Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5710 5710

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Gabetina
06.08.2016 4 z 5

Této knize jsem dlouho odolávala, až mi jednou kamarádka se slovy " něco ti musím půjčit " přinesla Bábovky. Českým autorům jsem moc nevěnovala pozornost, ale asi tedy začnu. Kniha byla příjemně čtivá a příběhy byly tématicky zajímavé a bavilo mě to navazování. Uznávám, jako většina tady, že jsem se občas ve jménech ke konci už taky ztrácela...ale myslím si, že i tak se k ní někdy ráda vrátím.

Catelyn
05.08.2016 3 z 5

Netradičně napsaná oddechovka, v níž se rozuzlení jednoho příběhu často dozvíte jakoby mimochodem až v některém z příběhů dalších. Kdybych se chystala číst Bábovky znovu, jakože jednou stačilo, vezmu si k tomu tužku a papír a ten propletenec si hezky načrtnu!

ilona6788
04.08.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavě napsaná, napínavé osudy, události a životní situace z pohledů různých osob. Ke konci jsem se v tom propojení osob začala už trochu zamotávat a musela se vracet, abych zjistila kdo je kdo, některé příběhy jsou docela depresivní, ale ze života.

Jiitush
03.08.2016 3 z 5

Tři hvězdičky hlavně za to, že to je čtivé, že mě to vtáhlo a že jsem to měla za den přečtené. Do poloviny knihy mě to bavilo, pak jsem si od hrdinek a všech příběhů začala udržovat čím dál tím větší odstup.
Vadilo mi, že všechny hrdinky jsou "na stejné brdo", každá má manžela a děti, každá je v manželství nešťastná, v této knize je vlastně manželství vykresleno akorát jako velká přítěž na noze. Třeštíková nám tímto de facto vzkazuje, že manželství je chyba lidstva a šťastný budiž jen ten, kdo se mu obloukem vyhne.
Taky mohla autorka víc myslet na to, že knihu vypráví dvanáct různých žen, jiných vlastností, jiného vzdělání atd., což se mohlo odrazit i ve vyprávěcím stylu. Přišlo mi, že všechny kapitoly byly vyprávěny stejně ironicky (což samozřejmě chválím, četlo se to jedna radost), tudíž jsem měla spíš pocit, že celou dobu byla jen jedna vypravěčka, protože se styl vyprávění vůbec nezměnil.

Turante
02.08.2016 3 z 5

Příběhy 12 žen jsou opravdu ze života, příběhy samy se čtou velice dobře. Mně ovšem vadila ta pesimicnost jednotlivých příběhů a taky jsem asi čekala trochu něco víc.

Veru_92
02.08.2016 5 z 5

O zivote, jaky je - skutecny, bez prikras, vypraven s ironii, nadhledem, ale i bolestne a laskyplne. Takovy mily emotivni koktejl:) Genialni propojeni vsech 12ti zen a jejich osudu, uzasny humor a nekonvencni styl psani (nekonecne dlouha souveti, ach:)) Nic sloziteho, ale presto nenasilne donuti k zamysleni. Babovky jsou prostě super.

kler1207
01.08.2016 5 z 5

Čekala jsem filosofické povídky typických žen přemýšlejících o vztazích, apod., něco ve stylu P.S. od A. Geislerové, ale jsem fakt příjemně překvapena. Kniha je de facto smutná, depresivní a když jsem ji dočetla, tak mě to všechno "nějak štvalo". Musím uznat, že jsem se občas musela zastavit, zamyslet se nad postavami, trochu si ujasnit to, jak jsou vzájemně propletené, ale nijak výrazně mě to nerušilo. Svět je malej a náhoda je blbec, tak proč ne. Očekávání nebyla velká, o to víc mě kniha potěšila.

kikies
01.08.2016 4 z 5

Tohle mě vážně oslovilo. Samozřejmě množství doočíbijících náhod a neustále se zhušťující propletenec postav je někdy trochu iritující, ale já tohle postupné propojování a navazování považuji opravdu za umění. Je fakt, že by se možná hodil nějaký "pavouk" třeba na přebalu knihy, protože ve jménech čtenář prostě trochu plave, ale líbí se mi to a doporučují především proto, jak těch 12 osudů dokázalo krásně pojmout téměř veškerá aktuální společenská témata a problémy, které se mohou dotýkat dnešních žen všech věkových kategorií. Ano, tohle se opravdu povedlo.

adorjas
01.08.2016 3 z 5

Čtivé, pútajúce, do deja zatiahne a knihu vcucnete za pár večerov (doslova za 2!). Vystupuje tam značné množstvo postáv, a pomaly od druhej polovice začínate mať problém si to všetky zapamätať a hlavne tie súvislosti. Síce je to kniha o ženách, ale nie je to len pre ženy. Teším sa od nej na ďalšiu!

janavan
30.07.2016 4 z 5

Zvláštní kniha. Na první pohled se tváří jako letní oddechové čtení, ale když se do knihy opravdu ponoříte a začtete, zmocní se vás taková podivná prázdnota a smutek z toho, že snad pravá láska ani neexistuje...

