Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5707 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

chatterbox
29.06.2016 4 z 5

Musím říct, že asi tak od třetiny jsem se v těch všech postavácha jejich vztazích začala trochu ztrácet, což se nezlepšovalo a ke konci už mi těch náhod a propletení přišlo trochu moc. Přesto se mi Bábovky moc líbily, čte se to samo a autorka používá zajímavé slovní obraty a přirovnání.

PetraBery
28.06.2016 4 z 5

Autorka píše hodně čtivě, současné téma o společnosti kolem nás, o tom, jak se dokážou osudy lidí prolínat... Občas jsem v zúčastněných lidech ztrácela, ale i tak knihu hodnotím rozhodně kladně. Jen mi po přečtení bylo trochu smutno z toho, že snad nejsou všichni lidé kolem nás takoví, jaké je autorka vykreslila. Některé povídky by se mi líbily více pozitivně naladěné.

Vero89
28.06.2016

Knihu jsem precetla jednim dechem pri cekani na letisti. Je napsana velmi sympatickym, hezkym jazykem, je vtipna, ziva, krasna. Vypravi realne pribehy zen, ne tech ktere si myslime ze zname od pohledu, nebo ktere povrchne vnimame prevazne z facebooku...

Reakce na komentare dole o tom, ze postavy vyznivaji stejne: Nemyslim si, ze se RT snazi o nejakou tezkou psychoanalytickou sondu ala Dostojevskij. Kniha babovky pomaha otevrit hlavu, oci i srdce, chapat motivace ostatnich, coz je v zivote nekdy dost tezke a troufnu si rict, ze velka cast lidi toho ani neni schopna. Odsuzovani myslim neni fer. Kdyz jsem knizku docetla, napadlo me motto od Wendy Mass — 'Be kind, for everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.' Coz je myslim i poselstvi Babovek.

čohynka
28.06.2016 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mi sedla na míru :D Jsem na mateřské, takže toho času na čtení už není tolik, jako loni... Krátké povídky jsem uvítala s nadšením, stejně tak děj, styl psaní.. Bavila mě.

Jarmila21
28.06.2016 2 z 5

Nechala jsem se strhnout kladným hodnocením této knihy a asi budu jenda ze sta, které se to moc nelíbilo. Nápad měla pěkný, ale pro mě těžce nedořešený a nepropracovaný. Navíc docela nuda a pořádný konec taky nikde.

tereza8
27.06.2016 3 z 5

Zajímavé a silné příběhy. První knížka, kterou jsem si od Radky přečetla. Kniha se čte sama, je jednoduchá. Překvapila mě a upoutala, že bych ji nejradši přečetla na jeden zátah. Líbí se mi autorčin styl psaní, který je originální i vtipný.

wesulle
26.06.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení. Některé hrdinky byly na pěst, ale líbila se mi propojenost jednotlivých kapitol.

Dimas
24.06.2016 5 z 5

Výborná kniha, zajímavě se prolínající osudy, čtivý styl psaní. Škoda, že skončí tak náhle...

Ulriška
24.06.2016 3 z 5

Originální vztahový propletenec. Zpočátku mě hodně bavil. S přibývajícími příběhy jsem se přistihla, že se soustředím hlavně na to, odkud a kdo z postav dříve poznaných se v ději objeví. Zaujetí se vytrácelo.

Dadula118
24.06.2016 3 z 5

po přečtení knížky To prší moře ,jsem se na tuhle knížku moc těšila,ale po dočtení jsem si řekla ...aha.... a co dál?
konec tak trochu utnutý,připomíná to styl Simony Monyové.Dost jsem se ztrácela v časových liniích,na druhou stranu se mě líbilo prolínání postav v kapitolách.
prostě svět je malý:-)

estra
22.06.2016 4 z 5

Za mě jedna z knížek, kterou nemůžete dát z ruky. Moc se mi líbilo, že každá kapitola představuje osud jedné ženy, ale zároveň se v každé další objevují postavy již známé a naopak v kapitolách dřívějších jsou náznaky, na koho se můžete těšit v těch příštích. Byla jsem hrozně zvědavá, jaký příběh bude mít další z žen, jakým způsobem se prolne s těmi ostatními. Někdo vyčítá, že vzájemné propojení je nepravděpodobné. No a? Je to beletrie, ne dokument. A na druhou stranu mám sama zkušenost, že někdy je život tak propletený, že je to k neuvěření.
Překvapil mě jen konec, který byl takový, jak když náhle vypadne proud a zápletka s penězi trochu překombinovaná:-)
Celkově je knížka psaná příjemným stylem, má spád, žádná těžká filosofie :-). Prostě o životě. Fajn čtení.

katkalang
21.06.2016 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, první kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla a jistě ne poslední a naposledy... Poutavé, prolínání jednotlivých postav se mi líbilo, já sama jsem dojatá...

