Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200075/bmid_bez-nadeje-tgy-200075.jpg 4 2676 2676

Bez naděje / Beznádejná série

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

marsel
14.08.2014 5 z 5

Knížka je moc pěkně napsaná.Čte se jedním dechem.Zjištění co se Sky stalo-to bych nečekala.Tato kniha má vše co má mít.

hrubik
11.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si dlouho chtěla přečíst. A když se mi konečně dostala do rukou a začetla jsem se do ní, říkala jsem si, že to zas bude šílená romantika. A vůbec jsem netušila, co se z toho vyklube. Musím říct, že mě knížka moc překvapila, jak silné téma vlastně popisuje. A přitom byla napsaná hrozně optimisticky, dobře se četla, velmi se mi líbil styl autorky, protože spousta jejích vět mi vyvolala úsměv na tváři, a tak nemůžu než dát plných 100%. Perfektní knížka, určitě ji doporučuji.

PriMula
07.08.2014 3 z 5

Ale no tak. To vás vážně baví číst o absolutně dokonalých lidech? Moc přeslazený příběh a kdyby se pak nezačal rozuzlovat, už bych tu dávku nesmyslu nezvládla. Nápad ušel a styl psaný byl docela dobrý, ale jinak hrůza.

Megs
05.08.2014 4 z 5

I když je kniha psána pohledem sedmnáctileté dívky a do první poloviny mi připomínala typickou teenagerskou oddychovku, v druhé polovině jsem nestačila valit oči. Perfekní, strhující obrat v ději, který mě ohromil natolik, že už mám doma druhý díl. Četla jsem jedním dechem.

knihomolka12
31.07.2014 5 z 5

Od knihy jsem měla docela velké očekávání, podle jedné recenze, která knihu vychvalovala až do nebe a mě rozhodně ani trochu nezklamala. Ze všech NA co jsem zatím četla, je tahle dle mého názoru propracovaná úplně nejlépe. Napínavý děj, ze začátky jsem se neustále smála, později jen zírala s otevřenou pusou a ani za jediný řádek knihy jsem nelitovala, že jí čtu.
PS: Odměnu tomu kdo najde jedinou podobnost s 50ti odstínama

Ruxandra
24.07.2014 5 z 5

Neměla jsem žádná přehnaná očekávání a proto mě kniha velmi příjemně překvapila, do druhého dílu z pohledu Holdera se určitě pustím co nejdříve.
Na příběhu nevidím nic přitaženého za vlasy, jak se tu někdo zmínil. Že před podobnými osudy mnozí zavírají oči ještě neznamená, že se to skutečně neděje!
Plus milá narážka na Moře klidu :)

fifejda
14.07.2014 3 z 5

Bez naděje je pubertální sestrou knihy 50 odstínů šedi. Z literárního hlediska snad ještě vyspělejší sestrou. Je čtivá a rozhodně má větší hloubku. Nicméně zápletka je průsvitná jako hedvábný papír a cukr teče z každé strany. Krásný romantický příběh, který mi zpříjemnil víkend.

Anne Leyyd
13.07.2014 5 z 5

Tahle kniha je... prostě... beznadějně krásná a silná...

VŘELE vám ji doporučuji - čtenářům tak od 15 let. Krásný, neotřelý, silný, dojemný, drsný příběh, který může vévodit žánru románů, protože je LIDSKÝ, citlivě napsaný, ale přitom nehraje na city.

Čte se sám, postavy jsou skvěle propracované. Milé dialogy, které nepostrádají logiku a cit a opravdu si je nejde neužívat.