Radka Třeštíková opravdu umí psát. Je na první pohled zřejmé, že si oblíbila dlouhá souvětí (lehce připomínající Hrabala), díky čemuž působí zpovědi tak nějak napjatě, jako by to ze sebe vypravěčky potřebovaly dostat dřív, než se jim něco stane. Hrdinky skoro volají, aby byly vyslyšeny...

Fascinovalo mě, jak se příběhy skládaly do sebe jako puzzle a na konci tvořily celý obrázek, sice smutný, ale celý. Na druhou stranu mi ale ke konci už vadila ta nahodilost setkání postav, přišlo mi, že ty náhodné body v prostoru už jsou propojené až až a není třeba z nich dělat pavučinu.

Troufám si říci, že se touto knihou Třeštíková u mě zařadila mezi autory, jejichž knižní řeč na první pohled poznáte. Poznáte, jak se mezi hořkými příběhy line tichá melodie, která naznačuje, kdo je autorem textu.

Kniha se čte lehce, ale není to lehké čtení.

A právě proto stojí za to si ji přečíst.

Pájuš
30.07.2016 4 z 5

Pro mě objev tohohle roku. Kniha je čtivá a dokáže zasáhnout na těch nejcitlivějších místech ženské duše. Více v mé recenzi - http://storyofbookcase.blogspot.cz/2016/07/normal-0-21-false-false-false-cs-x-none.html

lady.bird
30.07.2016 3 z 5

Kniha je čtivá, ale poměrně depresivní. Zpočátku se mi líbilo, jak se osudy jednotlivých hrdinek propojují, ale ke konci se mi to propojování postav zdálo už moc násilné. Celkově bych knihu označila jako takové průměrné oddychové letní čtení.

anavi2009
29.07.2016 3 z 5

Musím uznat, že kniha byla čtivá, nicméně depresivní.. Všechny hlavní hrdinky byly ženy, které byly velmi nespokojené se svým životem, ale na okolí většinou hrály, že je vše v pořádku.. Bavilo mě propojení osudů, to bylo super, ale jinak je to spíš smutné čtení.

KarolinaMich
29.07.2016 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a bavila mě. Líbilo se mi, že nějakým způsobem spolu byla většina postav propojena.

Knihomolkaa
28.07.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla koupit, nakonec jsem odolala a shodou náhodou se mi stejně do knihovničky dostala. Dílo osudu, jak jinak. Díky kladným recenzím jsem si tuto knihu opravdu přečíst chtěla, upřímně ale musím říct, že má očekávání nenaplnila.
Rozhodně musím ocenit tu provázanost osudů jednotlivých postav. Přišlo mi to skutečně zajímavé. Ze začátku. Ke konci už mě to možná i trošku rozčilovalo. Stejně tak ty věčné náhody.
Dalším zklamáním byl konec. Nevím proč, ale očekávala jsem něco obrovského. Marně.

maladenca
27.07.2016 5 z 5

Slyšela jsem na ní za poslední dobu mnoho kladných recenzí, a tak jsem sama byla zvědavá,
jestli stojí za to. Musím říct,že opravdu za to stojí! Je to krásně napsaná knížka,od které jsem se nemohla odtrhnout. Každá povídka se týká jedné ženy,která vypráví o svém životě a popisuje svůj dosavadní životní problém. Je skvělé, jak jednotlivé postavy spolu souvisí a vytváří tak celek.
Také ta možnost nahlédnout do života dvanácti různých žen. Ale nejvíc se mi líbí, že autorka použila ich formu (nejdřív se cítíte jako milenka, v další povídce jako podváděná manželka)
a ta symbolika bábovky.

Mandalka74
26.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.

šejnohojc
26.07.2016 5 z 5

Hezky napsaná kniha, ideální na léto a na dovolenou :-)

Yamunka
25.07.2016

Doporučuji ke kávě a na zahradu

mandukacek
25.07.2016 4 z 5

Celkem dobrá kniha, až na ten konec! Jednotlivé příběhy celkem dobré, řekla bych, že hodně podobné tomu, co sami prožíváme! A určitě každý z nás si tam najde příběh, který mu je nečím blízký a připomíná mu ten svůj!!!!