Prateri
21.06.2016 4 z 5

Moc hezké. Knihu nešlo odložit, osudy se prolínají - a proč ne? Je tu skupina žen, které se nějak v životě setkaly. Vždyť i my můžeme začít vyprávět svůj příběh - a už je tu někdo další, který nám také vstoupil do života a tomu vstoupil do života někdo jiný - a je tu řetěz lidských osudů.
Bábovky se mi líbily.

sona8058
21.06.2016 5 z 5

Dvanáct žen, dvanáct povídek, dvanáct životních situací, které jsou nabité emocemi a já jsem se nemohla odtrhnout a jen jsem četla, četla a četla! Smekám před paní Třeštíkovou, protože se jí povedlo něco úžasného! Napsat knihu, do které se začtete a nemůžete přestat a na konci litujete, že už to dál nepokračuje. . . Už teď se nemůžu dočkat další knihy od této skvělé autorky! :-)

aalis
20.06.2016 4 z 5

Vztahy mezi lidmi popisuje myslím docela věrně, přečetla jsem to šupem. Jen se budu opakovat v tom, že příběhů mohlo být o polovinu méně. Na druhou stranu jsem byla zvědavá, kdo bude ten další v řadě, a jak se protne s předchozím.

BetyGrey
20.06.2016 3 z 5

Miluju její humor, dlouhá souvětí, vtip, ironii,... Bábovky jsou fajn, jen jsem měla pocit, že už v půlce knihy nevím, kdo je kdo. :-D A to mě dost mátlo, až mi to přišlo mírně chaotické a obtěžující. Autorčin styl psaní je skvělý, jen bych raději uvítala méně postav a zajímavější pointu.

LucinQa77
18.06.2016 5 z 5

Skvělá, čtivá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Autorku jsem si oblíbila a přečetla i ostatní knihy od ní, ale tuto považuji za nejlepší.

martina.bella
17.06.2016 2 z 5

Plus: Hezký styl autorky. Baví mě, jak si umí hrát se slovy. Hezký mi zpočátku připadal i nápad, že se postavy povídek objevují i v dalších příbězích (něčím podobným mě kdysi zaujala skvělá Zóna Berlín od Tanji Dückers). Ale postupně převládly rozpačité pocity. Vážně se musely osudy jednotlivých hrdinek protínat v tolika bodech? Asi v polovině knížky už na mě těch "náhod" bylo až příliš a přestala jsem ději věřit. Je to jakési vykonstruované. A jakmile ději nevěříte, už se vám nechce číst dál. Takže jsem nedočetla.

moneta
16.06.2016 1 z 5

Podľahla som masívnej reklame, ktorá sľubuje príbehy žien spojené v zaujímavý celok a tak som si knihu kúpila.

Avizované príbehy žien to síce boli, ale plytké, s dialógmi o ničom, zbytočne prekombinované, kĺzalo to po povrchu a nedozvedela som sa z nich nič. Sľubovaná psychológia? Obyčajné príbehy obyčajných ľudí - to by až tak nevadilo - ale človek má predsa svojich bežných starostí dosť, takých príbehov aké boli v knižke denne normálne stretávam niekoľko, takže obdivujem všetkých, ktorí ešte aj vo voľnom čase potrebujú zahlcovať svoju hlavu a srdce príbehmi, od ktorých ja chcem mať aspoň chvíľu pokoj.

Autorke ale nemožno vytknúť originalitu, akou knihu pojala, i keď už v druhej polovici bolo dosť obtiažné sa v menách a vo vzťahoch orientovať, čo je zas len mínus tejto knihy - bolo z toho cítiť až prílišnú snahu o niečo zaujímavé, iné, v skutočnosti sa však podarilo vytvoriť slušný chaos.

Od kvalitnej literatúry očakávam niečo iné, bohužiaľ, dnes sa už kvalitných kníh píše málo, ale chápem - dopyt je práve po "oddychovom" umení, ak sa vobec dá v takomto prípade o umení hovoriť. Škoda...

stepka3765
13.06.2016 4 z 5

Tak nevím, co si mám o knížce myslet. Na jednu stranu mě knížka bavila, ale ten konec mi přišel divný.