Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200075/bmid_bez-nadeje-tgy-200075.jpg 4 2676 2676

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

vlastus52
15.05.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha, všem doporučuji, již se těším na další - Ztracená naděje

petule22
13.05.2014 5 z 5

snad nejlepší knížka, co jsem kdy četla! :) krásný a napínavý román, skvěle napsaný..

Catie_
12.05.2014 5 z 5

Máte-li zájem, tak tady je fanpage Colleen Hoover

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Zdálo by se, že se jedná o dívčí románek. Hrdinka má 17 let, seznámí se s krasavcem Holderem...ale opak je pravdou. Po všech dystopiích konečně slušný psychologický román pro mladé (a nejen je). Klobouk dolů

KKlubovna
11.05.2014 5 z 5

Kniha byla.......dál se to dozvíte na mém blogu :)

VercaLukasova
09.05.2014 5 z 5

Normálně mě takhle medializované knihy nechávají chladnou, protože jsem několikrát podlehla reklamám a byla jsem zklamaná. Což ovšem ani náhodou neplatí o této knize. Nejen že má naprosto dokonalou obálku a hmotnou podobu (mám nejradši paperbacky s klopami), ale ten příběh!! Romantika, napětí, dojetí... hotový koktejl emocí. :) Myslím, že mám docela velkou fantazii, ale pointu celého příběhu bych nikdy nevymyslela ani nepředvídala. Zcela oprávněně si tato kniha zaslouží tolik nadšených recenzí a reklam. :)

Nel-ly
04.05.2014 3 z 5

Hezká kniha zpracovávající opravdu složité téma, ale... kdybych nevěděla, že se má v polovině něco dít, knihu odložím. Začátek je nenápadité klišé, nesedl mi styl psaní a vlastně celá první polovina knihy byla taková utahaná... nevědět, že to má být něco víc, než klasická New Adult romance, tak u čtení nevydřím. Za téma a jeho zpracování má autorka hvězdičku navíc, ale na pokračování zvědavá nejsem... nechápu nutkání autorek (Easy, Hopeless, Krásná katastrofa) psát to samé, ale z pohledu kluka. Proč jako?

LadyElisa
03.05.2014 5 z 5

Tak tahle knížka byla bomba. Zpočátku jsem byla skeptická, ale postupem času jsem knihu nemohla odložit. Četla se úplně sama :) Krásná kniha nabitá emocemi. Jsem zvědavá na příběh Holdera :D

gossipavlina
30.04.2014 5 z 5

Milé překvapení. Moc se mi líbila. Zajímavý příběh, pěkně vykreslené pocity postav. Bavily mě slovní přestřelky mezi Holderem a Sky První polovina taková spíš pro holky, trochu červená knihovna, dalo by se říct, ve druhé půlce se dozvíte, proč vlastně se hl. hrdinka Sky chová, tak jak se chová. A proč cítí, to co cítí, resp. necítí nic při kontaktu s klukama. Druhá půlka moc veselé čtení není, pravda. Ale vzalo mě to, čtečku jsem nenechala oddechnout. A plus navíc bych dala za promyšlený název knížky, který teda v českém překladu vůbec originálně nevyznívá.

Michaela91
30.04.2014 4 z 5

Teda... Tohle jsem nečekala. Čekala jsem nějakej obyčejnej román pro puberťáky a místo toho jsem četla velice emotivní a procítěnou knížku. Velice smutnou svým způsobem co ose Sky stalo. Konec mě překvapil přiznání Karen jak vše bylo prostě. Těším se na pokračování z pohledu Holdera.

Sádina
30.04.2014 5 z 5

Tý jo! Za mě teda palec nahoru... Citlivé téma, emoce, napětí, nenávist, erotika... Do role hlavní hrdinky Hope/Sky jsem se vcítila okamžitě. Některá zjištění pro mě yla šokující a hnala mě knihu dočíst ještě rychleji :) Těším se na Ztracenou naději z pohledu Holdera :P

Kammci
30.04.2014 5 z 5

První kniha kterou jsem zvládla během jednoho dne :-) nějak mi nešlo se od ní odthnout! Mně se to moc líbilo..

Nifredil
28.04.2014 2 z 5

Dopředu upozorňuji, že následující řádky mohou být pro někoho lehce spoiler a mohyl by připravit o kouzlo postupně odhalovaného příběhu knihy, proto čtěte jen, pokud vám nevadí dozvědět se trochu o ději. Napsala bych, že to je spíš lehčí a oddechová knížka, taková klasická romance, odehrávající se na střední škole, nic těžkého na čtení, ale to téma je velmi silné. Samotnou mě donutilo přemýšlet nad pocity, které zažívají oběti zneužívání. Jak prožívají život pak dál a jak moc je to poznamená.
Je to svižně napsané, lehce, dobře se to čte a byla by to úplně jasná červená knihovna, kdyby tam nebyl ten podtón. Přiznám, že to ale nepovažuji literárně za kdo ví jaký skvost a práce s psychologickými postupy v rozhovorech Holdera a Sky je přinejmenším úsměvná, pokud člověk trošku ví, jak funguje terapie. On je prostě naprosto dokonalý, provede jí všemi nástrahami a vyléčí ji, jen tak, sám od sebe. Pokud člověk přistoupí na to, že je to prostě čistá fikce, romantika a červená knihovna tak velká, až se červená i židlička, na které sedíte, když to čtete, pak je to v pořádku.

