Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5705 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Janinka.V
10.12.2017 5 z 5

Kniha mě hodně bavila a prostě mě jen utvrdila v tom, jaký je český jazyk krásný. Líbilo se mi prolínání postav ve všech povídkách a také to, jak autorka poukazuje na to, že ikdyž to tak nevypadá, tak každý máme své problémy a statosti.

Burák
09.12.2017 3 z 5

Pamatuji si, jak byl okolo vydání této knížky obrovský rozruch, marketingová masírka zvládnutá na jedničku. Celkem lehce jsem v té první fázi nátlaku ze všech možných sociálních sítí a médií odolala, ale věděla jsem, že dřív nebo později si knížku přeci jen přečíst chci (kupovat jsem ji ale v plánu rozhodně neměla).

No, jak bych to nejlíp popsala. Napadá mě "mnoho povyku pro nic", to je za mě asi nejvýstižnější.
Ne že by to bylo úplně špatné, to určitě ne. Bábovky se četly lehce, ale byl to takový ten průměr co neurazí - nenadchne.

Nevadilo mi velké množství postav ani jejich málo uvěřitelná propletenost, jak se tady často v hodnocení objevuje. Ani mě moc nemátlo skákání v čase při vyprávění jednotlivých příběhů. Trošku jsem si musela zvykat na dlouhá souvětí (ale hádám, že to autorka považuje za svoji charakteristickou značku), tak to za nějaké velké mínus nepovažuju.
I jednotlivé postavy mi přišly celkem dobře napsané, s některé mi byly sympatické, jiné méně.
Celkově bych tomu asi vytkla spíš jakousi křečovitost a snahu o wau efekt, který se teda (alespoň u mne) nedostavil.

I když knihy Radky Třeštíkové asi aktivně vyhledávat nebudu, pokud se mi nějaké dostane do ruky, šanci ji dám.

dendishek
08.12.2017 3 z 5

Časové linie mohou být pro některé čtenáře náročnější. Já jsem se tím nějak prolouskala. Mrzí mě, že jsou příběhy negativního rázu, mám raději optimistické knihy. Přirovnala bych příběhy hlavních hrdinů typickému žití v našem tragikomickém světe. Za mě tři hvězdy, ale autorka je mi sympatická. Zkusím další knihu :-).

Tapeworm
03.12.2017 4 z 5

Vlastně nevím, co si o knížce myslet... Začátek mi připomněl cynickou a negativní Nesvatbovou, tak se mi ani nechtělo číst dál, ale byla jsem zvědavá co bude dál a knížka mě nakonec chytla. Sice jsem od Třeštíkové na základě jejích sloupků v Ženě a životě čekala úplně něco jiného a mnohem milejšího, než samou nevěru, nemoci a úchylky, ale knížku jsem shltla asi za tři dny, takže byla nejspíš dobrá.

helusa2
30.11.2017 4 z 5

Napůl posloucháno i čteno. Moc se mi líbilo prolínání životů všech “bábovek” :-) Vlastně z každého mi běhal mráz po zádech - někdy dojetím (Miluška), jindy pocitem, že asi žiju (NAŠTĚSTÍ) v úplně jiném světě... Jen z konce jsem byla zklamaná - připadl mi useknutý a nedotažený. Čekala jsem nějaké zastřešení příběhů na závěr... Škoda.

AnnL
30.11.2017 4 z 5

Takové lehké čtení. Které jsem přelouskala v pár dnech a pobavilo. Což byl účel, odpočnout si a zapomenout na starosti všedních dní. :)
Akorát by mne zajímal ten konec... no, nebudu lhát, že ne :D
Odpočinková kniha, kterou člověk musí tak brát, ne od toho čekat literární poklad. ;)

komin347
29.11.2017 4 z 5

Na mně bylo v knize moc postav, po půlce jsem se musela vracet a ujasňovat si kdo je kdo a to k tomu bylo přidáno i ještě více časových linií a konec jsem nepochopila už vůbec. Ale jako oddechovka se to dalo a díky krátkým kapitolám se i rychle četla. Na delší cesty vlakem ideální ;)

Péťa86
28.11.2017 5 z 5

Já jsem byla spokojená. Líbí se mi provázanost příběhů. Je to oddychovka, ale i přesto musí člověk u toho trošku přemýšlet. Byla jsem “nepolíbená”, propagací knihy, dostala jsem ji a četla, nic jsem od ní neočekávala a mile mě překvapila. Bavili mě různé příběhy, které byly spolu propojené vždy nějakou osobou. Záleží na vkusu každého, ale za mě prima.

JaKa1974
27.11.2017 2 z 5

Z knížky jsem moc nadšená nebyla, nedala mně to, co jsem od ní asi očekávala. V knize toho bylo hrozně moc, moc příběhů, moc jmen, autorka to asi myslela dobře. Bylo by to asi dobrý, ale člověk by si musel napsat, kdo je kdo, kdo s kým a kdy. Autorka snad skáče i v čase. Knihu jsem rychle dočetla, rychle odložila a nic...

poter
26.11.2017 4 z 5

Knížku jsem nečetla ,ale poslouchala,jako mluvené slovo-to jí myslím hodně přidalo,je načtěná skvěle.Hodně mně to bavilo a těšila jsem se kdy se příběhy spojí a víc propletou.....ale bohužel jsem se nedočkala...když to skončilo,koukala jsem jako vrána-tohle je jako všechno??škoda,knížky by si toho zasloužila víc-jinak se mi to moc líbilo

dzeta
22.11.2017 5 z 5

U knížky jsem se skvěle pobavila. Dobře se čte. Za mě nejlepší dílo od autorky. Kdo má rád lehčí literaturu, můžu jen doporučit. Akorád jmen je i ní trochu moc.

