V objetí smrti

V objetí smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394682/bmid_v-objeti-smrti-vxP-394682.jpg 4 173 33

Bakly série

Bakly je kupodivu stále naživu, v jím vyvolané válce podsvětí se zaplétá do spirály násilí stále hlouběji a hlouběji a nehledá cestu ven. Jen blízkost smrti ho udržuje na hranici příčetnosti. Baronesa Münchauzen pronikla do vyšší společnosti a teď se snaží dostat pod povrch nablýskaného společenského pozlátka, aby získala to, co ji osobně nejvíc zajímá – informace o moci, o magii. V podzemí Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria, roste něco, pro co v paměti lidí i v nejstarších encyklopediích chybí pojmenování. Roste to, vyvíjí se, ovlivňuje a proměňuje své okolí a pátrá po důvodu vlastní existence, po účelu, kvůli kterému bylo stvořeno. Ti, co Věc v podzemí probudili z neexistence, se začínají bát. P.S.: Děj navazuje na příběh Bakly - Hledání smrti.... celý text

hanzmb
06.05.2019 2 z 5

Žambocha znám až asi na pár povídek celého. Tohle patří k jeho 3 nejslabším knihám (1.díl je tam taky). Nezáživný mix dobrodružné literatury a šílené fantasy s trochou románu pro ženy. Šílená fantasy jsou především ty neustále se opakující bojové scény z podzemí - pích, sek, obrana a zase jak na kolovrátku znova. Tohle bych nedal ani na videu. Navíc to vše postrádá nějaký závěr. Nebo že by se nejednalo o 1, posléze 2 a nakonec minimálně 3 díly? Polít živou vodou JFK bych pro českou fantasy literaturu považoval za podstatně užitečnější. ( jenom nedej Bože aby se JFK v nějakém díle nepotkal s Baklym)

Brace
17.04.2019 4 z 5

Kvalitnější četba než průměrný první díl a rozhodně nejlepší Žambochova kniha za posledních 10 let (což může být jen můj osobní názor). K mé nemalé radosti dávám vyšší hodnocení a jak rád.

Lmslaver
13.04.2019 5 z 5

Malá ukázka: Z Baklyho krví černé tváře svítilo bělmo jeho očí, na jednom z kladiv za oční důlek visela lidská hlava…Valer se podíval na schodiště za ně. Už nebylo bílé, krev stékala z jednotlivých stupňů v tmavě červených pramíncích.

Od vydání první Žambochovky s Baklym (Bez slitování) uběhlo šestnáct let a za tu dobu ušel Bakly kus cesty. Změnil se ve vražedné monstrum, které se musí neustále držet na uzdě, aby jeho duše nepropadla zabijáckému běsnění a při smyslech ho drží především otcovská láska k Zuzaně. Mimo linii Baklyho se dovídáme, jak se rychle vyvíjí věc v podzemí a sledujeme jak se jednotlivá dějová vlákna kapitána Valera se Zuzanou, ninju Grumana (toho chlapa jsem si hodně oblíbil) a klanového velmistra Janicka splétají dohromady v jeden silný příběh, který vrcholí masakrem v podzemí města. Oproti prvnímu dílu (Hledání smrti), kdy se jednotlivé strany oťukávají a spřádají intriky, tady už dochází k přímé konfrontaci za použití smrtících prostředků. Někdo možná pláče že je v Baklym málo Baklyho, ale já se určitě necítil ochuzen o množství prasklých lebek, vyvržených střev a dalších krvavých lahůdek. Navíc nám Mirek Žamboch naservíroval další díl skládačky vzájemných pozic mezi hrabětem Daskem (Koniášem) a lordem Varatchim před vypuknutím nevyhnutelné války.
Jedinou malou výtku bych měl k absenci Janickova finále ve městě, těch pár vět ve Varatchiho epilogu mě dostatečně neuspokojilo.
Suma sumárum jsou oba díly Baklyho parádní fantasy nářez bez zbytečné vaty, který jsem četl jedním dechem a zároveň si vychutnával všechny jednotlivé situace, střípky událostí, které se dohromady spojí v excelentní příběh.

"Jen to nejhorší je pro mě dost dobrý."

Tamten
28.03.2019 3 z 5

Lepší než první část knihy (předchozí díl), ale pořád to není až tak dobré. Hlavní drama navazuje na linii, která vypadala vedlejší, naopak to co původně vypadalo důležitě, tak je odbyté tak nějak, aby se neřeklo. Celé je to navíc dost průhledné. Ale aspoň akce je tu tentokrát dost.

jennefer
08.03.2019 3 z 5

Dočten i druhý díl. A jsem taková rozpačitá - na jednu stranu příběh má všechno, co má mít, na straně druhé mi toho na dvě knihy přišlo moc a zároveň nějak málo, uh, jde to špatně vysvětlit.. Jakoby moc čtení okolo a ta dle názvu hlavní Baklyho linka vlastně krátká. Tak jen tři hvězdy za oba díly, půl hvězdy navíc bych dala Věci.

