Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Kiwisska
20.10.2017 5 z 5

Čtu tady ty komentáře, některé mi přijdou až vědecké, ale víte, co jsem si z toho odnesla já? Cítila jsem lidskost a u poslední kapitoly jsem byla dojatá. Kniha ve mně zanechala určitou stopu a o to přeci jde, ne? ;)

Mišule_11
19.10.2017 5 z 5

Páni! Takovou knihu, kde jsou osoby až tak propleté spolu dohromady nějakým způsobem jsem dlouho nečetla.. Některé osudy osob byly smutnější, některé trochu šťastnější..ale kniha se mi líbila! :)

Booky84
19.10.2017 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kolegyně a celkem se mi i líbila, je psaná čtivou formou a během několika dní jsem ji přečetla, líbilo se mi, jak se nakonec všechny postavy nějakým způsobem propojili.

Dani5a
18.10.2017 5 z 5

Knížku mi doporučila známá, moc se mi líbila, přečetla jsem ji během pár dní. Zajímavé příběhy, které se postupně prolínají.

Jordyz
16.10.2017 5 z 5

Perfektní kniha. Zajímavé, uvěřitelné příběhy, krásně vykreslené postavy. Za mě jen chvála a doporučení k přečtení!
Asi nejlepší, kterou jsem zatím od autorky četla.

kudrdlinka
15.10.2017 4 z 5

Bábovky jsem nečetla, ale poslouchala jako audioknihu a moc se mi líbily a bavily mě. Jen mě ale najednou překvapilo, že už je konec, ještě bych potřebovala pokračování, spoustu věcí dokončit, dovysvětlit.
Bylo zajímavé, jak do sebe jednotlivé příběhy postupně zapadaly a doplňovaly se. Postavy se mi nepletly, s tím jsem snad problém neměla, spíš mě mátly ty posuny v čase, ale taky jsem se pak vždycky chytla. Jediný co jsem asi úplně nepochopila, byly ty peníze, jak to s nimi vlastně bylo ?!?
Jinak je to ale pěkná knížka ze současnosti, zajímavé příběhy ze života, možná jen těch náhod je tam na jednu knihu docela dost, ale i tak můžu doporučit.

Aneleh
15.10.2017 4 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Je psaná velmi čtivě, takže to rychle ubíhá, ale jednotlivé příběhy, které jsou sice zajímavé i ze života, jsou zvláštním způsobem jaksi nedokončené. Je sice dobře vystižen vnitřní svět jednotlivých postav, ale ač se považuji za pečlivou čtenářku, nebyla jsem schopná tak úplně pochytit návaznost jednotlivých kapitol. Postupně jsem se přestala orientovat v tom, kdo jak s kým souvisí a to zamotané přesouvání peněz... Nemělo vůbec žádnou logiku, jak se vůbec ke komu dostaly, myslím, že v tom bylo dost chyb.

olga6561
14.10.2017 4 z 5

Dobře se četla, osudy velmi zajímavé a ptopletené.
Kniha se mi velmi líbila.

davidurban1973
14.10.2017 3 z 5

Docela čtivé, uvěřitelné. Zajímavě psané překvapivě dlouhé věty. V podstatě sbírka propojených krátkých povidek.

misa1471
14.10.2017 2 z 5

Čtivá forma psaní, možná. Pokud si chcete pomalu ale jistě zachmuřit náladu životními příběhy více či méně jednoduchých, povrchních a afektovaných ženských hrdinek, je kniha to pravé.

Kačta
13.10.2017 3 z 5

Jako já vím, že se mi knížka líbila. Ale je z té kategorie knih, u kterých si už po půl roce jen mlhavě pamatuji nějakou zápletku nebo zvrat a víc nic. Taková knížka, kterou přečtu za dva tři dny a už se k ní nevrátím. Bohužel.

Hiddai
12.10.2017 3 z 5

Nejzamotanější příběh od doby Rodinných pout... A bylo to dost zmatený.

Pavla79
12.10.2017 3 z 5

Ja se priznam, ze za me ne... Na konci se mi ji uz ani nechtelo cist... Mozna to bylo az moc promotany, moc lidi..., mozna ctene ve spatnem case..., nevim..., ale uz jsem na ni uplne zapomnela... Jedine, co mi neustale zni v hlave, je...Kvetiku ;) :)

Půca4
09.10.2017 5 z 5

Tenhle typ knih a filmů se mi líbí - když se životy postav vzájemně prolínají a křižují. Nechala jsem se trochu zlákat tím, že se kniha hodně půjčovala a nelituji toho! S touto knihou se mi autorka skutečně trefila do vkusu.
Zase na druhou stranu neříkám, že jsem se v postavách uplně neztrácela, až jsem si je raději začala vypisovat na papír + která postava má s jinou co společného :D Ale skvělý!

jana3099
09.10.2017 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musím za mě říct ,že supr. Nejprve jsem si myslela, že se budou postavy těch 12 žen, jak je uvedeno, plést, ale naopak, poslouchala jsem knihu moc ráda a vžívala se do každého příběhu všech žen, které do sebe postupem času zapadaly.......

Mahulenka86
08.10.2017 3 z 5

Zmatek? Nebo tak to aspoň působilo na mě. Po dočtení nevím už kdo byl kdo, i když...možná jsem to nevěděla ani při četbě. Některé postavy mi byly sympatické, tudíž mi přišla jejich část krátká a všechno tak nějak bez konce.

s.w.88
08.10.2017 2 z 5

Knihu jsem uspesne docetla, zaradila do prectenych knih, bohuzel jiz ted vim, ze si ji znovu neprectu....zacatek knihy me zaujal, v polovine se zajem přeměnil na povinnost knihu docist, protoze nenechavam rozectene knihy. podle mého názoru-moc postav, nekdy az nepochopitelne dejove skoky a na zaver mi chybelo shrnuti jak to se vsemi dopadlo...

Jančislava
07.10.2017 4 z 5

Knihu bych si podle obálky nevybrala, ale slyšela jsem na ní celkem chválu tak jsem si ji v knihovně půjčila a rozhodně zklamaná nejsem. Příběhy různých žen mě chytly hned, některé více některé méně, ale zajímavé byly všechny. Jen jsem úplně nepochopila, jak to bylo s penězi a občas mi časová posloupnost unikla, ale je to spíše mnou, četla jsem v pauzach, když malej spal. Mohu doporučit.

Veniquela
05.10.2017 4 z 5

Knížka mě ze začátku hrozně chytla, později mi trošku vadila přehnaná spojistost mezi všemi postavami, celkově bych přesto doporučila.

Žožik
04.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá, postavy byly sympatické,...
Všichni si stěžují na to, že v knize bylo až moc postav a bylo to chaotické, ale pro mě je to to, co se mi na knize tak líbí. Je to prostě jiné, člověk čte a neví, co má očekávat, že se dál stane.
Možná bych jen uvítala trochu lepší konec. Nějaké shrnutí, co se stalo se všemi postavami - některé mi prostě v závěru chyběly.
Jinak určitě doporučuji si tuto knihu přečíst, protože je naprosto super. :D