Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5717 5717

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Erinien
18.08.2016 4 z 5

Při čtení mi pořád cukala ruka, neboť moje hlava toužila po nějakém vztahovém diagramu. Jak kdo koho vlastně zná, kdo je či bratr a kdo milenec. A pak tam bylo pár nedořešených záhad, na které bych se ráda zeptala autorky. A konec mě tak nějak roztesknil. Četlo se to hezky a až s děsivou upřímností jsem se kolikrát zamýšlela, kde je ta čára mezi realitou a fikcí. Vážně některé ženy tak přemýšlejí? Vážně jsme všechny takové bábovky?

Jaruce
18.08.2016 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, všechno se nakonec propletlo dohromady, možná se to ve skutečnosti stát nemůže ale jako nápad autorky byl velice zajímavý a lehce čtení.

darinakovacova
17.08.2016 4 z 5

Kniha mě hned od začátku chytla. Chtěla jsem vědět, co bude dál a dál. Nicméně ke konci už příběhy začaly být podle stejného scénáře, a přestože každý končil zajímavě, dohromady to pro mě žádný závěr nemělo, i když to byl asi záměr autorky. Naopak co se mi hodně líbilo, byly vnitřní monology a úvahy hlavní postavy každého příběhu. Autorka skvěle vystihla myšlení různých typů lidí v různém věku.

Karča24
17.08.2016 5 z 5

Jak už to bývá u bestsellerů, tak od nich očekáváte hodně, vlastně až tak moc, že se nakonec nedočkáte. Na knížku jsem se moc těšila, ale zároveň jsem se jí obávala. Tak až to dočtete, tak si sami sobě položte otázku "Nenajdu se alespoň částečně v jedné z postav, v jednom z příběhů, v nějaké situaci či pocitu?" Kolik z nás vidí cizí svět růžově z druhé strany bariéry, třeba jako hrdinka prvního příběhu? Ale je opravdu u všech ostatních tak růžový, jak si myslíme? Třeba ani ne, ale o tom Vám zase poví hrdinka druhého příběhu, nebo snad manželka vzorného manžela, které nic neodchází? Nebo snad přece jenom jo? Hrdinové se navzájem náhodně potkávají a poznávají, vlastně se už dávno znají, možná lépe, než by sami chtěli. Až budete číst tuto knihu, tak je opravdu důležité se soustředit na postavy, aby Vám něco neuniklo, protože v této knihy i zdánlivé maličkosti vženou do děje dalších hrdinek kus důležitého příběhu. Mě konkrétně takto kniha dala zamyšlení nad tím, jak často někoho odsoudíme a posoudíme na základě svých pocitů, jak jsem schopni rychle zhodnotit sebemenší důležitou situaci a jak se ani nezamyslíme nad tím jak to vidí konkrétní člověk, který v té situaci je. Jak matky mohou mít představu o tom jaké to jejich dítě vlastně musí být, ale když to tak nedopadne? Jak jako matka nechce skoro žádná žena selhat, ale co když se tak stane. Odsoudíme jí tak rychle, jak to většina lidí dělá. A proč bábovky? Těžko říct, jestli je to jakási metafora k tomu, že bábovka je někdo, kdo se má strach a bojí se. Ale z této knihy by každá z hrdinek mohla říci "Já nejsem žádná bábovka." Nebo snad proto, že v rámci každého děje se bábovka objevuje v každé situaci a různě.

Katuschkaaa
16.08.2016 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla o čem kniha je, nečetla jsem recenze, ani jsem o ní vlastně moc neslyšela... o to větší překvapení to pro mě bylo. Kniha se četla sama, líbilo se mi, jak se tam postupně ty příběhy proplétaly. Taky chválím tu nepřímou řeč, to bylo osvěžující. Za mě super pohodové letní čtení!!!

nemeckovatereza
16.08.2016 4 z 5

Za me wau ;) jen hvezdicku ubiram,ze nevim jak ty pribehy dopadly...ze by bylo na ceste pokracovani...? ;)

Fifi15
15.08.2016 5 z 5

Kniha se čte sama. Psychologická sonda do duší několika žen, domácností, životů,... které se vzájemně proplétají. Velice čtivé, se svižným tempem ubíhání textu.
Autorka má příjemný, nekomplikovaný styl vyprávění okořeněný nadhledem v podobě humoru a satiry.
Bylo zajímavé nahlédnout do nitra žen různých generací, přičemž se každá musí vyrovnat se svými problémy...byť každá úplně jiného charakteru - a i to je na tom to zajímavé....

terka6725
14.08.2016 odpad!

Bábovky jsou i přes obrovskou mediální propagaci jedním velkým zklamáním a ztrátou času. Kdyby autorka napsala kuchařku se stejným názvem, udělala by lépe, protože dvanáct receptů, které souvisí jen tím, že se do nich přidává voda a mouka, by bylo daleko propojenějších a ucelenějších než tohle. I tak by ale reálná bábovka podle Radky Třeštíkové dopadla dost špatně - tak nějak hodně nedopečeně.

-markéta-
14.08.2016 1 z 5

Upřímně.. Na knihu jsem se velice těšila, každý říkal, jak je skvělá, jak se u ní pobavil, atd..
Mně kniha nenatchla ani trochu. Ano 12 příběhu bylo propojeno, ale to je tak jediný. Absolutně jsem si ke knize nemohla najít cestu. Dnes jsem ji konečně po měsíci a pul dočetla. Určitě je to kniha, kterou bych nedoporučovala a kterou bych si přečetla znovu.
Za mně bohužel veliké zklamaní.