vlad77sk
06.03.2019

ako tu uz bolo pisane tiez nechapem nadsene komentare,uvazujem antiqariat a predaj,ZBYTOCNE vyhodene prachy v dalsej casti teda ak vobec nejaka bude si pockam na nejake zdarma pdf,podpora pana zambocha urcite nebude.Nemam knihu pred sebou ale pre tych co si ju chcu kupit kvoli baklymu tak si to dvakrat rozmyslite.Kniha ma asi cca 400 stran a bakly ma mozno ale mozno 50 stran a vetsina deja je aj tak len o tej veci.Takze odporucam citat stare diely a na nove kaslat.Ale ak cakate romantiku tak ta tam urcite je.
TAAk a je to predane ale na inzerat takze je to v poriadku:D

tonysojka
17.02.2019 3 z 5

Akčnější a krvavější než první díl, ale zároveň tím spíše jsem se s tím míjel. Scény v podzemí až příliš připomínaly film o Vetřelci. Vztah mezi Zuzanou, Valerem a Baklym předvídatelný až běda. Ale jako oddechovka na dovolenou nebo do vlaku dobrý, pro fanoušky povinnost.

Gaudericus
13.02.2019 3 z 5

Trochu nechápu dosavadní nadšené komentáře. Možná jsem se přejedl dobrého jídla, ale kniha mi přišla zároveň zdlouhavá (především finále) i uspěchaná (dostanem dopisy a hup na potvoru). Uznávám ale, že je lepší, než předchozí díl.

LittleZedd
09.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Další příběh Baklyho (vlastně tak trochu už to vlastně není jen oněm) opět vytočen na maximální otáčky. Rukopis pana Žambocha nezaměnitelný a nezpochybnitelný. Geniální pojetí učebního procesu entity (Věci) mě fascinoval, krom její samotné identity a uvědomnění si sama sebe. Taková fantasy UI :-). Závěr samozřejmě, krvavý, slizký a vtipný. Asi nebudu mít dojem jen já, že se s Baklym ještě setkáme a mé tušení mi říká, že i se ukáže i Vévoda Koniáš. Budu se těšit.

rimar
08.02.2019 5 z 5

Proti prvnimu dilu zde jsem spokojeny. Pribeh nabere otacky, dejove linie se propojuji a konec graduje ve zbesilem tempu. Jen skoda ze souboj v arene okolo ktereho se dost toci prvni dil tady jen tak probehne, neurazi ale ani nenadchne urcite sel napsat trochu poutaveji ale hold byly zde jine udalosti ktere ho zastinili.

orson
06.02.2019 5 z 5

Předchozí díl mě trochu zklamal, ale to bylo hlavně tím, že jsem nevěděl, že to je jen první díl románu (nikde na obálce o tom nebyla ani zmínka), takže to bylo takové pomalejší. Každopádně druhý díl a vlastně i závěr byl v úplně jiném tempu! Žamboch nezklamal - dokáže napsat perfektní fantasy a zasadit ji do svého světa tak, aby všechno hezky zapadlo a ještě ten svět obohatilo o nové informace. A to nemluvím o těch zápletkách - pěkně promyšlené, super bylo, že tam je několik příběhových linek a hlavních postav, které děj sleduje a ty se navzájem různě potkávají. Vychutnal jsem si to!

Excalibur73
31.01.2019 4 z 5

Druhý díl je mnohem lepší než ten první. Má větší spád a dá se říci, že jsem to přečetl na ex :). První díl byl hodně rozvleklý, Bakly se objevoval sporadicky a v nijak významné úloze. Dvojka frčela, že jsem se nemoh odtrhnout. Možná tam bylo až moc romantiky: Zuzana a Valer, ninja a rybářka, Kirizi a Kačena... ale jinak všechno super snad s výjimkou konce, který byl trošku divný, např. report vévodovi. Celkově ten svět Koniáše a Baklyho mám fakt rád a knížka byla výborná. Další prosím :)

ruzer
25.01.2019 5 z 5

V stredu som dal poslednú skúšku, sadol som do šaliny a ponáhľal sa do kníhkupectva.
-Máte nového Baklyho?
+ s úsmevom na tvári: Ano
-Dá sa platiť kartou
+nie
-tak za 5 minút som naspäť
Bankomat, pin kód, peniaze do peňaženky, naspäť do kníhkupectva
-Som tu späť po Baklyho
+nech sa páči a prajem príjemné čítanie
-dikes
sadám do šaliny, idem na intrák, zhodím košelu, sadám do postele a hltám stranu za stranou, večer musím isť trošku osláviť so spolužiakmi na pivo, ráno do práce ale veď čítať sa dá aj v šaline, v piatok voľno tak len čítam

Neprešli ani dva dni a zase mi zostáva len čakať. Trošku smutný ale aj rád, že som to prečítal. Opäť to bola ta šialená jazda. Nič prelomového, podobné scenáre, známe postavy ale stále to funguje, stále to šlape. Neviem prečo ale najviac som si užil knihy čo som čítal počas skúškového. Naučím sa tri otázky a potom si dám 30 strán, ďalšie tri otázky a znova si dám za odmenu 30 strán.

Ja som sa bavil a to je hlavné, oddýchnuť si od hnusu bežného dňa tým, že čítate ako sa urastená postava nižšieho vzrastu oblečená do kožáku prebíja hnusom niekde v podzemí.

dúfam, že tento rok tu školu ukončím ale Žamboch by ešte mohol písať ďalej. mňa to proste baví

Ps. považujem sa gramatického analfabeta, ale tie korektúry boli strašne odfláknuté

Kniha V objetí smrti je v