Kackatlacka
20.11.2017 3 z 5

Nějak si nejsem svými pocity z této knížky jistá. Ano,je velmi čtivá,příběhy krásně,ale vcelku nevšedně zapadají a ... no ... to je asi vše. Na víc to nestsčí.
Nějak nedokážu pochopit,proč si někdo s takovým citem pro psaní,vybírá takové “hrdiny”. Jako by už v nikom nebylo nic dobrého,jak by svět měl jen šedou barvu a jednu stránku mince.. Nene,to mojí pozitivní duši nějak nesedlo :-/

martiline
18.11.2017 3 z 5

Skoro rok jsem na ni čekala ... a těšila se. Je psána čtivě, ale tak nějak. Prostě mi ji nejde ani pořádně hodnotit. Po chvílích jsem se ztrácela a musela bych si asi vypsat, kdo je kdo, čí matka, čí otec, čí dítě, čí milenec, milenka ... no prostě - toto nějak nemusím ...

adela2230
16.11.2017 3 z 5

Knížka se čte docela dobře, člověk se musí hodně soustředit, aby se vyznal ve jménech. Pokud má někdo tento styl rád tak proč ne, pro mě ovšem takový průměr. Rozhodně to pro mě není kniha, ke které bych se vracela.

Abana
16.11.2017 2 z 5

...ach, ach, co napsat. Knížka Bábovky je určitě čtivá, pro někoho, kdo má rád zbytečně dlouhá souvětí, přeskakování v čase , nedokončené příběhy a spoustu jmen.... Já, asi bohužel, mezi tyto lidi nepatřím. Jak už tady někdo píše, příjde mi ta kniha prázdná. Ze začátku mě nebavila vůbec, ale říkala jsem si, že tomu dám šanci. Pak se postupně dění nějak maličko rozjelo, ale vlastně jsem ji dočetla asi jen proto, abych ji už měla přečtenou. A když už jsem ji dočetla, zavřela ji, tak nic. Prostě mi nezůstal žádný pocit. Těžko říct, autorka asi psát umí, ale tohle se jí podle mě úplně nepovedlo uchopit, zbytečně překombinované a složité- možná někdy méně, znamená více. Takže závěr, kdo si chce jen tak číst, tomu ji doporučuji. Advě hvězdičky za to, že jsem ji dočetla a nebylo nic...tudíž ani zklamání.

Ajinka126
16.11.2017 1 z 5

Ta kniha je zvláštní. Je to takové žvatlání o životních situacích, je to protkané velkým negativismem. Vadí mi i ten rádoby poetický popis různých vzruchů či myšlenek. Autorka na jednu stranu dává extrémní životní situaci na stůl, do toho chce vložit komičnost podání a aby toho nebylo málo, tak tam frkne vzletné metafory a přirovnání. Proč? Ne. Není třeba. Cítila jsem se při čtení nepříjmně a podrážděně. Otravovala mě ta banalita i závažnost problémů, která měla být komická či patetická, ale nebylo to přiřozené. Chtěla jsem s tou knihou švihnout o zem jen, abych to už nemusela číst. Je mi to líto, tohle nemohu doporučit.

Er.es
16.11.2017 2 z 5

Román je psaný čitelně, ale to je asi tak všechno... Pro ty, co mají problém i v půlce knihy si zapamovat jména postav a jejich děj, raději ať knihu nezkouší :-) Protože tenhle problém mám já, a proto se z knihy stala rozdrcená bábovka a pokud ještě autorka mění časové osy v jednotlivých kapitolách, rozdrcenou bábovku sežere pes a a po přečtení poslední věty nevíte, kdo byla Alena a kdo Renata. Autorku už znovu zkoušet nebudu :)

oolinkaa
14.11.2017 3 z 5

Cetlo se samo, zadne tezke ctivo..ze zacatku me to celkem bavilo, i kdyz pribehy byly velmi jednoduche, ale postupne kdyz se nabalily dalsi a dalsi postavy, uz to bylo zmatené, preplacane a zbytecne..prvni kniha od trestikove, no nevim nwvim zda ji dam jeste sanci..

harmonicka
14.11.2017 4 z 5

Po To prší moře to bylo příjemné překvapení. Příběhy se zajímavě prolínaly, líbilo se mi, že již zmíněné postavy vykoukly někde v pozadí a dozvěděla jsem se, co se s nimi dělo dál. Některé nakousnuté epizody by si nicméně zasloužily rozpracování a dokončení. Celkově to bylo pěkné a nenáročné čtení.

rubit
13.11.2017 4 z 5

Hodně mě to bavilo, dokonce mě bylo i líto, že už je konec. Po přečtení prvních 3 kapitol jsem byla vyloženě nadšená, pak to nadšení mírně pominulo, neustále přibývá příběhů, postav a nedotažení některých dějů nakonec knize trošku ublížilo. Někdy je méně více. Ale dobrý, pobavilo a jsem ráda, že jsem knihu četla.