc přeslazené, samé muchlovačky a flirtovačky mezi Sky a Holderem, které mě občas dost nudily. Každopádně konec mě dokázal překvapit... I tak po pokračování ale nejspíš nesáhnu, kniha mě moc neoslovila, ale ani neurazila.

petra4080
10.03.2016 3 z 5

První půlka, no, bla bla bla... přeslazené, o ničem.
Ve druhé polovině knížky se děj konečně rozjíždí a musím říct, že mě to docela bavilo. Konec nereálný, ale proč ne, je to oddechovka.
Bohužel to není taková bomba, jak jsem podle komentářů čekala.

vedana
01.03.2016 5 z 5

Ze začátku jsem si u této knihy myslela, že to nebude nic pro mne, ale pak se příběh začal odvíjet a vždy nastaly nečekané zvraty. Ke konci bylo těžké knihu odložit a jít spát. Líbí se mi styl psaní, který autorka používá.

Janoska
26.02.2016 3 z 5

Knížka byla psaná vtipně, to se mi líbilo. Po dočtení jsem už tak nadšená nebyla, taková slaďárna a nereálnost.

ŠárkaMonika
22.02.2016

jediná chyba na téhle knížce je že ta slečna na obalu vůbec nevypadá jako Sky v popisu knihy, jinak je příběh, ostatně jak to u hooverove je vždy, úžasně hořko-sladký a já se od něj nemoha odtrhnout, ještě další obrovské plus u mě má za to že další kniha je psaná z pohledu Holdera, prostě paráda

Mauri
20.02.2016 5 z 5

Když dočtete knížku od Colleen,máte jen jedno přání...zapomenou celý příběh a mít to neskutečné štěstí přečíst si to znova a nechat se zase pohltit.
Téhle knížce můžu jen poděkovat,protože byla první,kterou jsem od Hooverové přečetla a tím se stává i mou srdcovkou..:))

i.love.books@
14.02.2016 4 z 5

Je to krásná kniha hodně citlivá a nepředvídatelná...

morava
30.01.2016 5 z 5

Tak to se mi uz dlouho nestalo, abych chtela mit knihu co nejrychleji doctenou. Na zacatku to tak rozhodne nebylo, pri prvnich asi 50ti stranach jsem si rikala, no tak jsem asi slapla vedle, ze to bude spise pro mladsi rocniky, ale nedalo mi to, protoze mam sama 3 deti a z toho jednu
14ti letou dceru a tak jsem pokracovala s tim, ze se aspon dovim vice ze zivota mladeze.No a pak uz se zacaly dit veci, kvuli kterym jsem dnes se vsim spechala a nektere naplanovane aktivity vynechala, jen abych docetla pribeh do konce.Pribeh, kde na vas ceka jak romantika, tak i veci, ktere vas sokuji a uz zacinate tusit, ze se stane neco spatneho. A pak to prijde a pote se ta kniha opravdu odlozit neda, dokud ji nedoctete.Nadherny i priserny pribeh zaroven a autorka to napsala takovym stylem, ze vas to dostane.

zelvickaalenka
20.01.2016 5 z 5

úžasná kniha, příběh super, nemohla jsem se odtrhnout.. hned jsem přečetla i druhý díl, něco jsem přeskakovala, protože to bylo skoro stejné, ale jsou tam zase doplńující informace.. Prostě super, stojí za to číst!

barbora2863
16.01.2016 5 z 5

4,5*

Colleen proste vie... vážne netuším, ako to dokáže, ale pri jej knihách nikdy neviem, do čoho idem a ako to celé vypáli. Anotácia je len na okrasu, pretože to, čo som od knihy čakala sa ani nedá porovnať s tým, čo som dostala.
Emócie, pocity, úžas, nepochopenie, prekvapenie, zdesenie, zamilovanie, slzy i smiech (cez slzy), radosť, úplne zíranie... a mnoho ďalšieho sa cezomňa priam prevalilo, s každou stránkou, každým odsekom...

Páčilo sa mi okno v izbe, z ktorého v pohode vyjdem na ulicu... páčilo sa mi ležanie na runwayi a pozeranie na hviezdy... páčilo sa mi bláznivé vypekanie a schovávanie sladkostí... páčilo sa mi držanie za malíčky... och, a tá chladničková scéna :) tá bola úplne geniálna, zimomriavky!

A ježiši baby, ak niekde žije niekto ako Holder, tak ho chcite a berte všetkými desiatimi... ak ho už "máte" tak buďte vďačné (ja som prevelice)
... lebo ten chalan bol neskutočne úžasný a priznávam, že ma neraz dostal do kolien, prekvapil, žasla som nad ním... presne takýchto chalanov by malo byť v knihách viac, čo cítia, chápu, podržia, objímu a myslia hlavou (nie tým v nohaviciach).

Sky niesla toho so sebou poriadne, a posplietané to bolo tak krásne, že aj keď som už hádala ako sa to skončí, autorka to zvrtla takým smerom, že som fakt ostala v nemom úžase.

Milujem Colleenin štýl písania a určite to nie je posledná kniha, ktorú som od nej čítala.

A teraz hor sa na Holderovu časť ❤

KleaM
12.01.2016 4 z 5

Rozhodně patří k těm lepším young adult knížkám. Je čtivá, celkem věrohodný děj a neotřelé téma. Moc příjemná knížka a rozhodně si v budoucnu vyhlídnu od autorky další z jejich knížek. Nečekala jsem moc, a proto jsem nebyla zklamaná. Ale pokud čekáte knihu, která Vás zvedne ze židle, rozbuší Vám srdce a po přečtení poslední stránky si přečtete i poděkování a ediční poznámky, přiložíte si ji k hrudi a na chvíli se nad ní zasníte, pak to tato asi nebude. U mě nebyla. Čtyři hvězdy.

škwor
04.01.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, byla fakt úžasná, uplně mě pohltila... :)

Spratek
31.12.2015 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila! Doporučuji ji snad každému, kdo má chuť si přečíst o lásce, o životě,.. V knize je snad vše potřebné k tomu, aby byl čtenář nadmíru spokojen. Je těžké ji položit a říct si, ne dnes dočtu kapitolu a půjdu spát. Jsem opravdu nadšena a děkuji své milé přítelkyni, že mi knihu nenápadně podstrčila! :)

Barbra06
29.12.2015 5 z 5

Bylo to super. Od dobře promyšlené zápletky, až po skvěle propracovaný děj a postavy. Věděla jsem, že jde o dobře hodnocenou knihu, ale i tak mě samotnou překvapilo, jak moc se mi líbila. Ke knížce se ráda vrátím a doporučuji ji všem romantickým duším. Plus, velký palec nahoru za věnování autorky, moc krásně řečeno !!!