Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5707 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Kaca7
14.07.2016

Přečetla jsem všechny 3 romány, abych pravdu řekla mi přišel nejlepší druhy Roman spisovatelky - to prší moře. Jako jediný ze 3 velmi dobre popisuje vnitřní svět hrdinu a to tak, ze to neni přehnane jak u ostatních 2 knížek. Je znát, ze autorka si zármutkem prošla a povedlo se ji ho originálně dostat do děje románu, a navíc ho vysvětli ve sve podstatě.
Jinak jak "dobre mi tak" i "babovky",jsou ctive a zajímavé, ale stále jim chybí neco, aby to bylo super čtení. Autorka ma u všech románu problem s jasným vyjasnenim všech postav a dějů, které se az moc prolínají a všemožně zamotavaji, občas je nejasné o co se vlastně jedna a o koho jde. Ale pevné věřím, ze časem se urcite spisovatelka zlepší, jelikož v každé knize je znat jistý pokrok. Babovky, jsou trosku zamotané, a neni moc jasny důvod vyprávění, chybí nejake konečně vysvětlení všech těch vymyšlených a zbytečně komplikovaných vztahu mezi postavami. Jedna o literaturu ctivou, ale trochu kostrbatou. Jediná výjimka je to prší more!

milisek21
13.07.2016 5 z 5

moc povedená knížka jsem z ní nadšená

Michnicka
12.07.2016 4 z 5

Kniha je moc hezká, oddechová a promyšlená. Kdyby byl ale vynechán poslední příběh o paní Dobrovolné, tak bych dala plný počet hvězdiček. Přečetla jsem za dva dny a nemohla jsem odložit, protože to mělo pěkný spád, jen ten konec mě zamrzel.

amysa
11.07.2016 4 z 5

Radko, je to dobré! Sice jsem ještě nečetla loňské dílko To prší moře, ale už mám srovnání s prvotinou Dobře mi tak a proti tomu jsou Bábovky opravdu velkým vylepšením a už teď se moc těším na další příběhy z vašeho pera... Nemůžu říci, který z těch 12 osudů mě zaujal nejvíce, ale jako celek je to pěkné, zdařilé a mě asi nejvíc bavilo to vzájemné prolínání, kdy jsem už sama předem odhadovala, jak a kam bude další děj plynout... Jednu hvězdičku ubírám za přeci jen lehce depresivní námět - ano, život kolem nás takový bohužel je... Sice jiskřička naděje tentokrát nechyběla, ale byla tak malinkatá a nepatrná, že by si knížka možná zasloužila i nějaký malý pozitivní epilog... nebo rovnou pokračování:-)

Marluksa
11.07.2016 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená. Strašně se mi líbí autorčin humor, dlouhá souvětí i celkové pojetí. Ovšem později mi kniha přišla zbytečně chaotická a já se začala zamotávat. Těžce jsem dočítala do konce. Chápu, že záměrem bylo dvanáct osudů, ale já bych raději uvítala osudů méně s větším rozložením.

DariDerek
10.07.2016 5 z 5

Pro mě top kniha tohoto roku... Pokud chcete vědět proč, v recenzi se to dozvíte :-) V záložkách, jako obvykle :-)

montaana219
10.07.2016

Velmi čtivé, četlo se samo, přestože jsem se s žádnou z postav nedovedla ztotožnit. Nejvíce se mi líbily příběhy Rebeky, Nikoly, Lindy a paní Dobrovolné.

ITGIF
10.07.2016 5 z 5

Skvěle, skvěle, skvěle! Na babovky jsem se těšila a věřila jsem, ze me nezklamou a taky ze ne! Všechny příběhy do sebe krásne zapadly a byly uvěřitelné. Někdy mi bylo strašně smutno z toho, jak moc je možné, ze takový osud potká i mne. Určitě doporučuji přečíst, dávám 5 hvězdiček.

lucy.sankova
10.07.2016 5 z 5

Hltala jsem každý příběh! Skvělé! :)

JanaDor
09.07.2016 4 z 5

Styl autorky je čtivý. I když používala mnohdy komplikované souvětí, které jemně nedávalo smysl. Nějak mi šlo vše dobře dohromady. Myslím, že každý si zde najde sympatickou postavu a naopak. Nejspíš se i v některé pozná. Není tu žádné velké drama ani zamilovaná romance. Kterékoli ženě se děje něco netypického, má trápení, není spokojená. Nevěřila si, nebo ji nebylo dáno to, co si vysnila. Je to jako ze života, někde to skončí dobře, někde ne. Závěr vyznívá smutně. Je fakt, že to není sluníčková kniha. Ale to mi nevadí. Zase je to něco jiného a depresivní určitě pro mě nebyla.
Mně se líbila. Snad proto, že mám ráda příběhy. A zde je jich hned dvanáct.

