Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5721 5721

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Jamka
29.08.2016 4 z 5

Moc příjemná oddechovka, ale ten konec mě rozčílil. To by rozhodně chtělo pokračování :)

Bustedka
28.08.2016 5 z 5

Kniha super, přečtená jedním dechem. Nemám moc ráda českou literaturu, ale autorka mě zaujala natolik, že se pouštím i do její druhé knihy. Jen jedna maličkost .. Vzhledem k mé povaze, nemám ráda otevřené konce... A tady sem po dokončení četby měla víc otázek, než odpovědí

pichova.veru
28.08.2016 5 z 5

Ze začátku mi tp připadalo trochu nudné, ale po pár stránkách jsem se dostala do děje. Ani jsem se v následujících stranách neztrácela jak se postavy prolínali. Chtěla bych ale vědět jak to se všemi bylo dál :)))
Pěkná, čtivá letní oddechovka :)

Martinka79
28.08.2016 4 z 5

Knizka se dobre cetla, ale asi v pulce jsem se zacala v postavach ztracet, musela jsem listovat zpet a pripominat si kdo je kdo. A konec takovy nijaky, jakoby autorka planovala pokracovani..

rak61
26.08.2016

Naprosto souhlasím s Emmou. Knížka zajímavá, ale brzy jsem se začala v postavách ztrácet. Musela jsem si udělat přehled jednotlivých povídek a postav. Barevně jsem si vyznačovala kdo je s kým propleten a při čtení jsem se k přehledu vracela.

EmmaM
25.08.2016

Knihu jsem nepřečetla: ke konci už těch postav a spletitostí bylo na mě tolik, že mě to otrávilo. Přiznávám, že knihu bych si nebýt té veliké reklamy nekoupila - není to můj žánr. Nicméně podlehla jsem reklamě, knihu koupila a asi do půlky knížky si říkala, že to není špatné. Třeštíková píše svižně, čte se to dobře, a některé postavy jsou i dobře prokreslené, ale mám pocit, že se jí to celé vymklo z ruky. Možná měla autorka příliž velké ambice, nevím, ale myslím, že kdyby místo 12 postav jich měla polovinu a více je "obalila", knížka by se byla bývala povedla víc. Některé z postav totiž působí uměle, jejich popis příliš povrchní. Obdivuji sice kuráž se kterou se autorka pouští "do hlav" tak různorodých postav, ale v tomto druhu literatury je podle mě lepší zůstat u toho, co člověk důvěrně zná ...

Edona
25.08.2016 4 z 5

Člověk si řekne, že dvanáct osudů si lehce zapamatuje. Je to příběh o dvanácti ženách. Jenže ouha! Ke každé hlavní postavě přidejte několik vedlejších, a po pár kapitolách, díky spletitým vztahům, budete mít ve všem guláš. Nakonec jsem si vytvořila takový vztahový strom, abych měla ve všem jasno. I přes tenhle guláš, se mi kniha líbila. Líbila se mi tím šíleným propojením, někdy jsem byla dost v šoku, když se nějaké postavy setkaly, aniž by věděly, kolik je toho spojuje. Díky mediální podpoře jsem od Bábovek čekala hodně, nemohu však říci, že by mě zklamaly, ale nemohu také říci, že bych z nich byla nějak nadšená. Každopádně i přes všechny mínusy (další už jsem zde ani nevypisovala), se mi kniha líbila, přišlo mi to originální. A určitě knihu doporučím dál!

Denn896
24.08.2016 4 z 5

Knížku jsem v obchodě vždycky držela v ruce, ale pořád jsem si nebyla jistá, jestli si jí mám vzít. Nakonec jsem vždycky odešla s něčím jiným a tenhle úlovek jsem dostala k narozeninám.
Některé příběhy ve mně zanechaly smíšený pocity, protože jsem tak nějako nedokázala překousnout to, že každý vztah upadá do stereotypu - ale co už, to už byla jen má puberťácká iluze. :-))) V některých částech jsem se chytala za hlavu, někde jsem se zasmála.. Já nevím, prostě knížka, která podle mě neurazí.

Styblice
24.08.2016 3 z 5

Knihu všude vychvalovali, ale za mě to taková bomba není. Bylo tam moc postav, že už jsem pak ani nevěděla, kdo je kdo. Navíc jsem se občas ztrácela v čase a příběhy jsou v podstatě bez konce. Knize by prospělo, kdyby obsahovala méně postav a příběhy byli dokončené. Tak třeba bude pokračování.. Ale jako letní počtení k vodě, proč ne :)

babyboar
22.08.2016 4 z 5

Super oddechovka na dovolenou, nebo na čtení v MHD. Krátké příběhy se dobře čtou a proplétají se jeden s druhým. Knihu ocení čtenáři Viewegha, Monyové nebo třeba Hartla. Mně osobně se ovšem Hartl líbíl více.

Padawán
22.08.2016 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku! Poslední dobou se nemluvilo o ničem jiném, a tak jsem si řekla, že musím vědět, čím jsou Bábovky tak výjimečné. Na knize je nejlepší to, jak jsou jednotlivé postavy a příběhy propojeny. Vážně doporučuju všem, co si chtějí odpočinout nad dobrou knihou.

