Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5707 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Odehnalka
29.05.2016 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám ten počet nižší, přestože se kniha dobře četla a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Ale od jisté části jsem se už vlastně nudila a nutila se, abych to dočetla. Co mě také zklamalo, bylo to, že postavy všechny myslely vlastně stejně, jak už tu i někdo uvedl. Což je dost velká chyba.
Dle mého názoru u této knihy má hodně velká vliv propagace knihy, protože ruku na srdce - je to vlastně takový průměr.

mone
28.05.2016 3 z 5

Pár postřehů. K literárnímu stylu autorky nemám jedinou výhradu. Tak jsem na Radčino psaní zvyklá a mám ho ráda. Takže super. Tohle jsem přesně čekala.

Přestože před celkovou koncepcí knihy smekám klobouk, za mě bylo v knize až moc postav a místy mi to přišlo nepřehledné. Přestávala jsem se orientovat v tom, kdo je kdo.

Všechny příběhy jsou si dost podobné. Přemýšlela jsem nad tím, co mi nesedělo, a možná větší kontrast - co je smutné, co tragikomické, co filozofické, u čeho se zasmát... Takhle to je od strany 5 do strany 322 takové pořád stejné. Není to výtka, jen můj pocit.

V knize zůstalo celkem dost chyb, což by se nakladatelství velikosti Motta stávat nemělo.

Každopádně se těším na další kousek. Chtěla bych ho k Vánocům :)

petra6006
28.05.2016

Kniha s prolínajícími lidskými příběhy až neuvěřitelné, jak vše do sebe zapadá.
Ode mě plný počet. Krásně se čte, nemohla jsem se odtrhnout
Doporučuji všem :)

Košišta
28.05.2016 4 z 5

Odskok od detektivek k české autorce vyloženěně nezklamal. Čtivý, i přes velké množtsví postav poměrně přehledný román, navzdory předsudkům jsem ho přečetla rychle, zůstaly pocity, že život je zatraceně nevyzpytatelný...

Jonna
27.05.2016 2 z 5

Myšlenka dobrá, nápad brilantní,(i když ne originální), zpracování... takové ploché. V druhé půlce mě kniha přestala bavit, a když jsem přemýšlela, čím to je, zjistila jsem, že je to vykreslením charakterů jednotlivých žen - všechny byly stejné! Klidně to mohla prožívat jedna žena. Všechny ty ženy si byly podobné jako vejce vejci. Ať sedmnáctiletá nebo šedesátiletá, všechny uvažovaly stejně, jen na pozadí odlišného příběhu. Vím, že je to těžké, zvlášť při tolika osobách, ale autorka si prostě ukousla příliš velké sousto, a ke konci už mi přišlo přidávání osob takové samoúčelné, a s hlavním příběhem příliš nesouvisející. Takové perpetuum mobile nových postav, jakoby si autorka už s tím jejich "líhnutím" nevěděla rady. Přesto knihu úplně nezavrhuji, ale ani nijak zvlášť nedoporučuji. Je mi to skoro líto, neboť autorka je mi sympatická.

Mischone
27.05.2016 5 z 5

Naprosto souhlasím s marketa8548. Velmi čtivá kniha, i kdyby měla 600 stran tak by mi to nevadilo. Rozhodně doporučuji přečíst :)

marketa8548
24.05.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která mě od začátku do konce bavila. Českou literaturu moc nečtu (spíše zahraniční) ale tato kniha opravdu překvapila. Jediné co je mi líto, je to že už jsem ji dočetla :) Líbilo se mi zpracování různých charakterů žen a i toho jak to v život prostě ,,chodí,, bez přikrašlování. Jediné co bych trošku vytkla, bylo rychle střídání se časů v ději (někdy jsem se trošku ztrácela).

teli9845
23.05.2016 3 z 5

Bábovky: poprvé jsem byla nadšená, podruhé potěšená a nakonec letmo zklamaná jakým klišé se nechala autorka strhnout. Mám ji hrozně ráda, články v Žena a život i na webu jsou skvělé. Příběh v Bábovkách měl do poloviny úžasný spád a moc mě to chytlo, ale potom už jsem se snažila knihu jen dočíst.

V knize bylo hodně životních pravd, hodně upřímných zpovědí a pohledů do nitra ženy a konec, který překvapil tím, že postrádal happyend.

Kniha by si zasloužila filmové zpracování a při čtení jsem si dokázala do jednotlivých postav už obsadit i konkrétní herce.

Ale ta druhou polovinu knihy prostě neodpustím, nějak mi tam neštimuje....

Tiffany
21.05.2016 3 z 5

Od poutavé obálky přes poutavé , místy tragikomické příběhy, které jsou bohužel reálnou součástí našich životů … . Přetvářky, lži , nevyřčené pravdy, tajná přání, milostné poměry… Skládačka osudů, která mi připomínala, svým propletencem.. „Srdce na udici“ od Hany Andronikové. Lidé si vzájemně vstupují do života a zásadně mění jeho běh.

