Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 666 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

miri.f
15.01.2018 5 z 5

Poté, co jsem přečetla román Pět, jsem byla rozhodnutá, že v každém případě musím ochutnat i něco dalšího z dílny této autorky. A vskutku jsem se nespletla, i tentokráte jsem napjatě očekávala další vývoj děje. Tato kniha mě možná bavila více, než její předchůdkyně, byť s tou mne pojí společný koníček. I zde jsem si však přišla na své, ať už to byla vždy zajímavá problematika duševních chorob, či čtení tarotu.

iLuciferie
14.01.2018 4 z 5

Opět pěkná detektivka. Jediné mínus pro mě za zbytečnou “romantickou” lInii.

Drowned
12.01.2018 5 z 5

Třetí kniha s Beatricí a Florinem a opět jiné téma. Tentokrát z psychiatrického oddělení, které se mi velmi líbilo. Do poslední chvíle jsem netušil kdo je viníkem vražd a závěrem byl dost překvapený. Autorka opět předvedla, že psát umí a píše neuvěřitelně čtivě.

hana2111
11.01.2018 4 z 5

Ursulu mám ráda a její knížky mám všechny. Hlasy jsou zatím poslední ze série s Beatrice a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Velmi čtivá detektivka, škoda jen, že konec je dost přitažený za vlasy, ale příbeh se mi líbil a četl se velmi, velmi dobře. Ostatně snad jako všechny její knihy... :)

Mashiiro
11.01.2018 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Kniha je napsána velmi čtivým způsobem, ale osobně si myslím, že nic závratného. Je.pravda, že až do posledních stran jsem neměla nejmenší ponětí o vrahovi, ale možná se mi to zdálo az příliš prekombinovane.

Gigy
10.01.2018 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou asi tak za den, byla jsem šíleně zvědavá, kdo je tím vrahem. Dokonce jsem si sama nedokázala ani tipnout pachatele. Z tohohle hlediska byla kniha pecka. Neotřelé prostředí psychiatrické léčebny, série vražd bez zdánlivé souvislosti a zajímavé, i když na můj vkus trochu moc "ujeté" rozuzlení. Nicméně zpočátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst, spíše než autorce to ale kladu za vinu překladatelce. Některé věty zkrátka působily kostrbatě. Ale potom jsem se do příběhu natolik začetla, že jsem si těchto drobností přestala všímat.

Puntíkatýhrnek
09.01.2018 3 z 5

Jde o zajímavý příběh, který na mě zapůsobil, bohužel, spíš nerealisticky...četla jsem kdysi knihu Pět, která mě zaujala víc a navíc mě v nové knize "rušil" stále se táhnoucí (přes tři knihy) milostný příběh hlavních postav, který už ve mně evokuje až naivní červenou knihovnu...Bea jako Popelka a Florin jako bohatý a vždychápající princ..Co se mi velmi líbilo byly karetní indicie, ale jak píši výš, silně pochybuji, že by psychicky narušená dívka byla takového výkonu schopna...Takže hodnotím jako průměrný příběh, oddychovka a tři hvězdičky...

Misa25
07.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem se tesila a opet nezklamala, hlavni postavy jsou zase o kus dal a bavi, kdyz bude dalsi pripad, urcite se do neho zactu.

krtecek_1
03.01.2018 4 z 5

Dobré. Ostatně jako vždy :). I když ostatní knihy autorky se mi líbily více. Prostředí psychiatrické léčebny mi nějak "nesedělo".

mironeta
03.01.2018 5 z 5

Jedním slovem BOMBA. Pořídila jsem si první knihu a doufám, že bude aspon z poloviny tak dobrá jako Hlasy.

SilvieSisinka
31.12.2017 5 z 5

Skvele napsana kniha.Bavila me velice od zacatku az do konce.Odhaleni velke prekvapeni.Tesim se na dalsi dilo ;-)

AndyK
31.12.2017 5 z 5

Knížka mě zaujala hned od začátku, prostředí mi přišlo zajímavé a příběh se četl úplně sám. Chvílemi jsem si říkala, že to už je trošku moc, ale nějak zvlášť mě to nerušilo. Za mě příjemné zakončení tohoto čtenářského roku.