Címa
14.08.2016 3 z 5

Dvanact pribehu, ve kterych jsou jednotlive postavy vice ci mene propojene. Dobry koncept, jen jsem se obcas v jednotlivych postavach ztracela, musela jsem zpetne dohledavat, kdo ze se to pod tim jmenem skryval v predchozich pribezich a jeste si domyslet, jak to asi vsechno dopadne. Kniha se tvari jako oddychovka na dovcu, ale nenechte se mylit. Jednotlive postavy bojuji s problemy jako je nedostatek lasky, rodice karieristi, co nemaji cas na vlastni dite, nemoc, pohled milenky a podvadene manzelky, vlastne to byly dost smutne pribehy...

EvaEma
14.08.2016 4 z 5

Líbilo se mi propojení postav, lehkost čtení, je to oddychovka.

wajcmanka
13.08.2016 2 z 5

Knížka se dobře četla, ale dojem nezanechala.

kusma
10.08.2016 4 z 5

Kniha s mnoha osudy. Líbilo se mi propojení postav a to, jak hezky ukazuje, že každý si žijeme své životy s problémy, pocity nejistoty, starostmi. Nikdo prostě není dokonalý. Jen mi vadila neukončenost příběhů. Kdyby měla kniha méně postav (někdy jsem musela hodně pátrat v paměti, abych si uvědomila, kdo je kdo) a ty měly víc propracované příběhy, tak bych dala jasných pět hvězd.

marketa.ul
10.08.2016 5 z 5

S kávou na zahradě se tato knížka četla sama. Za jeden den přečteno a mohu jenom doporučit! Jednoduché čtení, nic nad čím musím extra filozofovat, takže na léto ideální. Upřímně české spisovatele moc nečtu, spíš vůbec, o to víc jsem si knihu užila. Podle mého názoru kouzlo této knížky spočívá v tom, že se v ní každá žena najde. Plusem je i obálka, která se v knihovně krásně vyjímá.

Monačte
10.08.2016 2 z 5

Holduji filmům a knihám, které jsou složené z různých příběhů a průběžně se prolínají za více či méně pravděpodobných situací. Protože takový život doopravdy je a každému se někdy stalo, že objevil nečekané spojení ve svém okolí. Bábovek je dvanáct, každá je jiná, od 15 do sedmdesáti let, od chudých po milionářky. A stejně se nakonec všechny zamíchají v jedno těsto.
Takže potud dobrý.

Jenže... všechny bábovky jsou hrozný pipiny, blbky nebo naivky. Vážně. Ani jedna není sympatická. S ženami se průběžně seznamujete ve vedlejších rolích, takže zhruba víte, čí příběh vás příště čeká. Takže se těšíte. Jenže nic. Další nesympatická kravka...

A pak ten styl. Jasně - nikdo nepřemýšlí ve složitých souvětích, pokud se tedy někomu chceme dostat do hlavy, měl by tomu odpovídat i styl. Ale jako fakt? Fakt to v hlavě podnikatelky vypadá stejně jako v hlavě prodavačky z lahůdek?

No a nakonec emoce. Ty tu absolutně chybí. Rakovina s vámi nezacloumá, láska ve vztazích úplně chybí...

Takže pro koho je tato kniha? Pro emocionálně vyprahlé intelektuálky nebo pro čtenářky blesku? Pro ženy vdané nebo rozvedené? Nebo snad svobodné? Má to za cíl povzbudit nebo hodit do deprese? Takže znovu - pro koho je tato kniha? No, pro mě tedy určitě ne...

Zuzana08
09.08.2016 5 z 5

Čtivá. Zajímavě psané povídky,které jakoby spolu nesouvisejí a přece maji vždy něco společného. Téměř všechny smutně lazené, ale život opravdu pro mnohé není snadný. Líbila se mi.

Gabriela_S
07.08.2016

Z knížky jsem byla naprosto nadšená a litovala, když jsem přečetla poslední stránku.
Perfektní propojení jednotlivých příběhů a osudy ze života, které jsem s jednotlivými postavami prožívala.

Leniiis
07.08.2016 5 z 5

Jiná kniha od této autorky mě totálně nebavila, ale dala jsem jí šanci a nelituju. Vzhledem k nemoci a urazu přečteno za dva dny. Pěkná knížka, ale...trochu mi vadilo, že tam bylo tolik postav a vlastně jsem četla jejich příběhy..a nakonec se stejně nedozvěděla jak přesně dopadly.

jaja10
07.08.2016 3 z 5

Ne, že by kniha byla špatná, to zase ne, ale já prostě nemám ráda knihy s otevřeným koncem, nedořešené, nevyjasněné, atd. A pokud autorka neplánuje napsat druhý díl, nechávám hodnocení na 3 * * * .

Alethea_k
06.08.2016 5 z 5

Myslela jsem, že když je u této knihy takový boom, vůbec se mi líbit nebude. Ale dala mi přesně to, co jsem od ní očekávala. Pobavila mě, někdy donutila přemýšlet o životě a obdivovala jsem Radku Třeštíkovou za to, jak dokázala všechny osudy lidí tak propojit a na nikoho nezapomenout. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale pak napsala nějakou větu a já si okamžitě vzpomněla. Ráda si od ní přečtu i ostatní knihy.