Kaca24
19.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha, ve které se člověk víceméně najde. Osudy někdy až neskutečně propletené, všechno do sebe zapadá, čtenář se občas musí zamyslet nad propojeností toho všeho. Kniha je skvěle napsaná, čtivá, nechybí ani humor a ironie.

Marhola
18.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha, několikrát jsem s musela zamyslet, kdo je vlastně kdo a ke komu patří. Osudové nitky jsou mistrně spleteny dohromady a Vás to nutí číst dál a dál a zjistit, kde se rozpletou. Úžasná hra s jazykem, kniha se čte s lehkostí a rodostí. Po Bábovkách si určitě přečtu i další díla autorky.

rottovat
18.05.2016 5 z 5

Radka Třeštíková prostě psát umí. A čte se to jedna báseň. Bábovky mi nejprve přišly o něco slabší než předchozí To prší moře. Ale jen do té chvíle, než jsem je dočetla. Protože když jsem si pak rekapitulovala celý děj, padlo na mne tak strašné "melancholično", že jsem měla chuť začít číst vše znovu. Místy jsem se tedy ztrácela v množství postav a liniích, které je spojují, ale celé je to pospojováno s takovou lehkostí a citem, že výsledek je prostě jedinečný. Za mne plný počet hvězdiček a doufám, že se od autorky dočkáme brzy dalšího díla, byla by škoda, kdyby ne.

xdeni
17.05.2016 5 z 5

Tato kniha mě příjemně překvapila... styl jakým je napsaná, prolínání životů všech postav a jejich osudy, které jsou hodně trpké a zároveň v dnešní době "běžné". Před autorkou smekám...

Dardos
16.05.2016 5 z 5

Woooow :)! Jsem nadsena, i kdyz konec me trochu zarazil.. marne jsem hledala na dalsich strankach pokracovani. Nejaky happy end. Ale jak uz tu nekdo psal,je to kniha ze zivota,tedy ne pokazdy nas ten stastny konec ceka :). Zajimave pribehy, neotrele podani... I kdyz je pravda, ze jsem obcas musela zastavit a v duchu si srovnat propojeni postav.
Urcite bych knihu doporucila dal. I pro me je to jedna z mala knih,ke kterym se jednou rada vratim.

Luciecii
14.05.2016 3 z 5

Od první stránky velmi čtivé, příběhy jsou napsané naprosto pro moje chutě.
Každý příběh je něčím jedinečný, naprosto ze života a propojenost všech příběhů v nás vyvolává pocit, že nic se neděje jen tak náhodou.

Pivísek
12.05.2016 4 z 5

Nečekaně příjemné čtení! České autory nemám moc v oblibě, ale Radka mile překvapila... Je fakt, že jsem se trošku ztrácela v postavách, je jich tam přece jen více a člověk občas musel zauvažovat čí je to manžel, dítě, kamarádka a pod., ale nakonec celá mozaika vztahů dávala smysl. Takže za mě palec nahoru! :o)

MaPe
12.05.2016 5 z 5

Naprostá paráda. Příběhy, propracování, napětí. Od Radky Třeštíkové je to má první kniha; pokud jsou zbylé dvě stejně kvalitní a čtivé, tak pro ně z fleku mířim do knihkupectví.

morella
11.05.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a moc se mi líbila. Občas jsem se ztrácela v postavách a jejich vzájemně propletených vazbách, ale neubralo to na dobrém pocitu z knihy.

bonifacka
09.05.2016 5 z 5

A jak to bude dál? Chci vědět, že to bude všechno dobrý. Chci happyend. Ale v životě to bohužel chodí tak, jak v této knize... A na poslední kapitole o paní Dobrovolné je vidět, že na po... i ten záchod spadne. Úžasná kniha, skvěle napsaná. Bez přetvářky. Perfektní styl psaní. Radka je moje vrstevnice a máme stejně staré děti, takže v mnohém jsem se viděla, nebo poznávala situace, co se kolem dějí. Chvílemi se mi chtělo i brečet. Před chvíli jsem dočetla a sedím tady u notebooku zaražená jako hřebík v pr... Já si nemůžu pomoct, ale tohle je to nej ze současné české literatury, co jsem asi kdy četla. Jdu spát a přemýšlet, jak to asi s některými dopadlo. Děkuji Radko, ve své knihovně zařazuji do oddělení Srdcovky :-)

kneslova
09.05.2016 4 z 5

Ač nejsem zrovna nadšencem povídkových knih, tato byla tak dovedně poskládaná, že si to zaslouží obdiv, jak se podařilo poskládat a proplést tolik částí v příběhu dohromady a přitom obraz každé zúčastněné ženy zvlášť. Dobrá kniha, tak za 4,5 hvězdiček.