Varování: jak ke knize sednete, sedněte si do co nejpohodlnější polohy - hned tak se od ní totiž nezvednete ;-)

katerinad
11.07.2014 3 z 5

kniha se mi líbila, moc dobře se četla, jen mi pak trochu vadilo celé vyznávání jejich lásky, stále dokola, možná to však bude tím, že mám raději části knih, kde se ke vztahu teprve schyluje, než ten samotný vztah na konci:)

LilianaFalcon
10.07.2014 4 z 5

Čekala jsem hluboký příběh a výbornou psychologii... a i když nemám pocit, že jsem se toho dočkala, v takové míře, jako u jiných knih od Colleen, bylo to prostě pěkné :-)

ňufík7
08.07.2014 4 z 5

Dle recenzí jsem čekala na uchvacující příběh, u kterého budu pořád bulet. Ze začátku typická romantická klasika dvou dospívajících lidí. Pak se příběh trochu zamotává. No, zamotalo se to až moc. V půlce knihy se mi opravdu chtělo brečet. A působilo to jako z opravdového života. Bohužel, další stránky mě vyvedly z tohoto dojmu. Zápletka je až moc komplikovaná a trošičku přitažená za vlasy. I chování Sky v některých chvílích bylo pro mě k nepochopení. Autorka by mohla některé scény vynechat.
I tak se mi příběh hrozně líbil a určitě na něj budou dlouho vzpomínat.

Alienn
08.07.2014 5 z 5

Na začátku jsem se sama sebe ptala, proč jsem se do ní vlastně pustila, ale příběh nabral spád a pak už nešlo nečíst. Přečtena za dva dny.

Lenka.Vílka
05.07.2014 5 z 5

Dneska to opet cele proprselo...moje oblibena motivace ke cteni...
Nejsem babovka...nejsem babovka...asi jo, zrovna jsem docetla a musim rict...sila!...moc se mi to libilo...teda, kniha je psana podle sablony a prisnych pravidel z jakych prvku ma byt kniha poskladana...zacatek byl na me az moc preslazenej (kdybych nevedela, co se z pribehu vyklube, odlozim po dvouste stranach...az moc sladarny u me nemaji uspech, kdyz jsou podle typickych vzorcu, jak ma vypadat a jak on, aby se to mladezi libilo)...jenze potom prijde ta dramaticka cast, ktera ani na jedne strance nepusobi trapne, prehnane, pateticky...kolem dokola se mi knizka strasne moc libila a prectu si i druhy dil...

sarekaslukova
03.07.2014 5 z 5

Já tu knížku nesnáším!! Moc knížek nebyly tak dobře napsaný, aby mě upoutaly do nic nedělání na celý den. Ale téhle se to povedlo. Ke čtení jsem si ji vybrala, protože jsem měla chuť na nějaký pořádný slaďák plný lásky a tradičních romantických prvů. Lásky tam bylo hodně, ale také tam byly věci, které se nemají dít. Když čtu knížky na toto téma ptám se sama sebe, proč to lidi dělají, vždyť z toho nic nemají. Tu lásku co by zažili s někým kdo jim své city (potřeby) bude oplácet nemají, ty děti jim je nedají. Nechápu to! Ale knížka byla určitě skvělá, chytlavě napsaná a tak akorát dlouhá/krátká, určitě stojí zato si ji přečíst.

Nik Tureckova
29.06.2014 5 z 5

Čekala jsem typický dívčí román o lásce dvou teenagerů. Dočkala jsem se beznadějného příběhu o osudu a lásce dvou lidí, kteří se tváří tvář setkají s opravdovým životem.
Ze začátku jakoby spousta věcí nedávala smysl, třeba proč nemůže hlavní hrdinka používat jakoukoliv moderní technologii nebo proč je Holder tak výbušný. Nakonec, ale všechno dává smysl. Autorka píše opravdu čtivě a má všechno dokonale promyšlené. V hlavní hrdince jsem se několikrát viděla, Holder mi připomínal mou první lásku (zejména tím jak vážil slova) a dívat se na nebe najednou můžu celé hodiny.
Já věděla, že už po první třetince knihy spotřebuju nejméně dva balíčky kapesníčků, že Holder nenechá mé oči suché. Po pár stránkách tomu tak až do konce knihy bylo. Kniha byla hluboká, dojemná, silná, krásná, romantická, nespravedlivá, jedním slovem beznadějná. Kniha Bez Naděje je nadějí ve světové literatuře a především mou nyní nejoblíbenější knihou.