Jiitush
22.04.2014 3 z 5

Já vám nevím, mě to nějak neoslovilo. Přišlo mi to nějak nereálné, Holder až moc dokonalý a celý příběh vyzníval tak, aby se snažil za každou cenu dojmout a šokovat. Bylo to napsané svižně, vtipně a někdy jsem se i od srdce zasmála, ale i přesto z toho mám takové smíšené pocity.

Brambram
21.04.2014 5 z 5

Upřímně, po knížce jsem neměla v plánu sáhnout. Anotace ukazovala na klasickou romanci jak se hodná holka zamiluje do sígra co pacholkem vlastně není. Ale pár mě milých lidí mi ji vehementně doporučovalo, tak jsem po ní sáhla. To co jsem četla - to jsem nečekala ani náhodou. Jsem při čtení poměrně odolná, ač v reálném světě jsem plačka prvního řádu. No tady jsem se neudržela a dobře půl knihy profňukala až prořvala. Nevím proč, jestli tím,že jsem matka a mám dceru, že mě to tak vlezlo pod kůží. To už je jedno. Každopádně vřele doporučuji ke čtení, kapesníky k ruce a možná i něco ostřejšího na vydýchání některých situací. A já se hodně těším na druhý díl, pohled na celý příběh z pozice Holdera.

malazluta
17.04.2014 5 z 5

Bohužel jsem si před čtěním této knihy přečetla její recenzi, takže jsem věděla o čem asi bude. To mi během čtení ani tak nevadilo (to, co se hrdince stalo, se dá odhadnout poměrně záhy), ale ochudila jsem se tím o šok, kdy čtenář zjistí, s jakým tématem se tato kniha potýká. Toto dílo není "jen" romance, ale týká se velmi citlivého tématu, což knize dává poněkud jiný rozměr.

Catie_
16.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Když si myslíte, že to zase bude "jen obyčejný" román, tak vás Colleen Hoover překvapí. Je to krásný příběh. Určitě to není knížka, kterou bych četla pouze jednou, ostatně jako cokoli jiného od CoHo :).

bowlly
12.04.2014 5 z 5

Moc "hezká" knížka....trochu i šokující. Tématika zneužívání dětí je v knihách teď docela rozšířená...ale i stručný popis samotného činu mě doslova šokoval. Vžila jsem se do děje jak z pohledu holčičky, tak z pohledu mamky, která má doma stejně malé dítko, takže u mě to nešlo bez slziček...
dávám pět hvězdiček i když mi chyběl pořádný konec knížky.... končí to nocí, kdy se Holder vrátí ke Sky do ložnice...ale co vyřešení smrti otce....ano sebevražda, ale aby je nikdo neviděl prchající z domu, kde byl právě výstřel a cestou do hotelu je také nikdo nepotkal...je to USA, tam se pořát někdo dívá....takže bych brala na závěr, jednu dvě stránky o tom, že ani po měsíci za nima nikdo nepřišel, aby je vyslechl a že se po 18 narozeninách vrátila do toho domu a vzala si všechny věci maminky pro které tam původně přišla...dům prodala, spálila, nebo nechala srovnat se zemí a odmaturovala a šla na vš
určitě si přečtu knihu z pohledu Holdera

muchomurka
11.04.2014 5 z 5

Krásný příběh. I když odhalení bylo děsivé, přesto se mi líbilo, jak i v nejhorších chvílích dějem prolínala láska. Holder byl naprosto skvělý! Akorát škoda, že tam nebylo více rozepsán vztah s kamarády, využito místo pro Six a Breckina, mohly to být vtipné pasáže. Avšak i přes to se mi líbila ta lehčí, vtipná rovina, dost jsem se nasmála :-), chvilku se vytratila, ale ke konci se zase ukázala. A ta hra s otázkama a dalším soustem je naprosto boží! :-D
Jediné co bylo divné, byl její vztah k otci... To jsem moc nedokázala pochopit, že ho jenom nenávidí, ale je rozpolcená.
Jinak nemám co vytknout. Jsem zvědavá na další knížky od této autorky.

Lennji
10.04.2014 5 z 5

Opravdu zajímavá, smutná, ale přitom nádherná knížka, napsaná tak dobře, že jsem se nemohla odtrhnout a četla úplně všude a pořád..Za tři dny přečtená..Doporučuji a těším se na další knihu od autorky!