Baiba
29.12.2017 3 z 5

Rozjezd byl slibný, chemie mezi oběma hlavními postavami fungovala, ale potenciál byl trestuhodně nevyužitý a ten konec... No, nevím, jak to funguje v rakouských léčebnách, ale moc věrohodně to na mě nepůsobilo. Škoda, že si autorka více nepohrála s osudy jednotlivých postav, které jsou zjednodušené až na hranici karikatury. A vzhledem k tomu, že některé motivy jsou dané jen na efekt a autorka s nimi dál nepracuje, mi přišel román trochu jako podfuk na čtenáře. Ale abych jen nehaněla, román se čte rychle a dobře, tak prostě oddychovka, nic víc.

morava
29.12.2017 5 z 5

Super cteni od ktereho jsem se nemohla odtrhnout a vyhledavala jsem kazdou volnou chvili ke cteni . Uzila jsem si jak styl psani, tak prostredi, ve kterem se pribeh odehrava a samozrejme i napeti, ktere vas provazi od zacatku az do konce.

lukasguran
29.12.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetl během dvou večerů, naprosto dokonalá! Napínavý propracovaný děj, který vás donutí číst dál a dál, až dojdete k závěru. Těším se na další knížku od Ursuly Poznanski.

Lindulinek
27.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a závěr byl pro mě překvapivý. Jen některé dedukce byly trošku přitažené za vlasy.

reclipse
18.12.2017 5 z 5

napínavý, poutavý děj, do poslední chvíle jsem spekulovala, jak se to vůbec vyřeší. Hned jdun a další od této spisovatelky

PetraBery
17.12.2017 4 z 5

I třetí případ vyšetřovatelky Beatrice a jejího parťáka Florina byl dalším skvělým kouskem od této autorky. Opět nevšední příběh, tentokrát z psychiatrické léčebny, kdy jsem se jen těžko dohadovala, kdo je vlastně vrah. Za mne vydařená detektivka.

efka.saf
09.12.2017 5 z 5

SPOILER!!

Třetí knížka od Ursuly, kterou jsem si - jak jinak - s potěšením užila. Styl Ursuly Poznanski jsem si zamilovala od první knížky a její sérii s Beatrice a Florinem jsem si prostě musela pořídit do své knihovny. Už abych ji mohla doplnit o další díl :). Oceňuji, že autorka nemá potřebu předhazovat nám mrtvoly zabité inovativními krvavými a bestiálními způsoby, ale dovede budovat skvělou atmosféru a napětí bez toho, aniž by se nám nechutí přetáčel žaludek do všech směrů.

Tentokrát nás i vyšetřovatele zavádí autorka do psychiatrické léčebny a seznamuje nás s opět velmi zapeklitým, zároveň kvalitně a nesmírně poutavě napsaným příběhem. Jakmile se začtete, knížka vám prostě nedovolí ji odložit, dokud se nedočtete k posledním stranám. Jedním mrtvým to začíná, ale rozhodně nekončí, podežřelých je pořád mnoho a k tomu dívka Jasmine, která nemluví, ale přesto komunikuje. Opravdu hrozně mě zajímalo, jak je do příběhu vlastně zapletená a odpovědi se mi dostalo – jako vždy – velmi obšírně a se všemi potřebnými detaily. I vývoj vztahu mezi Beatrice a Florinem mě potěšil a hlavně zajímal. Co se ale týkalo problému Bey s exmanželem, bylo mi jí upřímně skoro líto a přála jsem jí, ať ho pošle do háje. To je u mě pokrok, protože mnohdy mě u jiných autorů soukrmý život vyšetřovatelů naprosto nezajímá :).

Jednu výtku bych ale přeci jen měla. Už je to třetí knížka od autorky a asi bych ocenila, kdyby v každé nebyla Beatrice v závěru ohrožena hlavním padouchem na životě. Jednou super, dvakrát to jde, ale potřetí už mi to přišlo jaksi moc. Ale abych za to ubírala hvězdičky? Vůbec ne. Hlasy je skutečně skvělá kniha, která si plné hodnocení jednoznačně zaslouží.

intelektuálka
07.12.2017 5 z 5

Moje první kniha této autorky mi připomněla W. Dorna a jeho krimi.
Tady se děj opět odehrává na psychiatrické klinice, kde záhadně umírají lidé.
Vyšetřovatelka Bea si není jistá, opravdu jí pomůže výklad tarotových karet?
A klinika toho skrývá víc...
Doporučím.