mirrab
29.06.2014 5 z 5

Tahle knížka mě dojala.
První polovina knihy vypadala na celkem běžný románek z knihovny, ale opak je pravdou. Čím dál jsem dočetla, tím víc tvrdší to bylo a tím dojemnějším. Jsem ráda že, Sky, Holder i Hope našli štěstí jeden ve druhém. Tato kniha mi ukázala pár věcí: 1. Svět není vždy spravedlivý a fér, ale také není beznadějný. Všichni našli naději v sobě a to je ten nejlepší konec co si můžu v této knížce přát. 2. i když se Sky několikrát málem zhroutila, snažila se zůstat silná, kvůli Holderovi a to na této postavě obdivuji. Mohla si už ze začátku všech problémů život, ale ani jednou se o tom nezmínila, nenapadlo jí to. Je zajímavé jak autorka dokázala dát všem a všemu souvislost, někdy bolestnou, ale souvislost. To na této knížce obdivuju. Netuším jak bych se sama zachovala, kdybych byla v jakékoli její situaci, ale určitě bych si z ní vzala příklad. Je to opravdová kniha o opravdovém životě, i když je pochmurnější, je to jedna z nejlepších knih co jsem četla.
V této knize plně souhlasím s Rodaw, protože má pravdu. Je o životě, je jiná a opravdu hrozně čtivá

RockMartina
28.06.2014 3 z 5

Nepřesvědčivé dialogy, nedotažený příběh, celkově se tomu prostě nedalo věřit a něco tomu chybělo. Napětí žádné, už od první vzpomínky jsem nějak tušila, jak to asi bude pokračovat. Půlku knihy se nic nedělo, Holder mluvil tak, že bych si nikdy nedokázala představit, že by se takhle puberťák vyjadřoval. A to věčné okecávání jejich lásky...měla jsem sto chutí na něj zařvat, ať už proboha sklapne:D To jak se několik stránek řešilo, kdy a jestli vůbec se políbí, tak to mě taky pěkně štvalo:) A rozuzlení? Pěkně přitažené za vlasy a dost nereálné.

Blančitos
26.06.2014 3 z 5

Na to, jak se kniha zpočátku mírně táhla, tak ke konci to byl naprostý psychický sešup!!

Rodaw
25.06.2014 5 z 5

Možná když se na knížku podíváte v knihkupectví, řeknete si klišé. CHYBA! Já vím, možná to klame, ale tahle knížka je naprosto super, je něčím jiná, hodně překvapivá, neuvěřitelně čtivá. Je mi skoro 19 a čtení mě strašně bavilo, ani chvilku jsem se nenudila a knížku bych s klidem dala i mé mamce, babičce...
Není to o tom, že je hlavní hrdinka zamilovaná do záhadného kluka. Je to o životě. A to je obrovský rozdíl.
Sky pro mě byla skvělá hrdinka a Holder skvělý hrdina. Sice v knize nějaká romantika je, ale řekla bych, že je to spíš vedlejší jev (:D). Celkové rozuzlení mě překvapilo, nečekala jsem to a hlavně jsem celou knihu čekala- co to vlastně bude.
Bez naděje jsem v podstatě nemohla odložit, četla jsem a četla, bylo to silně návykové :)
Za mě 5/5 a rozhodně doporučuji!

vlcice326
24.06.2014 5 z 5

Prostě : WOW !
Čekala jsem,že to bude román o klukovi a holce,kteří se do sebe zamilují a budou mít problémy,které mají teenageři normálně.Na druhou stranu mi přišlo divný,že máma nedovolí Sky mít telefon,televizi atd.Pak se knížka vyvíjela tak jak jsem předpokládala,do tý doby,než jí Holder nazval Hope.Dál se stalo moc událostí a dozvěděla jsem se hodně informací,díky kterým jsem pak pochopila,proč nemohla mít mobil.Autorka to měla promyšlené do detailů,až jsem zírala. :)
Takovou knížku jsem fakt nečekala...fakt super :)
Přečteno během 2 dnů.