UPOZORNĚNÍ: Knihu možná přečtete jedním dechem, stejně jako já. :D

Jajina555
22.08.2016

Kniha mě nezaujala, ale dočetla jsem ji.

Modrásek16
22.08.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila. Zajímavé propojení postav. Moje první kniha od Radky Třeštíkové a utčitě ne poslední, už mám připravenou Dobře mi tak. Doporučuji jako dovolenkové nebo víkendové čtení.

Verrrunka
21.08.2016 4 z 5

Zábavné babské čtení... čtení pro bábovky :)
Asi nemá smysl si hrát na literárního kritika a pomlouvat tady Bábovky. Myslím prostě, že kniha má jednak svoji cílovou skupinu a jednak plní svůj účel.
Na víkendové oddechové čtení je to prostě ideál. Tyhle typy knížek moc často nečtu, ale řekla bych, že tohle je jedna z těch lepších. Takže v rámci žánru hodnotím nadprůměrně, co na tom, že celý příběh je naprosto nereálný a překombinovaný.

MMacicekk
21.08.2016 4 z 5

Moje třetí kniha od Radky Třeštíkové a jsem maximálně spokojená. Dostala jsem opravdu to, co jsem od knihy očekávala. Velmi čtivě podané příběhy dvanácti hlavních hrdinek, které se postupně proplétají. Přečteno za dva večery. Doporučuji.

Miška.Miška
20.08.2016 5 z 5

U této knihy jsem se od srdce zasmála ale i si zaplakala. Podle některých názorů je tato kniha určena pro skupinu žen v určitém věku, já si to ale nemyslím. Nejsem vdaná ani nemám děti a nemusím řešit žádné podobné problémy. I přesto dokážu ocenit tuto knihu a musím říci že se mi velmi líbila a jsem ráda že si našla místo v mé knihovně.

Scela jistě si i přečtu další knihy této autorky a doufám že časem bude i nějaká novinka.

Gayatri
20.08.2016 5 z 5

V knize najdete dvanáct kapitol, dvanáct příběhů, dvanáct žen. A všechny ty příběhy se určitým způsobem prolínají. První kapitola je o milence jakéhosi muže, druhá kapitola je o jeho manželce. Další kapitola je o ženě, se kterou ona manželka podvedla svého manžela v zoufalé touze mít dítě. A tak dál...
Nečekejte ale nějaké romantické slaboduché čtení. Příběhy jsou krátké, psané takovým syrovým způsobem, což já osobně na Radčiných knížkách miluju! Navíc se ve spoustě situací poznáte... Slyšela jsem na knihu hodně chvály ale taky velmi rozhořčenou kritiku, že co jako na tom všichni mají. Já jsem četla už Radčinu předchozí knihu a když jsem viděla ty chvalozpěvy na Bábovky, tak jsem se snažila hodně krotit svoje očekávání, abych nebyla zklamaná. Ale to bylo naprosto zbytečné, Bábovky mě stejně jako předchozí kniha bavily, rozesmály, rozplakaly, naštvaly i potěšily a tak to má prostě u dobré knížky být. Navíc musím říct, že se mi hodně líbilo, že příběhy nejsou lineární, ale že u každého příběhu nahlížíme tu do přítomnosti, tu do minulosti, což ještě přidává na zajímavosti!
Nakonec bych asi ještě řekla, že pokud máte rádi uzavřené konce, pohádky se zvoncem na konci a happyendem, tak knihu vůbec nečtěte. V takovém případě není pro vás :) Takový "hezký" ucelený konec nám totiž Radka nedopřeje a já osobně jsem za to ráda :)

janinca
20.08.2016 4 z 5

Kniha předčila mé očekávání. Četla se s lehkostí a ocenit musím i vtip. Jak už tady bylo napsáno charaktery všech popisovaných žen jsou si v jistém smyslu podobné nebo popsané ve stejném duchu, s čímž souhlasím, ale celkový dojem mi to nijak nezkazilo. Moc se mi líbilo propleteni příběhů a jejich zajímavé rozuzlení.

nakavusterezou
19.08.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto špičková! Jen bych ji vypíchla to, jak mi přišlo všech 12 žen stejného charakteru, nevím, zda to tak přišlo jen mě, ale je to tak, proto nemůžu dát knize 5 hvězdiček. Ale i přes to, si získala místo na mým pomyslném seznamu TOP knížek a v brzké době se k ní určitě vrátím :)
Rozhodně bych uvítala další díl, jelikož nemám ráda otevřené konce. A nebylo by na škodu, kdyby autorka třeba přemýšlela o tom, že by stejnou knihu mohla napsat jako z pohledů těch mužů, určitě by to také nebylo špatné :)

jeduna
19.08.2016 1 z 5

všechny ty buchty, pardon bábovky, mě neskutečne iritovaly. jedna posledlá chlapem, druhá dětma, třetí prachama. at ty co zrovna nebyly něčím posledlý se chovaly jako když maj místo mozku kypřící prášek. občas proloženo vtipem, kterýmu jsem se nezasmála anebo přirovnáním, který jsme používali naposled na základce. ale dočetla jsem to do konce, takže dejme tomu jednu za snahu