LaiFi
09.07.2016

Zasekla jsem se někde v půlce a nemůžu dál. Nevím jestli je to tím, jak moc mě bavily ty krásně čtivé první příběhy, nebo tím, že osudy dalších hrdinek počínaje zlodějkou vajíčkových koleček mě až tak nepohltily. Letní čtení které bez emocí odložím na recepci hotelu.

petra106
09.07.2016 4 z 5

Přečteno za noc. :-) Zaujal mě styl psaní autorky, příběhy, všechno mi to až neuvěřitelně sedlo... Občas možná trochu přitažené za vlasy, ale na druhou stranu - proč ne? Je to přece beletrie. I když jsem se v žádném z příběhů nenašla, měla jsem pocit, jako by ty ženy byly reálné (vlastně i muži). Konec byl otevřený, ale já, optimista, si myslím, že to pak dopadlo dobře. Trochu se bojím začíst se do jakékoliv jiné Radčiny knížky - laťka je teď dost vysoko!

zdenek5887
08.07.2016 4 z 5

Životy, zdánlivě rozdílné, avšak na více vztahových úrovních propojené. Příběhy žen a dívek, avšak ne pouze o nich samotných. Směsice všeho reálného, žádný balast. Archetypy? Určitě. Stojí to ale za to? Stojí.

petraso
07.07.2016 3 z 5

Čtivá kniha, zajímavé osudy, s otevřenými konci. To mě rozčilovalo, mám ráda konce, dobré i špatné. Kniha vyžaduje pozornost, aby se člověk v postavách orientoval, jinak by to musel vzít jako jednotlivé povídky.

Jossie
07.07.2016 5 z 5

Skvěle napsané, nesmírně čtivé, napínavé, osudy všech žen byly hodně zajímavé a u některých mi přišlo, jako když popisuje některé mé známé. Střídání času dá chvílemi zabrat, ale vlastně je to dobré oživení děje. Na konci mě malinko zklamalo, že některé příběhy nebyly dotažené do konce, ale možná je dobře, že si je musím domyslet podle svého.

Kashi
03.07.2016 5 z 5

Kniha, která mě po dlouhé době vrátila ke čtení a od které jsem se nemohla odtrhnout. Díky, Radko!

R.E.M.
02.07.2016 3 z 5

Autorka vybrala vážnější události a hraniční problémy.
Propojení životů dvanácti žen, ač nereálné, umožnilo podívat se na události a životní situace z pohledů různých osob. To bylo pro mě velmi působivé i přitažlivé.

Každý to bude vnímat jinak, ale já bych knihu nezařadila mezi oddechové a relaxační, tedy pokud čtenář nebude jen klouzat po povrchu příběhu. Některé momenty jsou velmi opravdové - viz například kapitola o nemocném dítěti. Zmíněná kapitola byla až příliš reálná a i ve skutečnosti bývají útěky "otců" od starostí až děsivě časté...

Bábovky jsou knihou, která sice nepopisuje každodenní události sta procent žen, ale zachycuje situace, které, na druhé straně, nejsou zas až tak neobvyklé.

Hodnotím jako víc než dobrou knihu, bez ohledu na reklamu.

Radka89
01.07.2016 2 z 5

Ze začátkku se mi kniha četla dobře, napsaná je vtipně a moc hezky. Bohužel ke konci jsem již neměla chut se ke čtení vracet.. Propletenost postav byla trochu nereálná a možná by mi stačilo méne příběhů než 12. Takže za mě - neurazí, nenadchne...

Siraelxy
30.06.2016

Tohle byl přesně můj šálek čaje. Kniha o ženách a pro ženy. Kniha, která je opravdová a na nic si nehraje. Vůbec jsem se v postavách neztrácela. Ani mi nevadilo, že jsou to povídky, protože z nich nakonec stejně vznikl román :-)
Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/radka-trestikova-babovky.html

Nikuskaaa
29.06.2016 4 z 5

Kniha je docela náročná na pozornost, takže to není typická oddechovka, jak jsem čekala. Knížku, která je takto napsaná jsem ještě nečetla, takže dávám 4 hvězdičky, ale další taková už je ode mě nedostane. Tak dobrá mi kniha nepřišla.